Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2015 (eliminacje)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2015 (eliminacje) to pierwsza runda eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 17, które w 2015 roku odbędą się w Bułgarii. 52 zespoły narodowe zostały podzielone na 13 grup po 4 w każdej. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i 5 najwyżej sklasyfikowanych zespołów z trzecich miejsc zakwalifikowało się do rundy elitarnej eliminacji, gdzie dołączą do reprezentacji Niemiec, która jako zespół z najwyższym współczynnikiem otrzymała prawo startu od rundy elitarnej. Losowanie grup odbyło się 28 listopada 2013 roku w siedzibie UEFA w Nyonie.[1]

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Przed losowaniem UEFA dokonała podziału 52 reprezentacji na 2 koszyki, zgodnie z rankingiem UEFA dla reprezentacji w tej kategorii wiekowej. Do każdej z grup trafiły po dwie drużyny z koszyka A i z koszyka B. Przed losowaniem UEFA zastrzegła jeszcze, że w przypadku gdy w jednej grupie znalazłyby się reprezentacje Armenii i Azerbejdżanu, Gruzji i Rosji lub Gibraltaru i Hiszpanii żadna z tych reprezentacji nie mogłaby być gospodarzem turnieju eliminacyjnego w swojej grupie.[2]

Koszyk A Koszyk B

Grupy eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Szkocja U-17 7 3 2 1 0 8 0 +8
 Irlandia U-17 7 3 2 1 0 9 2 +7
 Wyspy Owcze U-17 1 3 0 1 2 2 8 -6
 Gibraltar U-17 1 3 0 1 2 0 9 -9

Źródło:1

22 września 2014
Szkocja U-17  4:0  Wyspy Owcze U-17 Terryland Park, Galway, Irlandia
Irlandia U-17  5:0  Gibraltar U-17 Athlone Town Stadium, Athlone, Irlandia
24 września 2014
Szkocja U-17  4:0  Gibraltar U-17 Strokestown Road, Longford, Irlandia
Wyspy Owcze U-17  2:4  Irlandia U-17 Terryland Park, Galway, Irlandia
27 września 2014
Irlandia U-17  0:0  Szkocja U-17 Strokestown Road, Longford, Irlandia
Gibraltar U-17  0:0  Wyspy Owcze U-17 Athlone Town Stadium, Athlone, Irlandia

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Polska U-17 9 3 3 0 0 9 0 +9
 Gruzja U-17 6 3 2 0 1 5 2 +3
 Estonia U-17 3 3 1 0 2 3 6 -3
 Liechtenstein U-17 0 3 0 0 3 0 9 -9

Źródło:2

26 października 2014
Polska U-17  4:0  Estonia U-17 Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi, Gruzja
Gruzja U-17  3:0  Liechtenstein U-17 Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi, Gruzja
28 października 2014
Polska U-17  4:0  Liechtenstein U-17 Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi, Gruzja
Estonia U-17  1:2  Gruzja U-17 Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi, Gruzja
31 października 2014
Gruzja U-17  0:1  Polska U-17 Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi, Gruzja
Liechtenstein U-17  0:2  Estonia U-17 Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi, Gruzja

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Włochy U-17 7 3 2 1 0 7 1 +6
 Islandia U-17 5 3 1 2 0 3 1 +2
 Mołdawia U-17 4 3 1 1 1 4 3 +1
 Armenia U-17 0 3 0 0 3 0 9 −9

Źródło:3

15 października 2014
Islandia U-17  0:0  Mołdawia U-17 Stadionul CPSN,Vadul lui Vodă, Mołdawia
Włochy U-17  3:0  Armenia U-17 Stadion Zimbru, Kiszyniów, Mołdawia
17 października 2014
Islandia U-17  2:0  Armenia U-17 Complexul Sportiv Raional, Orgiejów, Mołdawia
Mołdawia U-17  0:3  Włochy U-17 Stadion Zimbru, Kiszyniów, Mołdawia
20 października 2014
Włochy U-17  1:1  Islandia U-17 Stadion Zimbru, Kiszyniów, Mołdawia
Armenia U-17  0:4  Mołdawia U-17 Stadionul CPSN,Vadul lui Vodă, Mołdawia


Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Anglia U-17 9 3 3 0 0 8 2 +6
 Francja U-17 6 3 2 0 1 8 3 +5
 Cypr U-17 3 3 1 0 2 3 9 −6
 Macedonia Północna U-17 0 3 0 0 3 1 6 −5

Źródło:4

25 października 2014
Anglia U-17  4:1  Cypr U-17 Stadion Pafiako, Pafos, Cypr
Francja U-17  3:0  Macedonia Północna U-17 Kouklia Community Stadium, Pafos, Cypr
27 października 2014
Anglia U-17  1:0  Macedonia Północna U-17 Stadion Pafiako, Pafos, Cypr
Cypr U-17  0:4  Francja U-17 Kouklia Community Stadium, Pafos, Cypr
30 października 2014
Francja U-17  1:3  Anglia U-17 Stadion Pafiako, Pafos, Cypr
Macedonia Północna U-17  1:2  Cypr U-17 Kouklia Community Stadium, Pafos, Cypr

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Szwecja U-17 5 3 1 2 0 2 1 +1
 Grecja U-17 5 3 1 2 0 1 0 +1
 Ukraina U-17 3 3 0 3 0 0 0 0
 Łotwa U-17 1 3 0 1 2 1 3 −2

Źródło:5

25 września 2014
Ukraina U-17  0:0  Grecja U-17 Zemgales Olimpiskais centrs, Jełgawa, Łotwa
Szwecja U-17  2:1  Łotwa U-17 Stadions Arkādija, Ryga, Łotwa
27 września 2014
Ukraina U-17  0:0  Łotwa U-17 Zemgales Olimpiskais centrs, Jełgawa, Łotwa
Grecja U-17  0:0  Szwecja U-17 Stadions Arkādija, Ryga, Łotwa
30 września 2014
Szwecja U-17  0:0  Ukraina U-17 Zemgales Olimpiskais centrs, Jełgawa, Łotwa
Łotwa U-17  0:1  Grecja U-17 Stadions Arkādija, Ryga, Łotwa

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Portugalia U-17 9 3 3 0 0 5 0 +5
 Słowenia U-17 4 3 1 1 1 5 1 +4
 Irlandia Północna U-17 4 3 1 1 1 4 6 −2
 Turcja U-17 0 3 0 0 3 3 10 −7

Źródło:6

19 września 2014
Turcja U-17  0:5  Słowenia U-17 Športni Park Lendava, Lendava, Słowenia
Portugalia U-17  3:0  Irlandia Północna U-17 ŠRC Bakovci Stadium, Bakovci, Słowenia
21 września 2014
Turcja U-17  3:4  Irlandia Północna U-17 ŠRC Odranci, Odranci, Słowenia
Słowenia U-17  0:1  Portugalia U-17 ŠRC Bakovci Stadium, Bakovci, Słowenia
24 września 2014
Portugalia U-17  1:0  Turcja U-17 ŠRC Bakovci Stadium, Bakovci, Słowenia
Irlandia Północna U-17  0:0  Słowenia U-17 Športni Park Lendava, Lendava, Słowenia

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Chorwacja U-17 7 3 2 1 0 10 2 +8
 Węgry U-17 6 3 2 0 1 3 2 +1
 Izrael U-17 4 3 1 1 1 6 1 +5
 Kazachstan U-17 0 3 0 0 3 1 15 −14

Źródło:7

21 października 2014
Chorwacja U-17  8:1  Kazachstan U-17 Grosics Gyula Stadion, Tatabánya, Węgry
Węgry U-17  1:0  Izrael U-17 Globall Football Park, Telki, Węgry
23 października 2014
Chorwacja U-17  0:0  Izrael U-17 Grosics Gyula Stadion, Tatabánya, Węgry
Kazachstan U-17  0:1  Węgry U-17 Globall Football Park, Telki, Węgry
26 października 2014
Węgry U-17  1:2  Chorwacja U-17 Globall Football Park, Telki, Węgry
Izrael U-17  6:0  Kazachstan U-17 Grosics Gyula Stadion, Tatabánya, Węgry

