Mistrzostwa Europy U-18 w Koszykówce Mężczyzn 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy U-18 w Koszykówce Mężczyzn 2011
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2010 2012 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina koszykówka
Organizator Polski Związek Koszykówki, WKK Wrocław, FIBA Europe
Szczegóły turnieju
Gospodarz Wrocław,  Polska
Otwarcie 21 lipca 2011, Wrocław
Zamknięcie (finał) 31 lipca 2011, Wrocław
Liczba drużyn 16 (z 1 konfederacji)
Liczba aren 2 (w 1 mieście)
I miejsce  Hiszpania
II miejsce  Serbia
III miejsce  Turcja
Statystyki turnieju
Liczba meczów 70
Najlepszy strzelec Czechy Martin Kříž 19,0 pkt.[1]
Najlepszy zawodnik (MVP) Hiszpania Alex Abrines[2]
Strona internetowa

Mistrzostwa Europy U-18 w Koszykówce Mężczyzn 2011 – 28. finały mistrzostw Europy U-18 w koszykówce mężczyzn odbywały się w dniach od 21 lipca do 31 lipca we Wrocławiu. Turniej był rozgrywany pod patronatem FIBA, a jego organizatorami były: Polski Związek Koszykówki i WKK Wrocław[3].

Decyzję o wyborze organizatorów Mistrzostw Europy U-18 w Koszykówce Mężczyzn 2011 zarząd FIBA Europe podjął 5 grudnia 2010 w Monachium[4]. Ostateczną decyzję o wyborze miasta organizującego zawody ogłoszono 21 kwietnia 2011 roku[5].

Ambasadorem mistrzostw był Adam Wójcik. Ponadto turniej swoim wizerunkiem wspierali także m.in. Tomasz Adamek[6], Marcin Gortat, Maciej Zieliński i Michał Ignerski[5].

Mistrzostwo Europy do lat 18 zdobyli Hiszpanie, którzy w finale pokonali Serbów. Trzecie miejsce zajęli Turcy. Tytuł MVP zdobył Hiszpan Alex Abrines[2], który został także wybrany do „pierwszej piątki” turnieju. Oprócz niego do tego grona wybrani zostali także: Polak Przemysław Karnowski, Serbowie Vasilije Micić i Nenad Miljenović oraz Hiszpan Daniel Díez[7].

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

Turniej finałowy przeprowadzony został w 2 wrocławskich halach sportowych. Ceremonia otwarcia odbyła się 20 lipca 2011 roku w hali Orbita. Wszystkie spotkania zostały rozegrane w hali Orbita i hali należącej do Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu[8].

Początkowo głównym kandydatem do organizacji zawodów była Zielona Góra (mecze miały być rozgrywane w hali MOSiR)[9]. Ostatecznie jednak miasto nie zaoferowało pomocy finansowej w organizacji imprezy[10], w związku z czym organizację zawodów przyznano Wrocławiowi, którego władze miejskie wyłożyły na ten cel około 350 tysięcy złotych[3]. Ponadto o organizację Mistrzostw Europy U-18 w Koszykówce Mężczyzn 2011 starały się także Krosno i Trójmiasto, jednak nie podjęły one żadnych konkretnych działań, żeby przekonać Polski Związek Koszykówki[11]. Ostateczną decyzje o wyborze miasta organizującego zawody ogłoszono 21 kwietnia 2011 roku[5].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Podział na grupy[edytuj | edytuj kod]

Na podstawie wytycznych FIBA Europe wszystkie zakwalifikowane zespoły podzielono na koszyki przed losowaniem grup. Drużyny z jednego koszyka nie mogły grać ze sobą w pierwszej rundzie turnieju finałowego. Losowanie grup odbyło się 15 stycznia 2011 roku w siedzibie Urzędu Miasta Krakowa[12].

