Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie figurowym
2001
2000 2002
Data 21–28 stycznia 2001
Gospodarz Słowacki Związek Łyżwiarstwa Figurowego
Miejscowość Słowacja Bratysława
Hala Zimný štadión Ondreja Nepelu
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 162
Liczba reprezentacji 31
Zwycięzcy
Soliści Rosja Jewgienij Pluszczenko
Solistki Rosja Irina Słucka
Pary sportowe Rosja Jelena Bierieżna
Rosja Anton Sicharulidze
Pary taneczne Włochy Barbara Fusar-Poli
Włochy Maurizio Margaglio

Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2001 – zawody mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym, które odbywały się od 21 do 28 stycznia 2001 w hali Zimný štadión Ondreja Nepelu w Bratysławie.

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

W mistrzostwach mogli wziąć udział europejscy sportowcy zrzeszeni w Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Dla łyżwiarzy z Azji, Ameryk, Afryki i Australii odbyły się Mistrzostwa Czterech Kontynentów w Łyżwiarstwie Figurowym 2001.

Zawodnicy musieli reprezentować jedną z narodowości należących do Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Liczba zawodników wystawionych przez każdy z krajów do poszczególnych konkurencji zależała od miejsc, jakie zajęli ich reprezentanci na Mistrzostwach Europy w 2000 roku. Było to od 1 do 3 zawodników/par.

Analogicznie, od miejsc jakie zajęli zawodnicy na tych mistrzostwach, zależała liczba wystawionych reprezentantów na Mistrzostwach Europy w 2002 roku.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty QA QB SP[1] FS[1]
1 Jewgienij Pluszczenko  Rosja 2,0 1 1 1
2 Aleksiej Jagudin  Rosja 3,6 1 2 2
3 Stanick Jeannette  Francja 7,2 3 5 3
4 Aleksandr Abt  Rosja 7,6 2 3 5
5 Siergiej Dawidow  Białoruś 12,2 4 6 7
6 Andrejs Vlascenko  Niemcy 12,8 6 4 8
7 Iwan Dinew  Bułgaria 13,0 3 13 4
8 Frédéric Dambier  Francja 14,2 7 9 6
9 Stéphane Lambiel  Szwajcaria 15,2 5 7 9
10 Róbert Kažimír  Słowacja 18,6 5 11 10
11 Wachtang Murwanidze  Gruzja 19,0 8 8 11
12 Markus Leminen  Finlandia 20,8 7 10 12
13 Witalij Daniłczenko  Ukraina 24,8 4 17 13
14 Konstantin Kostin  Łotwa 26,8 9 12 16
15 Gheorghe Chiper  Rumunia 26,8 2 15 17
16 Silvio Smalun  Niemcy 28,4 12 16 14
17 Siergiej Ryłow  Azerbejdżan 29,6 8 14 18
18 Aleksiej Kozłow  Estonia 30,0 6 21 15
19 Robert Grzegorczyk  Polska 35,4 14 18 19
20 Micha’el Szmerkin  Izrael 36,0 10 20 20
21 Kristoffer Berntsson  Szwecja 39,0 9 24 21
22 Kostiantyn Tupikow  Ukraina 39,2 12 19 23
23 Kevin van der Perren  Belgia 41,2 15 22 22
WD Dmytro Dmytrenko  Ukraina DNF 10 23 DNF
Nie awansowali do programu dowolnego
25 Zoltán Tóth  Węgry NQ 11 25 NQ
26 Angelo Dolfini  Włochy NQ 11 27 NQ
27 Gregor Urbas  Słowenia NQ 13 26 NQ
28 Alan Street  Wielka Brytania NQ 13 28 NQ
29 Christo Turłakow  Bułgaria NQ 15 29 NQ
30 Daniel Peinado  Hiszpania NQ 14 30 NQ
Nie awansowali do programu krótkiego
31 Clemens Jonas  Austria NQ 16 NQ NQ
31 Lukáš Rakowski  Czechy NQ 16 NQ NQ
33 Panajotis Markuizos  Grecja NQ 17 NQ NQ
33 Aidas Reklys  Litwa NQ 17 NQ NQ
35 Miloš Milanović  Jugosławia NQ 18 NQ NQ

