Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym
2018
2017 2019
Ilustracja
Para sportowa Tarah Kayne / Danny O'Shea (USA)
Data 22–27 stycznia 2018
Gospodarz Związek Łyżwiarski Chińskiego Tajpej
Miejscowość Chińskie Tajpej Tajpej
Hala Tajpej Arena
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 104
Liczba reprezentacji 15
Zwycięzcy
Soliści Chińska Republika Ludowa Jin Boyang
Solistki Japonia Kaori Sakamoto
Pary sportowe Stany Zjednoczone Tarah Kayne
Stany Zjednoczone Danny O'Shea
Pary taneczne Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek
Stany Zjednoczone Jean-Luc Baker
Strona internetowa

Mistrzostwa czterech kontynentów w łyżwiarstwie figurowym 2018 – 20. edycja zawodów rangi mistrzowskiej dla łyżwiarzy figurowych z Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii. Mistrzostwa odbywały się od 15 do 21 stycznia 2018 roku w Tajpej.

Wśród solistów tytuł zdobył Chińczyk Jin Boyang, zaś w konkurencji solistek zwyciężyła Japonka Kaori Sakamoto. W parach sportowych triumfowali Amerykanie Tarah Kayne i Danny O'Shea. W parach tanecznych tytuł zdobyli ich rodacy Kaitlin Hawayek i Jean-Luc Baker.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

W zawodach mogli wziąć udział reprezentanci czterech kontynentów: Azji, Afryki, Ameryki oraz Australii i Oceanii, którzy przed dniem 1 lipca 2017 roku ukończyli 15 rok życia. W odróżnieniu od innych zawodów rangi mistrzowskiej w łyżwiarstwie figurowym, każdy kraj może wystawić 3 reprezentantów w każdej konkurencji, niezależnie od wyników osiągniętych przed rokiem.

Warunkiem uczestnictwa zawodników wytypowanych przez krajową federację jest uzyskanie minimalnej oceny technicznej (TES) na międzynarodowych zawodach ISU w sezonie bieżącym lub poprzednim. Punkty za oba programy mogą być zdobyte na różnych zawodach. ISU akceptuje wyniki, jeśli zostały uzyskane na międzynarodowych konkursach uznawanych przez ISU na co najmniej 21 dni przed pierwszym oficjalnym dniem treningowym mistrzostw.

Minimalna ocena techniczna (TES)
Konkurencja SP / SD FS / FD
Soliści 25 45
Solistki 20 36
Pary sportowe 20 36
Pary taneczne 19 29

Kalendarium[edytuj | edytuj kod]

  • 24 stycznia – taniec krótki, program krótki par sportowych i solistek,
  • 25 stycznia – taniec dowolny i program krótki solistów,
  • 26 stycznia – program dowolny par sportowych i solistek,
  • 27 stycznia – program dowolny solistów i pokazy mistrzów.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Reprezentacja Złoto Srebro Brąz Razem
1  Stany Zjednoczone 2 1 1 4
2  Japonia 1 2 2 5
3  Chiny 1 0 0 1
4  Kanada 0 1 0 1
5  Korea Północna 0 0 1 1

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Jin Boyang Chińska Republika Ludowa Chiny 300,95 2 100,17 1 200,78
2 Shōma Uno Japonia Japonia 297,97 1 100,49 2 197,45
3 Jason Brown Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 269,22 4 89,78 3 179,44
4 Keiji Tanaka Japonia Japonia 260,31 3 90,68 5 169,63
5 Max Aaron Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 255,45 6 84,15 4 171,30
6 Misza Ge Uzbekistan Uzbekistan 248,96 8 82,27 7 166,69
7 Kevin Reynolds Kanada Kanada 241,50 13 74,65 6 166,85
8 Elladj Baldé Kanada Kanada 238,20 12 75,17 8 163,03
9 Nam Nguyen Kanada Kanada 237,52 7 84,09 10 153,43
10 Yan Han Chińska Republika Ludowa Chiny 227,93 5 84,74 12 143,19
11 Grant Hochstein Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 226,39 15 70,80 9 155,59
12 Takahito Mura Japonia Japonia 225,41 10 76,66 11 148,75
13 Brendan Kerry Australia Australia 219,95 9 79,57 14 140,38
14 Lee June-hyoung Korea Południowa Korea Południowa 211,86 16 69,93 13 141,93
15 Dienis Tien Kazachstan Kazachstan 210,82 11 75,30 15 135,52
16 Julian Zhi Jie Yee Malezja Malezja 197,68 17 68,45 16 129,23
17 Tsao Chih-i Chińskie Tajpej Tajpej 195,21 14 72,57 19 122,64
18 Donovan Carrillo Meksyk Meksyk 185,91 22 59,07 17 126,84
19 Zhang He Chińska Republika Ludowa Chiny 184,82 19 63,62 20 121,20
20 An Geon-hyeong Korea Południowa Korea Południowa 180,26 23 56,67 18 123,59
21 Andrew Dodds Australia Australia 177,81 18 63,69 23 114,12
22 Lee Si-hyeong Korea Południowa Korea Południowa 177,07 20 62,65 22 114,42
23 Abzał Rakymgalijew Kazachstan Kazachstan 175,58 21 60,77 21 114,81
24 Leslie Man Cheuk Ip Hongkong Hongkong 150,23 24 53,80 24 96,43
Nie awansowali do programu dowolnego
25 Micah Kai Lynette Tajlandia Tajlandia NQ 25 53,29 NQ
26 Harrison Jon-Yen Wong Hongkong Hongkong NQ 26 52,78 NQ
27 Kai Xiang Chew Malezja Malezja NQ 27 50,92 NQ
28 Mark Webster Australia Australia NQ 28 49,45 NQ
29 Harry Hau Yin Lee Hongkong Hongkong NQ 29 43,98 NQ
30 Tang Mi-cah Chińskie Tajpej Tajpej NQ 30 43,05 NQ

