Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1975

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1975
1974 1976
Data 11 stycznia 1975
Gospodarz Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberhof
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Niemiecka Republika Demokratyczna Monika Jedamski
Jedynki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna Bernhard Glass
Dwójki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Dreyer
Niemiecka Republika Demokratyczna Andreas Sauer

21. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 1975 odbyły się 11 stycznia w Oberhofie, w Niemczech Zachodnich. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn. W klasyfikacji medalowej najlepsi byli reprezentanci Niemieckiej Republiki Demokratycznej, którzy zdobyli wszystkie medale.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
11 stycznia 1975 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberhof Jedynki kobiet Niemiecka Republika Demokratyczna Monika Jedamski Niemiecka Republika Demokratyczna Roswitha Stenzel Niemiecka Republika Demokratyczna Elvira Schreiber
11 stycznia 1975 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberhof Jedynki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna Bernhard Glass Niemiecka Republika Demokratyczna Hendrik Fischer Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Günther
11 stycznia 1975 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberhof Dwójki mężczyzn Niemiecka Republika Demokratyczna
Bernd Dreyer
Andreas Sauer
Niemiecka Republika Demokratyczna
Volker Messing
Roland Herdmann
Niemiecka Republika Demokratyczna
Uwe Günther
Harald Schmidt

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 11 stycznia 1975
Medal Zawodniczka Narodowość
Gold medal with cup.svg Monika Jedamski  NRD
Silver medal with cup.svg Roswitha Stenzel  NRD
Bronze medal with cup.svg Elvira Schreiber  NRD
4. Wiera Zozula  ZSRR
5. Veronika Huhn  NRD
6. Teresa Maziarz  Polska
7. Krystyna Jagla  Polska
8. Hana Bilkova  Czechosłowacja
9. Mária Jasencáková  Czechosłowacja
10. Jitka Chroustovska  Czechosłowacja
11. Maria Nikiel  Polska
12. Anna Czaja  Polska
13. Marie-Luise Sieger  RFN
14. Veronica Holmsten  Szwecja
15. Christina Gruber  Austria
16. Irmgard Kreitmeier  RFN
17. Monika Wächter  RFN
18. Ursula Leitner  Austria
19. Regina König  RFN

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 11 stycznia 1975
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Bernhard Glass  NRD
Silver medal with cup.svg Hendrik Fischer  NRD
Bronze medal with cup.svg Uwe Günther  NRD
4. Volker Messing  NRD
5. Helmut Günther  NRD
6. Bernd Dreyer  NRD
7. Stanislav Ptácník  Czechosłowacja
8. Michael Gardebäck  Szwecja
9. Alfred Lechleitner  Austria
10. Nils Vinberg  Szwecja
11. Anton Wembacher  RFN
12. Jurij Maszirow  ZSRR
13. Milos Moravec  Czechosłowacja
14. Oldrich Strnad  Czechosłowacja
15. Kazimirz Baba  Polska
16. Gerhard Böhmer  RFN
17. Rainer Koch  RFN
18. Indulis Kreceris  ZSRR
19. Krzysztof Kuklik  Polska
20. Thomas Rzeznizok  RFN
21. Paul Böhmer  RFN
22. Zdzisław Janisz  Polska
23. Peteris Muiznicks  ZSRR
24. Ivan Matos  Czechosłowacja
25. Bogdan Więzik  Polska
26. Detlef Ammenhäuser  RFN
27. Heinz Pacher  Austria
28. Janis Liepa  ZSRR
29. Hans Carlsson  Szwecja
30. Stefan Valos  Czechosłowacja
31. Steinar Raastad  Norwegia
32. Siergiej Kostikow  ZSRR
33. Ulf Lundin  Szwecja
34. Peter Kitzberger  Czechosłowacja
35. Rainer Gassner  Liechtenstein
36. Jerzy Stankiewicz  Polska
37. Krzysztof Kornaszewski  Polska
38. Stefan Scheucher  Austria
39. Carl Henrik Bache  Norwegia
40. Peteris Cimanis  ZSRR
41. Gerhard Eberle  Liechtenstein

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 11 stycznia 1975
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Andreas Sauer
Bernd Dreyer
 NRD
Silver medal with cup.svg Roland Herdmann
Volker Messing
 NRD
Bronze medal with cup.svg Harald Schmidt
Uwe Günther
 NRD
4. Krzysztof Kornaszewski
Kazimirz Baba
 Polska
5. Peter Kitzberger
Stefan Valos
 Czechosłowacja
6. Detlef Ammenhäuser
Anton Wembacher
 RFN
7. Andreas Wembacher
Thomas Rzeznizok
 RFN
8. Indulis Kreceris
Peteris Muiznicks
 ZSRR
9. Zdzisław Janisz
Bogdan Więzik
 Polska
10. Jiri Frydrych
Ivan Maos
 Czechosłowacja
11. Heinz Pacher
Stefan Scheucher
 Austria
12. Trond Enkerud
Steinar Raastad
 Norwegia
13. Janis Liepa
Siergiej Kostikow
 ZSRR
14. Piotrowicz
Krzysztof Kuklik
 Polska
15. Hermann Pusch
Alfred Lechleitner
 Austria
16. Nils Vinberg
Michael Gardebäck
 Szwecja
17. Vladimir Chladek
Stanislav Ptácník
 Czechosłowacja

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  NRD 3 3 3 9

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]