Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce 1987

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

9. Mistrzostwa Europy Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne rozgrywane w Birmingham w Wielkiej Brytanii w dniach 6 – 9 sierpnia 1987 r.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Bieg na 100 m Wielka Brytania Jamie Henderson 10,21 Polska Andrzej Popa 10,44 Sven Matthes 10,47
Bieg na 200 m Wielka Brytania Marcus Adam 20,95 Polska Andrzej Popa 21,11 Wielka Brytania Jamie Henderson 21,18
Bieg na 400 m Wielka Brytania Peter Crampton 46,03 Polska Tomasz Jędrusik 46,31 Tamás Molnár 46,68
Bieg na 800 m Hiszpania Tomás de Teresa 1:49,37 Portugalia António Abrantes 1:49,74 Francja Vincent Terrier 1:49,85
Bieg na 1500 m Włochy Gennaro Di Napoli 3:52,10 Mario Neumann 3:52,85 Siergiej Mielnikow 3:53,48
Bieg na 5000 m Wielka Brytania Simon Mugglestone 14:12,83 Włochy Giuliano Baccani 14:18,39 Holandia Luc Krotwaar 14:20,44
Bieg na 10 000 m Jens Karrass 29:19,38 Turcja Haydar Doğan 29:23,45 Zoltán Káldy 29:26,84
Bieg na 3000 m z przeszkodami Andreas Fischer 8:54,83 Wiaczesław Koszelew 8:55,03 Finlandia Arto Kuusisto 9:02,53
Bieg na 110 m przez płotki Wielka Brytania Tony Jarrett 13,72 Florian Schwarthoff 13,81 Wielka Brytania Paul Gray 14,16
Bieg na 400 m przez płotki Szwecja Niklas Wallenlind 50,65 Belgia Yvon Delrue 50,96 Francja Stéphane Leger 51,37
Bieg na 20 km Zoltán Holba 1:03:22 Walerij Czesak 1:03:39 Włochy Marco di Lieto 1:03:57
Chód na 10 000 m Włochy Giovanni De Benedictis 39:44,71 Hiszpania Valentí Massana 41:26,51 Hiszpania German Nieto 41:38,29
Sztafeta 4 × 100 m  Wielka Brytania
Ray Burke,
Tony Jarrett,
Jamie Henderson,
Marcus Adam
40,20  RFN
Stephan Schütz,
Michael Schwab,
Oliver Schmidt,
Björn Sinnhuber
40,21  NRD
Lars Olbrich,
Sven Marrhes,
Torsten Gratz,
Heiko Barthel
40,52
Sztafeta 4 × 400 m  Wielka Brytania
Richard Hill,
Gary Patterson,
Gareth Bakewall,
Peter Crampton
3:07,89  Polska
Mariusz Rządziński,
Wojciech Lach,
Dariusz Rychter,
Tomasz Jędrusik
3:08,72  ZSRR
Nikołaj Gricaj,
Wadim Zadojnow,
Władimir Ljtkin,
Władimir Chubrowskij
3:09,55
Skok wzwyż Polska Artur Partyka 2,19 Francja Joël Vincent 2,15 Polska Jarosław Kotewicz
Aleksandr Kabarow
2,15
Skok o tyczce Roman Barabaszow 5,40 István Bagyula
Marco Schröder
5,30
Skok w dal Władimir Oczkan 8,17 Wielka Brytania Stewart Faulkner 7,67 Czechosłowacja Milan Gombala 7,63
Trójskok Guido Schumann 16,45 Roman Sintielew 16,33 Francja Georges Sainte-Rose 16,30
Pchnięcie kulą Piotr Pogorelji 18,48 Jewgienij Palczikow 18,16 Jonny Reinhardt 18,16
Rzut dyskiem Siergiej Paczin 59,96 Wiaczesław Demakow 56,58 Gunnar Minstedt 55,84
