Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004
2003 2005
Data 18 lutego - 22 lutego 2004
Gospodarz Białoruś Mińsk
Zwycięzcy
Sprint Białoruś Ołena Zubryłowa

Białoruś Alaksandr Syman
Bieg indywidualny Bułgaria Ekaterina Dafowska

Polska Tomasz Sikora
Bieg na dochodzenie Ukraina Ołena Petrowa

Polska Tomasz Sikora
Sztafeta
Sztafeta  Rosja (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2004 odbyły się w stolicy BiałorusiMińsku, w dniach 18 lutego - 22 lutego 2004 roku. Rozegrane zostały 4 konkurencje: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy i bieg sztafetowy. Wszystkie konkurencje zostały rozegrane dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów. W sumie odbyło się 16 biegów.

Wyniki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 7,5 km[1][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Białoruś 0+2 21:56,6
Silver medal with cup.svg Ołena Petrowa  Ukraina 0+0 22:05,9 +9,3
Bronze medal with cup.svg Irina Malgina  Rosja 1+1 22:38,7 +42,1
... ... ... ... ... ...
20. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2 23:42,7 +1:46,1
29. Magdalena Grzywa  Polska 1+2 24:29,1 +2:32,5
33. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+2 25:02,4 +3:05,8

Bieg pościgowy – 10 km[2][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ołena Petrowa  Ukraina 1+0+0+0 30:41,88
Silver medal with cup.svg Jekatierina Iwanowa  Białoruś 1+0+1+0 31:18,18 +36,3
Bronze medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Białoruś 1+0+2+2 32:15,46 +1:33,6
... ... ... ... ... ...
15. Magdalena Grzywa  Polska 0+0+0+0 34:01,77 +3:19,9
29. Katarzyna Ponikwia  Polska 1+0+2+1 37:15,63 +6:33,8

Bieg indywidualny – 15 km[3][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ekaterina Dafowska  Bułgaria 0+2+0+0 46:14,7
Silver medal with cup.svg Ołena Zubryłowa  Białoruś 0+1+0+1 46:35,7 +21,0
Bronze medal with cup.svg Pawlina Filipowa  Bułgaria 1+1+0+0 47:19,6 +1:04,9
... ... ... ... ... ...
12. Magdalena Gwizdoń  Polska 1+2+0+1 49:22,4 +3:07,7
14. Magdalena Grzywa  Polska 0+1+0+2 49:37,8 +3:23,1
34. Katarzyna Ponikwia  Polska 0+2+2+2 55:43,7 +9:29,0

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km[4][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Rosja
Olga Anisimowa
Swietłana Czernousowa
Natalja Sokołowa
Irina Malgina
0+3 0+6
0+0 0+1
0+1 0+3
0+1 0+0
0+1 0+2
1:11:36,8
Silver medal with cup.svg  Białoruś
Jekatierina Iwanowa
Ludmiła Anańka
Olga Nazarowa
Ołena Zubryłowa
0+6 1+5
0+0 1+3
0+3 0+0
0+1 0+0
0+2 0+2
1:12:37,0 +1:00,2
Bronze medal with cup.svg  Niemcy
Katharina Echter
Ina Menzel
Romy Beer
Sabrina Buchholz
1+6 0+3
0+1 0+2
0+2 0+0
0+0 0+0
1+3 0+1
1:13:14,7 +1:37,9
... ... ... ... ...
8.  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Katarzyna Ponikwia
Magdalena Grzywa
7+12 0+7
2+3 0+1
0+3 0+3
2+3 0+2
3+3 0+1
1:19:16,0 +7:39,2

Wyniki kobiet (juniorki)[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 7,5 km[5][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Uljana Dienisowa  Rosja 0+1 23:09,0
Silver medal with cup.svg Krystyna Pałka  Polska 0+1 23:24,8 +15,8
Bronze medal with cup.svg Tereza Hlavsová  Czechy 0+0 24:01,5 +52,5
... ... ... ... ... ...
11. Angelika Szrubianiec  Polska 1+0 25:14,9 +2:05,9
12. Paulina Bobak  Polska 0+1 25:19,2 +2:10,2
13. Magdalena Nykiel  Polska 1+1 25:31,2 +2:22,2

