Mistrzostwa Czterech Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa czterech narodów w łyżwiarstwie figurowym
2020
2019 2021
Data 12–15 grudnia 2019
Gospodarz Czeska Federacja Łyżwiarstwa Figurowego
Miejscowość Czechy Ostrawa
Hala Ostravar Aréna
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 65
Liczba reprezentacji 4
Zwycięzcy
Soliści Czechy Michal Březina
Solistki Polska Jekatierina Kurakowa
Pary sportowe Węgry Ioulia Chtchetinina
Węgry Mark Magyar (S)

Czechy Lucie Novotná
Czechy Mykyta Huskov (J)
Pary taneczne Polska Natalia Kaliszek
Polska Maksym Spodyriew (S)

Czechy Natálie Taschlerová
Czechy Filip Taschler (J)

Mistrzostwa Czterech Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym 2020 – zawody łyżwiarstwa figurowego dla reprezentantów państw Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Zawody rogrywano od 12 do 15 grudnia 2019 roku w Ostravar Aréna w Ostrawie.

Kolejność miejsc zajmowanych przez reprezentantów danego kraju w każdej z konkurencji determinowała wyniki końcowe ich mistrzostw krajowych (2020) w kategorii seniorów oraz w konkurencji par sportowych i tanecznych w kategorii juniorów.

Wśród solistów triumfował Czech Michal Březina, zaś wśród solistek reprezentantka Polski Jekatierina Kurakowa. W parach sportowych zwyciężyli jedyni zawodnicy w tej konkurencji, reprezentanci Węgier Ioulia Chtchetinina i Mark Magyar. W konkurencji par tanecznych zwyciężyli reprezentanci Polski Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[1] Kategoria Konkurencja Segment
13 grudnia 12:45 CET Junior Pary sportowe Program krótki
13:00 CET Senior
13:35 CET Solistki
16:20 CET Junior Pary taneczne Taniec rytmiczny
17:25 CET Senior
18:20 CET Soliści Program krótki
14 grudnia 10:30 CET Solistki Program dowolny
13:30 CET Junior Pary taneczne Taniec dowolny
14:45 CET Senior
17:20 CET Junior Pary sportowe Program dowolny
17:50 CET Senior
18:30 CET Soliści

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kategoria seniorów[edytuj | edytuj kod]

Soliści (S)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Nota łączna[2] SP[3] FS[4]
1 Czechy Michal Březina 247,53 1 82,95 1 164,58
2 Czechy Matyáš Bělohradský 209,96 3 68,58 2 141,38
3 Czechy Jiří Bělohradský 193,99 4 63,93 3 130,06
4 Czechy Filip Ščerba 189,58 2 68,94 6 120,64
5 Czechy Radek Jakubka 184,12 7 60,48 4 123,64
6 Czechy Georgii Reshtenko 183,51 5 62,40 5 121,11
7 Polska Michaił Mogilen 175,45 8 57,20 7 118,25
8 Polska Łukasz Kędzierski 161,84 6 61,58 9 100,26
9 Słowacja Michael Neuman 158,04 10 53,39 8 104,65
10 Czechy Daniel Mrázek 154,86 9 55,77 11 99,09
11 Węgry András Csernoch 150,35 12 50,18 10 100,17
12 Węgry Máté Böröcz 138,65 13 50,18 12 88,47
13 Słowacja Marco Klepoch 134,92 11 50,37 13 84,55
14 Polska Miłosz Witkowski 125,34 14 44,39 15 80,95
15 Polska Michał Woźniak 124,17 15 41,65 14 82,52

Solistki (S)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Nota łączna[5] SP[6] FS[7]
1 Polska Jekatierina Kurakowa 177,96 1 57,30 1 120,66
2 Węgry Ivett Tóth 159,09 3 52,26 2 106,83
3 Węgry Regina Schermann 155,77 4 50,98 3 104,79
4 Czechy Eliška Březinová 138,31 2 56,85 9 81,46
5 Węgry Bernadett Szigeti 136,26 7 43,56 4 92,70
6 Czechy Nikola Rychtaříková 134,44 5 46,76 5 87,68
7 Węgry Fruzsina Medgyesi 126,58 11 39,84 6 86,74
8 Słowacja Ema Doboszová 126,35 8 42,82 7 84,53
9 Czechy Katarina Fricova 126,32 6 43,83 8 82,49
10 Czechy Klara Stepanova 120,51 9 41,56 10 78,95
11 Polska Oliwia Rzepiel 115,41 12 39,36 11 76,05
12 Polska Elżbieta Gabryszak 107,08 10 41,47 15 65,61
13 Polska Magdalena Zawadzka 105,76 13 36,67 13 69,09
14 Polska Jelizawieta Surowa 100,95 17 31,62 12 69,33
15 Polska Agnieszka Rejment 100,52 15 34,17 14 66,35
16 Słowacja Claudia Mifkovicova 93,31 16 32,51 16 60,80
17 Polska Amelia Rams 92,99 14 35,01 17 57,98
18 Słowacja Bianca Srbecká 70,48 18 27,53 18 52,95

Pary sportowe (S)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[8] SP[9] FS[10]
1 Węgry Ioulia Chtchetinina / Mark Magyar 165,04 1 55,65 1 109,39

