Mistrzostwa Europy w Bobslejach 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Bobslejach 2018
2017 2019
Data 16–17 grudnia 2017
Gospodarz Innsbruck
Organizator IBSF
Zwycięzcy
Dwójka kobiet  Niemcy
Stephanie Schneider
Annika Drazek
Dwójka mężczyzn  Niemcy
Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Czwórka
mężczyzn
 Niemcy
Johannes Lochner
Marc Rademacher
Joshua Bluhm
Christian Rasp

Mistrzostwa Europy w Bobslejach 2018 – 52. edycja zawodów o tytuł mistrza Europy w bobslejach, która odbyła się pomiędzy 16–17 grudnia 2017 roku w austriackim Innsbrucku. Na mistrzostwach zostały rozegrane trzy konkurencje: dwójka kobiet, dwójka mężczyzn oraz czwórka mężczyzn. Rywalizacja o medale mistrzostw Starego Kontynentu odbyła się w ramach zawodów Pucharu Świata w sezonie 2017/2018.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dwójka kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja 1. ślizg 2. ślizg Czas łączny Strata
Czas Pozycja Czas Pozycja
1. Stephanie Schneider
Annika Drazek
 Niemcy 53.18 1. 53.10 1. 1:46.28
2. Mariama Jamanka
Lisa Buckwitz
 Niemcy 53.47 2. 53.18 2. 1:46.65 +0.37
3. Anna Koehler
Ann-Christin Strack
 Niemcy 53.57 3. 53.46 3. 1:47.03 +0.75
4. Mica McNeill
Mica Moore
 Wielka Brytania 53.88 4. 53.85 4. 1:47.73 +1.45
5. Aleksandra Rodionowa
Anastasija Kohczerzowa
 Rosja 54.03 6. 53.86 5. 1:47.89 +1.61
6. Katrin Beierl
Jennifer Onasanya
 Austria 53.96 5. 53.95 7. 1:47.91 +1.63
7. Nadieżda Siergiejewa
Julija Belomestnych
 Rosja 54.09 8. 53.92 6. 1:48.01 +1.73
8. Christina Hengster
Valerie Kleiser
 Austria 54.03 6. 54.07 10. 1:48.10 +1.82
9. Sabina Hafner
Eveline Rebsamen
 Szwajcaria 54.15 11. 53.97 8. 1:48.12 +1.84
10. Andreea Grecu
Beatrice Puiu
 Rumunia 54.11 10. 54.06 9. 1:48.17 +1.89
11. An Vannieuwenhuyse
Sara Aerts
 Belgia 54.10 9. 54.16 12. 1:48.26 +1.98
12. Elfje Willemsen
Sophie Vercruyssen
 Belgia 54.25 12. 54.07 10. 1:48.32 +2.04

Dwójka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Reprezentacja 1. ślizg 2. ślizg Czas łączny Strata
Czas Pozycja Czas Pozycja
1. Francesco Friedrich
Thorsten Margis
 Niemcy 51.89 1. 51.82 1. 1:43.71
2. Clemens Bracher
Michael Kuonen
 Szwajcaria 52.09 2. 52.02 2. 1:44.11 +0.40
3. Johannes Lochner
Joshua Bluhm
 Niemcy 52.12 3. 52.04 3. 1:44.16 +0.45
4. Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
 Łotwa 52.13 4. 52.14 5. 1:44.27 +0.56
5. Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
 Łotwa 52.18 5. 52.11 4. 1:44.29 +0.58
6. Benjamin Maier
Markus Sammer
 Austria 52.23 7. 52.21 6. 1:44.44 +0.73
7. Nico Walther
Christian Poser
 Niemcy 52.25 8. 52.24 7. 1:44.49 +0.78
8. Dominik Dvořák
Jakub Nosek
 Czechy 52.19 6. 52.31 9. 1:44.50 +0.79
9. Romain Heinrich
Lionel Lefebvre
 Francja 52.38 14. 52.29 8. 1:44.67 +0.96
10. Aleksandr Kasjanow
Aleksiej Puszkariow
 Rosja 52.30 9. 52.38 12. 1:44.68 +0.97
11. Rico Peter
Thomas Amrhein
 Szwajcaria 52.37 11. 52.33 10. 1:44.70 +0.99
12. Markus Treichl
Ekemini Bassey
 Austria 52.31 10. 52.42 13. 1:44.73 +1.02
12. Aleksiej Stulniew
Kirił Antiuk
 Rosja 52.37 11. 52.36 11. 1:44.73 +1.02
14. Bradley Hall
Nick Gleeson
 Wielka Brytania 52.37 11. 52.51 14. 1:44.88 +1.17
15. Bruce Tasker
Joel Fearon
 Wielka Brytania 52.39 15. NQ 52.39
16. Maksim Andrianow
Michaił Mordasow
 Rosja 52.41 16. NQ 52.41
17. Mateusz Luty
Krzysztof Tylkowski
 Polska 52.47 17. NQ 52.47
18. Rudy Rinaldi
Boris Vain
 Monako 52.52 18. NQ 52.52
19. Ugis Zalims
Davis Springis
 Łotwa 52.74 19. NQ 52.74
DSQ Ivo de Bruin
Bror van der Zijde
 Holandia DSQ

