Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1989

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

8. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które odbyły się w Nowym Delhi w Indiach w 1989 roku.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal asia.svg Złoto Silver medal asia.svg Srebro Bronze medal asia.svg Brąz
Bieg na 100 m Chińska Republika Ludowa Zheng Chen 10.35 Chińska Republika Ludowa Li Tao 10.42 Japonia Takayuki Nakamichi 10.48
Bieg na 200 m Japonia Yoshiyuki Okuyama 20.80 Bahrajn Khalid Jouma Ibrahim 21.07 Chińska Republika Ludowa Cai Jianming 21.18
Bieg na 400 m Katar Ibrahim Ismail Muftah 45.60 Oman Mohammed Al-Malki 45.62 Chińska Republika Ludowa Zhao Cunlin 46.68
Bieg na 800 m Iran Faramarz Roustaeifar 1:51.36 Japonia Yoshikazu Tachi 1:51.42 Indie Vijaya Kumaran 1:51.85
Bieg na 1500 m Indie Bahadur Prasad 3:45.77 Indie Ram Niwas 3:46.53 Katar Mohammed Suleiman 3:47.95
Bieg na 5000 m Chińska Republika Ludowa Zhang Guowei 13:52.37 Indie Bahadur Prasad 13:58.93 Korea Północna Ryu Ok-hyon 14:02.39
Bieg na 10 000 m Korea Północna Ryu Ok-hyon 29:07.93 Chińska Republika Ludowa Zhang Guowei 29:14.01 Pakistan Muhammad Mousa 29:18.78
Bieg na 110 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Yu Zhicheng 14.18 Irak Nagi Ghazi 14.20 Japonia Osamu Matsue 14.36
Bieg na 400 m przez płotki Korea Południowa Hwang Hong-chul 50.29 Japonia Takashi Kiyokawa 50.94 Syria Suleiman Houielah 51.26
Bieg na 3000 m z przeszkodami Indie Dina Ram Singh 8:48.46 Arabia Saudyjska Mohammed Barak Al-Dosari 8:48.77 Katar Mohammed Suleiman 8:49.35
Sztafeta 4 x 100 m  Chiny 39.28  Japonia 39.64  Katar 39.89
Sztafeta 4 x 400 m  Japonia 3:07.20  Indie 3:07.22  Malezja 3:11.08
Chód na 20 km Japonia Hirofumi Sakai 1:33:41 Chińska Republika Ludowa Chen Helin 1:34:19 Indie Baldev Singh 1:35:52
Skok wzwyż Korea Południowa Cho Hyun-ok 2.19 Chińska Republika Ludowa Liu Yunpeng 2.17 Katar Abdullah Al-Sheib 2.14
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Liang Xueren 5.40 Chińska Republika Ludowa Huang Weiping 5.20 Chińskie Tajpej Guu Jin-shoei 5..20
Skok w dal Chińskie Tajpej Nai Hui-fang 8.07 Chińska Republika Ludowa Chen Zunrong 7.88 Korea Południowa Kim Won-jin 7.83
Trójskok Chińska Republika Ludowa Chen Yanping 16.95 Chińska Republika Ludowa Du Benzhong 16.68 Chińskie Tajpej Nai Hui-fang 16.65
Pchnięcie kulą Indie Balwinder Singh 18.16 Arabia Saudyjska Khalid Salman Al-Khalidi 17.76 Indie Shirappa D. Eashan 17.71
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Zhang Jinglong 57.12 Chińska Republika Ludowa Hu Tao 56.02 Indie Shakti Singh 55.60
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Bi Zhong 69.94 Japonia Nobuhiro Todoroki 66.04 Chińska Republika Ludowa Xie Yingqi 65.02
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Wang Wenzhong 76.38 Kuwejt Ghanem Mabrouk Zaid Johar 72.38 Chińskie Tajpej Wang Yao-tsung 71.94
