Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1968

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1968
1967 1969
Data 27 stycznia 1968
Gospodarz Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Schönau am Königssee
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Czechy Dana Beldová
Jedynki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna Siegfried Müller
Dwójki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna Siegfried Müller
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bernd Rossmann

14. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 1968 odbyły się 27 stycznia w Schönau am Königssee, w Niemczech Zachodnich. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn. W klasyfikacji medalowej najlepsi byli reprezentanci NRD. Polacy zdobyli jeden medal - na najniższym stopniu podium w jedynkach stanęła Wiesława Martyka.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
27 stycznia 1968 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Schönau am Königssee Jedynki kobiet Czechy Dana Beldová Niemiecka Republika Demokratyczna Angela Knösel Polska Wiesława Martyka
27 stycznia 1968 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Schönau am Königssee Jedynki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna Siegfried Müller Niemiecka Republika Demokratyczna Karl-August Remmers Niemiecka Republika Demokratyczna Wolfram Fiedler
27 stycznia 1968 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Schönau am Königssee Dwójki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna
Siegfried Müller
Bernd Rossmann
Austria
Rudolf Schmid
Franz Schachner
Austria
Josef Nagele
Raimund Köfinger

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 27 stycznia 1968
Medal Zawodniczka Narodowość
Gold medal with cup.svg Anna Beldova  Czechy
Silver medal with cup.svg Angela Knösel  NRD
Bronze medal with cup.svg Wiesława Martyka  Polska
4. Jadwiga Siuda  Polska
5. Annelie Darr  NRD
6. Cordula Kriegelsteiner  Austria
7. Christa Decker  NRD
8. Hanna Ryskova  Czechy
9. Margit Graf  Austria
10. Zofia Huta  Polska
11. Gabriele Stürmer  NRD
12. Berit Salomonsson  Szwecja
13. Elisabeth Demleitner  RFN
14. Barbara Piecha  Polska
15. Dassa Lanska  Czechy
16. Ulrike Otto  RFN
17. Brigitte Kleinhofer  Austria
18. Maria Fleissner  Austria
19. Helga Heinzle  Austria
20. Maria Janusz  Polska
21. Barbara Wziontek  RFN
22. Gisela Otto  RFN
23. Sigrun Schaller  Austria
24. Paula Prigger  Włochy
25. Hannelore Neudorfer  RFN
26. Doris Rühl  RFN
27. Helga Maier  Włochy

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 27 stycznia 1968
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Siegfried Müller  NRD
Silver medal with cup.svg Karl August Remmers  NRD
Bronze medal with cup.svg Wolfram Fiedler  NRD
4. Frantisek Halír  Czechy
5. Hans Brandner  RFN
6. Hans Münchmeyer  NRD
7. Alfred Wieser  Austria
8. Michael Stadler  NRD
9. Janusz Krawczyk  Polska
10. Karl-Heinz Hoch  Austria
11. Karl Brunner  Włochy
12. Ronald Gross  NRD
13. Reinhard Ott  RFN
14. Karl Tangl  Austria
15. Alois Oberhofer  Włochy
16. Josef Nagele  Austria
17. Robert Jud  Włochy
18. Peter Cerny  Czechy
19. Ludwig Rauscher  RFN
20. Alfred Pabst  Włochy
21. Tadeusz Kasielski  Polska
22. Peter Borcher  RFN
23. Hans Widl  RFN
24. Günter Resch  NRD
25. Raimund Köflinger  Austria
26. Volker Schulz  RFN
27. Jan Janata  Czechy
28. Petr Stefanjuk  Czechy
29. Stanisław Walosek  Polska
30. Willi Schuster  Austria
31. Bernd Rosmann  NRD
32. Richard Abl  Austria
33. Klaus Piazza  Włochy
34. Stefan Hölzlwimmer  RFN
35. Rudolf Schmid  Austria
36. Tomasz Underowicz  Polska
37. Ivo Kriz  Czechy
38. Wolfgang Kaiser  RFN
39. Jan Pytko  Polska
40. Romuald Siwicki  Polska
41. Andrzej Smierzchalski  Polska
42. Sven-Erik Robertson  Szwecja

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 29 stycznia 1968
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Siegfried Müller
Bernd Rossmann
 NRD
Silver medal with cup.svg Rudolf Schmid
Franz Schachner
 Austria
Bronze medal with cup.svg Josef Nagele
Raimund Köflinger
 Austria
4. Hans Peter Borchers
Reinhard Ott
 RFN
5. Hans Widl
Stefan Hölzlwimmer
 RFN
6. Michael Stadler
Günter Resch
 NRD
7. Alois Oberhofer
Alfred Pabst
 Włochy
8. Johann Pechtl
Erwin Lechleitner
 Austria
9. Richard Abl
Franz Stieg
 Austria
10. Robert Jud
Klaus Piazza
 Włochy
11. Romuald Siwicki
Tadeusz Kasielski
 Polska
12. Stanisław Walosek
Janusz Krawczyk
 Polska
13. Frantisek Halír
Peter Cerny
 Czechy
14. Andrzej Smierzchalski
Jan Pytko
 Polska
15. Volker Schulz
Wolfgang Kaiser
 RFN
16. Hans Brandner
Michael Silz
 RFN
17. Petr Stefanjuk
Jan Janata
 Czechy
18. Tomasz Underowicz
Janusz Borkowski
 Polska

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  NRD 2 2 1 5
2.  Czechy 1 0 0 1
3.  Austria 0 1 1 2
4.  Polska 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]