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D

Pierwsza faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

awans do drugiej fazy grupowej

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1  Chorwacja 6 3 3 0 199 167 32+
2  Polska 5 3 2 1 229 197 32+
3  Słowenia 4 3 1 2 174 213 39-
4  Grecja 3 3 0 3 170 195 25-

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

21 lipca 2011
18:00
raport  Grecja 45 – 61  Chorwacja   Orbita
Widownia: 150
Sędziowie:
  • Jose Martin (ESP)
  • Anton Machlin (RUS)
  • Johann Jeanneau (FRA)
Rezultaty w kwartach: 7-14, 9-18, 12-13, 17-16
Pkt: Emmanouil Tselentakis 11
Zb: Michail Kamperidis 8
As: Giannoulis Larentzakis 3
Pkt: Marko Ramljak 16
Zb: Marko Ramljak, Mislav Brzoja 10
As: Mislav Brzoja 4
21 lipca 2011
20:15
raport  Słowenia 58 – 89  Polska   Orbita
Widownia: 3000
Sędziowie:
  • Wołodymyr Drabikowski (UKR)
  • Mindaugas Večerskis (LTU)
  • Emin Moğulkoç (TUR)
Rezultaty w kwartach: 13-23, 20-19, 12-20, 13-27
Pkt: Jan Osolnik 13
Zb: Jan Osolnik 8
As: Luka Rupnik 6
Pkt: Mateusz Ponitka 22
Zb: Piotr Niedźwiedzki 10
As: Jan Grzeliński, Filip Matczak 5
22 lipca 2011
15:45
raport  Chorwacja 60 – 50  Słowenia   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Marco Giansanti (ITA)
  • Henri Hilke (FIN)
  • Omer Esteron (ISR)
Rezultaty w kwartach: 8-16, 20-9, 13-14, 19-11
Pkt: Stipe Čubrić 15
Zb: Marko Ramljak 13
As: Stipe Čubrić 4
Pkt: Luka Rupnik 13
Zb: Žiga Dimec 12
As: Luka Rupnik 6
22 lipca 2011
20:15
raport  Polska 68 – 61  Grecja   Orbita
Widownia: 3000
Sędziowie:
  • Branislav Mrdak (SRB)
  • Toni Rodriguez (GER)
  • Sean David Myers (AUS)
Rezultaty w kwartach: 19-15, 20-15, 13-23, 16-8
Pkt: Mateusz Ponitka 17
Zb: Przemysław Karnowski 9
As: Grzegorz Grochowski 5
Pkt: Giannoulis Larentzakis 17
Zb: Michail Kamperidis 9
As: Fotios Zoumpos 3
23 lipca 2011
20:15
raport  Słowenia 66 – 64  Grecja   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Ivo Dolinek (CZE)
  • Juris Kokainis (LAT)
  • Igor Mitrovski (MKD)
Rezultaty w kwartach: 17-17, 17-16, 19-10, 13-21
Pkt: Luka Rupnik 14
Zb: Matej Rojc 8
As: Luka Rupnik 5
Pkt: Emmanouil Tselentakis 11
Zb: Emmanouil Tselentakis 10
As: Apollon Deligeorgis
23 lipca 2011
20:15
raport  Chorwacja 78 – 72  Polska   Orbita
Widownia: 3500
Sędziowie:
  • Ognjen Jokić (MNE)
  • Johann Jeanneau (FRA)
  • Sean David Myers (AUS)
Rezultaty w kwartach: 20-27, 14-10, 19-14, 25-21
Pkt: Mislav Brzoja 22
Zb: Stipe Krstanović 11
As: Mislav Brzoja 4
Pkt: Mateusz Ponitka 18
Zb: Przemysław Karnowski 11
As: Grzegorz Grochowski 8

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1  Serbia 5 3 2 1 246 185 61+
2  Turcja 5 3 2 1 235 200 35+
3  Niemcy 5 3 2 1 210 192 18+
4  Finlandia 3 3 0 3 162 276 114-

