Wersja ortograficzna: Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2016 (runda elitarna)

Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2016 (runda elitarna)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2016 (runda elitarna) to druga i ostatnia runda eliminacji do piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 17, które w 2016 roku odbędą się w Azerbejdżanie. W tej rundzie do 31 zespołów narodowych wyłonionych w pierwszej rundzie dołączy najwyżej sklasyfikowana reprezentacja w rankingu drużyn do lat 17 reprezentacja Niemiec. Losowanie grup odbyło się 3 grudnia 2015 roku w siedzibie UEFA w Nyonie.[1]

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Przed losowaniem UEFA dokonała podziału 32 reprezentacji na 4 koszyki, zgodnie z wynikami uzyskanymi przez te reprezentacje w pierwszej fazie eliminacji. Jedynym wyjątkiem była reprezentacja Niemiec, która miała zagwarantowane miejsce w pierwszym koszyku. Przed losowaniem UEFA zastrzegła jeszcze, że w jednej grupie nie mogły znaleźć się reprezentacje Ukrainy i Rosji, a także drużyny, które grały ze sobą w grupie w pierwszej fazie eliminacji (warunek ten nie dotyczy drużyn, które awansowały z trzecich miejsc).[2]

Koszyk A Koszyk B Koszyk C Koszyk D

Grupy eliminacyjne[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Dania U-17 6 3 2 0 1 8 4 +4
 Szkocja U-17 4 3 1 1 1 3 5 -2
 Czechy U-17 (G) 4 3 1 1 1 5 6 -1
 Szwajcaria U-17 2 3 0 2 1 4 5 -1
28 marca 2016
13:00 CET
Dania U-17 
Odgaard Gol 5'50'54'
Mikkelsen Gol 58'
4–0  Szkocja U-17 Letná Stadion, Zlin

Sędzia: Donatas Rumšas Litwa

28 marca 2016
17:00 CET
Czechy U-17 
Růsek Gol 51'
Sedláček Gol 77'
2–2  Szwajcaria U-17
Hajrizi Gol 25'
Bajrami Gol 80+2'
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště

Sędzia: Mitja Žganec Słowenia

30 marca 2016
13:00 CET
Szwajcaria U-17 
Aliu Gol 57'
1–2  Dania U-17
Holse Gol 56' (k.)
Jakobsen Gol 80+1'
Stadion Širuch, Stare Mesto

Sędzia: Donatas Rumšas Litwa

30 marca 2016
17:00 CET
Czechy U-17  0–2  Szkocja U-17
Morrison Gol 21'
McLennan Gol 64'
Letná Stadion, Zlin

Sędzia: Farrugia Cann Trustin Malta

2 kwietnia 2016
15:30 CET
Dania U-17 
Odgaard Gol 11'
Torp Gol 68'
2–3  Czechy U-17
Růsek Gol 44'
Kubala Gol 63'
Sadílek Gol 80+1'
Letná Stadion, Zlin

Sędzia: Mitja Žganec Słowenia

2 kwietnia 2016
15:30 CET
Szkocja U-17 
Aitchison Gol 46'
1–1  Szwajcaria U-17
Bajrami Gol 72'
Stadion Širuch, Stare Mesto

Sędzia: Farrugia Cann Trustin Malta

Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Ukraina U-17 7 3 2 1 0 7 1 +6
 Anglia U-17 (G) 7 3 2 1 0 5 2 +3
 Turcja U-17 3 3 1 0 2 4 7 -3
 Finlandia U-17 0 3 0 0 3 1 7 -6
24 marca 2016
16:00 CET
Ukraina U-17 
Bondar Gol 55'
Kaszczuk Gol 59'
Bułeca Gol 67'
3–0  Finlandia U-17 Harrison Park, Leek

Sędzia: Szwajcaria Fedayi San

24 marca 2016
20:00 CET
Anglia U-17 
Nelson Gol 38'48' (k.)
Leko Gol 42'
3–1  Turcja U-17
Guclu Gol 78'
Proact Stadium, Chesterfield

Sędzia: Portugalia Sérgio Piscarreta

26 marca 2016
16:00 CET
Anglia U-17 
Dozzell Gol 33'
1–0  Finlandia U-17 Harrison Park, Leek

