Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym
2000
1999 2001
Data 21–27 lutego 2000
Gospodarz Japońska Federacja Łyżwiarska
Miejscowość Japonia Osaka
Hala Osaka Pool
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 99
Liczba reprezentacji 11
Zwycięzcy
Soliści Kanada Elvis Stojko
Solistki Stany Zjednoczone Angela Nikodinov
Pary sportowe Kanada Jamie Salé
Kanada David Pelletier
Pary taneczne Stany Zjednoczone Naomi Lang
Stany Zjednoczone Peter Tchernyshev

Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym 2000 – 2. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla łyżwiarzy figurowych z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii. Mistrzostwa odbywały się od 21 do 27 lutego 2000 w hali Osaka Pool w japońskiej Osace.

Mistrzami w konkurencjach solowych zostali Kanadyjczyk Elvis Stojko i Amerykanka Angela Nikodinov. Wśród par sportowych triumfowali Kanadyjczycy Jamie Salé i David Pelletier. Natomiast w konkurencji par tanecznych złoto wywalczyli także reprezentanci Amerykanie Naomi Lang i Peter Tchernyshev.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

  • 20–21 lutego – oficjalne treningi
  • 22 lutego – uroczyste otwarcie zawodów, taniec obowiązkowy, program krótki par sportowych
  • 23 lutego – program krótki solistek, program dowolny par sportowych
  • 24 lutego – taniec oryginalny, program dowolny solistek
  • 25 lutego – program krótki solistów, taniec dowolny
  • 26 lutego – program dowolny solistów, bankiet
  • 27 lutego – pokazy mistrzów

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Stany Zjednoczone 2 2 2 6
2  Kanada 2 1 1 4
3  Chiny 0 1 1 2

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty[1] SP FS
1 Elvis Stojko  Kanada 3,0 4 1
2 Li Chengjiang  Chiny 3,0 2 2
3 Zhang Min  Chiny 4,5 3 3
4 Todd Eldredge  Stany Zjednoczone 5,5 1 5
5 Takeshi Honda  Japonia 7,0 6 4
6 Anthony Liu  Australia 9,5 5 7
7 Roman Skorniakov  Uzbekistan 11,0 10 6
8 Yamato Tamura  Japonia 13,5 11 8
9 Trifun Živanović  Stany Zjednoczone 13,5 9 9
10 Ben Ferreira  Kanada 14,0 8 10
11 Li Yunfei  Chiny 15,5 7 12
12 Ryan Jahnke  Stany Zjednoczone 17,0 12 11
13 Emanuel Sandhu  Kanada 19,5 13 13
14 Naoki Shigematsu  Japonia 22,0 14 15
15 Lee Kyu-hyun  Korea Południowa 22,5 17 14
16 Yuri Litvinov  Kazachstan 23,5 15 16
17 Ricky Cockerill  Nowa Zelandia 26,0 18 17
18 Bradley Santer  Australia 26,0 16 18
19 Peter Nicholas  Australia 28,5 19 19
20 Park Joon-ho  Korea Południowa 30,5 21 20
21 Jin Yun-ki  Korea Południowa 31,0 20 21
22 Mauricio Medellin  Meksyk 33,0 22 22
23 Ricardo Olavarrieta  Meksyk 35,0 24 23
24 David Del Pozo  Meksyk 35,5 23 24