Czwórka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Reprezentacja 1. ślizg 2. ślizg Czas łączny Strata
Czas Pozycja Czas Pozycja
1. Johannes Lochner
Christian Rasp
Marc Rademacher
Joshua Bluhm
 Niemcy 51.34 2. 51.11 1. 1:42.45
2. Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
 Niemcy 51.26 1. 51.39 4. 1:42.65 +0.20
3. Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Helvijs Lūsis
Jānis Strenga
 Łotwa 51.49 4. 51.36 2. 1:42.85 +0.40
4. Nico Walther
Christian Poser
Kevin Kuske
Eric Franke
 Niemcy 51.47 3. 51.45 7. 1:42.92 +0.47
5. Aleksiej Stulniew
Ilia Małyk
Roman Koszeliew
Kiriłł Antiuch
 Rosja 51.57 7. 51.37 3. 1:42.94 +0.49
6. Oskars Ķibermanis
Raivis Zirups
Matīss Miknis
Jānis Jansons
 Łotwa 51.53 6. 51.43 6. 1:42.96 +0.51
7. Aleksandr Kasjanow
Vasilij Kondratenko
Ilvir Huzin
Aleksiej Puszkariow
 Rosja 51.52 5. 51.46 8. 1:42.98 +0.53
8. Benjamin Maier
Kilian Walch
Markus Sammer
Dănuț Ion Moldovan
 Austria 51.61 9. 51.41 5. 1:43.02 +0.57
9. Rico Peter
Simon Friedli
Thomas Amrhein
Fabio Badraun
 Szwajcaria 51.60 8. 51.58 11. 1:43.18 +0.73
10. Maksim Andrianow
Michaił Mordasow
Jurij Sielichow
Rusłan Samitow
 Rosja 51.71 12. 51.57 10. 1:43.28 +0.83
11. Brad Hall
Nick Gleeson
Greg Cackett
Andrew Matthews
 Wielka Brytania 51.64 10. 51.65 13. 1:43.29 +0.84
12. Loïc Costerg
Vincent Ricard
Vincent Castell
Dorian Hauterville
 Francja 51.73 13. 51.58 11. 1:43.31 +0.86
13. Lamin Deen
Ben Simons
Joel Fearon
Bruce Tasker
 Wielka Brytania 51.76 14. 51.56 9. 1:43.32 +0.87
14. Markus Treichl
Marco Rangl
Ekemini Bassey
Markus Glueck
 Austria 51.65 11. 51.77 16. 1:43.42 +0.97
15. Dominik Dvořák
Adam Dobes
Jakub Nosek
Jan Šindelář
 Czechy 51.80 15. 51.70 14. 1:43.50 +1.05
16. Ivo de Bruin
Jeroen Piek
Bror van der Zijde
Janko Franjic
 Holandia 51.83 16. 51.73 15. 1:43.56 +1.11
17. Clemens Bracher
Michael Kuonen
Marcel Dobler
Alain Knuser
 Szwajcaria 51.86 17. NQ 51.86
18. Mateusz Luty
Kamil Masztak
Grzegorz Kossakowski
Łukasz Miedzik
 Polska 51.90 18. NQ 51.90
DNS Rudy Rinaldi
Steven Borges Mendonaca
Boris Vain
Thibault Demarthon
 Monako DNS

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]