Sędzia: Szwajcaria Fedayi San

26 marca 2016
20:00 CET
Turcja U-17  0–3  Ukraina U-17
Bułeca Gol 35'49'
Kozyrenko Gol 73'
St George’s Park Main Stadium, Burton upon Trent

Sędzia: Mołdawia Dumitri Muntean

29 marca 2016
20:00 CET
Ukraina U-17 
Sicz Gol 57'
1–1  Anglia U-17
Pirelli Stadium, Burton upon Trent

Sędzia: Portugalia Sérgio Piscarreta

29 marca 2016
20:00 CET
Finlandia U-17 
Louko Gol 35'
1–3  Turcja U-17
Demir Gol 28'
Guclu Gol 70'
Engin Gol 80+2'
St George’s Park Main Stadium, Burton upon Trent

Sędzia: Mołdawia Dumitri Muntean

Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Włochy U-17 6 3 2 0 1 5 1 +4
 Bośnia i Hercegowina U-17 6 3 2 0 1 4 3 +1
 Rosja U-17 6 3 2 0 1 3 5 -2
 Gruzja U-17 (G) 0 3 0 0 3 1 4 -3
15 marca 2016
11:00 CET
Bośnia i Hercegowina U-17 
Resić Gol 16'
Kovač Gol 75'
2–1  Gruzja U-17
Mirić Gol 14' (sam.)
Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi

Sędzia: Węgry Ferenc Karakó

15 marca 2016
13:00 CET
Rosja U-17  0–4  Włochy U-17
Melegoni Gol 5' (k.)
Kean Gol 25'65'
Pinamonti Gol 72'
Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi

Sędzia: Grecja Georgios Kyzas

17 marca 2016
11:00 CET
Rosja U-17 
Grulew Gol 40+2'
1–0  Gruzja U-17 Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi

Sędzia: Irlandia Północna Andrew Davey

17 marca 2016
13:00 CET
Włochy U-17  0–1  Bośnia i Hercegowina U-17
Hadžić Gol 65'
Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi

Sędzia: Grecja Georgios Kyzas

20 marca 2016
11:00 CET
Bośnia i Hercegowina U-17 
Hadžić Gol 25'
1–2  Rosja U-17
Łacewicz Gol 12'
Grulew Gol 66'
Stadion nr 2 Micheila Meschiego, Tbilisi

Sędzia: Węgry Ferenc Karakó

20 marca 2016
11:00 CET
Gruzja U-17  0–1  Włochy U-17
Frattesi Gol 46'
Stadion Micheila Meschiego, Tbilisi

Sędzia: Irlandia Północna Andrew Davey

Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Niemcy U-17 (G) 7 3 2 1 0 7 2 +5
 Holandia U-17 4 3 1 1 1 2 1 +1
 Słowacja U-17 3 3 1 0 2 4 7 -3
 Bułgaria U-17 2 3 0 2 1 1 4 -3
24 marca 2016
15:00 CET
Holandia U-17  0–0  Bułgaria U-17 Stadion am Eisenbrand, Meerbusch

Sędzia: Norwegia Martin Lundby

24 marca 2016
18:00 CET
Niemcy U-17 
Dadachov Gol 5'
Baxmann Gol 26'48'
Maier Gol 43'61'
5–1  Słowacja U-17
Paul-Janes-Stadion, Düsseldorf

Sędzia: Dania Peter Kjaesgaard-Andersen

26 marca 2016
12:00 CET
Słowacja U-17  0–2  Holandia U-17
Malen Gol 16' (k.)
Vente Gol 40'
Stadion am Eisenbrand, Meerbusch

Sędzia: Norwegia Martin Lundby

26 marca 2016
15:00 CET
Niemcy U-17 
Schreck Gol 48'
1–1  Bułgaria U-17
Tilev Gol 19' (k.)
Stadion Ratingen, Ratingen

Sędzia: Irlandia Rob Harvey

29 marca 2016
18:00 CET
Holandia U-17  0–1  Niemcy U-17
Baxmann Gol 25'
Paul-Janes-Stadion, Düsseldorf

Sędzia: Dania Peter Kjaesgaard-Andersen

29 marca 2016
18:00 CET
Bułgaria U-17  0–3  Słowacja U-17
Almási Gol 40'
Brenkus Gol 48'
Vician Gol 80+3'
Stadion Ratingen, Ratingen