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

21 lipca 2011
13:30
raport  Finlandia 49 – 101  Serbia   Orbita
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Juris Kokainis (LAT)
  • Serghei Tislenco (MDA)
  • Petros Papapetrou (GRE)
Rezultaty w kwartach: 12-24, 12-23, 12-26, 13-28
Pkt: Joonas Cavén 22
Zb: Daniel Dolenc 5
As: Ilari Seppälä 2
Pkt: Stefan Popovski-Turanjanin 22
Zb: Luka Mitrović 8
As: Luka Mitrović 6
21 lipca 2011
15:45
raport  Niemcy 68 – 66  Turcja   Orbita
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Marco Giansanti (ITA)
  • Marin Mechandiew (BUL)
  • Tomislav Kovačič (SLO)
Rezultaty w kwartach: 13-18, 19-19, 25-13, 11-16
Pkt: Besnik Bekteshi 15
Zb: Paul Zipser 8
As: Dennis Schröder 7
Pkt: Berkay Candan 16
Zb: Uğur Dokuyan 4
As: Erbil Eroğlu 5
22 lipca 2011
13:30
raport  Turcja 87 – 57  Finlandia   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Ivo Dolinek (CZE)
  • Igor Mitrovski (MKD)
  • Piotr Pastusiak (POL)
Rezultaty w kwartach: 14-18, 30-10, 20-16, 23-13
Pkt: Tayfun Erülkü, Uğur Dokuyan 14
Zb: Uğur Dokuyan, Talat Altunbey 6
As: Erbil Eroğlu, Kenan Sipahi 3
Pkt: Kalle Naapi 15
Zb: Jeretapio Luoma 6
As: Kalle Naapi 4
22 lipca 2011
20:15
raport  Serbia 70 – 54  Niemcy   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Luis Lopes (POR)
  • Marek Ćmikiewicz (POL)
  • Johann Jeanneau (FRA)
Rezultaty w kwartach: 23-14, 16-12, 13-13, 18-15
Pkt: Stefan Popovski-Turanjanin 14
Zb: Nikola Janković, Luka Mitrović, Nemanja Bezbradica 6
As: Vasilje Mićić 9
Pkt: Bogdan Radosavljević 15
Zb: Bogdan Radosavljević, Dennis Schröder 5
As: Dennis Schröder 3
23 lipca 2011
15:45
raport  Finlandia 56 – 88  Niemcy   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Wołodymyr Drabikowski (UKR)
  • Tomislav Hordov (CRO)
  • Marin Mechandiew (BUL)
Rezultaty w kwartach: 17-16, 7-25, 18-24, 14-23
Pkt: Joonas Cavén 13
Zb: Kalle Naapi 7
As: Visa Tarjanne 2
Pkt: Besnik Bekteshi 18
Zb: Bogdan Radosavljević 15
As: Anselm Hartmann, Besnik Bekteshi 4
23 lipca 2011
15:45
raport  Turcja 82 – 75  Serbia   Orbita
Widownia: 150
Sędziowie:
  • Jose Martin (ESP)
  • Anton Machlin (RUS)
  • Mindaugas Večerskis (LTU)
Rezultaty w kwartach: 25-22, 17-16, 18-24, 22-13
Pkt: Tayfun Erülkü 21
Zb: Samet Geyik 7
As: Erbil Eroğlu 4
Pkt: Vasilje Mićić 19
Zb: Nikola Janković 15
As: Vasilje Mićić 5

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1  Hiszpania 6 3 3 0 235 181 54+
2  Francja 5 3 2 1 200 166 34+
3  Łotwa 4 3 1 2 175 191 16-
4  Czechy 3 3 0 3 154 226 72-