Dziesięciobój Chińskie Tajpej Lee Fu-an 7703 pkt. Chińska Republika Ludowa Gong Guohua 7649 pkt. Chińskie Tajpej Peng Huang-shu 7119 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal asia.svg Złoto Silver medal asia.svg Srebro Bronze medal asia.svg Brąz
Bieg na 100 m Chińska Republika Ludowa Zhang Caihua 11.65 Indie P.T. Usha 11.74 Chińskie Tajpej Wang Huei-chen 11.84
Bieg na 200 m Indie P.T. Usha 23.27 Indie Ashwini Nachappa 23.54 Chińska Republika Ludowa Zhang Xiaoqiong 23.88
Bieg na 400 m Indie P.T. Usha 51.90 Indie Shiny Abraham 52.40 Malezja Josephine Mary Singarayar 52.65
Bieg na 800 m Indie Shiny Abraham 2:04.76 Indie Rosa Kutty 2:07.75 Japonia Haruko Hashimoto 2:09.78
bieg na 1500 m Mjanma Khin Khin Htwe 4:21.06 Korea Północna Kim Chun-mae 4:23.75 Chińska Republika Ludowa Feng Yanbo 4:23.86
Bieg na 3000 m Chińska Republika Ludowa Zhong Huandi 9:05.20 Korea Północna Kim Chun-mae 9:11.55 Mjanma Khin Khin Htwe 9:22.80
Bieg na 10 000 m Chińska Republika Ludowa Zhong Huandi 32:25.57 Korea Północna Mun Gyong-ae 33:23.91 Korea Północna Paek Do-jong 34:00.38
Bieg na 100 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Liu Huajin 13.30 Chińska Republika Ludowa Feng Yinghua 13.54 Japonia Naomi Jojima 13.97
Bieg na 400 m przez płotki Indie P.T. Usha 56.14 Chińska Republika Ludowa Chen Yuying 56.24 Chińska Republika Ludowa Chen Dongmei 57.46
Sztafeta 4 x 100 m  Chiny 44.84  Indie 44.87  Tajlandia 45.58
Sztafeta 4 x 400 m  Indie 3:32.95  Chiny 3:37.13  Japonia 3:45.18
Chód na 10 000 m Chińska Republika Ludowa Chen Yueling 48:59.86 Indie Kavita Garari 50:30.90 Mjanma Ma Kyin Lwan 50:32.92
Skok wzwyż Chińska Republika Ludowa Jin Ling 1.89 Korea Południowa Kim Hee-sun 1.87 Chińskie Tajpej Su Cun-yueh 1.81
Skok w dal Chińska Republika Ludowa Liu Shuzhen 6.36 Filipiny Elma Muros 6.17 Indie Reeth Abraham 6.15
Pchnięcie kulą Chińska Republika Ludowa Huang Zhihong 19.69 Chińska Republika Ludowa Sui Xinmei 19.29 Korea Północna Chong Chun-hwa 14.53
Rzut dyskiem Chińska Republika Ludowa Yu Hourun 61.92 Japonia Ikuko Kitamori 51.78 Korea Północna Pak In-ok 47.12
Rzut oszczepem Chińska Republika Ludowa Xin Xiaoli 58.30 Chińska Republika Ludowa Xu Demei 57.32 Japonia Emi Matsui 55.30
Siedmiobój Chińska Republika Ludowa Dong Yuping 6042 pkt. Chińska Republika Ludowa Ma Miaolan 6021 pkt. Chińskie Tajpej Ma Chun-ping 5149 pkt.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal asia.svg Silver medal asia.svg Bronze medal asia.svg Asia medals.PNG
1  Chiny 21 15 6 42
2  Indie 8 9 5 22
3  Japonia 3 5 6 14
4  Korea Południowa 2 1 1 4
5  Chińskie Tajpej 2 0 7 9
6  Korea Północna 1 3 4 8
7  Katar 1 0 4 5
8  Birma 1 0 2 3
9  Iran 1 0 0 1
10  Arabia Saudyjska 0 2 0 2
11  Filipiny 0 1 0 1
 Irak 0 1 0 1
 Oman 0 1 0 1
 Kuwejt 0 1 0 1
 Bahrajn 0 1 0 1
12  Malezja 0 0 2 2
13  Syria 0 0 1 1
 Pakistan 0 0 1 1
 Tajlandia 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]