Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

13. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które rozegrano w 2000 roku w Dżakarcie.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal asia.svg Złoto Silver medal asia.svg Srebro Bronze medal asia.svg Brąz
bieg na 100 m Arabia Saudyjska Jamal Al-Saffar 10.32 Indie Anil Kumar 10.35 Chińska Republika Ludowa Yin Hanzhao 10.36
bieg na 200 m Japonia Masahiko Fukunaga 20.78 Tajlandia Sittichai Suwonprateep 20.79 Oman Mohammed Al-Houti 20.81
bieg na 400 m Katar Ibrahim Ismail Muftah 44.66 Arabia Saudyjska Hamdan Odha Al-Bishi 45.32 Chińska Republika Ludowa Xu Zizhou 45.55
bieg na 800 m Iran Mehdi Jelodarzadeh 1:49.80 Korea Południowa Kim Soon-hyung 1:50.06 Korea Południowa Lee Jae-hun 1:50.35
bieg na 1500 m Katar Mohammed Suleiman 3:52.47 Katar Ali Abu Bakr Kamal 3:52.64 Chińska Republika Ludowa Sun Wenli 3:52.94
Bieg na 5000 m Katar Ahmed Ibrahim Warsama 13:53.10 Chińska Republika Ludowa Gong Ke 14:04.61 Katar Mohammed Suleiman 14:10.79
Bieg na 10 000 m Katar Ahmed Ibrahim Warsama 29:53.00 Indie Gulab Chand 30:03.75 Chińska Republika Ludowa Gong Ke 30:05.11
Bieg na 110 m przez płotki Arabia Saudyjska Mubarak Ata Mubarak 14.02 Chińska Republika Ludowa Shen Zhensheng 14.13 Korea Południowa Park Tae-kyong 14.16
Bieg na 400 m przez płotki Arabia Saudyjska Hadi Soua’an Al-Somaily 49.13 Sri Lanka Harijan Ratnayake 49.44 NR PB Syria Zahiruddin Al-Najem 49.67
Bieg na 3000 m z przeszkodami Katar Khamis Seif Abdullah 8:47.33 Arabia Saudyjska Hussain Ali Al-Asmari 8:52.85 Iran Hamid Sajjadi 8:54.07
chód na 20 km Chińska Republika Ludowa Wu Ping 1:28:04 Japonia Hironori Kawai 1:29:13 Korea Południowa Lee Dae-ro 1:30:36
sztafeta 4 x 100 m  Tajlandia 38.80 NR  Japonia 39.18  Arabia Saudyjska 39.60
sztafeta 4 x 400 m  Sri Lanka 3:02.71 NR  Indie 3:02.78  Arabia Saudyjska 3:05.00
Skok wzwyż Kazachstan Jurij Pakhljajew 2.23 Chińska Republika Ludowa Wang Zhouzhou 2.23 Japonia Yoshiteru Kaihoko 2.19
Skok o tyczce Chińska Republika Ludowa Zhang Hongwei 5.40 Japonia Satoru Yasuda 5.20 Chińskie Tajpej Liu Yen-sung 5.10
Skok w dal Arabia Saudyjska Hussein Taher Al-Sabee 8.33 CR Indie Sanjay Kumar Rai 8.03 Katar Abdulrahman Al-Nubi 8.01
Trójskok Tajlandia Nattaporn Nomkanha 16.53 Kirgistan Maksim Smetanin 16.33 Arabia Saudyjska Mouled Salem Al-Ahmadi 16.24
Pchnięcie kulą Indie Shakti Singh 19.77 CR Katar Bilal Saad Mubarak 19.23 Chińska Republika Ludowa Wen Jili 19.18
Rzut dyskiem Indie Anil Kumar 58.47 Iran Abbas Samimi 58.27 Indie Hridayanand Singh 56.96
Rzut młotem Japonia Wataru Ebihara 69.50 Chińska Republika Ludowa Ye Kuigang 69.48 Kuwejt Nasser Abdul Al-Jarallah 66.98
Rzut oszczepem Indie Jagdish Kumar Bishnoi 76.81 Korea Południowa Chu Ki-young 75.27 Chińska Republika Ludowa Sun Shipeng 74.34
Dziesięciobój Japonia Hitoshi Maruono 7321 pkt. Korea Południowa Kim Kun-woo 7031pkt. Korea Północna Kim Sang-ryong 6970 pkt.
CR - Rekord mistrzostw | NR - Rekord kraju | PB - Rekord życiowy

