Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1981

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

6. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozgrywane od 20 do 23 sierpnia 1981 roku w Utrechtcie (na Atletiekbaan Overvecht).

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Bieg na 100 m Thomas Schröder 10,14 Rolf Kistner 10,33 Włochy Pierfrancesco Pavoni 10,39
Bieg na 200 m Thomas Schröder 20,69 Siergiej Sokołow 20,79 Finlandia Kimmo Saaristo 20,83
Bieg na 400 m Wielka Brytania Todd Bennett 47,18 Jens Carlowitz 47,40 Jörg Vaihinger 47,48
Bieg na 800 m József Bareczki 1:46,17 István Szalai 1:46,94 Wielka Brytania Chris McGeorge 1:47,03
Bieg na 1500 m Steffen Oehme 3:44,24 Francja Didier Poirier 3:44,49 Anatolij Legieda 3:44,66
Bieg na 3000 m Rainer Wachenbrunner 7:57,18 Frank Heine 7:59,05 Belgia Jean-Pierre Ndayisenga 8:01,30
Bieg na 5000 m Gábor Szabó 13:56,42 Włochy Salvatore Antibo 14:03,73 Axel Kripschock 14:05,02
Bieg na 2000 m z przeszkodami Wielka Brytania Paul Davies-Hale 5:31,12 Gilbert Jüchert 5:38,02 Lew Glinskich 5:38,61
Bieg na 110 m przez płotki Holder Pohland 13,80 Andreas Oschkenat 13,85 Wiktor Batraczenko 14,10
Bieg na 400 m przez płotki Krasimir Demirew 50,45 Francja Olivier Gui 50,63 Hans-Jürgen Ende 50,75
Sztafeta 4 × 100 m  NRD
Karsten Weller,
Steffen Bringmann,
Andreas Oschkenat,
Thomas Schröder
39,88  ZSRR
Siergiej Poliszczuk,
Siergiej Sokołow,
Aleksandr Siwczenko,
Iwan Swiatnienko
40,21  Finlandia
Juha Pyy,
Jouni Törrönen,
Ilari Jauro,
Kimmo Saaristo
40,58
Sztafeta 4 × 400 m  NRD
Uwe Preusche,
Frank Löper,
Eckard Trylus,
Jens Carlowitz
3:04,58  Wielka Brytania
John Weston,
Eugene Gilkes,
Paul Dunn,
Todd Bennett
3:07,49  RFN
Markus Söhnge,
Mathias Kaulin,
Heiko Emde,
Jörg Vaihinger
3:07,91
Chód na 10 000 m Ralf Kowalsky 39:56,23 Alaksandr Pataszou 41:39,35 Wiktor Mostowik 41:46,56
Skok wzwyż Polska Krzysztof Krawczyk 2,26 Francja William Motti 2,19 Oleg Azizmuradow 2,19
Skok o tyczce Czechosłowacja František Jansa 5,35 Francja Pierre Quinon 5,30 Olaf Kasten 5,25
Skok w dal André Reichelt 7,76 Siergiej Rodin 7,73 Andreas Zwansig 7,70
Trójskok Siergiej Akwalediani 16,76 Aleksandr Leonow 16,54 Wielka Brytania Mike Makin 15,95
Pchnięcie kulą Andreas Horn 18,71 Ulf Timmermann 18,45 Karsten Stolz 17,77
Rzut dyskiem Kamen Dimitrow 56,62 Thomas Christel 56,12 Holandia Erik de Bruin 55,88
Rzut młotem Christop Sahner 68,92 Siergiej Dorożon 68,48 Wiaczesław Korowin 68,36
Rzut oszczepem Uwe Hohn 86,56 Wielka Brytania Roald Bradstock 79,18 Włochy Fabio Michielon 75,26
Dziesięciobój Michaił Romaniuk 7918 pkt. Torsten Voss 7912 pkt. Sven Reintak 7497 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Bieg na 100 m Katrin Böhme 11,33 Wielka Brytania Shirley Thomas 11,43 Carola Beuster 11,50
Bieg na 200 m Sabine Rieger 22,91 Walentina Bożyna 23,13 Carola Beuster 23,31
Bieg na 400 m Irina Żdanowa 53,21 Heike Bohne 53,54 Wielka Brytania Linsey MacDonald 54,24
Bieg na 800 m Ines Vogelgesang 2:02,65 Polska Anna Rybicka 2:03,83 Lubow Kiriuchina 2:04,33
bieg na 1500 m Belgia Betty van Steenbroeck 4:15,75 Jelena Maljkina 4:17,31 Norwegia Kirsti Voldnes 4:18,72
Bieg na 3000 m Ludmiła Sudak 8:58,30 Birgit Mauer 9:20,01 Uta Möckel 9:22,00
Bieg na 100 m przez płotki Katrin Böhme 13,20 Gloria Kowarik 13,27 Francja Anne Piquereau 13,76
Bieg na 400 m przez płotki Sylvia Kirchner 56,41 Anita Lauwensteins 56,93 Margarita Ponomariowa 57,45
Sztafeta 4 × 100 m  NRD
Silke Gladisch,
Sabine Rieger,
Katrin Böhme,
Carola Beuster
43,77  Francja
Véronique Ponchot,
Marie-Christine Cazier,
Laurence Bily,
Marie-France Loval
44,61  RFN
Andrea Niggemann,
Anne Griese,
Andrea Hannemann,
Andrea Bersch
45,11
Sztafeta 4 × 400 m  NRD
Cornelia Feuerbach,
Carola Witzel,
Ines Vogelgesang,
Heike Bohne
3:30,39  ZSRR
Irina Zacharowa,
Lubow Kiriuchina,
Margarita Ponomariowa,
Irina Zdanowa
3:31,41  RFN
Anne Griese,
Sylvia Nagel,
Kirsten Fuhrken,
Silke Kondziella
3:36,90
Skok wzwyż Andrea Breder 1,90 Włochy Alessandra Fossati 1,88 Łarisa Kosicyna 1,86
Skok w dal Heike Daute 7,02 Jelena Ługowa 6,43 Wielka Brytania Joyce Oladapo 6,36
Pchnięcie kulą Konstanza Simm 17,21 Gabriele Reinsch 17,03 Swietłana Mitkowa 16,50
Rzut dyskiem Diana Sachse 57,30 Swietłana Mitkowa 55,60 Łarysa Mychalczenko 53,38
Rzut oszczepem Antoaneta Todorowa 64,12 Antje Kempe 60,60 Szwecja Karin Bergdal 58,40
Siedmiobój Anke Tröger 6032 pkt. Ilona Dietze 5991 pkt. Tatiana Stojczewa 5764 pkt.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Europe medals.PNG
1  NRD 22 14 6 42
2  ZSRR 4 11 11 26
3  Bułgaria 3 0 2 5
4  Wielka Brytania 2 2 4 8
5  RFN 2 1 5 8
6  Węgry 2 1 0 3
7  Polska 1 1 0 2
8  Belgia 1 0 1 2
9  Czechosłowacja 1 0 0 1
10  Francja 0 5 1 6
11  Włochy 0 2 2 4
12  Finlandia 0 0 2 2
13  Holandia 0 0 1 1
 Norwegia 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]