Mistrzostwa Czterech Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa czterech narodów w łyżwiarstwie figurowym
2018
2017 2019
Data 14–16 grudnia 2017
Miejscowość Słowacja Koszyce
Organizator Słowacki Związek Łyżwiarstwa Figurowego
Liczba konkurencji 3
Liczba zawodników 50
Liczba reprezentacji 4
Zwycięzcy
Soliści Polska Igor Rezniczenko
Solistki Czechy Eliška Březinová
Pary taneczne Polska Natalia Kaliszek
Polska Maksym Spodyriew

Mistrzostwa Czterech Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym 2018 – zawody łyżwiarstwa figurowego dla reprezentantów państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Zawody rozgrywano od 14 do 16 grudnia 2017 roku w Koszycach.

Kolejność miejsc zajmowanych przez reprezentantów danego kraju w każdej z konkurencji determinowała wyniki końcowe ich mistrzostw krajowych (2018) w kategorii seniorów.

Wśród solistów triumfował reprezentant Polski Igor Rezniczenko, zaś wśród solistek Czeszka Eliška Březinová. W konkurencji par tanecznych zwyciężyli reprezentanci Polski Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Konkurencja par sportowych nie została rozegrana.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Nota łączna[1] SP[2] FS[3]
1 Polska Igor Rezniczenko 200,21 1 69,85 2 130,36
2 Czechy Jiří Bělohradský 189,92 3 61,01 3 128,91
3 Czechy Matyáš Bělohradský 186,44 6 55,95 1 130,49
4 Polska Krzysztof Gała 177,97 2 62,54 4 115,43
5 Czechy Petr Kolařík 170,03 4 58,26 5 111,77
6 Czechy Jan Kurník 161,93 9 53,09 6 108,84
7 Węgry Alexander Maszljanko 156,01 5 56,36 7 99,65
8 Słowacja Michael Neuman 153,85 8 54,31 8 99,54
9 Czechy Filip Scerba 153,59 7 55,58 9 98,01
10 Polska Olgierd Febbi 146,00 11 50,04 12 95,96
11 Polska Ryszard Gurtler 144,74 10 52,11 14 92,63
12 Węgry Alexander Borovoj 142,36 12 49,47 13 92,89
13 Węgry Mate Borocz 139,27 14 48,16 15 91,11
14 Czechy Tomáš Kupka 138,16 15 47,56 16 90,60
15 Polska Łukasz Kędzierski 138,11 18 41,77 11 96,34
16 Słowacja Jakub Kršňák 137,83 19 39,99 10 97,84
17 Polska Eryk Matysiak 133,54 17 44,86 17 88,68
18 Polska Andrzej Siciński 131,15 16 46,13 18 85,02
19 Słowacja Marco Klepoch 128,09 13 48,44 19 79,65

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Nota łączna[4] SP[5] FS[6]
1 Czechy Eliška Březinová 149,20 3 51,51 1 97,69
2 Węgry Fruzsina Medgyesi 140,53 2 51,82 3 88,71
3 Węgry Ivett Tóth 136,98 4 47,39 2 89,59
4 Polska Elżbieta Gabryszak 134,27 5 47,35 4 86,92
5 Czechy Dahyun Ko 133,75 1 51,96 6 81,79
6 Słowacja Silvia Hugec 131,35 6 46,97 5 84,38
7 Czechy Michaela Lucie Hanzlíková 119,13 9 40,35 8 78,78
8 Czechy Aneta Janiczková 118,83 7 41,80 9 77,03
9 Czechy Natálie Kratěnová 117,39 12 37,62 7 79,77
10 Słowacja Nina Letenayová 112,81 14 36,13 10 76,68
11 Czechy Jelizawieta Ukołowa 112,23 8 41,65 14 70,58
12 Węgry Dária Jakab 110,88 10 40,15 13 70,73
13 Słowacja Maria Sofia Pucherova 110,80 13 36,36 11 74,44
14 Polska Oliwia Rzepiel 108,44 16 34,11 12 74,33
15 Polska Coco Colette Kamiński 98,83 11 39,00 18 59,83
16 Polska Natalia Lerka 97,22 18 32,31 15 64,91
17 Polska Paulina Hryniewicz 95,73 17 33,55 17 62,18
18 Czechy Elisabeth Harsh 95,08 19 31,87 16 70,58
19 Czechy Lucie Popkova 91,52 15 34,17 19 57,35

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[7] SD[8] FD[9]
1 Polska Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew 162,16 1 65,04 1 97,12
2 Węgry Anna Janowska / Adam Lukacs 144,72 2 58,16 2 86,56
3 Polska Justyna Plutowska / Jérémie Flemin 143,56 3 58,10 4 85,46
4 Czechy Cortney Mansour / Michal Češka 142,44 4 56,22 3 86,22
5 Słowacja Lucie Myslivečková / Lukáš Csölley 131,62 5 49,80 5 81,82
6 Polska Anastasija Polibina / Radosław Barszczak 121,14 6 46,56 6 74,58

Medaliści mistrzostw krajowych[edytuj | edytuj kod]

Państwo Konkurencja Złoto Srebro Brąz
 Czechy Soliści Jiří Bělohradský Matyáš Bělohradský Petr Kolařík
Solistki Eliška Březinová Dahyun Ko Michaela Lucie Hanzlíková
Pary taneczne Cortney Mansour / Michal Češka DNS DNS
 Polska Soliści Igor Rezniczenko Krzysztof Gała Olgierd Febbi
Solistki Elżbieta Gabryszak Oliwia Rzepiel Coco Colette Kaminski
Pary taneczne Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew Justyna Plutowska / Jérémie Flemin Anastasija Polibina / Radosław Barszczak
 Słowacja Soliści Michael Neuman Jakub Kršňák Marco Klepoch
Solistki Silvia Hugec Nina Letenayová Maria Sofia Pucherova
Pary taneczne Lucie Myslivečková / Lukáš Csölley DNS DNS
 Węgry Soliści Alexander Maszljanko Alexander Borovoj Mate Borocz
Solistki Fruzsina Medgyesi Ivett Tóth Dária Jakab
Pary taneczne Anna Janowska / Adam Lukacs DNS DNS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 4 Nationals 2018 – Men – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  2. 4 Nationals 2018 – Men – Short Program (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  3. 4 Nationals 2018 – Men – Free Skating (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  4. 4 Nationals 2018 – Ladies – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  5. 4 Nationals 2018 – Ladies – Short Program (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  6. 4 Nationals 2018 – Ladies – Free Skating (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  7. 4 Nationals 2018 – Ice Dance – Result (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  8. 4 Nationals 2018 – Ice Dance – Short Dance (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].
  9. 4 Nationals 2018 – Ice Dance – Free Dance (ang.). kraso.sk. [dostęp 2019-07-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-21)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]