Grupa 8[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Holandia U-17 9 3 3 0 0 4 0 +4
 Serbia U-17 6 3 2 0 1 2 1 +1
 Finlandia U-17 3 3 1 0 2 2 4 −2
 Malta U-17 0 3 0 0 3 1 4 −3

Źródło:8

17 października 2014
Serbia U-17  1:0  Malta U-17 Sports Center of Serbia, Stara Pazova, Serbia
Holandia U-17  2:0  Finlandia U-17 Stadion Srem Jakovo, Jakovo, Serbia
19 października 2014
Serbia U-17  1:0  Finlandia U-17 Sports Center of Serbia, Stara Pazova, Serbia
Malta U-17  0:1  Holandia U-17 Stadion Srem Jakovo, Jakovo, Serbia
22 października 2014
Holandia U-17  1:0  Serbia U-17 Sports Center of Serbia, Stara Pazova, Serbia
Finlandia U-17  2:1  Malta U-17 Stadion Srem Jakovo, Jakovo, Serbia

Grupa 9[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Austria U-17 9 3 3 0 0 6 0 +6
 Norwegia U-17 6 3 2 0 1 7 2 +5
 Albania U-17 3 3 1 0 2 5 6 −1
 San Marino U-17 0 3 0 0 3 1 11 −10

Źródło:9

8 października 2014
Austria U-17  2:0  San Marino U-17 Stadiumi Gjorgji Kyçyku, Pogradec, Albania
Norwegia U-17  3:0  Albania U-17 Stadiumi Skënderbeu, Korcza, Albania
10 października 2014
Austria U-17  2:0  Albania U-17 Stadiumi Gjorgji Kyçyku, Pogradec, Albania
San Marino U-17  0:4  Norwegia U-17 Stadiumi Skënderbeu, Korcza, Albania
13 października 2014
Norwegia U-17  0:2  Austria U-17 Stadiumi Gjorgji Kyçyku, Pogradec, Albania
Albania U-17  5:1  San Marino U-17 Stadiumi Skënderbeu, Korcza, Albania

Grupa 10[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Belgia U-17 6 3 2 0 1 7 2 +5
 Bośnia i Hercegowina U-17[3] 4 3 1 1 1 3 5 −2
 Azerbejdżan U-17[3] 4 3 1 1 1 3 5 −2
 Szwajcaria U-17 3 3 1 0 2 2 3 −1

Źródło:10

23 października 2014
Belgia U-17  3:0  Azerbejdżan U-17 KVV Thes Sport, Tessenderlo, Belgia
Szwajcaria U-17  0:1  Bośnia i Hercegowina U-17 Patro Eisden, Maasmechelen, Belgia
25 października 2014
Belgia U-17  4:1  Bośnia i Hercegowina U-17 KVV Thes Sport, Tessenderlo, Belgia
Azerbejdżan U-17  2:1  Szwajcaria U-17 Mijnstadion, Beringen, Belgia
28 października 2014
Szwajcaria U-17  1:0  Belgia U-17 Mijnstadion, Beringen, Belgia
Bośnia i Hercegowina U-17  1:1[3]  Azerbejdżan U-17 Patro Eisden, Maasmechelen, Belgia

Grupa 11[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Hiszpania U-17 9 3 3 0 0 8 2 +6
 Słowacja U-17 6 3 2 0 1 4 3 +1
 Luksemburg U-17 3 3 1 0 2 3 4 −1
 Litwa U-17 0 3 0 0 3 1 7 −6

