Mistrzostwa Europy w Biathlonie Letnim 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Biathlonie Letnim 2013
2012 2014
Data 1 – 4 sierpnia 2013
Gospodarz Estonia Haanja
Zwycięzcy
Sprint Rosja Siergiej Balandin

Niemcy Judith Wagner
Bieg na dochodzenie Rosja Siergiej Balandin

Czechy Pavla Schorná
Sztafeta mieszana  Ukraina

10. Mistrzostwa Europy w Biathlonie Letnim odbyły się w dniach 1 - 4 sierpnia 2013 r. w Haanja, w Estonii. Rozegrane zostały trzy konkurencje, dwie indywidualne tj. sprint i bieg na dochodzenie oraz sztafeta mieszana.

Wśród kobiet w sprincie triumfowała reprezentantka Niemiec Judith Wagner, natomiast bieg na dochodzenie wygrała Czeszka Pavla Schorná. Wśród mężczyzn zarówno w sprincie, jak i w biegu na dochodzenie zwyciężył Rosjanin Siergiej Balandin. W sztafecie mieszanej najlepsi okazali się zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy.

Wyniki seniorów[edytuj | edytuj kod]

Sprint – 4 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Rosja Siergiej Balandin 0+0 15:02,1 -
Silver medal with cup.svg Uzbekistan Rusłan Nasirow 2+2 15:10,8 +8,7
Bronze medal with cup.svg Rosja Aleksander Katschanowski 0+2 15:13,7 +11,6
4. Estonia Indrek Tobreluts 2+1 15:19,6 +17,5
5. Ukraina Iwan Morawskij 1+0 15:22,2 +20,1
6. Rosja Maksim Albertowicz Adijew 2+1 15:50,0 +47,9
7. Estonia Kauri Kõiv 1+2 16:00,3 +58,2
8. Białoruś Aliaksandr Knatsko 1+2 16:05,1 +1:03,0
9. Litwa Tomas Kaukėnas 1+3 16:15,1 +1:13,0
10. Słowacja Peter Kazár 0+2 16:22,6 +1:20,5
11. Rosja Iwan Bogdanow 1+3 16:23,5 +1:21,4
12. Czechy Tomáš Bystřický 2+2 16:25,3 +1:23,2
13. Łotwa Toms Praulītis 2+1 16:32,0 +1:29,9
14. Uzbekistan Murod Hodjibajew 3+1 16:36,9 +1:34,8
15. Ukraina Oleksij Petrenko 2+2 16:39,2 +1:37,1
16. Czechy Václav Bitala 1+3 16:39,8 +1:37,7
17. Litwa Karolis Zlatkauskas 2+3 16:46,9 +1:44,8
17. Łotwa Edgars Piksons 3+2 16:46,9 +1:44,8
19. Ukraina Igor Garbuz 2+2 16:48,2 +1:46,1
20. Rosja Witalij Kabardin 4+2 16:54,9 +1:52,8
21. Rosja Andrij Swoboda 3+1 16:59,0 +1:56,9
22. Niemcy Tobias Giering 1+3 17:01,1 +1:59,0
23. Niemcy Michael Herr 2+3 17:03,8 +2:01,7
24. Łotwa Aleksandrs Patrijuks 0+3 17:05,4 +2:03,3
25. Estonia Roland Lessing 3+2 17:14,4 +2:12,3
26. Litwa Karol Dombrovski 2+2 17:34,1 +2:32,0
27. Łotwa Rolands Pužulis 1+3 17:39,7 +2:37,6
28. Estonia Jaan Koolmeister 0+2 17:55,7 +2:53,6
29. Estonia Peeter Kirss 1+4 18:13,0 +3:10,9
30. Estonia Rando Kaljuvee 3+2 18:27,7 +3:25,6
31. Słowacja Lukas Olejar 2+4 18:40,9 +3:38,8
32. Łotwa Naris Birkentals 2+3 19:35,6 +4:33,5