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal asia.svg Złoto Silver medal asia.svg Srebro Bronze medal asia.svg Brąz
bieg na 100 m Uzbekistan Lyubov Perepelova 11.31 CR Indie Saraswati Dey 11.40 Indie Rachita Mistry 11.46
bieg na 200 m Sri Lanka Damayanthi Dharsha 22.84 CR Uzbekistan Lyubov Perepelova 23.30 Indie Vinitha Tripathi 23.39
bieg na 400 m Sri Lanka Damayanthi Dharsha 51.05 NR PB Indie K. Mathews Beenamol 51.41 Chińska Republika Ludowa Chen Yuxiang 52.81
bieg na 800 m Chińska Republika Ludowa Lin Na 2:03.46 Chińska Republika Ludowa Wang Yuanping 2:04.11 Indie Rosa Kutty 2:04.97
bieg na 1500 m Chińska Republika Ludowa Wu Qingdong 4:17.82 Chińska Republika Ludowa Zhang Ling 4:18.31 Korea Północna Tokgo Sun-ok 4:20.04
Bieg na 5000 m Chińska Republika Ludowa Wu Qingdong 15:58.83 Japonia Naomi Sakashita 16:01.53 Indonezja Supriati Sutono 16:03.85
Bieg na 10 000 m Indonezja Supriati Sutono 33:47.24 Indie Lashram Aruna Devi 34:31.15 Korea Północna Hong Myong-hui 35:27.50
Bieg na 100 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Su Yiping 12.99 CR Tajlandia Trecia Roberts 13.01 Indie Anuradha Biswal 13.40
Bieg na 400 m przez płotki Chińska Republika Ludowa Song Yinglan 57.73 Japonia Yasuko Igari 58.90 Malezja Noraseela Khalid 59.62
Chód na 10 000 m Chińska Republika Ludowa Li Hong 44:59.90 CR Chińska Republika Ludowa Sun Chunfang 45:42.68 Malezja Yuan Yufang 46:12.66
sztafeta 4 x 100 m  Sri Lanka 44.23  Indie 44.48  Chiny 44.80
sztafeta 4 x 400 m  Indie 3:31.54  Japonia 3:37.15  Korea Południowa 3:48.29
Skok wzwyż Indie Bobby Aloysius 1.83 Kazachstan Marina Aitowa 1.83 Kirgistan Tatjana Jefimienko 1.80
Skok o tyczce Japonia Takayo Kondo 4.00 Chińskie Tajpej Chang Ko-hsin 3.90 Japonia Masumi Ono 3.80
Skok w dal Kirgistan Yelena Bobrovskaya 6.66 Chińska Republika Ludowa Liang Shuyan 6.64 Japonia Maho Hanaoka 6.61
Trójskok Kazachstan Jelena Parfenowa 14.08 Chińska Republika Ludowa Miao Chunqing 14.01 Japonia Maho Hanaoka 13.67
Pchnięcie kulą Jordania Nada Kawar 17.46 Japonia Chinatsu Mori 16.38 Korea Południowa Cho Jin-sook 15.38
Rzut dyskiem Indie Neelam Jaswant Singh 60.75 Chińska Republika Ludowa Cao Qi 58.71 Chińska Republika Ludowa Li Yanfeng 57.52
Rzut młotem Chińska Republika Ludowa Li Xiaoxue 59.02 Japonia Yuka Murofushi 58.64 Japonia Masumi Aya 55.97
Rzut oszczepem Korea Południowa Lee Young-sun 55.78 Indie Gurmeet Kaur 55.65 Chińska Republika Ludowa Zhang Li 55.07
Siedmiobój Kazachstan Swietłana Kazanina 6074 pkt. Indie G. Pramila Ganapathy 6016 pkt. Kazachstan Irina Naumenko 5937 pkt.
CR - Rekord mistrzostw | NR - Rekord kraju | PB - Rekord życiowy

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal asia.svg Silver medal asia.svg Bronze medal asia.svg Asia medals.PNG
1  Chiny 9 10 10 29
2  Indie 6 10 5 21
3  Katar 5 2 2 9
4  Japonia 4 8 5 17
5  Arabia Saudyjska 4 2 3 9
6  Sri Lanka 4 1 0 5
7  Kazachstan 3 1 1 5
8  Tajlandia 2 2 0 4
9  Korea Południowa 1 2 5 8
10  Iran 1 1 1 3
 Kirgistan 1 1 1 3
11  Uzbekistan 1 1 0 2
12  Indonezja 1 0 1 2
13  Jordania 1 0 0 1
14  Chińskie Tajpej 0 1 1 2
15  Korea Północna 0 0 3 3
16  Malezja 0 0 2 2
17  Kuwejt 0 0 1 1
 Oman 0 0 1 1
 Syria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]