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Medalistki w konkurencji solistek, od lewej Mihara (JPN), Sakamoto (JPN), Miyahara (JPN)
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Kaori Sakamoto Japonia Japonia 214,21 2 71,34 1 142,87
2 Mai Mihara Japonia Japonia 210,57 3 69,84 2 140,73
3 Satoko Miyahara Japonia Japonia 207,02 1 71,74 3 135,28
4 Choi Da-bin Korea Południowa Korea Południowa 190,23 5 62,30 4 127,93
5 Mariah Bell Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 185,84 4 62,90 5 122,94
6 Kim Ha-nul Korea Południowa Korea Południowa 173,10 6 61,15 8 111,95
7 Starr Andrews Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 172,65 7 60,61 7 112,04
8 Alaine Chartrand Kanada Kanada 172,41 8 59,86 6 112,55
9 Angela Wang Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 161,04 9 58,97 11 102,07
10 Li Xiangning Chińska Republika Ludowa Chiny 160,40 10 57,01 10 103,39
11 Park So-youn Korea Południowa Korea Południowa 159,48 12 53,05 9 106,43
12 Elizabiet Tursynbajewa Kazachstan Kazachstan 156,19 11 56,52 13 99,67
13 Alicia Pineault Kanada Kanada 152,81 14 51,53 12 101,28
14 Brooklee Han Australia Australia 150,65 13 52,29 14 98,36
15 Michelle Long Kanada Kanada 147,50 17 49,77 15 97,73
16 Kailani Craine Australia Australia 141,04 16 50,79 16 90,25
17 Zhao Ziquan Chińska Republika Ludowa Chiny 139,01 18 48,78 17 90,23
18 Amy Lin Chińskie Tajpej Tajpej 137,40 15 51,14 18 86,26
19 Chloe Ing Singapur Singapur 129,70 19 45,30 20 84,40
20 Ajza Mambiekowa Kazachstan Kazachstan 121,00 20 36,87 19 84,53
21 Joanna So Hongkong Hongkong 107,69 21 35,51 21 72,18
22 Natalie Sangkagalo Tajlandia Tajlandia 93,61 22 33,50 22 60,11
23 Thita Lamsam Tajlandia Tajlandia 79,33 23 28,26 23 51,07

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Mistrzowie czterech kontynentów w parach sportowych – Tarah Kayne / Danny O'Shea (USA)
Zdobywcy 4. miejsca Lubow Iluszeczkina / Dylan Moscovitch (CAN)
Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[7] SP[8] FS[9]
1 Tarah Kayne / Danny O'Shea Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 194,42 3 65,74 1 128,68
2 Ashley Cain / Timothy LeDuc Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 190,61 1 66,76 2 123,85
3 Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik Korea Północna Korea Północna 184,98 4 65,25 3 119,73
4 Lubow Iluszeczkina / Dylan Moscovitch Kanada Kanada 179,00 5 64,50 5 114,50
5 Deanna Stellato / Nathan Bartholomay Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 178,38 6 60,93 4 117,45
6 Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor Australia Australia 178,10 2 66,45 6 111,65
7 Camille Ruest / Andrew Wolfe Kanada Kanada 159,73 9 54,70 7 105,03
8 Miu Suzaki / Ryuichi Kihara Japonia Japonia 157,27 7 56,95 8 100,32
9 Sydney Kolodziej / Maxime Deschamps Kanada Kanada 153,57 8 56,18 9 97,39
10 Riku Miura / Shoya Ichihashi Japonia Japonia 126,19 10 44,25 10 81,94
WD Kim Kyu-eun / Alex Kam Korea Południowa Korea Południowa DNS

