Mistrzostwa Azji w Łyżwiarstwie Szybkim 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Azji w łyżwiarstwie szybkim 2014
2013 2015
Data 11–12 stycznia 2014
Gospodarz Japonia Tomakomai
Zwycięzcy
500 m Japonia Tsubasa Hasegawa

Chińska Republika Ludowa Yu Jing
1000 m Japonia Makato Oowada

Chińska Republika Ludowa Zhang Hong
1500 m Japonia Shota Nakamura

Chińska Republika Ludowa Zhao Xin
5000/3000 m Kazachstan Dmitrij Babienko

Japonia Masako Hozumi
10 000/5000 m Japonia Sun Longjiang

Japonia Masako Hozumi

15. Mistrzostwa Azji w Łyżwiarstwie Szybkim odbyły się w Tomakomai (na Hooglandsportcentrum), w Japonii w dniach 11–12 stycznia 2014 roku. Zawodnicy startowali na dystansie 500, 1500, 5000 i 10 000 metrów, a zawodniczki na 500, 1500, 3000 i 5000 metrów.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

500 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja 1. bieg 2. bieg Punkty
Gold medal icon.svg Hasegawa, TsubasaTsubasa Hasegawa  Japonia 37,81 (2) 36,87 (1) 74,680
Silver medal icon.svg Qiuming, BaiBai Qiuming  Chiny 37,43 (1) 37,49 (2) 74,920

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Oowada, MakotoMakoto Oowada  Japonia 1:13,72
Silver medal icon.svg Hasegawa, TsubasaTsubasa Hasegawa  Japonia 1:14,72
Bronze medal icon.svg Qiuming, BaiBai Qiuming  Chiny 1:15,26

1500 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Nakamura, ShoutaShouta Nakamura  Japonia 1:54,89
Silver medal icon.svg Bakłaiskin, MaksimMaksim Bakłaiskin  Kazachstan 1:56,25
Bronze medal icon.svg Abe, HirokiHiroki Abe  Japonia 1:56,45
4. Longjiang, SunSun Longjiang  Chiny 1:56,66
5. Yiming, LiuLiu Yiming  Chiny 1:56,94
6. Williamson, ShaneShane Williamson  Japonia 1:57,12

5000 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Babienko, DmitrijDmitrij Babienko  Kazachstan 7:01,40
Silver medal icon.svg Yiming, LiuLiu Yiming  Chiny 7:02,98
Bronze medal icon.svg Fan, YangYang Fan  Chiny 7:05,42
4. Longjiang, SunSun Longjiang  Chiny 7:06,14
5. Abe, HirokiHiroki Abe  Japonia 7:07,45
6. Williamson, ShienShien Williamson  Japonia 7:09,21
7. Bakłaiskin, MaksimMaksim Bakłaiskin  Kazachstan 7:14,04
8. Hyeong-joon, JooJoo Hyeong-joon  Korea Południowa 7:22,36
9. Nakamura, ShoutaShouta Nakamura  Japonia 7:27,70
10. Siergijenko, ArturArtur Siergijenko  Kazachstan 7:29,74

10 000 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Longjiang, SunSun Longjiang  Chiny 14:38,90
Silver medal icon.svg Abe, HirokiHiroki Abe  Japonia 14:55,69
Bronze medal icon.svg Bakłaiskin, MaksimMaksim Bakłaiskin  Kazachstan 15:10,08
4. Siergijenko, ArturArtur Siergijenko  Kazachstan 15:12,63
  Yiming, LiuLiu Yiming  Chiny DSQ

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

500 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja 1. bieg 2. bieg Punkty
Gold medal icon.svg Jing, YuYu Jing  Chiny 39,78 (2) 39,25 (1) 79,030
Silver medal icon.svg Hong, ZhangZhang Hong  Chiny 39,74 (1) 39,95 (2) 79,690
Bronze medal icon.svg Nagata, KieKie Nagata  Japonia 41,34 (3) 40,87 (4) 82,210
4. Dan, LiLi Dan  Chiny 41,51 (4) 41,27 (5) 82,780
5. Saori, ToiToi Saori  Japonia 42,11 (5) 40,81 (3) 82,920

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Hong, ZhangZhang Hong  Chiny 1:19,06
Silver medal icon.svg Dan, LiLi Dan  Chiny 1:24,31
Bronze medal icon.svg Nagata, KieKie Nagata  Japonia 1:24,31
4. Toi, SaoriSaori Toi  Japonia 1:24,58

1500 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Xin, ZhaoZhao Xin  Chiny 2:03,73
Silver medal icon.svg Takagi, MihoMiho Takagi  Japonia 2:03,98
Bronze medal icon.svg Qishi, LiLi Qishi  Chiny 2:05,95
4. Fujimura, ShoukoShouko Fujimura  Japonia 2:06,94
5. Jing, LiuLiu Jing  Chiny 2:07,71
6. Takahashi, NanaNana Takahashi  Japonia 2:07,84
7. Bo-reum, KimKim Bo-reum  Korea Południowa 2:16,46
  Hozumi, MasakoMasako Hozumi  Japonia DSQ

3000 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Hozumi, MasakoMasako Hozumi  Japonia 4:23,71
Silver medal icon.svg Takagi, MihoMiho Takagi  Japonia 4:29,92
Bronze medal icon.svg Xin, ZhaoZhao Xin  Chiny 4:32,07
4. Fujimura, ShoukoShouko Fujimura  Japonia 4:34,77
5. Jing, LiuLiu Jing  Chiny 4:36,92
6. Takahashi, NanaNana Takahashi  Japonia 4:39,59
7. Qishi, LiLi Qishi  Chiny 4:39,70
8. Bo-reum, KimKim Bo-reum  Korea Południowa 4:40,84

5000 m[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas
Gold medal icon.svg Hozumi, MasakoMasako Hozumi  Japonia 7:32,53
Silver medal icon.svg Fujimura, ShoukoShouko Fujimura  Japonia 7:39,72
Bronze medal icon.svg Takahashi, NanaNana Takahashi  Japonia 7:51,45
4. Takagi, MihoMiho Takagi  Japonia 7:54,08
5. Jing, LiuLiu Jing  Chiny 7:54,78
6. Qishi, LiLi Qishi  Chiny 7:57,43
7. Xin, ZhaoZhao Xin  Chiny 7:58,41

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]