Pary taneczne (S)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna RD[11] FD[12]
1 Polska Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew 187,50 1 75,31 1 112,19
2 Polska Justyna Plutowska / Jérémie Flemin 164,79 2 65,44 2 99,35
3 Polska Anastasija Polibina / Pawieł Gołowisznikow 151,51 3 59,38 3 92,13
4 Węgry Emily Monaghan / Ilias Fourati 146,01 5 55,81 4 90,20
5 Węgry Leia Dozzi / Michael Valdez 145,44 4 57,01 5 88,43
6 Polska Jenna Hertenstein / Damian Binkowski 128,37 6 49,20 6 79,17

Kategoria juniorów[edytuj | edytuj kod]

Pary sportowe (J)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[13] SP[14] FS[15]
1 Czechy Lucie Novotná / Mykyta Huskov 95,00 1 30,39 1 64,61

Pary taneczne (J)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Nota łączna[16] RD[17] FD[18]
1 Czechy Natálie Taschlerová / Filip Taschler 155,61 1 60,89 94,72
2 Węgry Villö Marton / Danijil Szemko 138,31 2 57,70 3 80,61
3 Czechy Denisa Cimlová / Vilém Hlavsa 137,15 3 54,18 2 82,97
4 Czechy Elisabeta Kořínková / Tomáš Moravec 118,90 5 47,18 4 71,72
5 Węgry Katica Kedves / Fiodor Czarnow 115,33 6 44,54 5 70,79
6 Polska Oliwia Borowska / Filip Bojanowski 115,31 4 48,17 6 67,15
7 Polska Olivia Oliver / Joshua Andari 105,33 7 39,93 7 65,40
8 Węgry Petra Csikos / Patrik Csikos 88,39 8 33,25 8 55,14

Medaliści mistrzostw krajowych[edytuj | edytuj kod]

Kategoria seniorów[edytuj | edytuj kod]

Państwo Konkurencja Złoto Srebro Brąz
 Czechy Soliści Michal Březina Matyáš Bělohradský Jiří Bělohradský
Solistki Eliška Březinová Nikola Rychtaříková Katarina Fricova
Pary sportowe DNS DNS DNS
Pary taneczne DNS DNS DNS
 Polska Soliści Michaił Mogilen Łukasz Kędzierski Miłosz Witkowski
Solistki Jekatierina Kurakowa Oliwia Rzepiel Elżbieta Gabryszak
Pary sportowe DNS DNS DNS
Pary taneczne Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew Justyna Plutowska / Jérémie Flemin Anastasija Polibina / Pawieł Gołowisznikow
 Słowacja Soliści Michael Neuman Marco Klepoch DNS
Solistki Ema Doboszová Claudia Mifkovicova Bianca Srbecká
Pary sportowe DNS DNS DNS
Pary taneczne DNS DNS DNS
 Węgry Soliści András Csernoch Máté Böröcz DNS
Solistki Ivett Tóth Regina Schermann Bernadett Szigeti
Pary sportowe Ioulia Chtchetinina / Mark Magyar DNS DNS
Pary taneczne Emily Monaghan / Ilias Fourati Leia Dozzi / Michael Valdez DNS

Kategoria juniorów[edytuj | edytuj kod]

Państwo Konkurencja Złoto Srebro Brąz
 Czechy Pary sportowe Lucie Novotná / Mykyta Huskov DNS DNS
Pary taneczne Natálie Taschlerová / Filip Taschler Denisa Cimlová / Vilém Hlavsa Elisabeta Kořínková / Tomáš Moravec
 Polska Pary sportowe DNS DNS DNS
Pary taneczne Oliwia Borowska / Filip Bojanowski Olivia Oliver / Joshua Andari DNS
 Słowacja Pary sportowe DNS DNS DNS
Pary taneczne DNS DNS DNS
 Węgry Pary sportowe DNS DNS DNS
Pary taneczne Villö Marton / Danijil Szemko Katica Kedves / Fiodor Czarnow Petra Csikos / Patrik Csikos

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Four National Championsh – Time and Practice Schedule (ang.). PFSA. [dostęp 2019-11-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-26)].
  2. Four National Championships 2020 – Senior Men – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  3. Four Nationals Championships 2020 – Senior Men – Short Program (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  4. Four Nationals Championships 2020 – Senior Men – Free Skating (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  5. Four National Championships 2020 – Senior Ladies – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  6. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ladies – Short Program (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-13)].
  7. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ladies – Free Skating (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  8. Four National Championships 2020 – Senior Pairs – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  9. Four Nationals Championships 2020 – Senior Pairs – Short Program (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-13)].
  10. Four Nationals Championships 2020 – Senior Pairs – Free Skating (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  11. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  12. Four Nationals Championships 2020 – Senior Ice Dance – Free Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  13. Four National Championships 2020 – Junior Pairs – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  14. Four Nationals Championships 2020 – Junior Pairs – Short Program (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  15. Four Nationals Championships 2020 – Junior Pairs – Free Skating (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  16. Four National Championships 2020 – Junior Ice Dance – Result (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  17. Four Nationals Championships 2020 – Junior Ice Dance – Rhythm Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].
  18. Four Nationals Championships 2020 – Junior Ice Dance – Free Dance (ang.). czechskating.org. [dostęp 2019-12-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-14)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]