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

21 lipca 2011
13:30
raport  Czechy 60 – 84  Hiszpania   Hala AWF
Widownia: 200
Sędziowie:
  • Marek Ćmikiewicz (POL)
  • Igor Mitrovski (MKD)
  • Toni Rodriguez (GER)
Rezultaty w kwartach: 23-27, 15-16, 10-24, 12-17
Pkt: Martin Kříž 20
Zb: Martin Kříž 11
As: Lukáš Feštr 6
Pkt: Jaime Fernández 17
Zb: Jorge Sanz, Guillermo Hernangómez 6
As: Jaime Fernández 8
21 lipca 2011
15:45
raport  Łotwa 46 – 66  Francja   Hala AWF
Widownia: 200
Sędziowie:
  • Ognjen Jokić (MNE)
  • Omer Esteron (ISR)
  • Henri Hilke (FIN)
Rezultaty w kwartach: 9-9, 12-13, 7-21, 18-23
Pkt: Ojārs Siliņš 15
Zb: Jānis Bērziņš 8
As: Oskars Reinfelds, Jānis Bērziņš 2
Pkt: Ulysse Adjagba, William Howard 14
Zb: Mouhammadou Jaiteh 12
As: Hugo Invernizzi 3
22 lipca 2011
13:30
raport  Hiszpania 79 – 58  Łotwa   Orbita
Widownia: 50
Sędziowie:
  • Wołodymyr Drabikowski (UKR)
  • Marin Mechandiew (BUL)
  • Tomislav Hordov (CRO)
Rezultaty w kwartach: 18-8, 25-11, 22-18, 14-21
Pkt: Alejandro Abrines Redondo 16
Zb: Daniel Díez 8
As: Josep Pérez 5
Pkt: Jānis Bērziņš 13
Zb: Andrejs Gražulis 6
As: Oskars Reinfelds 3
22 lipca 2011
18:00
raport  Francja 71 – 48  Czechy   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Anton Machlin (RUS)
  • Emin Moğulkoç (TUR)
  • Mindaugas Večerskis (LTU)
Rezultaty w kwartach: 22-10, 14-17, 17-10, 18-11
Pkt: Hugo Invernizzi 12
Zb: Kevin Dinal 11
As: Hugo Invernizzi, Ulysse Adjagba, Jean-Charles Livio 3
Pkt: Petr Herman 11
Zb: Tomáš Kyzlink 10
As: Tomáš Kyzlink, Jan Švandrlík, Lukáš Feštr 2
23 lipca 2011
13:30
raport  Czechy 46 – 71  Łotwa   Orbita
Widownia: 50
Sędziowie:
  • Marco Giansanti (ITA)
  • Tomislav Kovačič (SLO)
  • Piotr Pastusiak (POL)
Rezultaty w kwartach: 14-28, 9-16, 8-12, 15-15
Pkt: Tomáš Kyzlink 14
Zb: Tomáš Kyzlink 9
As: Jan Švandrlík 3
Pkt: Jānis Bērziņš 12
Zb: Andrejs Gražulis 14
As: Roberts Krūmiņš 5
23 lipca 2011
18:00
raport  Francja 63 – 72  Hiszpania   Orbita
Widownia: 500
Sędziowie:
  • Petros Papapetrou (GRE)
  • Branislav Mrdak (SRB)
  • Serghei Tislenco (MDA)
Rezultaty w kwartach: 18-23, 15-15, 13-12, 17-22
Pkt: Mouhammadou Jaiteh 14
Zb: Mouhammadou Jaiteh 10
As: Clément Faroux 3
Pkt: Daniel Díez 15
Zb: Daniel Díez 10
As: Jaime Fernández 6

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1  Litwa 6 3 3 0 248 208 40+
2  Włochy 5 3 2 1 253 210 43+
3  Rosja 4 3 1 2 201 225 24-
4  Ukraina 3 3 0 3 185 244 59-