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Nota łączna[10] SD[11] FD[12]
1 Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 174,29 1 69,08 1 105,21
2 Carolane Soucisse / Shane Firus Kanada Kanada 164,96 3 65,11 2 99,85
3 Kana Muramoto / Chris Reed Japonia Japonia 163,86 2 65,27 3 98,59
4 Lorraine McNamara / Quinn Carpenter Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 160,12 4 62,83 4 97,29
5 Wang Shiyue / Liu Xinyu Chińska Republika Ludowa Chiny 158,21 5 62,36 5 95,85
6 Rachel Parsons / Michael Parsons Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 155,30 6 60,18 6 95,12
7 Min Yu-ra / Alexander Gamelin Korea Południowa Korea Południowa 151,38 7 60,11 7 91,27
8 Sarah Arnold / Thomas Williams Kanada Kanada 140,10 9 52,50 8 87,60
9 Haley Sales / Nikolas Wamsteeker Kanada Kanada 139,48 8 57,21 10 82,27
10 Misato Komatsubara / Timothy Koleto Japonia Japonia 138,18 10 52,45 9 85,73
11 Rikako Fukase / Aru Tateno Japonia Japonia 124,02 12 47,15 11 76,87
12 Song Linshu / Sun Zhuoming Chińska Republika Ludowa Chiny 122,53 11 50,34 12 72,19
13 Chantelle Kerry / Andrew Dodds Australia Australia 115,62 13 45,42 13 70,20
14 Matilda Friend / William Badaoui Australia Australia 92,05 14 33,09 14 58,96

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Medale za wyniki końcowe:

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Soliści Chińska Republika Ludowa Jin Boyang Japonia Shoma Uno Stany Zjednoczone Jason Brown
Solistki Japonia Kaori Sakamoto Japonia Mai Mihara Japonia Satoko Miyahara
Pary sportowe Stany Zjednoczone Tarah Kayne / Danny O'Shea Stany Zjednoczone Ashley Cain / Timothy LeDuc Korea Północna Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik
Pary taneczne Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Kanada Carolane Soucisse / Shane Firus Japonia Kana Muramoto / Chris Reed

Małe medale za program krótki / taniec krótki:

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Soliści Japonia Shoma Uno Chińska Republika Ludowa Jin Boyang Japonia Keiji Tanaka
Solistki Japonia Satoko Miyahara Japonia Kaori Sakamoto Japonia Mai Mihara
Pary sportowe Stany Zjednoczone Ashley Cain / Timothy LeDuc Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor Stany Zjednoczone Tarah Kayne / Danny O'Shea
Pary taneczne Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Japonia Kana Muramoto / Chris Reed Kanada Carolane Soucisse / Shane Firus

Małe medale za program dowolny / taniec dowolny:

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Soliści Chińska Republika Ludowa Jin Boyang Japonia Shoma Uno Stany Zjednoczone Jason Brown
Solistki Japonia Kaori Sakamoto Japonia Mai Mihara Japonia Satoko Miyahara
Pary sportowe Stany Zjednoczone Tarah Kayne / Danny O'Shea Stany Zjednoczone Ashley Cain / Timothy LeDuc Korea Północna Ryom Tae-ok / Kim Ju-sik
Pary taneczne Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Kanada Carolane Soucisse / Shane Firus Japonia Kana Muramoto / Chris Reed

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Men – Result (ang.). ISU, 2018-01-27. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  2. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Men – Short Program (ang.). ISU, 2018-01-25. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  3. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Men – Free Skating (ang.). ISU, 2018-01-27. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  4. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2018-01-26. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  5. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Ladies – Short Program (ang.). ISU, 2018-01-24. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  6. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Ladies – Free Skating (ang.). ISU, 2018-01-26. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  7. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2018-01-26. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  8. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Pairs – Short Program (ang.). ISU, 2018-01-24. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  9. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Pairs – Free Skating (ang.). ISU, 2018-01-26. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  10. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2018-01-25. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  11. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Ice Dance – Short Dance (ang.). ISU, 2018-01-24. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].
  12. ISU Four Continents Figure Skating Championships 2018 – Ice Dance – Free Dance (ang.). ISU, 2018-01-25. [dostęp 2018-11-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-11-25)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]