Bieg pościgowy – 6 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Rosja Siergiej Balandin 0+1+0+0 23:13,1 -
Silver medal with cup.svg Estonia Indrek Tobreluts 3+0+1+1 23:37,3 +24,2
Bronze medal with cup.svg Uzbekistan Rusłan Nasirow 3+1+1+3 23:48,7 +35,6
4. Rosja Maksim Albertowicz Adijew 0+0+1+2 24:08,9 +55,8
5. Rosja Aleksander Katschanowski 4+0+2+0 24:14,6 +1:01,5
6. Ukraina Iwan Morawskij 1+1+2+0 24:41,4 +1:28,3
7. Litwa Tomas Kaukėnas 1+1+1+1 25:28,6 +2:15,5
8. Niemcy Michael Herr 0+2+1+1 26:14,3 +3:01,2
9. Łotwa Toms Praulītis 2+1+1+1 26:27,0 +3:13,9
10. Ukraina Oleksij Petrenko 2+0+1+2 26:30,6 +3:17,5
11. Litwa Karolis Zlatkauskas 0+1+3+2 26:39,5 +3:26,4
12. Słowacja Peter Kazár 2+1+1+2 26:47,7 +3:34,6
13. Ukraina Igor Garbuz 2+2+0+2 26:58,2 +3:45,1
14. Białoruś Aliaksandr Knatsko 4+1+1+2 27:00,3 +3:47,2
15. Czechy Tomáš Bystřický 2+2+2+3 27:02,9 +3:49,8
16. Czechy Václav Bitala 2+0+4+3 27:05,7 +3:52,6
17. Rosja Witalij Kabardin 1+2+3+3 27:39,4 +4:26,3
18. Niemcy Tobias Giering 3+1+2+3 27:58,4 +4:45,3
19. Łotwa Rolands Pužulis 0+0+1+3 28:22,5 +5:09,4
20. Rosja Iwan Bogdanow 5+5+0+3 28:40,9 +5:27,8
21. Litwa Karol Dombrovski 2+2+2+2 29:13,8 +6:00,7
22. Rosja Andrij Swoboda 0+2+2+3 29:25,7 +6:12,6
23. Uzbekistan Murod Hodjibajew 5+3+5+3 30:14,3 +7:01,2
24. Estonia Rando Kaljuvee 1+1+3+2 30:40,5 +7:27,4
25. Estonia Jaan Koolmeister 2+1+1+1 30:56,0 +7:42,9
26. Estonia Peeter Kirss 2+3+1+4 31:52,0 +8:38,9
27. Słowacja Lukas Olejar 1+1+4+4 31:56,6 +8:43,5
28. Łotwa Naris Birkentals 2+4+2+3 34:51,8 +11:38,7

Wyniki seniorek[edytuj | edytuj kod]

Sprint – 3 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Niemcy Judith Wagner 0+2 12:32,2 -
Silver medal with cup.svg Czechy Pavla Schorná 2+1 12:34,8 +2,6
Bronze medal with cup.svg Rosja Irina Kudrizkaja 1+1 13:01,6 +29,4
4. Ukraina Swietłana Krikonczuk 1+1 13:02,3 +30,1
5. Łotwa Baiba Bendika 0+1 13:22,5 +50,3
6. Białoruś Ksenija Pljaskina 1+2 13:23,6 +51,4
7. Niemcy Thordis Arnold 1+1 13:23,7 +51,5
8. Estonia Kadri Lehtla 0+1 13:23,8 +51,6
9. Rosja Aleksandra Waliszczina 2+4 13:33,0 +1:00,8
10. Estonia Kristel Viigipuu 1+2 13:33,4 +1:01,2
11. Rosja Jelena Kulakowa 2+3 13:40,6 +1:08,4
12. Rosja Jelena Jarkowa 2+3 13:43,6 +1:11,4
13. Litwa Natalija Kočergina 1+1 13:48,7 +1:16,5
14. Rosja Julija Sazonowa 3+1 13:53,1 +1:20,9
15. Słowacja Vladimíra Točeková 0+3 13:56,0 +1:23,8
16. Łotwa Žanna Juškāne 3+3 14:05,3 +1:33,1
17. Rosja Tatjana Kasakowa 2+2 14:10,2 +1:38,0
18. Uzbekistan Kumuszoj Matyokubowa 2+2 14:13,4 +1:41,2
19. Ukraina Tetjana Traczuk 2+4 14:13,9 +1:41,7
20. Słowacja Martina Darmová 1+1 14:21,1 +1:48,9
21. Ukraina Nadija Biełkina 2+3 14:30,5 +1:58,3
22. Uzbekistan Marina Hmelewskaja 5+3 15:00,1 +2:27,9
23. Litwa Diana Rasimovičiūtė 3+1 15:40,4 +3:08,2
24. Estonia Kelly Vainlo 3+3 16:02,9 +3:30,7
25. Holandia Tamara Schijff 2+3 18:03,9 +5:31,7