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty QA QB SP[2] FS[2]
1 Irina Słucka  Rosja 2,0 1 1 1
2 Marija Butyrska  Rosja 4,2 1 3 2
3 Wiktorija Wołczkowa  Rosja 8,2 5 2 5
4 Ołena Laszenko  Ukraina 8,4 2 6 4
5 Sarah Meier  Szwajcaria 10,2 3 5 6
6 Júlia Sebestyén  Węgry 11,2 4 11 3
7 Elina Kettunen  Finlandia 14,6 4 10 7
8 Hałyna Jefremenko  Ukraina 16,2 5 7 10
9 Vanessa Gusmeroli  Francja 18,8 6 4 14
10 Vanessa Giunchi  Włochy 19,0 8 13 8
11 Silvia Fontana  Włochy 20,8 6 9 13
12 Susanne Stadlmüller  Niemcy 22,8 9 12 12
13 Zuzana Babiaková  Słowacja 23,8 11 14 11
14 Tamara Dorofejev  Węgry 25,0 7 22 9
15 Sabina Wojtala  Polska 28,2 3 15 18
16 Christina Wasilewa  Bułgaria 30,6 12 18 15
17 Zoe Jones  Wielka Brytania 32,0 7 17 19
18 Anna Wenzel  Austria 33,8 13 21 16
19 Alisa Drei  Finlandia 34,4 9 23 17
20 Lenka Šeniglová  Czechy 35,4 10 19 20
21 Karen Venhuizen  Holandia 35,4 12 16 21
22 Idora Hegel  Chorwacja 38,2 8 20 23
23 Julija Worobjowa  Azerbejdżan 41,0 10 25 22
WD Julija Sołdatowa  Białoruś DNF 2 8 DNF
Nie awansowały do programu dowolnego
25 Klara Bramfeldt  Szwecja NQ 14 24 NQ
26 Roxana Luca  Rumunia NQ 11 27 NQ
27 Anja Bratec  Słowacja NQ 14 26 NQ
28 Darya Zuravicky  Izrael NQ 13 28 NQ
29 Olga Vassiljeva  Estonia NQ 15 29 NQ
WD Kaja Hanevold  Norwegia DNF 15 DNF NQ
Nie awansowały do programu krótkiego
31 Melania Albea  Hiszpania NQ 16 NQ NQ
31 Ellen Mareels  Belgia NQ 16 NQ NQ
33 Julia Lebedeva  Armenia NQ 17 NQ NQ
33 Julia Šelepen  Litwa NQ 17 NQ NQ
35 Anna Chatziathanassiou  Grecja NQ 18 NQ NQ

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Punkty SP[3] FS[3]
1 Jelena Bierieżna / Anton Sicharulidze  Rosja 1,5 1 1
2 Tatjana Tot´mianina / Maksim Marinin  Rosja 3,5 3 2
3 Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis  Francja 4,0 2 3
4 Marija Pietrowa / Aleksiej Tichonow  Rosja 6,0 4 4
5 Sabrina Lefrancois / Jerome Blanchard  Francja 8,0 6 5
6 Alona Sawczenko / Stanisław Morozow  Ukraina 9,5 7 6
7 Oľga Beständigová / Jozef Beständig  Słowacja 11,0 8 7
8 Inga Rodionova / Andrei Kroukov  Azerbejdżan 13,5 9 9
9 Mariana Kautz / Norman Jeschke  Niemcy 14,0 12 8
10 Viktoria Shklover / Valdis Mintals  Estonia 15,0 10 10
11 Michaela Krutská / Marek Sedlmajer  Czechy 18,0 14 11
12 Maria Krasilcewa / Artiom Znaczkow  Armenia 18,5 13 12
13 Ivana Durin / Andrei Maximov  Jugosławia 20,5 15 13
WD Dorota Zagórska / Mariusz Siudek  Polska DNF 5 DNF
WD Tetiana Czuwajewa / Dmytro Pałamarczuk  Ukraina DNF 11 DNF