Bieg pościgowy – 10 km[6][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Krystyna Pałka  Polska 1+0+0+2 32:43,67
Silver medal with cup.svg Anastasija Kuźmina  Rosja 2+4+0+1 35:09,02 +2:25,4
Bronze medal with cup.svg Uljana Dienisowa  Rosja 4+2+2+3 35:33,10 +2:49,5
... ... ... ... ... ...
7. Magdalena Nykiel  Polska 1+1+1+2 36:21,07 +3:37,4
9. Paulina Bobak  Polska 0+1+1+1 36:40,36 +3:56,7
17. Angelika Szrubianiec  Polska 3+1+2+1 38:29,71 +5:46,1

Bieg indywidualny – 12,5 km[7][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Jelena Dawgul  Rosja 0+1+1+0 42:09,8
Silver medal with cup.svg Natalja Burdyga  Rosja 0+1+1+1 42:51,9 +42,1
Bronze medal with cup.svg Alexandra Stoian  Rumunia 0+2+1+1 44:59,1 +2:49,3
4. Krystyna Pałka  Polska 0+2+2+2 45:35,1 +3:25,3
... ... ... ... ... ...
15. Angelika Szrubianiec  Polska 1+4+0+1 49:00,0 +6:50,2
17. Tiffany Tyrała  Polska 2+2+0+1 49:16,5 +7:06,7
18. Magdalena Nykiel  Polska 2+2+2+3 49:37,5 +7:27,7

Bieg sztafetowy – 3 × 6 km[8][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Rosja
Jelena Dawgul
Anastasija Kuźmina
Natalja Burdyga
3+6 0+2
0+0 0+0
1+3 0+1
2+3 0+1
58:03,5
Silver medal with cup.svg  Polska
Paulina Bobak
Angelika Szrubianiec
Magdalena Nykiel
0+5 4+6
0+0 0+0
0+2 2+3
0+3 2+3
1:00:18,7 +2:15,2
Bronze medal with cup.svg  Czechy
Tereza Hlavsová
Michaela Balatková
Klara Moravcová
2+5 3+8
0+1 1+3
2+3 0+2
0+1 2+3
1:00:55,4 +2:51,9

Wyniki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 10 km[9][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Alaksandr Syman  Białoruś 0+0 28:09,4
Silver medal with cup.svg Tomasz Sikora  Polska 1+0 28:28,7 +19,3
Bronze medal with cup.svg Władimir Draczew  Białoruś 1+1 28:47,2 +37,8
... ... ... ... ... ...
8. Wiesław Ziemianin  Polska 0+1 29:18,3 +1:08,9
32. Grzegorz Bodziana  Polska 0+2 31:17,2 +3:07,8
41. Ryszard Szary  Polska 3+2 32:17,7 +4:08,3

Bieg pościgowy – 12,5 km[10][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Tomasz Sikora  Polska 0+0+0+0 33:53,66
Silver medal with cup.svg Alexander Os  Norwegia 0+0+2+2 36:02,50 +2:08,9
Bronze medal with cup.svg Jewgienij Trebuszenko  Rosja 2+0+1+1 36:15,19 +2:21,5
... ... ... ... ... ...
5. Wiesław Ziemianin  Polska 1+1+1+1 36:29,02 +2:35,4
30. Grzegorz Bodziana  Polska 1+1+0+1 40:12,79 +6:19,1
35. Ryszard Szary  Polska 1+0+1+1 41:47,24 +7:53,6

Bieg indywidualny – 20 km[11][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Tomasz Sikora  Polska 0+1+2+0 55:07,9
Silver medal with cup.svg Dmitrij Jaroszenko  Rosja 1+0+0+0 55:19,9 +12,0
Bronze medal with cup.svg Aleksiej Czurin  Rosja 0+0+0+0 55:23,6 +15,7
... ... ... ... ... ...
19. Michał Piecha  Polska 1+1+0+0 58:30,2 +3:22,3
27. Wiesław Ziemianin  Polska 2+2+1+2 1:00:18,5 +5:10,6
40. Grzegorz Bodziana  Polska 1+1+3+2 1:04:51,9 +9:44,0

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km[12][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Niemcy
Michael Rösch
Jörn Wollschläger
Carsten Heymann
Daniel Graf
0+5 0+2
0+1 0+1
0+1 0+0
0+2 0+1
0+1 0+0
1:18:29,1
Silver medal with cup.svg  Norwegia
Anstein Mykland
Alexander Os
Dag Bjørndalen
Tor Halvor Bjørnstad
0+5 0+2
0+0 0+0
0+2 0+1
0+1 0+0
0+2 0+1
1:18:40,1 +11,0
Bronze medal with cup.svg  Polska
Michał Piecha
Wiesław Ziemianin
Grzegorz Bodziana
Tomasz Sikora
0+3 1+5
0+0 0+0
0+1 0+0
0+1 1+3
0+1 0+2
1:19:48,5 +1:19,4

