Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy Juniorów w Saneczkarstwie 2019
2018 2020
Data 17 – 19 stycznia 2019
Gospodarz Szwajcaria Sankt Moritz
Organizator FIL
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Włochy Verena Hofer
Jedynki mężczyzn Niemcy David Nössler
Dwójki mężczyzn Niemcy Hannes Orlamünder
Niemcy Paul Gubitz
Drużynowo  Niemcy

40. Mistrzostwa Europy juniorów w saneczkarstwie 2019 odbyły się 17 – 19 stycznia w szwajcarskim Sankt Moritz. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn i w drużynie.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
19 stycznia 2019 Szwajcaria Sankt Moritz Jedynki kobiet Włochy Verena Hofer Łotwa Elīna Ieva Vītola Niemcy Anna Berreiter
19 stycznia 2019 Szwajcaria Sankt Moritz Jedynki mężczyzn Niemcy David Nössler Niemcy Moritz Bollmann Włochy Lukas Gufler
17 stycznia 2019 Szwajcaria Sankt Moritz Dwójki mężczyzn  Niemcy
Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Niemcy
Max Ewald
Jakob Jannusch
 Włochy
Leon Felderer
Lukas Gufler
19 stycznia 2019 Szwajcaria Sankt Moritz Drużynowe  Niemcy  Łotwa  Włochy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Niedziela 21 stycznia 2019
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Verena Hofer  Włochy 54.703 54.286 1:48.989 -
Silver medal with cup.svg Elīna Ieva Vītola  Łotwa 54.813 54.521 1:49.334 +0.345
Bronze medal with cup.svg Anna Berreiter  Niemcy 55.050 54.510 1:49.560 +0.571
4. Tatiana Cwietowa  Rosja 55.249 54.798 1:50.047 +1.058
5. Jessica Degenhardt  Niemcy 55.189 54.875 1:50.064 +1.075
6. Merle Fräbel  Niemcy 55.270 54.890 1:50.160 +1.171
7. Cheyenne Rosenthal  Niemcy 55.516 54.774 1:50.290 +1.301
8. Nina Zöggeler  Włochy 54.256 55.075 1:50.331 +1.342
9. Anda Upīte  Łotwa 55.281 55.101 1:50.382 +1.393
10. Marion Oberhofer  Włochy 55.284 55.143 1:50.427 +1.438
... ... ... ... ... ... ...
18. Natalia Jamróz  Polska 57.046 56.894 1:53.940 +4.951

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Niedziela 21 stycznia 2019
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg David Nössler  Niemcy 1:09.466 1:09.335 2:18.801 -
Silver medal with cup.svg Moritz Bollmann  Niemcy 1:09.608 1:09.406 2:19.014 +0.213
Bronze medal with cup.svg Lukas Gufler  Włochy 1:09.946 1:09.557 2:19.503 +0.702
4. Yannick Müller  Austria 1:10.034 1:09.637 2:19.671 +0.870
5. Bastian Schulte  Austria 1:10.017 1:09.698 2:19.715 +0.914
6. Florian Müller  Niemcy 1:09.919 1:10.072 2:19.991 +1.190
7. Matwiej Perestoronin  Rosja 1:10.307 1:09.962 2:20.269 +1.468
8. Eduard-Mihai Crăciun  Rumunia 1:10.380 1:10.178 2:20.558 +1.757
9. Leon Felderer  Włochy 1:10.551 1:10.100 2:20.651 +1.850
10. Aleksiej Dmitriew  Rosja 1:10.195 1:11.090 2:21.285 +2.484
... ... ... ... ... ... ...
12. Kacper Tarnawski  Polska 1:11.448 1:11.074 2:22.522 +3.721

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Sobota 20 stycznia 2019
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Hannes Orlamünder
Paul Gubitz
 Niemcy 54.389 54.336 1:48.725 -
Silver medal with cup.svg Max Ewald
Jakob Jannusch
 Niemcy 54.732 54.725 1:49.457 +0.732
Bronze medal with cup.svg Leon Felderer
Lukas Gufler
 Włochy 54.743 54.813 1:49.556 +0.831
4. Tomáš Vavercak
Matej Zmij
 Słowacja 54.826 54.749 1:49.575 +0.850
5. Mārtiņš Bots
Roberts Plūme
 Łotwa 55.062 54.989 1:50.051 +1.326
6. Andriej Szander
Semen Mikow
 Rosja 54.989 55.243 1:50.232 +1.507
7. Dmitrij Buchniew
Danił Kilsjew
 Rosja 54.904 55.357 1:50.261 +1.536
8. Ihor Hoi
Myrosław Lewkowicz
 Ukraina 55.629 55.635 1:51.264 +2.539
9. Eduards Ševics-Mikeļševics
Lūkass Krasts
 Łotwa 55.362 56.737 1:52.099 +3.374
10. Juri Gatt
Riccardo Schöpf
 Austria 57.051 56.381 1:53.432 +4.707

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

  • Data / Początek: Niedziela 21 stycznia 2019
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Jessica Tiebel/Max Langenhan/Hannes Orlamunder/Paul Gubitz  Niemcy 2:41.052
Silver medal with cup.svg Elīna Ieva Vītola/Gints Bērziņš/Mārtiņš Bots/Roberts Plūme  Łotwa 2:42.797 +1.745
Bronze medal with cup.svg Verena Hofer/Alex Gufler/Leon Felderer/Lukas Gufler  Włochy 2:42.908 +1.856
4. Tatiana Cwietowa/Matwiej Perestoronin/Dmitrij Buchniew/Danił Kilsjew  Rosja 2:42.910 +1.858
5. Lisa Lerch/Yannick Müller/Juri Gatt/Riccardo Schöpf  Austria 2:44.331 +3.279
6. Andrea Pavlíková/Marián Skupek/Tomáš Vavercak/Matej Zmij  Słowacja 2:44.805 +3.753
7. Anna Bryk/Kacper Tarnawski/Jakub Karaś/Mateusz Karaś  Polska 2:45.963 +4.991
8. Cezara Alexandra Curmei/Eduard-Mihai Crăciun/Ştefan Handaric/Alexandru Ailenei  Rumunia 2:46.430 +5.378

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Niemcy 3 2 1 6
2.  Włochy 1 0 3 4
3.  Łotwa 0 2 0 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]