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty[2] SP FS
1 Angela Nikodinov  Stany Zjednoczone 2,0 2 1
2 Stacey Pensgen  Stany Zjednoczone 3,5 3 2
3 Annie Bellemare  Kanada 4,5 1 4
4 Fumie Suguri  Japonia 7,0 4 5
5 Yoshie Onda  Japonia 8,0 10 3
6 Jennifer Robinson  Kanada 9,0 6 6
7 Tatiana Malinina  Uzbekistan 10,5 5 8
8 Andrea Gardiner  Stany Zjednoczone 11,5 9 7
9 Pang Rui  Chiny 13,5 7 10
10 Choi Young-eun  Korea Południowa 15,5 13 9
11 Yao Jia  Chiny 16,5 11 11
12 Anastasia Gimazetdinova  Uzbekistan 17,0 8 13
13 Michelle Currie  Kanada 18,0 12 12
14 Chisato Shiina  Japonia 21,0 14 14
15 Shirene Human  Południowa Afryka 23,5 15 16
16 Sun Siyin  Chiny 24,0 18 15
17 Jung Min-ju  Korea Południowa 26,5 17 18
18 Lee Chu-hong  Korea Południowa 27,5 21 17
19 Quinn Wilmans  Południowa Afryka 29,0 20 19
20 Diane Chen  Chińskie Tajpej 29,5 19 20
21 Simone Joseph  Południowa Afryka 30,0 16 22
22 Dow-Jane Chi  Chińskie Tajpej 33,0 24 21
23 Sarah-Yvonne Prytula  Australia 34,5 23 23
24 Andrea Boss  Australia 35,0 22 24
Nie awansowały do programu dowolnego
25 Gladys Orozco  Meksyk NQ 25 NQ
26 Rocio Salas Visuet  Meksyk NQ 26 NQ
27 Maricarmen Szeszko  Meksyk NQ 27 NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Punkty[3] SP FS
1 Jamie Salé / David Pelletier  Kanada 1,5 1 1
2 Kyoko Ina / John Zimmerman  Stany Zjednoczone 3,0 2 2
3 Tiffany Scott / Phillip Dulebohn  Stany Zjednoczone 5,0 4 3
4 Kristy Sargeant / Kris Wirtz  Kanada 5,5 3 4
5 Pang Qing / Tong Jian  Chiny 7,5 5 5
6 Valerie Saurette / Jean-Sébastien Fecteau  Kanada 9,0 6 6
7 Marina Chałturina / Walerij Artiuchow  Kazachstan 10,5 7 7
8 Wang Xiaoqian / Tao Wei  Chiny 12,0 8 8
9 Natalia Ponomariewa / Jewgienij Swiridow  Uzbekistan 13,5 9 9
10 Irina Czabanowa / Artiom Kniaziew  Uzbekistan 15,0 10 10

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Punkty[4] CD1 CD2 OD FD
1 Naomi Lang / Peter Tchernyshev  Stany Zjednoczone 2,0 1 1 1 1
2 Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon  Kanada 4,0 2 2 2 2
3 Jamie Silverstein / Justin Pekarek  Stany Zjednoczone 6,6 3 3 4 3
4 Megan Wing / Aaron Lowe  Kanada 7,4 4 4 3 4
5 Beata Handra / Charles Sinek  Stany Zjednoczone 10,0 5 5 5 5
6 Josée Piché / Pascal Denis  Kanada 12,0 6 6 6 6
7 Nakako Tsuzuki / Rinat Farkhoutdinov  Japonia 14,0 7 7 7 7
8 Nozomi Watanabe / Akiyuki Kido  Japonia 16,2 8 9 8 8
9 Zhang Weina / Cao Xianming  Chiny 17,8 9 8 9 9
10 Wang Rui / Zhang Wei  Chiny 20,0 10 10 10 10
11 Rie Arikawa / Kenji Miyamoto  Japonia 22,0 11 11 11 11
12 Qi Lina / Gao Hao  Chiny 24,0 12 12 12 12
13 Portia Duval / Francis Rigby  Australia 26,6 13 13 14 13
14 Olga Akimowa / Andriej Driganow  Uzbekistan 27,4 14 14 13 14

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 2000 Four Continents Championships – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-12-09)].
  2. 2000 Four Continents Championships – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-12-09)].
  3. 2000 Four Continents Championships – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-10-01)].
  4. 2000 Four Continents Championships – Ice dancing – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-10-01)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]