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

21 lipca 2011
18:00
raport  Ukraina 51 – 84  Litwa   Hala AWF
Widownia: 200
Sędziowie:
  • Ivo Dolinek (CZE)
  • Luis Lopes (POR)
  • Tomislav Hordov (CRO)
Rezultaty w kwartach: 13-28, 9-19, 17-23, 12-14
Pkt: Kłym Artamonow, Danyło Zujkow 15
Zb: Kłym Artamonow, Wołodymyr Herun 4
As: Kłym Artamonow 4
Pkt: Artūras Gudaitis 14
Zb: Tomas Lekūnas 11
As: Paulius Semaška 5
21 lipca 2011
20:15
raport  Włochy 89 – 48  Rosja   Hala AWF
Widownia: 200
Sędziowie:
  • Branislav Mrdak (SRB)
  • Sean David Myers (AUS)
  • Piotr Pastusiak (POL)
Rezultaty w kwartach: 27-13, 22-13, 26-15, 14-7
Pkt: Amedeo Della Valle 20
Zb: Matteo Chillo 9
As: Matteo Imbrò 6
Pkt: Gleb Gołdyriew 19
Zb: Aleksandr Gudumak 10
As: 7 zawodników 1
22 lipca 2011
15:45
raport  Rosja 75 – 54  Ukraina   Orbita
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Ognjen Jokić (MNE)
  • Juris Kokainis (LAT)
  • Tomislav Kovačič (SLO)
Rezultaty w kwartach: 20-10, 19-13, 24-22, 12-9
Pkt: Aleksandr Gudumak 21
Zb: Aleksandr Gudumak, Władisław Truszkin 10
As: Gleb Gołdyriew, Władisław Truszkin, Jurij Karpienko 4
Pkt: Danyło Zujkow 11
Zb: Serhij Zahreba 6
As: Kłym Artamonow, Wołodymyr Herun 3
22 czerwca 2011
18:00
raport  Litwa 82 – 79  Włochy   Orbita
Widownia: 150
Sędziowie:
  • Jose Martin (ESP)
  • Petros Papapetrou (GRE)
  • Serghei Tislenco (MDA)
Rezultaty w kwartach: 23-19, 22-17, 16-17, 21-26
Pkt: Osvaldas Olisevičius 23
Zb: Simonas Kymantas 7
As: Martynas Paliukenas 6
Pkt: Amedeo Della Valle 24
Zb: Amedeo Tessitori 8
As: Diego Monaldi, Matteo Imbrò 3
23 lipca 2011
13:30
raport  Ukraina 80 – 85  Włochy   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Luis Lopes (POR)
  • Toni Rodriguez (GER)
  • Henri Hilke (FIN)
Rezultaty w kwartach: 20-21, 17-17, 20-22, 23-25
Pkt: Wołodymyr Herun 29
Zb: Wołodymyr Herun 14
As: Kłym Artamonow, Danyło Zujkow 5
Pkt: Amedeo Della Valle 20
Zb: Edoardo Giovara 9
As: Matteo Imbrò
23 lipca 2011
18:00
raport  Rosja 78 – 82  Litwa   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Marek Ćmikiewicz (POL)
  • Emin Moğulkoç (TUR)
  • Omer Esteron (ISR)
Rezultaty w kwartach: 18-14, 15-19, 25-21, 20-28
Pkt: Władisław Truszkin 21
Zb: Władisław Truszkin 13
As: Ilja Rodionow 5
Pkt: Paulius Semaška 17
Zb: Simonas Kymantas 12
As: Martynas Paliukenas 4

Druga faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1  Polska 9 5 4 1 375 321 54+
2  Turcja 8 5 3 2 343 332 11+
3  Serbia 8 5 3 2 371 338 33+
4  Chorwacja 8 5 3 2 315 329 14-
5  Słowenia 6 5 1 4 311 359 48-
6  Niemcy 6 5 1 4 303 339 36-