Wyniki mężczyzn (juniorzy)[edytuj | edytuj kod]

Bieg sprinterski – 10 km[13][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ondřej Moravec  Czechy 1+0 29:59,1
Silver medal with cup.svg Władimir Szemiełow  Rosja 0+0 30:26,5 +27,4
Bronze medal with cup.svg Juri Szolkawicz  Białoruś 0+0 30:41,6 +42,5
... ... ... ... ... ...
18. Krzysztof Pływaczyk  Polska 0+0 32:30,4 +2:31,3
32. Mirosław Kobus  Polska 0+3 34:24,3 +4:25,2
39. Stanisław Karpiel  Polska 4+1 36:20,9 +6:21,8

Bieg pościgowy – 12,5 km[14][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Ondřej Moravec  Czechy 3+1+0+3 37:42,39
Silver medal with cup.svg Aleksander Kudraszew  Rosja 0+1+1+0 38:05,87 +23,5
Bronze medal with cup.svg Władimir Szemiełow  Rosja 2+2+0+1 38:10,45 +28,1
... ... ... ... ... ...
24. Krzysztof Pływaczyk  Polska 1+1+2+2 43:36,82 +5:54,5
29. Mirosław Kobus  Polska 1+1+3+2 45:11,35 +7:29,0
30. Stanisław Karpiel  Polska 0+1+2+2 46:24,16 +8:41,8

Bieg indywidualny – 15 km[15][edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Matej Kazár  Słowacja 0+0+0+2 43:22,3
Silver medal with cup.svg Klemen Bauer  Słowenia 0+2+1+1 44:06,0 +43,7
Bronze medal with cup.svg Ołeh Bereżnyj  Ukraina 0+1+0+0 44:08,4 +46,1
... ... ... ... ... ...
8. Stanisław Karpiel  Polska 1+1+0+0 46:34,1 +3:11,8
28. Kazimierz Obrochta  Polska 1+2+0+1 51:25,6 +8:03,3
30. Mirosław Kobus  Polska 1+3+1+3 52:21,0 +8:58,7
34. Łukasz Witek  Polska 0+4+1+2 54:22,8 +11:00,5

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km[16][edytuj | edytuj kod]

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg  Białoruś
Andrej Sławnikow
Juri Szolkawicz
Aleksander Mytnik
Władimir Miklaszewski
1+6 0+7
0+0 0+1
0+0 0+2
1+3 0+2
0+3 0+2
1:25:39,4
Silver medal with cup.svg  Ukraina
Ihor Jaszczenko
Serhij Sedniew
Ołeksandr Kołos
Ołeh Bereżnyj
0+4 0+7
0+1 0+3
0+2 0+1
0+1 0+3
0+0 0+0
1:26:22,3 +42,9
Bronze medal with cup.svg  Słowenia
Peter Dokl
Klemen Bauer
Andraž Semrov
Gregor Brvar
0+9 2+9
0+3 1+3
0+3 1+3
0+3 0+2
0+0 0+1
1:27:06,1 +1:26,7
... ... ... ... ...
6.  Polska
Kazimierz Obrochta
Stanisław Karpiel
Krzysztof Pływaczyk
Mirosław Kobus
3+9 2+9
1+3 0+2
0+0 0+3
0+3 0+1
2+3 2+3
1:35:05,6 +9:26,2

Tabela Medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Rosja 4 5 5 14
2.  Białoruś 3 3 3 9
3.  Polska 3 3 1 7
4.  Czechy 2 2 4
5.  Ukraina 1 2 1 4
=6.  Bułgaria 1 1 2
=6.  Niemcy 1 1 2
8.  Słowacja 1 1
9.  Norwegia 2 2
10.  Słowenia 1 1 2
11.  Rumunia 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  2. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  3. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  8. Wyniki sztafet juniorek (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  9. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  10. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  11. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  12. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  13. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  14. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  15. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].
  16. Wyniki sztafet juniorów (ang.). [dostęp 26 lutego 2009].