Mistrzostwa Azji w Judo 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Azji w judo rozegrano w Czedżu w Korei Południowej w dniach 26–28 kwietnia 2008[1] roku, na terenie "Halla Gymnasium".

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Judo pictogram.svg
Poz. Państwo Gold medal asia.svg Silver medal asia.svg Bronze medal asia.svg Łącznie
1.  Japonia 8 0 5 13
2.  Korea Południowa 2 6 4 12
3.  Iran 2 4 1 7
4.  Uzbekistan 1 2 3 6
5.  Kazachstan 1 1 4 6
6.  Korea Północna 1 1 3 5
7.  Chiny 1 0 2 3
8.  Mongolia 0 2 8 11
9.  Chińskie Tajpej 0 0 1 1
.  Liban 0 0 1 1
Razem 16 16 32 64

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Waga Złoto: Srebro: Brąz: Brąz:
60 kg Japonia Hiroaki Hiraoka Iran Masoud Haji Akhondzadeh Kazachstan Salamat Utarbayev Korea Północna Kim Kyong-jin
66 kg Iran Arash Miresmaeili Mongolia Chaszbaataryn Cagaanbaatar Korea Południowa Kim Joo-jin Uzbekistan Mirali Sharipov
73 kg Iran Ali Maloumat Kazachstan Rinat Ibragimov Japonia Masahiko Otsuka Mongolia Gantömöriin Dashdavaa
81 kg Korea Południowa Kim Jae-bum Iran Hamed Malekmohammadi Mongolia Erdenebileg Enjbat Japonia Takashi Ono
90 kg Japonia Hiroshi Izumi Uzbekistan Khurshid Nabiev Korea Południowa Choi Sun-ho Iran Hossein Ghomi
100 kg Kazachstan Askat Żytkejew Korea Południowa Jang Sung-ho Uzbekistan Utkir Kurbanov Mongolia Najdangijn Tüwszinbajar
+100 kg Uzbekistan Abdullo Tangriyev Iran Mohammad Reza Roudaki Korea Południowa Kim Sung-bum Japonia Shinya Katabuchi
open Korea Południowa Kim Sung-min Iran Mahmoud Miran Japonia Hiroki Tachiyama Liban Rudy Hachache

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Waga Złoto: Srebro: Brąz: Brąz:
48 kg Japonia Emi Yamagishi Korea Północna Pak Ok-song Chińska Republika Ludowa Xiao Jun Korea Południowa Chung Jung-yeon
52 kg Korea Północna Pak Myong-Hui Mongolia Mönkhbaataryn Bundmaa Kazachstan Sholpan Kaliyeva Chińskie Tajpej Shih Pei-chun
57 kg Japonia Kaori Matsumoto Korea Południowa Kang Sin-young Mongolia Khishigbatyn Erdenet-Od Korea Północna Choe Kyong-sil
63 kg Japonia Rina Kozawa Korea Południowa Kong Ja-young Korea Północna Won Ok-im Mongolia Tümen-Odyn Battögs
70 kg Japonia Masae Ueno Korea Południowa Park Ka-yeon Kazachstan Zhanar Zhanzunova Chińska Republika Ludowa Wang Haixia
78 kg Chińska Republika Ludowa Pan Yuqing Korea Południowa Jeong Gyeong-mi Mongolia Pürevjargalyn Lkhamdegd Japonia Sayaka Anai
+78 kg Japonia Mai Tateyama Uzbekistan Mariya Shekerova Mongolia Dorjgotovyn Tserenkhand Kazachstan Gulzhan Issanova
open Japonia Mika Sugimoto Korea Południowa Cho Hye-Jin Mongolia Dorjgotovyn Tserenkhand Uzbekistan Mariya Shekerova

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Results, Judoinside.com [dostęp 2020-01-22] (ang.).