Sędzia: Irlandia Rob Harvey

Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Portugalia U-17 9 3 3 0 0 7 2 +5
 Szwecja U-17 6 3 2 0 1 3 3 0
 Walia U-17 3 3 1 0 2 2 2 0
 Chorwacja U-17 (G) 0 3 0 0 3 3 8 -5
16 marca 2016
12:30 CET
Portugalia U-17 
Filipe Gol 44' (k.)
Gomes Gol 69'
2–0  Szwecja U-17 Stadion Veruda, Pula

Sędzia: Turcja Deniz Ates Bitnel

16 marca 2016
15:30 CET
Chorwacja U-17  0–2  Walia U-17
Woodburn Gol 16'
Cullen Gol 45'
Stadion Valbruna, Rovinj

Sędzia: Estonia Juri Frischer

18 marca 2016
13:30 CET
Portugalia U-17 
Gomes Gol 40'
1–0  Walia U-17 Stadion Veruda, Pula

Sędzia: Słowacja Filip Glova

18 marca 2016
15:30 CET
Szwecja U-17 
Isak Gol 65'
Bergqvist Gol 71'
2–1  Chorwacja U-17
Javorčić Gol 80+2'
Stadion Valbruna, Rovinj

Sędzia: Estonia Juri Frischer

21 marca 2016
15:30 CET
Chorwacja U-17 
Špikić Gol 35'
Javorčić Gol 47' (k.)
2–4  Portugalia U-17
Almeida Gol 27'
Dju Gol 31'69'
Filipe Gol 54' (k.)
Stadion Aldo Drosina, Pula

Sędzia: Turcja Deniz Ates Bitnel

21 marca 2016
15:30 CET
Walia U-17  0–1  Szwecja U-17
Isak Gol 69'
Stadion Valbruna, Rovinj

Sędzia: Słowacja Filip Glova

Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Francja U-17 (G) 6 3 2 0 1 3 2 +1
 Austria U-17 5 3 1 2 0 2 1 +1
 Islandia U-17 4 3 1 1 1 1 1 0
 Grecja U-17 1 3 0 1 2 0 2 -2
29 marca 2016
18:30 CET
Francja U-17 
Maolida Gol 58'
1–0  Grecja U-17 Stade Saint-Jean, Anglet

Sędzia: Chorwacja Mario Zebec

29 marca 2016
18:30 CET
Austria U-17  0–0  Islandia U-17 Stade Kechiloa, Saint-Jean-de-Luz

Sędzia: Łotwa Aleksandrs Golubevs

31 marca 2016
18:30 CET
Francja U-17 
Taha Gol 54'
1–0  Islandia U-17 Stade Saint-Martin, Biarritz

Sędzia: Walia Ryan Stewart

31 marca 2016
18:30 CET
Grecja U-17  0–0  Austria U-17 Stade Saint-Jean, Anglet

Sędzia: Łotwa Aleksandrs Golubevs

3 kwietnia 2016
15:00 CET
Austria U-17 
Sittsam Gol 23'
Schmid Gol 80+3'
2–1  Francja U-17
Taha Gol 15'
Stade Kechiloa, Saint-Jean-de-Luz

Sędzia: Chorwacja Mario Zebec

3 kwietnia 2016
15:00 CET
Islandia U-17 
1–0  Grecja U-17 Stade Saint-Martin, Biarritz

Sędzia: Walia Ryan Stewart

Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Serbia U-17 9 3 3 0 0 6 1 +5
 Polska U-17 (G) 4 3 1 1 1 3 2 +1
 Irlandia U-17 4 3 1 1 1 3 2 +1
 Czarnogóra U-17 0 3 0 0 3 0 7 -7
28 marca 2016
15:00 CET
Irlandia U-17  0–2  Serbia U-17
S. Ilić Gol 24'
Joveljić Gol 61'
Stadion Znicza Pruszków, Pruszków

Sędzia: Szwecja Glenn Nyberg

28 marca 2016
18:00 CET
Polska U-17 
Drawz Gol 6'
Kopacz Gol 53'
2–0  Czarnogóra U-17 Stadion Polonii Warszawa, Warszawa

