Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2016
2015 2017
Data 22 - 28 lutego 2016
17 - 20 marca 2016
Gospodarz Rosja Tiumeń
Słowenia Pokljuka
Liczba konkurencji 8 + 6
Zwycięzcy
Sprint Niemcy Nadine Horchler
Rosja Jewgienij Garaniczew
Bieg na dochodzenie Białoruś Nadieżda Skardino
Rosja Anton Babikow
Bieg masowy Niemcy Luise Kummer
Niemcy Florian Graf
Sztafety mieszane
Sztafety mieszane  Rosja
 Rosja


Mistrzostwa Europy w biathlonie w 2016 roku odbyły się w dniach 22 - 28 lutego w rosyjskiej miejscowości Tiumeń.

Wśród seniorów rozegrane zostały trzy konkurencje męskie oraz trzy żeńskie. Poza tym rozegrano sztafetę mieszaną oraz pojedynczą sztafetę mieszaną. W zawodach seniorskich zniesiony został limit wieku. Wcześniej w kategorii seniorów mogli startować zawodnicy do 26 roku życia[1]. W mistrzostwach nie startowali reprezentanci Polski.

Mistrzostwa Europy juniorów odbyły się w dniach 17-20 marca 2016 roku w słoweńskiej Pokljuce. Rozegrano trzy konkurencje męskie i trzy żeńskie.

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

  • 25 lutego, 15:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Nadine Horchler  Niemcy
Silver medal icon.svg Karolin Horchler  Niemcy
Bronze medal icon.svg Annika Knoll  Niemcy
4. Anna Szczerbinina  Rosja
5. Nadieżda Skardino  Białoruś
6. Marija Panfiłowa  Białoruś
7. Anastasija Zagorujko  Rosja
8. Barbora Tomešová  Czechy
9. Luise Kummer  Niemcy
10. Paulína Fialková  Słowacja

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

  • 27 lutego, 15:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Nadieżda Skardino  Białoruś
Silver medal icon.svg Karolin Horchler  Niemcy
Bronze medal icon.svg Ingrid Landmark Tandrevold  Norwegia
4. Anastasija Zagorujko  Rosja
5. Paulína Fialková  Słowacja
6. Nadine Horchler  Niemcy
7. Luise Kummer  Niemcy
8. Alexia Runggaldier  Włochy
9. Chloé Chevalier  Francja
10. Galina Nieczkasowa  Rosja

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

  • 28 lutego, 15:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Luise Kummer  Niemcy
Silver medal icon.svg Paulína Fialková  Słowacja
Bronze medal icon.svg Ingrid Landmark Tandrevold  Norwegia
4. Olga Jakuszowa  Rosja
5. Anastasija Zagorujko  Rosja
6. Jessica Jislová  Czechy
7. Galina Nieczkasowa  Rosja
8. Nadine Horchler  Niemcy
9. Barbora Tomešová  Czechy
10. Annika Knoll  Niemcy

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

  • 25 lutego, 18:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Jewgienij Garaniczew  Rosja
Silver medal icon.svg Henrik L'Abee-Lund  Norwegia
Bronze medal icon.svg Anton Babikow  Rosja
4. Florian Graf  Niemcy
5. Władimir Iliew  Bułgaria
6. Matthias Bischl  Niemcy
7. Håvard Bogetveit  Norwegia
8. Matwiej Jelisiejew  Rosja
9. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia
10. Wiktar Kryuko  Białoruś

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

  • 27 lutego, 18:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anton Babikow  Rosja
Silver medal icon.svg Jewgienij Garaniczew  Rosja
Bronze medal icon.svg Florian Graf  Niemcy
4. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia
5. Piotr Paszczenko  Rosja
6. Matwiej Jelisiejew  Rosja
7. Matej Kazár  Słowacja
8. Jaroslav Soukup  Czechy
9. Antonin Guigonnat  Francja
10. Władimir Iliew  Bułgaria

