Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003
2002 2004
Data 26 lutego - 2 marca 2003
Gospodarz Włochy Forni Avoltri
Zwycięzcy
Sprint Słowacja Martina Halinárová

Ukraina Ołeksij Korabejnikow
Bieg indywidualny Rosja Jelena Chrustalowa

Ukraina Ołeksandr Biłanenko
Bieg na dochodzenie Białoruś Jekatierina Iwanowa

Ukraina Andrij Deryzemla
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Rosja (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2003 odbyły się we włoskiej miejscowości Forni Avoltri, w dniach 26 lutego - 2 marca 2003 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 7,5 km[1][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Martina Halinárová  Słowacja 0+1 27:09,5
Silver medal with cup.svg Swietłana Iszmuratowa  Rosja 1+0 27:19,2 +9,7
Bronze medal with cup.svg Jekatierina Iwanowa  Białoruś 2+0 27:33,8 +24,3
... ... ... ... ... ...
6. Magdalena Gwizdoń  Polska 0+0 27:44,4 +34,9
33. Magdalena Grzywa  Polska 2+0 29:58,3 +2:48,8
37. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+0 30:30,4 +3:20,9

Bieg pościgowy – 10 km[2][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Jekatierina Iwanowa  Białoruś 0+0+0+0 35:57,3
Silver medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Białoruś 0+1+1+0 36:51,5 +54,2
Bronze medal with cup.svg Ina Menzel  Niemcy 0+0+1+0 37:03,0 +1:05,7
... ... ... ... ... ...
27. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+0+2 42:55,1 +6:57,8
34. Katarzyna Ponikwia  Polska 2+2+1+2 46:33,4 +10:36,1

Bieg indywidualny – 15 km[3][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Jelena Chrustalowa  Rosja 0+0+0+1 53:40,1
Silver medal with cup.svg Ołena Petrowa  Ukraina 0+2+1+0 54:01,2 +21,1
Bronze medal with cup.svg Ina Menzel  Niemcy 0+2+0+0 54:09,3 +29,2

Polki nie startowały.

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km[4][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Rosja
Jelena Chrustalowa
Anna Bogalij
Julija Makarowa
Irina Malgina
0+2 0+3
0+0 0+0
0+1 0+1
0+0 0+1
0+1 0+1
1:29:24,9
Silver medal with cup.svg  Czechy
Lenka Faltusová
Zdeňka Vejnarová
Irena Česneková
Kateřina Holubcová
0+2 0+3
0+0 0+0
0+0 0+2
0+2 0+0
0+0 0+1
1:30:32,6 +1:07,7
Bronze medal with cup.svg  Białoruś
Lilija Jefremowa
Olga Nazarowa
Jekatierina Iwanowa
Ołena Zubryłowa
0+2 0+6
0+0 0+1
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+3
1:30:41,3 +1:16,4
... ... ... ... ...
9.  Polska
Magdalena Gwizdoń
Katarzyna Ponikwia
Magdalena Grzywa
Krystyna Pałka
0+2 3+7
0+0 0+2
0+2 3+3
0+0 0+0
0+0 0+2
1:38:11,3 +8:46,4

Wyniki kobiet (juniorki)[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 7,5 km[5][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Natalja Burdyga  Rosja 1+1 28:59,7
Silver medal with cup.svg Ludmiła Anańka  Białoruś 0+1 29:00,9 +1,2
Bronze medal with cup.svg Pauline Jacquin  Francja 0+0 29:03,4 +3,7
... ... ... ... ... ...
14. Angelika Szrubianiec  Polska 1+1 30:42,7 +1:43,0
19. Paulina Bobak  Polska 1+0 30:54,6 +1:54,9
25. Krystyna Pałka  Polska 3+1 31:38,6 +2:38,9
27. Magdalena Nykiel  Polska 2+3 32:07,7 +3:08,0