Sędzia: Grecja Stavros Mantalos

30 marca 2016
14:00 CET
Irlandia U-17 
Molumby Gol 40+3'
Mallon Gol 71'
Byrne Gol 79'
3–0  Czarnogóra U-17 Stadion ROSRRiT Siedlce, Siedlce

Sędzia: Rosja Kiriłł Lewnikow

30 marca 2016
18:00 CET
Serbia U-17 
S. Ilić Gol 27'
Djerlek Gol 56'
2–1  Polska U-17
Stadion Polonii Warszawa, Warszawa

Sędzia: Grecja Stavros Mantalos

2 kwietnia 2016
18:00 CET
Polska U-17  0–0
k. 4–3
 Irlandia U-17 Stadion Znicza Pruszków, Pruszków

Sędzia: Szwecja Glenn Nyberg
    Rzuty karne  
Kwietniewski Karny–gol
Puchacz Karny–gol
Chrzanowski Karny–gol
Macierzyński Karny–gol
Karny–gol T. O’Connor
Pudło Wilson
Karny–gol McKenna
Karny–gol Carroll
Pudło McAuley

2 kwietnia 2016
18:00 CET
Czarnogóra U-17  0–2  Serbia U-17
Joveljić Gol 28'
L. Ilić Gol 57'
Stadion ROSRRiT Siedlce, Siedlce

Sędzia: Rosja Kiriłł Lewnikow

Grupa 8[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
 Belgia U-17 (G) 5 3 1 2 0 1 0 +1
 Hiszpania U-17 5 3 1 2 0 1 0 +1
 Słowenia U-17 3 3 0 3 0 1 1 0
 Izrael U-17 1 3 0 1 2 1 3 -2
11 marca 2016
15:00 CET
Hiszpania U-17 
Ruiz Gol 80+3'
1–0  Izrael U-17 Belgian Football Center, Tubize

Sędzia: Czechy Pavel Orel

11 marca 2016
15:00 CET
Belgia U-17  0–0  Słowenia U-17 Begijnhofstadion, Overijse

Sędzia: Grecja Anastasios Papapetru

13 marca 2016
15:00 CET
Hiszpania U-17  0–0  Słowenia U-17 Sportcomplex Dooren, Merchtem

Sędzia: Wyspy Owcze Alex Troleis

13 marca 2016
15:00 CET
Izrael U-17  0–1  Belgia U-17
Verlinden Gol 31'
Begijnhofstadion, Overijse

Sędzia: Grecja Anastasios Papapetru

16 marca 2016
15:00 CET
Belgia U-17  0–0
k. 4–3
 Hiszpania U-17 Sportcomplex Dooren, Merchtem

Sędzia: Czechy Pavel Orel
    Rzuty karne  
Emmers Karny–gol
Antonucci Karny–gol
Vanheusden Karny–gol
Foulon Karny–gol
Morlanes Karny–gol
Abel Ruiz Karny–gol
Lozano Pudło
Brahim Díaz Karny–gol
O. Busquets Pudło

16 marca 2016
15:00 CET
Słowenia U-17 
Celar Gol 26'
1–1  Izrael U-17
Goldberg Gol 74'
Belgian Football Center, Tubize

Sędzia: Wyspy Owcze Alex Troleis

Klasyfikacja drużyn z drugich miejsc[edytuj | edytuj kod]

W celu wyłonienia siedmiu najlepszych drużyn z drugich miejsc stworzona została dodatkowa tabela dla drużyn, które zajęły drugie miejsce w swojej grupie. Zaliczono do niej wyniki meczów z drużyną, która wygrała grupę oraz która zajęła trzecie miejsce.

Gr. Drużyna Pkt M Z R P Br+ Br- +/-
2  Anglia U-17 4 2 1 1 0 4 2 +2
6  Austria U-17 4 2 1 1 0 2 1 +1
4  Holandia U-17 3 2 1 0 1 2 1 +1
3  Bośnia i Hercegowina U-17 3 2 1 0 1 2 2 0
5  Szwecja U-17 3 2 1 0 1 1 2 -1
1  Szkocja U-17 3 2 1 0 1 2 4 -2
8  Hiszpania U-17 2 2 0 2 0 0 0 0
7  Polska U-17 1 2 0 1 1 1 2 -1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]