Mistrzostwa Europy w Biathlonie 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 1998
1997 1999
Gospodarz Białoruś Mińsk
Zwycięzcy
Sprint Rosja Nadieżda Tałanowa

Łotwa Jēkabs Nākums
Bieg indywidualny Rosja Nadieżda Tałanowa

Rosja Siergiej Rożkow
Bieg na dochodzenie Rosja Nadieżda Tałanowa

Niemcy Gunar Bretschneider
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 1998 po raz pierwszy odbyły się w stolicy Białorusi - Mińsku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów. Bieg pościgowy po raz pierwszy został włączony do programu mistrzostw. Kobiece sztafety po raz ostatni składały się z trzech zawodniczek.

Wyniki Kobiet[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny - 15 km[1][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Nadieżda Tałanowa  Rosja
Silver medal with cup.svg Natalja Piermiakowa  Białoruś
Bronze medal with cup.svg Irina Djaczkowa  Rosja

Bieg sztafetowy - 3 x 7,5 km[2][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Drużyna
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Peggy Wagenführ
Janet Klein
Andrea Henkel
Silver medal with cup.svg  Rosja
Irina Malgina
Swietłana Czernousowa
Julija Kondratjewa
Bronze medal with cup.svg  Finlandia
Satu Pöntiö
Anna-Liisa Rasi
Annukka Mallat

Bieg sprinterski - 7,5 km[3][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Nadieżda Tałanowa  Rosja
Silver medal with cup.svg Natalja Piermiakowa  Białoruś
Bronze medal with cup.svg Peggy Wagenführ  Niemcy

Bieg pościgowy - 10 km[4][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Nadieżda Tałanowa  Rosja
Silver medal with cup.svg Janet Klein  Niemcy
Bronze medal with cup.svg Peggy Wagenführ  Niemcy

Wyniki Kobiet (juniorki)[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny - 12,5 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg

Bieg sztafetowy - 3 x 7,5 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Drużyna
Gold medal with cup.svg


Silver medal with cup.svg


Bronze medal with cup.svg


Bieg sprinterski - 7,5 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg

Bieg pościgowy - 10 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg

Wyniki Mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny - 20 km[5][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Siergiej Rożkow  Rosja
Silver medal with cup.svg Stefan Hodde  Niemcy
Bronze medal with cup.svg Ilmārs Bricis  Łotwa

Bieg sztafetowy - 4 x 7,5 km[6][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Drużyna
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Ulf Karkoschka
Marco Morgenstern
Mark Kirchner
Gunar Bretschneider
Silver medal with cup.svg  Norwegia
Kjetil Sæter
Kim Skutbergsveen
Bård Mjølne
Stig-Are Eriksen
Bronze medal with cup.svg  Białoruś
Ihar Piestieriew
Alaksandr Iwanouski
Iwan Piestieriew
Dzmitryj Szychau

Bieg sprinterski - 10 km[7][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Jēkabs Nākums  Łotwa
Silver medal with cup.svg Aleksandr Popow  Białoruś
Bronze medal with cup.svg Ilmārs Bricis  Łotwa

Bieg pościgowy - 12,5 km[8][edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg Gunar Bretschneider  Niemcy
Silver medal with cup.svg Ilmārs Bricis  Łotwa
Bronze medal with cup.svg Oļegs Maļuhins  Łotwa

Wyniki Mężczyzn (juniorzy)[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny - 15 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg

Bieg sztafetowy - 4 x 7,5 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Drużyna
Gold medal with cup.svg



Silver medal with cup.svg



Bronze medal with cup.svg



Bieg sprinterski - 10 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg

Bieg pościgowy - 12,5 km[edytuj | edytuj kod]

  • Data:
Medal Zawodnik Narodowość
Gold medal with cup.svg
Silver medal with cup.svg
Bronze medal with cup.svg

Tabela Medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Medalistki mistrzostw europy w biegu indywidualnym (ang.). [dostęp 1 marca 2009].
  2. Medalistki mistrzostw europy w sztafecie (ang.). [dostęp 1 marca 2009].
  3. Medalistki mistrzostw europy w sprincie (ang.). [dostęp 1 marca 2009].
  4. Medalistki mistrzostw europy w biegu pościgowym (ang.). [dostęp 1 marca 2009].
  5. Medaliści mistrzostw europy w biegu indywidualnym (ang.). [dostęp 1 marca 2009].
  6. Medaliści mistrzostw europy w sztafecie (ang.). [dostęp 1 marca 2009].
  7. Medaliści mistrzostw europy w sprincie (ang.). [dostęp 1 marca 2009].
  8. Medaliści mistrzostw europy w biegu pościgowym (ang.). [dostęp 1 marca 2009].