Rzut młotem Jörn Hübner 72,10 Aleksandr Krikun 70,92 Claus Dethloff 69,30
Rzut oszczepem Wielka Brytania Steve Backley 75,14 Władimir Sasimowicz 73,24 Raymond Hecht 72,78
Dziesięciobój Patrick Eseimokumoh 7614 pkt. Roman Frolow 7389 pkt. Irlandia Barry Walsh 7336 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Bieg na 100 m Diana Dietz 11,39 Tamaris Fiebig 11,51 Francja Odiah Sidibé 11,66
Bieg na 200 m Diana Dietz 23,18 Oksana Kowalowa 23,51 Tamaris Fiebig 23,80
Bieg na 400 m Uta Rohländer 52,46 Stefanie Fabert 52,90 Linda Kisabaka 53,89
Bieg na 800 m Birthe Bruhns 2:00,56 Catalina Gheorghiu 2:01,33 Daniela Steinecke 2:02,08
Bieg na 1500 m Snežana Pajkić 4:16,09 Simona Staicu 4:16,69 Olga Nazarkina 4:18,61
Bieg na 3000 m Portugalia Fernanda Ribeiro 8:56,33 Doina Calenic 9:06,14 Doina Homneac 9:11,30
Bieg na 10 000 m Birgit Jerschabek 33:44,37 Łarisa Aleksiejewa 33:54,59 Anżela Szumejko 34:43,37
Bieg na 100 m przez płotki Birgit Wolf 13,34 Norwegia Anne Espetvedt 13,39 Szwecja Helena Fernström 13,52
Bieg na 400 m przez płotki Silvia Rieger 57,44 Belgia Ann Maenhout 57,47 Irena Dominc 58,11
Chód na 5000 m Oksana Szczastnaja 21:30,92 Hiszpania Mari Cruz Díaz 21:36,92 Katrin Born 22:01,25
Sztafeta 4 × 100 m  NRD
Tamaris Fiebig,
Diana Dietz,
Katrin Henke,
Katrin Krabbe
44,62  ZSRR
Ludmiła Łapszyna,
Swietłana Doronina,
Natalia Bulatowa,
Oksana Kowalowa
44,80  Francja
Anne Leseur,
Cécile Peyre,
Elsa Davassoigne,
Odiah Sidibé
45,66
Sztafeta 4 × 400 m  NRD
Stefanie Fabert,
Daniela Steinecke,
Birthe Bruns,
Uta Rohländer
3:32,17  RFN
Jessica Kawohl,
Ruth Scheppan,
Silvia Rieger,
Linda Kisabaka
3:38,49  Wielka Brytania
Jillian Reynolds,
Tracy Goddard,
Nicki Lamb,
Jayne Heathcote
3:39,84
Skok wzwyż Karen Scholz 1,88 Alina Astafei 1,88 Heike Balck
Jelena Jelesina
1,84
Skok w dal Wielka Brytania Fiona May 6,64 Mirela Belu 6,44 Susen Tiedtke 6,39
Pchnięcie kulą Ilke Wyludda 19,45 Ines Wittich 19,34 Swietłana Kriwielowa 16,64
Rzut dyskiem Ilke Wyludda 70,58 Astrid Kumbernuss 63,56 Anżela Baraliuk 54,64
Rzut oszczepem Anja Reiter 64,88 Polska Małgorzata Kiełczewska 58,40 Karen Forkel 57,00
Siedmiobój Peggy Beer 6068 pkt. Jelena Pietuszkowa 5750 pkt. Christiane Scharf 5689

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Europe medals.PNG
1  NRD 16 6 11 33
2  Wielka Brytania 9 1 3 13
3  ZSRR 5 2 8 15
4  RFN 3 3 3 9
5  Włochy 2 1 1 4
6  Polska 1 5 1 7
7  Hiszpania 1 2 1 4
8  Węgry 1 1 2 4
9  Portugalia 1 1 0 2
10  Jugosławia 1 0 1 2
 Szwecja 1 0 1 2
12  Rumunia 0 5 1 6
13  Francja 0 1 5 5
14  Belgia 0 2 0 2
15  Norwegia 0 1 0 1
 Turcja 0 1 0 1
17  Czechosłowacja 0 0 1 1
 Finlandia 0 0 1 1
 Irlandia 0 0 1 1
 Holandia 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]