Bieg pościgowy – 5 km[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Czechy Pavla Schorná 1+2+2+2 23:10,6 -
Silver medal with cup.svg Niemcy Judith Wagner 1+1+1+3 23:22,3 +11,7
Bronze medal with cup.svg Rosja Jelena Jarkowa 0+2+1+1 23:50,9 +40,3
4. Białoruś Ksenija Pljaskina 1+1+0+2 24:17,5 +1:06,9
5. Rosja Irina Kudrizkaja 2+2+0+1 24:36,8 +1:26,2
6. Ukraina Swietłana Krikonczuk 0+2+2+2 24:51,7 +1:41,1
7. Niemcy Thordis Arnold 0+1+3+1 25:31,2 +2:20,6
8. Ukraina Tetjana Traczuk 3+1+2+0 25:36,7 +2:26,1
9. Słowacja Vladimíra Točeková 1+1+2+0 25:39,6 +2:29,0
10. Rosja Aleksandra Waliszczina 4+3+2+1 25:42,4 +2:31,8
11. Rosja Jelena Kulakowa 1+4+3+0 25:43,4 +2:32,8
12. Łotwa Žanna Juškāne 1+1+1+1 26:00,2 +2:49,6
13. Estonia Kadri Lehtla 1+1+0+2 26:06,2 +2:55,6
14. Rosja Tatjana Kasakowa 3+3+5+1 26:53,3 +3:42,7
15. Estonia Kristel Viigipuu 0+1+4+3 26:58,8 +3:48,2
16. Rosja Julija Sazonowa 3+2+2+2 27:11,8 +4:01,2
17. Łotwa Baiba Bendika 3+0+1+3 27:22,8 +4:12,2
18. Ukraina Nadija Biełkina 3+2+3+0 27:29,2 +4:18,6
19. Uzbekistan Marina Hmelewskaja 2+5+4+4 29:42,0 +6:31,4
20. Uzbekistan Kumuszoj Matyokubowa 4+5+0+3 30:02,1 +6:51,5
21. Słowacja Martina Darmová 1+3+2+2 30:07,6 +6:57,0
22. Estonia Kelly Vainlo 1+5+2+1 34:33,3 +11:22,7
23. Holandia Tamara Schijff 3+1+3+1 36:47,5 +13:36,9

Sztafeta mieszana - 2x3,2x4[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Imię i nazwisko Strzelanie Czas biegu Łączny czas Łączna strata
1. Gold medal with cup.svg  Ukraina Swietłana Krikonczuk 0+0 0+1 12:11,6 56:19,9 -
Tetjana Traczuk 0+3 0+3 12:37,6
Iwan Morawskij 0+3 0+0 15:23,4
Igor Garbuz 0+0 0+3 16:07,3
2. Silver medal with cup.svg  Rosja Aleksandra Waliszczina 0+1 2+3 12:47,5 57:02,9 +43,0
Irina Kudrizkaja 0+1 0+3 13:03,2
Aleksander Katschanowski 1+3 0+0 15:43,4
Siergiej Balandin 0+0 0+0 15:28,8
3. Bronze medal with cup.svg  Niemcy Judith Wagner 0+1 0+1 12:03,5 58:38,8 +2:18,9
Thordis Arnold 0+1 0+0 13:01,1
Tobias Giering 0+2 3+3 17:19,3
Michael Herr 0+2 0+2 16:14,9
4.  Estonia Kristel Viigipuu 0+2 2+3 14:04,4 59:13,6 +2:53,7
Johan Talihärm 0+3 0+0 13:55,7
Indrek Tobreluts 0+0 1+3 15:22,9
Kauri Kõiv 0+3 0+2 15:55,0
5.  Łotwa Baiba Bendika 0+2 0+0 12:59,7 1:00:03,4 +3:43,5
Žanna Juškāne 1+3 3+3 14:37,8
Toms Praulītis 0+1 0+3 16:23,4
Edgars Piksons 1+3 0+2 16:02,5
6.  Białoruś Ksenija Pljaskina 0+2 0+1 12:53,6 1:00:24,6 +4:04,7
Aliona Lutsykowicz 1+3 0+3 14:39,1
Aliaksandr Knatsko 2+3 0+3 16:41,6
Uładzisław Miadziukha 0+1 0+1 16:10,3
7.  Czechy Pavla Schorná 1+3 1+3 13:08,6 1:00:31,2 +4:11,3
Anna Puskarčíková 0+3 0+2 14:55,4
Tomáš Bystřický 0+2 0+2 15:45,1
Václav Bitala 1+3 0+3 16:42,1
8.  Słowacja Vladimíra Točeková 0+1 0+2 13:17,8 1:03:41,2 +7:21,3
Martina Darmová 0+0 1+3 14:34,2
Lukas Olejar 1+3 1+3 18:36,9
Peter Kazár 0+2 0+3 17:12,3
9.  Uzbekistan Marina Hmelewskaja 1+3 4+3 14:45,4 1:04:24,8 +8:04,9
Kumuszoj Matyokubowa 2+3 3+3 16:08,3
Murod Hodjibajew 1+3 0+3 16:43,9
Rusłan Nasirow 1+3 0+1 16:47,2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]