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2011
13:30
raport  Słowenia 73 – 81  Serbia   Orbita
Widownia: 50
Sędziowie:
  • Ognjen Jokić (MNE)
  • Juris Kokainis (LAT)
  • Serghei Tislenco (MDA)
Rezultaty w kwartach: 19-18, 19-22, 19-20, 16-21
Pkt: Žiga Dimec 26
Zb: Žiga Dimec 9
As: Luka Rupnik 6
Pkt: Nemanja Dangubic, Đorđe Milošević 15
Zb: Luka Mitrović 6
As: Nenad Miljenovic 7
25 lipca 2011
18:00
raport  Turcja 59 – 62  Polska   Orbita
Widownia: 2500
Sędziowie:
  • Marco Giansanti (ITA)
  • Anton Machlin (RUS)
  • Marin Mechandiew (BUL)
Rezultaty w kwartach: 24-18, 17-13, 11-17, 7-14
Pkt: Berkay Candan, Samet Geyik 11
Zb: Kenan Sipahi 9
As: Erbil Eroğlu 3
Pkt: Mateusz Ponitka 14
Zb: Michał Michalak 13
As: Michał Michalak 5
25 lipca 2011
20:15
raport  Niemcy 51 – 52  Chorwacja   Orbita
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Jose Martin (ESP)
  • Luis Lopes (POR)
  • Omer Esteron (ISR)
Rezultaty w kwartach: 10-14, 10-10, 15-13, 16-15
Pkt: Bogdan Radosavljević, Dennis Schröder 11
Zb: Bogdan Radosavljević, Dennis Schröder 6
As: Dennis Schröder 4
Pkt: Mislav Brzoja 22
Zb: Stipe Krstanovic 8
As: Marko Ramljak 3
26 lipca 2011
18:00
raport  Polska 70 – 61  Serbia   Orbita
Widownia: 2000
Rezultaty w kwartach: 19-14, 12-15, 23-16, 16-16
Pkt: Piotr Niedźwiedzki 22
Zb: Mateusz Ponitka 10
As: Michał Michalak, Grzegorz Grochowski 3
Pkt: Vasilje Mićić 13
Zb: Nemanja Bezbradica 6
As: Nenad Miljenovic 3
26 lipca 2011
20:15
raport  Chorwacja 66 – 72  Turcja   Orbita
Widownia: 200
Rezultaty w kwartach: 18-19, 14-20, 17-25, 17-8
Pkt: Marko Ramljak 17
Zb: Mislav Brzoja 7
As: Marko Ramljak 8
Pkt: Kenan Sipahi 16
Zb: Berkay Candan 9
As: Uğur Dokuyan 5
26 lipca 2011
20:15
raport  Niemcy 65 – 69  Słowenia   Hala AWF
Widownia: 100
Rezultaty w kwartach: 14-15, 9-25, 22-13, 20-16
Pkt: Dennis Schröder 19
Zb: Bogdan Radosavljević 10
As: Dennis Schröder 4
Pkt: Luka Rupnik 24
Zb: Jan Osolnik 8
As: Luka Rupnik 4
27 lipca 2011
15:45
raport  Serbia 84 – 59  Chorwacja   Orbita
Widownia: 300
Sędziowie:
  • Marco Giansanti (ITA)
  • Anton Machlin (RUS)
  • Marin Mechandiew (BUL)
Rezultaty w kwartach: 18-18, 29-18, 24-11, 13-12
Pkt: Stefan Popovski-Turanjanin, Vasilje Mićić 12
Zb: 3 zawodnicy 6
As: Vasilje Mićić 5
Pkt: Mislav Brzoja 14
Zb: Stipe Krstanovic 5
As: Stipe Čubrić 3
27 lipca 2011
18:00
raport  Polska 82 – 65  Niemcy   Orbita
Widownia: 2500
Sędziowie:
  • Juris Kokainis (LAT)
  • Johann Jeanneau (FRA)
  • Henri Hilke (FIN)
Rezultaty w kwartach: 21-13, 23-17, 25-18, 13-17
Pkt: Michał Michalak, Jakub Koelner 17
Zb: 3 zawodnicy 6
As: Daniel Szymkiewicz 5
Pkt: Besnik Bekteshi 16
Zb: Bogdan Radosavljević, Paul Zipser 6
As: Dennis Schröder 6
27 lipca 2011
18:00
raport  Turcja 64 – 61  Słowenia   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Jose Martin (ESP)
  • Serghei Tislenco (MDA)
  • Mindaugas Večerskis (LTU)
Rezultaty w kwartach: 12-16, 23-11, 10-14, 19-20
Pkt: Berkay Candan 18
Zb: Berkay Candan, Mertcan Özen 5
As: Erbil Eroğlu 5
Pkt: Luka Rupnik 17
Zb: Žiga Dimec 7
As: Luka Rupnik 5

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz. Reprezentacja Pkt Mecze Punkty
M Z P zdob. str. bilans
1  Hiszpania 10 5 5 0 402 321 81+
2  Francja 9 5 4 1 333 306 27+
3  Litwa 8 5 3 2 381 347 34+
4  Włochy 7 5 2 3 389 358 31+
5  Rosja 6 5 1 4 319 400 81-
6  Łotwa 5 5 0 5 296 388 92-