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnicy Reprezentacja Punkty CD-A[4] CD-B[4] OD[4] FD[4]
1 Barbara Fusar Poli / Maurizio Margaglio  Włochy 2,2 2 1 1 1
2 Marina Anisina / Gwendal Peizerat  Francja 4,8 1 2 2 3
3 Irina Łobaczowa / Ilja Awierbuch  Rosja 5,0 3 3 3 2
4 Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas  Litwa 8,0 4 4 4 4
5 Galit Chait / Siergiej Sachnowski  Izrael 10,0 5 5 5 5
6 Kati Winkler / René Lohse  Niemcy 12,0 6 6 6 6
7 Ołena Hruszyna / Rusłan Honczarow  Ukraina 14,2 7 8 7 7
8 Ałbena Denkowa / Maksim Stawiski  Bułgaria 16,8 8 7 8 9
9 Tatjana Nawka / Roman Kostomarow  Rosja 17,0 9 9 9 8
10 Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder  Francja 20,0 10 10 10 10
11 Sylwia Nowak / Sebastian Kolasiński  Polska 22,0 11 11 11 11
12 Marika Humphreys / Witalij Baranow  Wielka Brytania 25,0 13 13 13 12
13 Eliane Hugentobler / Daniel Hugentobler  Szwajcaria 25,0 12 12 12 13
14 Alia Ouabdelsselam / Benjamin Delmas  Francja 28,0 14 14 14 14
15 Gloria Agogliati / Luciano Milo  Włochy 30,0 15 15 15 15
16 Kristin Fraser / Igor Łukanin  Azerbejdżan 33,6 17 18 16 17
17 Natalia Gudina / Alexei Beletsky  Izrael 33,8 18 17 18 16
18 Zita Gebora / András Visontai  Węgry 34,6 16 16 17 18
19 Kateřina Kovalová / David Szurman  Czechy 38,2 20 19 19 19
20 Valentina Anselmi / Fabrizio Pedrazzini  Włochy 40,4 21 21 20 20
21 Stephanie Rauer / Thomas Rauer  Niemcy 41,8 19 22 21 21
22 Aleksandra Kauc / Filip Bernadowski  Polska 45,6 22 20 22 24
23 Ałła Beknazarowa / Jurij Koczerżenko  Ukraina 46,0 23 25 24 22
24 Zuzana Ďurkovská / Marián Mesároš  Słowacja 46,2 24 23 23 23
Nie awansowali do tańca dowolnego
25 Anna Mosenkova / Sergei Sychov  Estonia NQ 27 24 25 NQ
26 Tiffany Hyden / Vazgen Azrojan  Armenia NQ 25 26 26 NQ
27 Alissa De Carbonnel / Aleksander Małkow  Białoruś NQ 26 27 27 NQ
28 Kamilla Szolnoki / Dejan Illes  Chorwacja NQ 28 28 28 NQ
29 Tatiana Siniawer / Tornike Tukwadze  Gruzja NQ 29 29 29 NQ
30 Ana Galitch / Andrei Shishkov  Bośnia i Hercegowina NQ 30 31 30 NQ
31 Dominyka Valiukevičiūtė / Aurimas Radišauskas  Litwa NQ 31 30 31 NQ

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b European Figure Skating Championships 2001 – Men (ang.). icecalc.com. [dostęp 2019-01-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-26)].
  2. a b European Figure Skating Championships 2001 – Ladies (ang.). icecalc.com. [dostęp 2019-01-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-26)].
  3. a b European Figure Skating Championships 2001 – Pairs (ang.). icecalc.com. [dostęp 2019-01-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-26)].
  4. a b c d European Figure Skating Championships 2001 – Ice Dancing (ang.). icecalc.com. [dostęp 2019-01-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-01-26)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]