Mistrzostwa Europy w Curlingu 1977

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Curlingu 1977 odbyły się między 22 a 26 listopada 1977 w stolicy Norwegii, Oslo, w Askerhallen.

W rywalizacji udział wzięło 18 drużyn (8 kobiecych i 10 męskich), w mistrzostwach zadebiutowała męska reprezentacja Holandii.

Podczas tych mistrzostw rozegrano jedynie fazę grupową i na jej podstawie przyznano medale. W konkurencji kobiet tytuł mistrzowski z 1976 obroniły Szwedki (Elisabeth Branäs), srebrne medale przyznano Szwajcarkom (Nicole Zloczower) a brązowe Szkotkom (Betty Law).

Także męska drużyna Szwecji (Ragnar Kamp) wywalczyła pierwsze miejsce na podium, drugą lokatę i srebrne medale zdobyli Szkoci (Ken Horton) a brązowe Niemcy (Hans Jörg Herberg).

Spis treści
Kobiety
Reprezentacje
Klasyfikacja końcowa
Round Robin1234567
Mężczyźni
Reprezentacje
Klasyfikacja końcowa
Round Robin123456789
Linki zewnętrzne
1976 1977 1978

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Kraj Miasto Skip Trzecia Druga Otwierająca
 Anglia Janette Forrest Enid Logan Mary Aitchison Dorothy Shell
 Francja Paulette Delachat Suzanne Parodi Erna Gay Francoise Duclos
 RFN Renate Grüner Valentina Fischer-Weppler Irmi Wagner Traudl Krämer
 Norwegia Bente Hoel Herborg Pettersen Åse Wilhelmsen Anne Sofie Bjaanaes
 Szkocja Betty Law Bea Dodds Margaret Paterson Margaret Cadzow
 Szwajcaria Nicole Zloczower Rose Marie Steffen Ebe Beyeler Nelly Moser
 Szwecja Örebro
Örebro Curlingklubb
Elisabeth Branäs Eva Rosenhed Britt-Marie Ericson Anne-Marie Ericsson
 Włochy Maria-Grazzia Constantini Tea Valt Ann Lacedelli Marina Pavani

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Szwecja 7 0 65 29
2  Szwajcaria 6 1 65 36
3  Szkocja 4 3 59 44
4  Francja 3 4 63 58
5  Anglia 3 4 39 72
6  Norwegia 2 5 43 69
7  Włochy 2 5 51 56
8  RFN 1 6 45 66

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

 Szkocja 9:7  Włochy
 Szwajcaria 10:8  Francja
 Anglia 10:9  Norwegia
 Szwecja 9:7  RFN


Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

 Szwecja 15:5  Anglia
 Szkocja 16:3  Norwegia
 Francja 11:10  Włochy
 Szwajcaria 15:2  RFN


Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

 Francja 13:7  Norwegia
 Anglia 8:6  RFN
 Szwecja 6:4  Szkocja
 Szwajcaria 10:2  Włochy


Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

 Szwajcaria 9:4  Anglia
 Norwegia 8:7  Włochy
 Szwecja 9:4  Francja
 Szkocja 10:6  RFN


Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

 RFN 11:6  Francja
 Szwecja 8:3  Włochy
 Anglia 6:5  Szkocja
 Szwajcaria 7:5  Norwegia


Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

 Szwecja 11:2  Norwegia
 Francja 15:4  Anglia
 Włochy 9:8  RFN
 Szwajcaria 10:8  Szkocja


Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

 Włochy 13:2  Anglia
 Norwegia 9:5  RFN
 Szkocja 7:6  Francja
 Szwecja 7:4  Szwajcaria


Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacje[edytuj | edytuj kod]

Kraj Miasto Skip Trzeci Drugi Otwierający
 Anglia Ronald D. Thornton John D. Kerr Tony Atherton Tony Fraser
 Dania Hvidovre
Hvidovre Curling Club
Jørn Blach Freddy Bartelsen Bent Jørgensen Antonny Hinge
 Francja Megève
Mont d'Arbois Curling Club
André Tronc Jean-Louis Sibuet Gaby Ronchis Jean-Francois Orset
 Holandia Eric Harmsen Robert Harmsen Jack De Meyere Arthur Taudin-Scabot
 RFN Hans Jörg Herberg Sigi Heinle Wolfgang Metzeler Franz Schmidt
 Norwegia Oslo
Brumunddal Curling Club
Sjur Loen Morten Søgaard Dagfinn Loen Roar Rise
 Szkocja Glasgow
Carmunnock & Rutherglen Curling Club
Ken Horton Willie Jamieson Keith Douglas Richard Harding
 Szwajcaria Paul Hofer Dieter Kraft Walter Glaser Bruno Schallberger
 Szwecja Härnösand
Härnösands Curlingklubb
Ragnar Kamp Björn Rudström Håkan Rudström Christer Mårtensson
 Włochy Cortina d'Ampezzo
Tofane Curling Club
Giuseppe Dal Molin Giancarlo Valt Enea Pavani Ivo Lorenzi

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Szwecja 9 0 95 38
2  Szkocja 7 2 83 41
3  RFN 6 3 47 40
4  Włochy 5 4 57 65
5  Norwegia 5 4 67 49
6  Francja 4 5 67 65
7  Szwajcaria 4 5 72 60
8  Dania 3 6 65 63
9  Anglia 2 7 48 105
10  Holandia 0 9 33 108

Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

 Szwecja 11:5  Dania
 Francja 7:4  Norwegia
 Włochy 12:4  Holandia
 Szkocja 8:2  RFN
 Szwajcaria 10:6  Anglia


Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

 RFN 7:6  Francja
 Włochy 9:6  Anglia
 Szkocja 7:5  Dania
 Norwegia 8:5  Szwajcaria
 Szwecja 11:5  Holandia


Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

 Włochy 10:7  Norwegia
 Szkocja 15:3  Holandia
 RFN 4:3  Szwajcaria
 Szwecja 15:3  Anglia
 Francja 10:2  Dania


Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

 Szwajcaria 15:6  Holandia
 Szwecja 6:1  RFN
 Anglia 9:6  Francja
 Włochy 7:6  Dania
 Norwegia 10:4  Szkocja


Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

 Szkocja 8:2  Włochy
 Szwajcaria 12:5  Dania
 Norwegia 5:3  Holandia
 RFN 9:3  Anglia
 Szwecja 12:5  Francja


Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

 Francja 12:4  Holandia
 Norwegia 18:4  Anglia
 Dania 10:3  RFN
 Szwecja 5:3  Szkocja
 Szwajcaria 8:5  Włochy


Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

 RFN 4:2  Norwegia
 Dania 11:3  Holandia
 Szwecja 11:3  Włochy
 Francja 8:7  Szwajcaria
 Szkocja 18:3  Anglia


Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

 Szwecja 10:7  Szwajcaria
 RFN 8:1  Włochy
 Szkocja 12:6  Francja
 Anglia 11:4  Holandia
 Norwegia 7:5  Dania


Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

 Dania 16:3  Anglia
 Szkocja 8:5  Szwajcaria
 Szwecja 7:6  Norwegia
 Włochy 8:7  Francja
 RFN 9:1  Holandia


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]