Mistrzostwa Azji w Saneczkarstwie 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Azji w Saneczkarstwie 2018
2017 2019
Data 1 - 2 grudnia 2017
Gospodarz Niemcy Altenberg
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Korea Południowa Sung Eun-ryung
Jedynki mężczyzn Indie Keshavan Siva
Dwójki mężczyzn Korea Południowa Park Jin-yong
Korea Południowa Cho Jung-myung

3. Mistrzostwa Azji w saneczkarstwie 2018 odbyły się w dniach 1 - 2 grudnia 2017 roku w niemieckim Altenbergu. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn oraz w dwójkach mężczyzn.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
1 grudnia 2017 Niemcy Altenberg Jedynki kobiet Korea Południowa Sung Eun-ryung Kazachstan Anastasija Bogaczewa Korea Południowa Choi Eun-ju
1 grudnia 2017 Niemcy Altenberg Jedynki mężczyzn Indie Keshavan Siva Chińskie Tajpej Lien Te-an Korea Południowa Kang Doung Kyu
1 grudnia 2017 Niemcy Altenberg Dwójki mężczyzn  Korea Południowa
Park Jin-yong
Cho Jung-myung
 Kazachstan
Roman Jefriemow
Dienis Tatianczenko

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek 1 grudnia 2017
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Sung Eun-ryung  Korea Południowa 53.452 53.452
Silver medal with cup.svg Anastasija Bogaczewa  Kazachstan 55.027 55.027 +1.575
Bronze medal with cup.svg Choi Eun-ju  Korea Południowa 55.296 55.296 +1.844
DNF Aileen Christina Frisch  Korea Południowa

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek 1 grudnia 2017
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Keshavan Siva  Indie 55.600 55.600
Silver medal with cup.svg Lien Te-an  Chińskie Tajpej 56.120 56.120 +0.520
Bronze medal with cup.svg Kang Doung Kyu  Korea Południowa 56.505 56.505 +0.905
4. Lim Nam-kyu  Korea Południowa 56.750 56.750 +1.150
5. Nikita Kopyrienko  Kazachstan 57.351 57.351 +1.751
6. Kim Dong-hyeon  Korea Południowa 1:05.368 1:05.368 +9.768

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek 1 grudnia 2017
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Park Jin-yong/Cho Jung-myung  Korea Południowa 42.166 42.166 -
Silver medal with cup.svg Roman Jefriemow/Dienis Tatianczenko  Kazachstan 44.037 44.037 +1.871

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Korea Południowa 2 0 2 4
2.  Indie 1 0 0 1
3.  Kazachstan 0 2 0 2
4.  Chińskie Tajpej 0 1 0 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]