Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1971

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1971
1970 1972
Data 8 stycznia 1971
Gospodarz Czechosłowacja Mariańskie Łaźnie
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemiecka Republika Demokratyczna Margit Schumann
Jedynki mężczyzn Włochy Paul Hildgartner
Dwójki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna Hans-Henning Schulze
Niemiecka Republika Demokratyczna Hans-Jürgen Neumann

17. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 1971 odbyły się 8 stycznia w Mariańskich Łaźniach, w Czechosłowacji. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn. W klasyfikacji medalowej najlepsi byli reprezentacji Niemieckiej Republik Demokratycznej.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
8 stycznia 1971 Czechosłowacja Mariańskie Łaźnie Jedynki kobiet Niemiecka Republika Demokratyczna Margit Schumann Czechosłowacja Desa Linski Niemiecka Republika Demokratyczna Ute Rührold
8 stycznia 1971 Czechosłowacja Mariańskie Łaźnie Jedynki mężczyzn Włochy Paul Hildgartner Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Hahn Niemiecka Republika Demokratyczna Horst Müller
8 stycznia 1971 Czechosłowacja Mariańskie Łaźnie Dwójki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna
Hans-Henning Schulze
Hans-Jürgen Neumann
Włochy
Paul Hildgartner
Hubert Graber
Austria
Günther Lemmerer
Alfons Obojes

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek 8 stycznia 1971
Medal Zawodniczka Narodowość
Gold medal with cup.svg Margit Schumann  NRD
Silver medal with cup.svg Desa Linski  Czechosłowacja
Bronze medal with cup.svg Ute Rührold  NRD
4. Eva-Maria Wernicke  NRD
5. Halina Kanasz  Polska
6. Małgorzata Krętowicz  Polska
7. Dorota Lazecha  Polska
8. Agneta Lindskog  Szwecja
9. Sarah Felder  Włochy
10. Elsbieta Kalupa  Polska
11. Gabriele Klinger  RFN
12. Elfriede Pirkmann  Austria
13. Grażyna Horeska  Polska
14. Marie Stefanjukova  Czechosłowacja
15. Rita Vogel  RFN
16. Rosi Böhmer  RFN
17. Dasa Nrkoransova  Czechosłowacja
18. Olga Stavenska  Czechosłowacja
19. Renata Kucerova  Czechosłowacja
20. Sieglinde Paschel  NRD
21. Petra Poldova  Czechosłowacja

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek 8 stycznia 1971
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Paul Hildgartner  Włochy
Silver medal with cup.svg Bernd Hahn  NRD
Bronze medal with cup.svg Horst Müller  NRD
4. Armin Hahn  NRD
5. Anton Winkler  RFN
6. Gunther Detlef  NRD
7. Jan Kasielski  Polska
8. Mirosław Więckowski  Polska
9. Karl Feichter  Włochy
10. Henning Schulze  NRD
11. Josef Unger  Austria
12. Erich Rasp  RFN
13. Lubomir Zeman  Czechosłowacja
14. Ludwig Rasucher  RFN
15. Albin Haspinger  Włochy
16. Josef Brettl  RFN
17. Vladimir Resl  Czechosłowacja
18. Ray Lindfors  Finlandia
19. Hubert Graber  Włochy
20. Jan Tomasek  Czechosłowacja
21. Per Fladvad  Szwecja
22. Michael Gardebäck  Szwecja
23. Johann Mair  Włochy
24. Hans-Jürgen Neumann  NRD
25. Alf Johnsson  Szwecja
26. Josef Mair  Włochy
27. Tadeusz Kowalczyk  Polska
28. Lubomir Pivrnec  Czechosłowacja
29. Petr Jiricko  Czechosłowacja
30. Adam Kluch  Polska
31. Erich Glade  RFN
32. Hans-Heinrich Winler  NRD
33. Siegfried Sattler  Austria
34. Jacek Błaszyński  Polska
35. Wolfgang Ridenschink  RFN
36. Pavel Michalik  Czechosłowacja
37. Thomas Jarzombel  NRD
38. Milos Moravec  Czechosłowacja
39. Karl Schrott  Austria
40. Józef Greń  Polska
41. Lechleitner  Austria

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Piątek 8 stycznia 1971
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Henning Schulze
Hans-Jürgen Neumann
 NRD
Silver medal with cup.svg Paul Hildgartner
Hubert Graber
 Włochy
Bronze medal with cup.svg Günther Lemmerer
Alfons Obojes
 Austria
4. Horst Müller
Armin Hahn
 NRD
5. Lubomir Zeman
Lubos Pivrnec
 Czechosłowacja
6. Vladimir Resl
Pavel Michalik
 Czechosłowacja
7. Erich Schnarf
Josef Mair
 Włochy
8. Wojciech Kubik
Mirosław Więckowski
 Polska
9. Bernd Hahn
Ulrich Hahn
 NRD
10. Jan Kasielski
Adam Kluch
 Polska
11. Helmut Lechleitner
Karl Schrott
 Austria
12. Anton Winkler
Josef Brettl
 RFN
13. Alf Johnsson
Michael Gardebäck
 Szwecja
14. Josef Unger
Siegfried Sattler
 Austria
15. Ryszard Zieliński
Henryk Sarata
 Polska
16. Silginer
Johann Mair
 Włochy
17. Erwin Acherer
Heinz Schellhorn
 Austria
18. Serge Barnel
Jean Michel Picat
 Francja
19. Karl Feichter
Albin Haspinger
 Włochy
20. Erich Rasp
Berndt Körner
 RFN
21. Tomas Cidlik
Jan Cidlik
 Czechosłowacja
22. Józef Greń
Tadeusz Kowalczyk
 Polska

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  NRD 2 1 2 5
2.  Włochy 1 1 0 2
3.  Czechosłowacja 0 1 0 1
4.  Austria 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]