Mistrzostwa Azji w Zapasach 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Azji w Zapasach 2018
2017 2019
Dyscyplina zapasy
Organizator  Kirgistan
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 27 lutego 2018
Biszkek
Zamknięcie (finał) 4 marca 2018
Biszkek

Mistrzostwa Azji w zapasach w 2018 roku zostały rozegrane w hali Kozhomkul Sport Palace w Biszkeku w dniach 27 lutego – 4 marca[1].

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

     Gospodarz zawodów został zaznaczony kolorem.

Miejsce Kraj Gold medal with cup.svg
Złoto
Silver medal with cup.svg
Srebro
Bronze medal with cup.svg
Brąz
Razem
1.  Chiny 7 1 6 14
2.  Iran 6 2 2 10
3.  Uzbekistan 4 5 6 15
4.  Kazachstan 4 2 11 17
5.  Japonia 3 7 8 18
6.  Kirgistan 2 3 6 11
7.  Korea Północna 2 1 0 3
8.  Mongolia 1 5 6 12
9.  Indie 1 1 6 8
10.  Korea Południowa 0 2 6 8
11.  Katar 0 1 0 1
12.  Turkmenistan 0 0 1 1
Razem 30 30 58 118

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto: Srebro: Brąz:
55 kg Japonia Shōta Tanokura Kirgistan Żołaman Szarszenbekow Kazachstan Korłan Żakansza
Indie Rajender Kumar
60 kg Japonia Shinobu Ōta Korea Północna Ri Se-ung Kirgistan Kanybek Dżołczubekow
Uzbekistan Islomjon Bahromov
63 kg Uzbekistan Yelmurat Tasmuradov Kirgistan Urmatbek Amatow Korea Południowa Jung Do-kyung
Kazachstan Mejrambek Ajnagułow
67 kg Kazachstan Ałmat Kiebispajew Japonia Tsuchika Shimoyamada Uzbekistan Mirzobek Raxmatov
Chińska Republika Ludowa Zhang Gaoquan
72 kg Kirgistan Akzhol Makhmudov Kazachstan Demeu Żadyrajew Uzbekistan Aram Vardanyan
Japonia Tomohiro Inoue
77 kg Chińska Republika Ludowa Yang Bin Iran Mohammadali Garaji Kazachstan Maksat Jereżepow
Turkmenistan Şermet Permanow
82 kg Kazachstan Aschat Dilmuchamiedow Kirgistan Atabek Azisbekow Korea Południowa Kim Jin-hyeok
Indie Harpreet Singh
87 kg Iran Hosejn Nuri Japonia Masato Sumi Kirgistan Azat Bejszebekow
Chińska Republika Ludowa Peng Fei
97 kg Iran Sejjedmostafa Salehizade Uzbekistan Rustam Assakalov Kirgistan Üzür Dżuzupbekow
Kazachstan Jerułan Iskakow
130 kg Iran Behnam Mahdizade Uzbekistan Moʻminjon Abdullayev Chińska Republika Ludowa Nie Xiaoming
Kirgistan Murat Ramonow

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto: Srebro: Brąz:
57 kg Korea Północna Kang Kum-song Uzbekistan Mahmudjon Shavkatov Japonia Toshihiro Hasegawa
Kazachstan Żandos Ismaiłow
61 kg Kazachstan Artas Sanaa Japonia Kazuya Koyanagi Uzbekistan Abbos Rahmonov
Kirgistan Ułukbek Dżołdoszbekow
65 kg Kazachstan Däulet Nijazbekow Japonia Daichi Takatani Indie Bajrang Kumar
Uzbekistan Temurjon Usmonohunov
70 kg Uzbekistan Ixtiyor Navruzov Korea Południowa Lee Seung-bong Indie Om Prakash Vinod Kumar
Kazachstan Mieirżan Aszyrow
74 kg Kirgistan Muslim Jewłojew Mongolia Gandzorigijn Mandachnaran Kazachstan Danijar Kajsanow
Iran Mostafa Hosejnchani
79 kg Iran Ezzatollah Akbari Uzbekistan Rashid Qurbonov Mongolia Ganbold Turbold
Japonia Tsubasa Asai
86 kg Iran Hasan Jazdani Mongolia Orgodolyn Üjtümen Kazachstan Azamat Dauletbekow
Chińska Republika Ludowa Bi Shengfeng
92 kg Iran Mohammaddżawad Ebrahimi Kazachstan Adilet Dawłumbajew Chińska Republika Ludowa Lin Zushen
Uzbekistan Azizbek Soliev
97 kg Uzbekistan Magomied Ibragimow Iran Modżtaba Golejdż Korea Południowa Kim Jae-gang
Japonia Takeshi Yamaguchi
125 kg Uzbekistan Dawit Modzmanaszwili Katar Giorgi Sakandelidze Iran Amin Taheri
Mongolia Nacagsürengijn Dzolboo

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto: Srebro: Brąz:
50 kg Chińska Republika Ludowa Lei Chun Indie Vinesh Phogat Mongolia Erdensüchijn Narangerel
Japonia Yuki Irie
53 kg Korea Północna Pak Yong-mi Mongolia Erdenczimegijn Sum’jaa Japonia Yu Miyahara
Kazachstan Żułdyz Eszymowa
55 kg Japonia Saki Igarashi Korea Południowa Oh Hye-min Mongolia Erchembajaryn Dawaaczimeg
Chińska Republika Ludowa Luo Lannuan
57 kg Chińska Republika Ludowa Pei Xingru Japonia Sara Natami Korea Południowa Kim Ye-seul
Mongolia Altancecegijn Batceceg
59 kg Chińska Republika Ludowa Rong Ningning Uzbekistan Nabira Esenbaeva Indie Sangeeta Phogat
Mongolia Baatardżawyn Szoowdor
62 kg Mongolia Pürewdordżijn Orchon Chińska Republika Ludowa Luo Xiaojuan Japonia Yurika Itō
Indie Sakshi Malik
65 kg Indie Navjot Kaur Japonia Miyū Imai Korea Południowa Lee Han-bit
----
68 kg Chińska Republika Ludowa Zhou Feng Mongolia Szarchüügijn Tümenceceg Kazachstan Irina Kaziulina
Kirgistan Meerim Dżumanazarowa
72 kg Chińska Republika Ludowa Han Yue Mongolia Ochirbatyn Nasanburmaa Japonia Masako Furuichi
----
76 kg Chińska Republika Ludowa Zhou Qian Japonia Hiroe Suzuki Korea Południowa Hwang Eun-ju
Kazachstan Elmira Syzdykowa

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Invitation, Unitedworldwrestling.org [dostęp 2018-02-20] (fr.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]