Bieg pościgowy – 10 km[6][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Natalja Burdyga  Rosja 1+1+0+1 38:46,1
Silver medal with cup.svg Ludmiła Anańka  Białoruś 0+0+1+0 39:09,3 +23,2
Bronze medal with cup.svg Uljana Dienisowa  Rosja 1+1+1+1 39:15,2 +29,1
... ... ... ... ... ...
19. Angelika Szrubianiec  Polska 1+1+1+2 43:54,6 +5:08,5
20. Krystyna Pałka  Polska 0+1+2+1 44:04,3 +5:18,2
22. Paulina Bobak  Polska 0+1+2+2 44:27,9 +5:41,8
24. Magdalena Nykiel  Polska 0+0+3+4 46:19,0 +7:32,9

Bieg indywidualny – 12,5 km[7][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Magda Rezlerová  Czechy 0+1+0+1 52:14,6
Silver medal with cup.svg Pauline Jacquin  Francja 1+0+0+0 53:46,1 +1:31,5
Bronze medal with cup.svg Delphyne Peretto  Francja 1+0+1+1 53:58,6 +1:44,0
... ... ... ... ... ...
15. Angelika Szrubianiec  Polska 1+0+1+2 58:58,3 +6:43,7
18. Krystyna Pałka  Polska 1+0+2+1 1:01:13,6 +8:59,0
26. Magdalena Nykiel  Polska 1+4+0+4 1:03:52,6 +11:38,0

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km[8][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Rosja
Jana Romanowa
Uljana Dienisowa
Natalja Burdyga
0+5 0+1
0+2 0+0
0+1 0+0
0+2 0+1
1:10:20,9
Silver medal with cup.svg  Białoruś
Tacciana Szyntar
Ludmiła Kalinczik
Ludmiła Anańka
0+0 0+4
0+0 0+1
0+0 0+3
0+0 0+0
1:13:02,0 +2:41,1
Bronze medal with cup.svg  Czechy
Klara Moravcová
Michaela Stranská
Magda Rezlerová
0+1 3+8
0+0 1+3
0+1 2+3
0+0 0+2
1:14:27,9 +4:07,0
4.  Polska
Paulina Bobak
Angelika Szrubianiec
Magdalena Nykiel
0+1 2+7
0+1 0+2
0+0 0+3
0+0 2+2
1:15:12,8 +4:51,9

Wyniki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 10 km[9][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ołeksij Korabejnikow  Ukraina 0+0 26:06,6
Silver medal with cup.svg Władimir Draczew  Białoruś 0+1 26:09,4 +2,8
Bronze medal with cup.svg Carsten Pump  Niemcy 0+1 26:19,2 +12,6
... ... ... ... ... ...
37. Ryszard Szary  Polska 0+2 28:09,1 +2:02,5
45. Michał Piecha  Polska 1+1 28:36,8 +2:30,2
52. Bartłomiej Golec  Polska 1+2 29:24,3 +3:17,7

Bieg pościgowy – 12,5 km[10][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Andrij Deryzemla  Ukraina 0+0+0+1 39:58,8
Silver medal with cup.svg Alexander Os  Norwegia 1+0+1+0 40:05,9 +7,1
Bronze medal with cup.svg Władimir Draczew  Białoruś 2+1+2+1 40:23,4 +24,6
... ... ... ... ... ...
=32. Michał Piecha  Polska 1+1+0+1 45:09,6 +5:10,8
43. Ryszard Szary  Polska 2+2+1+1 46:58,7 +6:59,9
47. Bartłomiej Golec  Polska 0+0+4+3 49:06,7 +9:07,9

Bieg indywidualny – 20 km[11][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ołeksandr Biłanenko  Ukraina 0+0+0+0 53:12,1
Silver medal with cup.svg Alaksiej Ajdarau  Białoruś 0+0+0+0 53:37,5 +25,4
Bronze medal with cup.svg Marco Morgenstern  Niemcy 0+0+1+1 54:22,4 +1:10,3
... ... ... ... ... ...
23. Michał Piecha  Polska 0+0+0+1 57:10,7 +3:58,6
31. Bartłomiej Golec  Polska 0+0+1+2 59:00,7 +5:48,6
36. Ryszard Szary  Polska 1+0+2+2 59:45,3 +6:33,2

