Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym
2010
2009 2011
Data 27–30 stycznia 2010
Gospodarz Koreański Związek Łyżwiarski
Miejscowość Korea Południowa Jeonju
Hala Hwasan Ice Arena
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 111
Liczba reprezentacji 17
Zwycięzcy
Soliści Stany Zjednoczone Adam Rippon
Solistki Japonia Mao Asada
Pary sportowe Chińska Republika Ludowa Zhang Dan
Chińska Republika Ludowa Zhang Hao
Pary taneczne Kanada Kaitlyn Weaver
Kanada Andrew Poje

Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym 2010 – 12. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla łyżwiarzy figurowych z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii. Mistrzostwa odbywały się od 27 do 30 stycznia 2010 roku w hali Hwasan Ice Arena w Jeonju[1].

Wśród solistów zwyciężył Amerykanin Adam Rippon, zaś wśród solistek triumfowała Japonka Mao Asada. W konkurencji par sportowych złoto zdobyli reprezentanci Chin Zhang Dan i Zhang Hao. W parach tanecznych tytuł wywalczyła para kanadyjska Kaitlyn Weaver i Andrew Poje.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

W zawodach mogli wziąć udział reprezentanci czterech kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii, którzy przed dniem 1 lipca 2009 roku ukończyli 15 rok życia. W odróżnieniu od innych zawodów rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, podczas mistrzostw czterech kontynentów każdy kraj może wystawić 3 reprezentantów w każdej konkurencji, niezależnie od wyników osiągniętych przed rokiem.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Japonia 1 2 0 3
2  Kanada 1 1 2 4
 Stany Zjednoczone 1 1 2 4
4  Chiny 1 0 0 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[2] SP[3] FS[4]
1 Adam Rippon  Stany Zjednoczone 225,78 7 69,56 1 156,22
2 Tatsuki Machida  Japonia 217,48 6 69,60 2 147,88
3 Kevin Reynolds  Kanada 212,99 1 81,60 8 131,39
4 Brandon Mroz  Stany Zjednoczone 212,68 3 70,88 5 141,80
5 Ryan Bradley  Stany Zjednoczone 212,19 8 66,22 3 145,97
6 Song Nan  Chiny 209,68 2 72,95 6 136,73
7 Shawn Sawyer  Japonia 206,34 10 62,36 4 143,98
8 Wu Jialiang  Chiny 203,60 5 70,33 7 133,27
9 Guan Jinlin  Chiny 195,66 9 64,60 9 131,06
10 Dienis Tien  Kazachstan 172,65 4 70,50 14 102,15
11 Joey Russell  Kanada 171,44 12 57,05 10 114,39
12 Yasuharu Nanri  Japonia 171,36 11 61,48 11 109,88
13 Abzal Rakimgaliev  Kazachstan 156,91 13 55,91 15 101,00
14 Kim Min-seok  Korea Południowa 153,09 16 49,49 12 103,60
15 Kento Nakamura  Japonia 152,69 17 49,24 13 103,45
16 Stephen Li-Chung Kuo  Chińskie Tajpej 148,96 14 53,80 16 95,16
17 Kevin Alves  Brazylia 130,76 19 41,81 17 88,95
18 Mark Webster  Australia 129,73 15 51,05 19 78,68
19 Matthew Precious  Australia 127,09 18 47,44 18 79,65
20 Wun-Chang Shih  Chińskie Tajpej 101,87 20 40,53 20 61,34
Nie awansowali do programu dowolnego
21 Nicholas Fernandez  Australia NQ 21 35,43 NQ
22 Charles Shou-San Pao  Chińskie Tajpej NQ 22 35,10 NQ
23 Humberto Contreras  Meksyk NQ 23 33,27 NQ
24 Seo Min-seok  Korea Południowa NQ 24 30,42 NQ
25 Hau Yin Lee  Hongkong NQ 25 27,87 NQ
26 Hon Lam To  Hongkong NQ 26 27,46 NQ
27 Cameron Hems  Nowa Zelandia NQ 27 25,35 NQ