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

25 lipca 2011
15:45
raport  Włochy 70 – 72  Francja   Orbita
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Petros Papapetrou (GRE)
  • Tomislav Hordov (CRO)
  • Igor Mitrovski (MKD)
Rezultaty w kwartach: 18-23, 17-19, 22-16, 13-14
Pkt: Amedeo Della Valle 26
Zb: Amedeo Tessitori 7
As: Amedeo Della Valle 4
Pkt: Mouhammadou Jaiteh 12
Zb: Mouhammadou Jaiteh, Kevin Dinal 10
As: Benjamin John 4
25 lipca 2011
18:00
raport  Rosja 59 – 94  Hiszpania   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Ivo Dolinek (CZE)
  • Piotr Pastusiak (POL)
  • Tomislav Kovačič (SLO)
Rezultaty w kwartach: 18-19, 11-24, 14-26, 16-25
Pkt: Aleksandr Gudumak 22
Zb: Aleksandr Gudumak 9
As: 7 zawodników 1
Pkt: Alejandro Abrines Redondo 21
Zb: Daniel Díez 8
As: Jaime Fernández 5
25 lipca 2011
20:15
raport  Łotwa 45 – 86  Litwa   Hala AWF
Widownia: 100
Sędziowie:
  • Wołodymyr Drabikowski (UKR)
  • Emin Moğulkoç (TUR)
  • Henri Hilke (FIN)
Rezultaty w kwartach: 16-27, 10-20, 12-19, 7-20
Pkt: Klāvs Strazdiņš 8
Zb: Guntis Sīpoliņš 8
As: Oskars Reinfelds, Jānis Bērziņš 2
Pkt: Mantas Mockevičius 13
Zb: Artūras Gudaitis 10
As: Paulius Semaška 2
26 lipca 2011
13:30
raport  Hiszpania 73 – 66  Włochy   Orbita
Widownia: 50
Rezultaty w kwartach: 23-13, 9-13, 23-26, 18-14
Pkt: Daniel Díez 17
Zb: Daniel Díez 12
As: Jaime Fernández 7
Pkt: Matteo Imbrò, Mattia Magrini 13
Zb: Matteo Chillo 10
As: Amedeo Della Valle 3
26 lipca 2011
15:45
raport  Rosja 72 – 64  Łotwa   Orbita
Widownia: 80
Rezultaty w kwartach: 16-18, 21-18, 11-8, 24-20
Pkt: Aleksandr Gudumak 17
Zb: Aleksandr Gudumak 16
As: Ilja Rodionow, Gleb Gołdyriew, Władisław Truszkin 3
Pkt: Ojārs Siliņš, Rihards Ginters 13
Zb: Andrejs Gražulis 8
As: Oskars Reinfelds 5
26 lipca 2011
18:00
raport  Francja 61 – 56  Litwa   Hala AWF
Widownia: 100
Rezultaty w kwartach: 11-16, 15-8, 15-13, 20-19
Pkt: Mouhammadou Jaiteh 15
Zb: Livio Jean-Charles, Mouhammadou Jaiteh 9
As: Hugo Invernizzi 5
Pkt: Paulius Semaška 15
Zb: Artūras Gudaitis 11
As: Paulius Semaška 3
27 lipca 2011
13:30
raport  Francja 71 – 62  Rosja   Orbita
Widownia: 100
Rezultaty w kwartach: 24-16, 12-23, 16-12, 19-11
Pkt: William Howard 15
Zb: Mouhammadou Jaiteh 10
As: Benjamin John 5
Pkt: Aleksandr Gudumak 16
Zb: Władisław Truszkin 8
As: Ilja Rodionow 6
27 lipca 2011
20:15
raport  Litwa 75 – 84  Hiszpania   Orbita
Widownia: 200
Rezultaty w kwartach: 22-32, 18-18, 20-17, 15-17
Pkt: Simonas Kymantas 23
Zb: Simonas Kymantas 9
As: Marius Grigonis, Lukas Lekavicius 3
Pkt: Jaime Fernández, Daniel Díez 19
Zb: Daniel Díez 17
As: Jorge Sanz 4
27 lipca 2011
20:15
raport  Włochy 85 – 83  Łotwa tak  Hala AWF
Widownia: 100
Rezultaty w kwartach: 23-22, 12-22, 14-16, 28-17 OT: 8-6
Pkt: Matteo Chillo 21
Zb: Matteo Chillo 7
As: Diego Monaldi 2
Pkt: Ojārs Siliņš 16
Zb: Jānis Bērziņš 11
As: Oskars Reinfelds 6

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Drabinka turniejowa (miejsca 1–8)[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
29 lipca        
  Hiszpania  64
30 lipca
  Chorwacja  50  
  Hiszpania  77
29 lipca
    Turcja  54  
  Turcja  80
31 lipca
  Litwa  70  
  Hiszpania  71
29 lipca
    Serbia  65
  Polska  52
30 lipca
  Włochy  70  
  Włochy  61 Mecz o 3 miejsce
29 lipca
    Serbia  67  
  Francja  61   Włochy  65
  Serbia  71     Turcja  69
31 lipca


