Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1989

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 1989
1987 2011
Data 18 stycznia 1989
Gospodarz Austria Igls
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Austria Andrea Tagwerker
Jedynki mężczyzn Włochy Gerhard Plankensteiner
Dwójki mężczyzn Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Andriej Nowickij
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Ławrow

31. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 1989 odbyły się 18 stycznia w Igls, w Austrii. W tej miejscowości mistrzostwa rozegrano po raz czwarty (poprzednio w 1966, 1977 i 1983). Były to ostatnie mistrzostwo przed ponad dwudziestoletnią przerwą. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn. W klasyfikacji medalowej najlepsi byli reprezentanci Włoch i ZSRR.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
18 stycznia 1989 Austria Igls Jedynki kobiet Austria Andrea Tagwerker Niemiecka Republika Demokratyczna Jean Roos Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Margit Paar
18 stycznia 1989 Austria Igls Jedynki mężczyzn Włochy Gerhard Plankensteiner Włochy Wilfried Huber Niemiecka Republika Demokratyczna Alexander Bau
18 stycznia 1989 Austria Igls Dwójki mężczyzn Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
Andriej Nowickij
Igor Ławrow
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich
Lewan Tibiłow
Kacha Wachtangiszwili
Niemiecka Republika Demokratyczna
Mario Langenhan
Andreas Bernhardt

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Środa 18 stycznia 1989
Medal Zawodniczka Narodowość
Gold medal with cup.svg Andrea Tagwerker  Austria
Silver medal with cup.svg Jean Roos  NRD
Bronze medal with cup.svg Margit Paar  RFN
4. Petra Matechová  Czechosłowacja
5. Silke Kraushaar-Pielach  NRD
6. Barbara Niedernhuber  RFN
7. Irina Gubkina  ZSRR
8. Doris Neuner  Austria
9. Anke Döring  NRD
10. Natalia Jakuszczenko  ZSRR

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Środa 18 stycznia 1989
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Gerhard Plankensteiner  Włochy
Silver medal with cup.svg Wilfried Huber  Włochy
Bronze medal with cup.svg Alexander Bau  NRD
4. Dietmar Pirnhofer  Włochy
5. Mario Tomaselli  Austria
6. Michael Schlehstein  NRD
7. Andriej Roszkow  ZSRR
8. Daniel Pay  Stany Zjednoczone
9. Josef Leitgeb  Austria
10. Armin Zöggeler  Włochy

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Środa 18 stycznia 1989
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Andriej Nowickij
Igor Ławrow
 ZSRR
Silver medal with cup.svg Lewan Tibiłow
Kacha Wachtangiszwili
 ZSRR
Bronze medal with cup.svg Mario Langenhan
Andreas Bernhardt
 NRD
4. Anatolij Sawrasow
Paweł Filippow
 ZSRR
5. Steffen Skel
Steffen Wöller
 NRD
6. Yves Mankel
Thomas Rudolph
 NRD
7. Thomas Holm
Marco Wagner
 RFN
8. Radek Seffer
Jan Kohoutek
 Czechosłowacja
9. Dietmar Pirnhofer
Oswald Haselrieder
 Włochy
10. Toivo Halvorsen
Morten Paulsen
 Norwegia
11. Mathias Ehrlund
Karl Lundqvist
 Szwecja
12. Anders Söderberg
Mika Kotanen
 Szwecja
13. Erich Mayregger
Hannes Egger
 Austria

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Włochy 1 1 0 2
 ZSRR 1 1 0 2
3.  Austria 1 0 0 1
4.  NRD 0 1 2 3
5.  RFN 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]