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

  • 28 lutego, 18:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Florian Graf  Niemcy
Silver medal icon.svg Jaroslav Soukup  Czechy
Bronze medal icon.svg Władimir Iliew  Bułgaria
4. Anton Babikow  Rosja
5. Vegard Gjermundshaug  Norwegia
6. Matthias Bischl  Niemcy
7. Henrik L'Abee-Lund  Norwegia
8. Tobias Eberhard  Austria
9. Piotr Paszczenko  Rosja
10. Florent Claude  Francja

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

  • 24 lutego, 15:00 CET
Pozycja Zawodniczka Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg  Rosja
Anastasija Zagorujko
Olga Jakuszowa
Matwiej Jelisiejew
Jewgienij Garaniczew
Silver medal icon.svg  Słowacja
Paulína Fialková
Jana Gereková
Matej Kazár
Martin Otčenáš
Bronze medal icon.svg  Norwegia
Sigrid Bilstad Neraasen
Bente Landheim
Henrik L'Abee-Lund
Håvard Bogetveit
4.  Niemcy
5.  Bułgaria
6.  Francja
7.  Austria
8.  Włochy
9.  Litwa
10.  Szwecja

Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

  • 24 lutego, 11:00 CET
Pozycja Zawodniczka Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg  Rosja
Wiktorija Sliwko
Anton Babikow
Silver medal icon.svg  Niemcy
Luise Kummer
Matthias Dorfer
Bronze medal icon.svg  Norwegia
Ingrid Landmark Tandrevold
Vetle Sjåstad Christiansen
4.  Szwecja
5.  Kazachstan
6.  Czechy
7.  Francja
8.  Słowacja
9.  Białoruś
10.  Bułgaria

Juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 17 marca, 14:30
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anastasija Merkuszyna  Ukraina
Silver medal icon.svg Christin Maier  Niemcy
Bronze medal icon.svg Lena Arnaud  Francja
. ... ... ... ... ...
22. Kinga Mitoraj  Polska
37. Kamila Żuk  Polska

Sprint[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 19 marca, 14:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Lena Arnaud  Francja
Silver medal icon.svg Chloé Chevalier  Francja
Bronze medal icon.svg Christin Maier  Niemcy
. ... ... ... ... ...
6. Kamila Żuk  Polska
10. Kinga Mitoraj  Polska

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 20 marca, 14:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Julia Simon  Francja
Silver medal icon.svg Lena Arnaud  Francja
Bronze medal icon.svg Christin Maier  Niemcy
. ... ... ... ... ...
8. Kamila Żuk  Polska
12. Kinga Mitoraj  Polska

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 17 marca, 10:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Wiktar Kryuko  Białoruś
Silver medal icon.svg Anton Dudczenko  Ukraina
Bronze medal icon.svg Roman Jeriemin  Kazachstan
. ... ... ... ... ...
23. Rafał Penar  Polska
39. Tomasz Zięba  Polska
47. Mateusz Janik  Polska
56. Bartłomiej Filip  Polska

Sprint[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 19 marca, 10:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Wiktar Kryuko  Białoruś
Silver medal icon.svg Dominic Reiter  Niemcy
Bronze medal icon.svg David Zobel  Niemcy
. ... ... ... ... ...
21. Rafał Penar  Polska
46. Mateusz Janik  Polska
56. Bartłomiej Filip  Polska
57. Tomasz Zięba  Polska

Bieg pościgowy[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 20 marca, 10:00
Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg David Zobel  Niemcy
Silver medal icon.svg Émilien Jacquelin  Francja
Bronze medal icon.svg Anton Dudczenko  Ukraina
. ... ... ... ... ...
17. Rafał Penar  Polska
37. Mateusz Janik  Polska
51. Tomasz Zięba  Polska
dnf Bartłomiej Filip  Polska

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sebastian Krystek: ME po raz pierwszy bez Polaków (pol.). biathlon.pl. [dostęp 27 stycznia 2017].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]