Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1977

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

4. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się od 19 do 21 sierpnia 1977 roku w Doniecku na terenie Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
100 m Francja Hermann Panzo 10.40 Olaf Prenzler 10,53 Bernhard Hoff 10,53
200 m Bernhard Hoff 20,59 Bernd Sattler 21,05 Francja Pascal Barré 21,12
400 m Włochy Roberto Tozzi 47,18 Wiaczesław Docenko 47,32 Wielka Brytania Steve Wymark 47,50
800 m Andreas Busse 1:47,8 Detlef Wagenknecht 1:48,2 Belgia Guy Tondeur 1:48,6
1500 m Finlandia Ari Paunonen 3:41,6 Wielka Brytania Chris Sly 3:44,6 Szwajcaria Pierre Délèze 3:45,0
3000 m Hiszpania José Manuel Abascal 7:58,3 Werner Schildhauer 8:01,0 Hansjörg Kunze 8:01,2
5000 m Wielka Brytania Nathaniel Muir 13:49,1 Volkmar Betz 13:51,0 Wielka Brytania Nicholas Lees 13:53,3
2000 m z przeszkodami Finlandia Vesa Laukkanen 5:30,2 Hiszpania Domingo Ramón 5:34,1 Paul Nothacker 5:34,8
110 m przez płotki Finlandia Arto Bryggare 13,84 Wielka Brytania Mark Holtom 14,29 Ingo Bruhn 14,39
400 m przez płotki Manfred Konow 50,61 Polska Stefan Piecyk 51,23 Wielka Brytania Gary Oakes 51,33
Chód na 10000 m Mykoła Winniczenko 41:31,6 Ronald Weigel 42:56,7 Szwecja Bengt Simonsen 43:29,3
Skok wzwyż Władimir Jaszczenko 2,30 Andre Schneider-Laub 2,20 Włochy Alessandro Brogini 2,14
Skok o tyczce Wiktor Spasow 5,30 Szwajcaria Felix Böhni 5,20 Atanas Tarew 5,10
Skok w dal Polska Stanisław Jaskułka 7,77 Iwan Tuparow 7,63 Aleksandr Kozłow 7,59
Trójskok Hienadzij Walukiewicz 16,60 Wasilij Griszczenkow 16,31 Klaus Kubler 16,22
Pchnięcie kulą Dietmar Krumm 18,87 Roland Steuk 17,61 Aleksandr Stiepankow 17,50
Rzut dyskiem Jurij Dumczew 53,30 Alfonz Saskoi 53,14 Werner Hartmann 52,24
Rzut młotem Roland Steuk 70,78 Siergiej Litwinow 68,76 Władimir Nagurnyj 67,60
Rzut oszczepem Klaus Tafelmeier 84,14 Finlandia Arto Härkönen 82,98 Polska Roman Zwierzchowski 82,56
Sztafeta 4 × 100 m  Francja
Pierrick Thessard,
Hermann Panzo,
Patrick Barré,
Pascal Barré
39,99  NRD
Erhard Gernand,
Klaus Thiele,
Thomas Malke,
Bernhard Hoff
40,25  Polska
Marek Fostiak,
Eugeniusz Krawsz,
Marek Radtke,
Krzysztof Zwoliński
40,66
Sztafeta 4 × 400 m  NRD
Carsten Petters,
Bernhard Hoff,
Detlef Wagenknecht,
Manfred Konow
3:07,8  ZSRR
Walerij Stasiuk,
Michaił Linge,
Nikołaj Czerniecki,
Wiaczesław Docenko
3:08,5  Wielka Brytania
Greg Stewart,
Daley Thompson,
Steve Wymark,
Andrew Kerr
3:09,5
Dziesięciobój Wielka Brytania Daley Thompson 7647 Ronald Wiese 7564 Jürgen Hingsen 7524

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Złoto: Srebro: Brąz:
100 m Barbel Lockhoff 11,48 Simone Naumann 11,60 Wielka Brytania Kathy Smallwood 11,71
200 m Barbel Lockhoff 23,12 Belgia Karin Verguts 23,37 Wielka Brytania Kathy Smallwood 23,53
400 m Gaby Bussmann 52,33 Karin Wahren 52,99 Katrin Schulz 53,29
800 m Martina Kampfert 2:01,7 Hildegard Ullrich 2:02,3 Wielka Brytania Josephine White 2:03,4
1500 m Dania Dorthe Rasmussen 4:20,9 Ursula Sauer 4:21,7 Nadieżda Rodina 4:22,6
100 m przez płotki Kerstin Claus 13,32 Regina Beyer 13,33 Marija Kiemienczeży 13,71
Skok wzwyż Kristine Nitzsche 1,88 Marlis Wilken 1,86 Sabine Serk
Polska Danuta Bułkowska
1,81
Skok w dal Nadieżda Zujewa 6,35 Astrid Beiersdorf 6,34 Heike Duwe 6,30
Pchnięcie kulą Simone Michel 18,10 Cordula Schulze 18,00 Tatiana Szczerbanos 15,78
Rzut dyskiem Ines Reichenbach 52,06 Gisela Beyer 51,36 Ludmiła Diewicka 50,72
Rzut oszczepem Heidi Repser 61,96 Petra Felke 57,68 Roswitha Potrek 55,08
Sztafeta 4 × 100 m  NRD
Simone Naumann,
Bärbel Lockhoff,
Kerstin Claus,
Birgit Rabe
44,17  RFN
Gisela Eichler,
Silke Rasch,
Claudia Steger,
Ulrike Sommer
44,63  Wielka Brytania
Heather Hunte,
Kathy Smallwood,
Michelle Probert,
Janine MacGregor
44,71
Sztafeta 4 × 400 m  RFN
Gaby Bussmann,
Claudia Steger,
Friedericke Vombohr,
Ina Wallburg
3:32,8  NRD
Heike Hempel,
Margit Kröning,
Katrin Schulz,
Karin Wahren
3:34,7  ZSRR
Galina Lew,
Natalia Daniłowa,
Irina Chiomina,
Tatiana Sawczenko
3:39,5
Pięciobój Kristine Nitzsche 4409 Iris Kunstner 4152 Ina Losch 4116

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Europe medals.PNG
1  NRD 15 16 6 37
2  ZSRR 6 3 8 17
3  RFN 4 7 6 17
4  Finlandia 3 1 0 4
5  Wielka Brytania 2 2 8 12
6  Francja 2 0 1 3
7  Polska 1 1 3 5
8  Hiszpania 1 1 0 2
9  Włochy 1 0 1 2
10  Dania 1 0 0 1
11  Belgia 0 1 1 2
 Bułgaria 0 1 1 2
 Szwajcaria 0 1 1 2
14  Węgry 0 1 0 1
15  Szwecja 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]