Źródło:11

24 października 2014
Słowacja U-17  1:0  Luksemburg U-17 NTC Senec, Senec, Słowacja
Hiszpania U-17  2:1  Litwa U-17 SFM Senec, Veľký Biel, Słowacja
26 października 2014
Słowacja U-17  2:0  Litwa U-17 NTC Senec, Senec, Słowacja
Luksemburg U-17  0:3  Hiszpania U-17 SFM Senec, Veľký Biel, Słowacja
29 października 2014
Hiszpania U-17  3:1  Słowacja U-17 NTC Senec, Senec, Słowacja
Litwa U-17  0:3  Luksemburg U-17 SFM Senec, Veľký Biel, Słowacja

Grupa 12[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Czechy U-17 9 3 3 0 0 4 1 +3
 Rumunia U-17 6 3 2 0 1 8 3 +5
 Dania U-17 3 3 1 0 2 4 8 −4
 Andora U-17 0 3 0 0 3 1 5 −4

Źródło:12

25 września 2014
Czechy U-17  2:1  Rumunia U-17 Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andora
Dania U-17  3:1  Andora U-17 Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andora
27 września 2014
Czechy U-17  1:0  Andora U-17 Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andora
Rumunia U-17  6:1  Dania U-17 Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andora
30 września 2014
Dania U-17  0:1  Czechy U-17 Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andora
Andora U-17  0:1  Rumunia U-17 Camp d'Esports del M.I. Consell General, Andora

Grupa 13[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Rosja U-17 7 3 2 1 0 4 1 +3
 Białoruś U-17 6 3 2 0 1 4 3 +1
 Walia U-17 4 3 1 1 1 3 3 0
 Czarnogóra U-17 0 3 0 0 3 1 5 −4

Źródło:13

19 października 2014
Rosja U-17  0:0  Walia U-17 Stadion Tarpeda, Mińsk
Białoruś U-17  1:0  Czarnogóra U-17 Gorodskoi Stadium, Mołodeczno
21 października 2014
Rosja U-17  2:0  Czarnogóra U-17 Stadion Tarpeda, Mińsk
Walia U-17  1:2  Białoruś U-17 Gorodskoi Stadium, Mołodeczno
24 października 2014
Białoruś U-17  1:2  Rosja U-17 Gorodskoi Stadium, Mołodeczno
Czarnogóra U-17  1:2  Walia U-17 Stadion Tarpeda, Mińsk

Klasyfikacja drużyn z 3. miejsc[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja drużyn z trzecich miejsc została ustalona na podstawie meczów tylko z drużynami, które zajęły 1. i 2. miejsca w grupach. Pięć najlepszych drużyn z 3. miejsc wywalczyło awans do rundy elitarnej.

Gr. Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
5  Ukraina U-17 2 2 0 2 0 0 0 0
13  Walia U-17 1 2 0 1 1 1 2 −1
7  Izrael U-17 1 2 0 1 1 0 1 −1
10  Azerbejdżan U-17 1 2 0 1 1 1 4 −3
6  Irlandia Północna U-17 1 2 0 1 1 0 3 −3
3  Mołdawia U-17 1 2 0 1 1 0 3 −3
8  Finlandia U-17 0 2 0 0 2 0 3 −3
11  Luksemburg U-17 0 2 0 0 2 0 4 −4
2  Estonia U-17 0 2 0 0 2 1 6 −5
9  Albania U-17 0 2 0 0 2 0 5 −5
1  Wyspy Owcze U-17 0 2 0 0 2 2 8 −6
12  Dania U-17 0 2 0 0 2 1 7 −6
4  Cypr U-17 0 2 0 0 2 1 8 −7

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 2015 U17 qualifying round draw made.
  2. 2014/15 UEFA European Under-17 and Under-19 Championships Qualifying round draws.
  3. a b c Po meczu reprezentacji Bośni i Hercegowiny, a Azerbejdżanem zarządzono wykonywanie serii rzutów karnych, aby zadecydować o tym kto zajmie drugie miejsce w grupie, ponieważ po zakończeniu spotkania obie reprezentacje miały identyczny bilans bramkowy, a mecz bezpośredni zakończył się remisem. Reprezentacja BiH wygrała w tej serii 4:3 i to ona zajęła drugie miejsce w grupie.