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[5] SP[6] FS[7]
1 Mao Asada  Japonia 183,96 3 57,22 1 126,74
2 Akiko Suzuki  Japonia 173,72 1 58,88 2 114,84
3 Caroline Zhang  Stany Zjednoczone 160,78 4 55,10 3 105,68
4 Amanda Dobbs  Stany Zjednoczone 158,23 2 57,56 5 100,67
5 Haruka Imai  Japonia 155,29 5 55,06 6 100,23
6 Kwak Min-jeong  Korea Południowa 154,71 7 53,68 4 101,03
7 Amélie Lacoste  Kanada 152,45 6 54,46 8 97,99
8 Myriane Samson  Kanada 150,90 8 51,60 7 99,30
9 Alexe Gilles  Stany Zjednoczone 140,88 9 48,90 9 91,98
10 Diane Szmiett  Kanada 140,10 10 48,82 10 91,28
11 Anastasia Gimazetdinova  Uzbekistan 134,15 11 46,88 11 87,27
12 Liu Yan  Chiny 126,11 12 46,60 13 79,51
13 Kim Chae-hwa  Korea Południowa 123,91 14 41,34 12 82,57
14 Cheltzie Lee  Australia 119,39 15 40,06 14 79,33
15 Kim Na-young  Korea Południowa 109,46 13 44,94 17 64,52
16 Lejeanne Marais  Południowa Afryka 103,03 19 34,32 15 68,71
17 Ana Cecilia Cantu  Meksyk 101,25 17 35,62 16 65,63
18 Crystal Kiang  Chińskie Tajpej 96,16 16 36,18 19 59,98
19 Melinda Wang  Chińskie Tajpej 95,50 20 33,82 18 61,68
20 Lauren Ko  Filipiny 90,77 18 35,22 20 55,55
Nie awansowały do programu dowolnego
21 Xu Binshu  Chiny NQ 21 33,82 NQ
22 Phoebe Di Tommaso  Australia NQ 22 33,48 NQ
23 Tamami Ono  Hongkong NQ 23 33,26 NQ
24 Mericien Venzon  Filipiny NQ 24 32,92 NQ
25 Sandra Khopon  Tajlandia NQ 25 32,84 NQ
26 Mary Ro Reyes  Meksyk NQ 26 32,76 NQ
27 Gracielle Jeanne Tan  Filipiny NQ 27 32,22 NQ
28 Tiffany Packard Yu  Hongkong NQ 28 30,74 NQ
29 Abigail Pietersen  Południowa Afryka NQ 29 30,06 NQ
30 Chaochih Liu  Chińskie Tajpej NQ 30 29,92 NQ
31 Charissa Tansomboon  Tajlandia NQ 31 29,88 NQ
32 Sarah Paw Si Ying  Singapur NQ 32 27,32 NQ
33 Taryn Jurgensen  Tajlandia NQ 33 26,94 NQ
34 Priscila Alavez  Meksyk NQ 34 24,92 NQ
35 Elena Rodrigues  Brazylia NQ 35 24,74 NQ
36 Alessia Baldo  Brazylia NQ 36 24,00 NQ
37 Tze Ching Lee  Hongkong NQ 37 23,48 NQ
38 Simone Pastusiak  Brazylia NQ 38 17,70 NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[8] SP[9] FS[10]
1 Zhang Dan / Zhang Hao  Chiny 192,22 1 65,86 1 126,36
2 Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker  Stany Zjednoczone 170,17 2 64,56 2 105,61
3 Meagan Duhamel / Craig Buntin  Kanada 158,02 3 56,90 4 101,12
4 Caitlin Yankowskas / John Coughlin  Stany Zjednoczone 157,49 4 56,10 3 101,39
5 Narumi Takahashi / Mervin Tran  Japonia 151,83 7 53,74 5 98,09
6 Zhang Yue / Wang Lei  Chiny 146,60 6 54,16 6 92,44
7 Mylène Brodeur / John Mattatall  Kanada 146,31 5 55,94 7 90,37
8 Dong Huibo / Wu Yiming  Chiny 136,05 9 48,02 8 88,03
9 Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch  Kanada 135,76 8 48,76 9 87,00
10 Marissa Castelli / Simon Shnapir  Stany Zjednoczone 128,91 10 44,60 10 84,31
11 Amanda Sunyoto-Yang / Darryll Sulindro-Yang  Chińskie Tajpej 116,49 11 43,42 11 73,07

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[11] CD[12] OD[13] FD[14]
1 Kaitlyn Weaver / Andrew Poje  Kanada 166,16 1 32,67 1 48,42 1 85,07
2 Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno  Kanada 159,56 3 29,89 2 48,21 2 81,46
3 Madison Hubbell / Keiffer Hubbell  Stany Zjednoczone 154.20 4 29,76 4 46,75 4 77,69
4 Huang Xintong / Zheng Xun  Chiny 150,38 2 30,12 3 47,21 7 73,05
5 Madison Chock / Greg Zuerlein  Stany Zjednoczone 148,92 5 29,14 5 44,12 5 75,66
6 Kharis Ralph / Asher Hill  Kanada 147,38 7 26,57 8 41,80 3 79,01
7 Jane Summersett / Todd Gilles  Stany Zjednoczone 144,53 8 25,26 6 43,95 6 75,32
8 Yu Xiaoyang / Wang Chen  Chiny 141,55 6 28,16 7 42,48 8 70,91
9 Guan Xueting / Wang Meng  Chiny 127,06 9 21,64 9 40,53 9 64,89
10 Danielle O'Brien / Gregory Merriman  Australia 115,73 10 21,12 11 33,90 10 60,71
11 Corenne Bruhns / Andrew Lavrik  Meksyk 106,07 11 17,71 10 34,33 12 54,03
12 Maria Borounov / Evgeni Borounov  Australia 106,03 12 17,22 12 32,32 11 56,49

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Communication No. 1535 (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-07)].
  2. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-10)].
  3. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Men – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-24)].
  4. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Men – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-03-18)].
  5. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].
  6. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Ladies – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-18)].
  7. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Ladies – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-18)].
  8. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].
  9. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Pairs – Short Program (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].
  10. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Pairs – Free Skating (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].
  11. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].
  12. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Ice Dance – Compulsory Dance (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].
  13. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Ice Dance – Original Dance (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].
  14. ISU 2010 Four Continents Figure Skating Championships – Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU. [dostęp 2018-11-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-03-24)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]