Mecze o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

  Mecze o miejsca 5-8 Mecz o 5. miejsce
30 lipca
  Chorwacja  60  
  Litwa  87  
 
31 lipca
      Litwa  78
    Polska  66
Mecz o 7. miejsce
30 lipca 31 lipca
  Polska  70   Chorwacja  61
  Francja  66     Francja  80

Mecze o miejsca 9-12[edytuj | edytuj kod]

  Mecze o miejsca 5-8 Mecz o 9. miejsce
29 lipca
  Słowenia  69  
  Łotwa  78  
 
31 lipca
      Łotwa  58
    Rosja  64
Mecz o 12. miejsce
29 lipca 31 lipca
  Rosja  69   Słowenia  73
  Niemcy  66     Niemcy  86

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół W-P
Gold medal icon.svg  Hiszpania 9–0
Silver medal icon.svg  Serbia 6–3
Bronze medal icon.svg  Turcja 6–3
4  Włochy 4–5
5  Litwa 6–3
6  Polska 6–3
7  Francja 6–3
8  Chorwacja 4–5
9  Rosja 4–4
10  Łotwa 2–6
11  Niemcy 3–5
12  Słowenia 2–6
13  Ukraina 5–4
14  Grecja 4–5
15  Czechy 2–7
16  Finlandia 1–8

Finanse[edytuj | edytuj kod]

Budżet[edytuj | edytuj kod]

Budżet imprezy wynosi około 1,5 miliona złotych, z czego ponad połowa pochodzi od reprezentacji i Międzynarodowej Federacji Koszykówki, 350 tysięcy złotych przekazało miasto Wrocław, a 100 tysięcy złotych klub WKK Wrocław. Ponadto około 250 tysięcy złotych ma pochodzić z wpływów komercyjnych i sprzedaży biletów[3].

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Sponsorami Mistrzostw Europy U-18 w Koszykówce Mężczyzn 2011 zostały firmy Mineral Zdrój, Alior Bank, Honda, Molten oraz Reebok. Ponadto organizację zawodów wspierają także finansowo miasto Wrocław, klub WKK Wrocław i, w ramach kampanii promocyjnej I Feel Slovenia, Słowenia[13].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Liderzy statystyczni - zawodnicy (pol.). u18men.fibaeurope.com. [dostęp 2011-08-02].
  2. a b Hiszpanie mistrzami! (pol.). u18men.fibaeurope.com, 2011-07-31. [dostęp 2011-08-02].
  3. a b c Sebastian Hetman: Mistrzostwa Europy U-18: Wrocław przygotowany do imprezy (pol.). koszykowka.net, 2011-04-21. [dostęp 2011-07-23].
  4. Organizatorzy Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2011 (pol.). skm.polskikosz.pl, 2010-12-07. [dostęp 2011-07-23].
  5. a b c ME koszykarzy U-18: 70 spotkań w dziesięć dni (pol.). sportowefakty.pl, 2011-04-21. [dostęp 2011-07-23].
  6. Artur Długosz: Adam Wójcik ambasadorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Mężczyzn U18 (pol.). sportowefakty.pl, 2011-06-22. [dostęp 2011-07-23].
  7. Karnowski w pierwszej piątce turnieju (pol.). u18men.fibaeurope.com, 2011-07-31. [dostęp 2011-08-02].
  8. Terminarz (ang.). u18men.fibaeurope.com. [dostęp 2011-07-23].
  9. Marcin Purowski: Zielona Góra gospodarzem Mistrzostw Europy U18? (pol.). sport.zgora.pl, 2010-12-05. [dostęp 2011-07-23].
  10. Kosma Zatorski: Wrocław dał nam kosza. Nie będzie mistrzostw? (pol.). zielonagora.gazeta.pl, 2011-02-14. [dostęp 2011-07-23].
  11. Szczepan Radzki: Wrocław zorganizuje koszykarskie mistrzostwa U18 (pol.). wroclaw.gazeta.pl, 2011-02-11. [dostęp 2011-07-23].
  12. Mateusz Starzec: Młodzieżowe Mistrzostwa Europy rozlosowane (pol.). polskikosz.pl, 2011-01-15. [dostęp 2011-07-23].
  13. Partners (ang.). u18men.fibaeurope.com. [dostęp 2011-07-23].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]