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km[12][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Daniel Graf
Carsten Pump
Jörn Wollschläger
Marco Morgenstern
0+1 1+5
0+0 0+0
0+1 1+3
0+0 0+2
0+0 0+0
1:36:26,4
Silver medal with cup.svg  Rosja
Witalij Czernyszow
Siergiej Konowałow
Filipp Szulman
Iwan Czeriezow
0+3 0+3
0+0 0+2
0+1 0+0
0+0 0+0
0+2 0+1
1:36:26,8 +0,4
Bronze medal with cup.svg  Białoruś
Alaksiej Ajdarau
Władimir Draczew
Rustam Waliullin
Oleg Ryżenkow
0+4 1+5
0+3 0+0
0+0 0+0
0+0 1+3
0+1 0+2
1:37:01,5 +35,1
... ... ... ... ...
13.  Polska
Michał Piecha
Ryszard Szary
Wiesław Ziemianin
Bartłomiej Golec
0+6 1+6
0+1 0+1
0+3 0+2
0+1 0+0
0+1 1+3
1:44:07,8 +7:41,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy)[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 10 km[13][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Simon Eder  Austria 0+0 26:51,4
Silver medal with cup.svg Miroslav Matiaško  Słowacja 2+0 27:33,1 +41,7
Bronze medal with cup.svg Maksim Czudow  Rosja 1+2 27:34,6 +43,2
... ... ... ... ... ...
27. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+2 29:30,4 +2:39,0
40. Stanisław Karpiel  Polska 1+2 30:42,6 +3:51,2
41. Łukasz Wojaczek  Polska 1+3 30:46,5 +3:55,1
46. Łukasz Matysek  Polska 1+1 31:12,6 +4:21,2

Bieg pościgowy – 12,5 km[14][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Maksim Czudow  Rosja 0+2+2+1 42:32,1
Silver medal with cup.svg Simon Eder  Austria 0+0+2+1 42:41,8 +9,7
Bronze medal with cup.svg Oleg Miłowanow  Rosja 0+0+2+1 42:48,5 +16,4
... ... ... ... ... ...
17. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+0+0+0 46:41,9 +4:09,8
36. Łukasz Wojaczek  Polska 1+3+2+1 51:35,1 +9:03,0

Bieg indywidualny – 15 km[15][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ondřej Moravec  Czechy 2+0+0+0 47:41,8
Silver medal with cup.svg Michal Šlesingr  Czechy 2+0+0+0 48:20,4 +38,6
Bronze medal with cup.svg Witalij Percew  Białoruś 0+1+1+2 48:42,6 +1:00,8
... ... ... ... ... ...
24. Stanisław Karpiel  Polska 0+0+2+2 52:08,4 +4:26,6
25. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+1+1+2 52:13,3 +4:31,5
38. Paweł Lasek  Polska 0+0+3+1 54:25,3 +6:43,5

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km[16][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Czechy
Martin Balatka
Ondřej Moravec
Jaroslav Soukup
Michal Šlesingr
1+6 0+2
0+0 0+2
0+3 0+0
1+3 0+0
0+0 0+0
1:41:09,9
Silver medal with cup.svg  Białoruś
Siergiej Daszkiewicz
Władimir Miklaszewski
Aleksander Mytnik
Witalij Percew
0+5 0+6
0+3 0+0
0+0 0+3
0+1 0+1
0+1 0+2
1:41:55,8 +45,9
Bronze medal with cup.svg  Rosja
Nikołaj Kozłow
Oleg Miłowanow
Andriej Makowiejew
Maksim Czudow
4+5 2+7
0+0 0+0
0+1 0+3
4+3 0+1
0+1 2+3
1:42:11,1 +1:01,2
... ... ... ... ...
8.  Polska
Krzysztof Pływaczyk
Paweł Lasek
Stanisław Karpiel
Łukasz Wojaczek
0+3 0+6
0+0 0+1
0+1 0+2
0+1 0+0
0+1 0+3
1:47:42,4 +6:32,5

Tabela Medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Rosja 6 2 4 12
2.  Czechy 3 2 1 6
3.  Ukraina 3 1 4
4.  Białoruś 1 7 5 13
=5.  Austria 1 1 2
=5.  Słowacja 1 1 2
7.  Niemcy 1 4 5
8.  Francja 1 2 3
9.  Norwegia 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  9. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  12. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].