Mistrzostwa Europy w Judo 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Judo 2017
2016 2018
Dyscyplina Judo
Organizator  Polska
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 20 kwietnia 2017
Warszawa
Zamknięcie (finał) 23 kwietnia 2017
Warszawa

66. Mistrzostwa Europy w Judo odbyły się w dniach 20–23 kwietnia 2017 w Warszawie w hali Torwar.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
do 60 kg Rosja Robert Mszwidobadze Bułgaria Janisław Gerczew Azerbejdżan Orxan Səfərov
Hiszpania Francisco Garrigos
do 66 kg Ukraina Heorhij Zantaraja Słowenia Adrian Gomboc Azerbejdżan Nicat Şıxəlizadə
Słowacja Matej Poliak
do 73 kg Azerbejdżan Hidayət Heydərov Rosja Musa Moguszkow Azerbejdżan Rüstəm Orucov
Szwecja Tommy Macias
do 81 kg Rosja Ałan Chubiecow Niemcy Dominic Ressel Rosja Asłan Łappinagow
Chorwacja Dominik Družeta
do 90 kg Serbia Aleksandar Kukolj Francja Axel Clerget Gruzja Beka Ghwiniaszwili
Rosja Chusien Chałmurzajew
do 100 kg Azerbejdżan Elxan Məmmədov Francja Cyrille Maret Rosja Kiriłł Dienisow
Rosja Kazbiek Zankiszyjew
powyżej 100 kg Gruzja Guram Tusziszwili Gruzja Adam Okruaszwili Czechy Lukáš Krpálek
Holandia Roy Meyer
turniej drużynowy  Gruzja
Fridon Gigani
Beka Ghwiniaszwili
Lasza Giunaszwili
Uszangi Margiani
Waża Margwelaszwili
Adam Okruaszwili
Zebeda Rechwiaszwili
Lasza Szawdatuaszwili
Guram Tusziszwili
 Rosja
Abdula Abdulżaliłow
Anzaur Ardanow
Chusien Chałmurzajew
Dienis Jarcew
Dienis Kalinin
Łali Kurżiew
Magomed Magomiedow
Renat Sajdow
Stanisław Siemienow
Andriej Wołkow
 Węgry
Ákos Bartha
Barna Bor
Miklós Cirjenics
László Csoknyai
Frigyes Szabó
Gábor Vér

 Ukraina
Stanisław Bondarenko
Gework Chaczatrian
Jakiw Chammo
Dmytro Kaniwiec
Siergiej Kriwczacz
Quedjau Nhabali
Wadym Syniawski

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
do 48 kg Ukraina Daria Biłodid Rosja Irina Dołgowa Rumunia Monica Ungureanu
Węgry Éva Csernoviczky
do 52 kg Kosowo Majlinda Kelmendi Rosja Alesia Kuzniecowa Szwajcaria Evelyne Tschopp
Portugalia Joana Ramos
do 57 kg Francja Priscilla Gneto Niemcy Theresa Stoll Kosowo Nora Gjakova
Francja Hélène Receveaux
do 63 kg Słowenia Tina Trstenjak Francja Margaux Pinot Wielka Brytania Alis Szlezinger
Austria Kathrin Unterwurzacher
do 70 kg Holandia Sanne van Dijke Niemcy Giovanna Scoccimarro Chorwacja Barbara Matić
Francja Marie-Eve Gahié
do 78 kg Francja Audrey Tcheuméo Holandia Guusje Steenhuis Węgry Abigél Joó
Wielka Brytania Natalie Powell
powyżej 78 kg Białoruś Maryna Słucka Ukraina Switłana Jariomka Niemcy Carolin Weiß
Bośnia i Hercegowina Larisa Cerić
turniej drużynowy  Francja
Emilie Andéol
Amandine Buchard
Sama Hawa Camara
Mélanie Clément
Marie-Eve Gahié
Margaux Pinot
Hélène Receveaux
 Polska
Anna Borowska
Katarzyna Kłys
Julia Kowalczyk
Sandra Lickun
Agata Ozdoba
Beata Pacut
Karolina Pieńkowska
Karolina Tałach
Anna Załęczna
 Chorwacja
Maja Blagojević
Ivana Maranić
Barbara Matić
Marijana Mišković-Hasanbegović
Tena Šikić
Ivana Šutalo
Tihea Topolovec

 Niemcy
Nadja Bazynski
Sappho Çoban
Nieke Nordmeyer
Giovanna Scoccimarro
Theresa Stoll
Martyna Trajdos
Anna-Maria Wagner
Carolin Weiß

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Francja 3 3 2 8
2  Rosja 2 4 4 10
3  Gruzja 2 1 1 4
 Ukraina 2 1 1 4
5  Azerbejdżan 2 0 3 5
6  Holandia 1 1 1 3
7  Słowenia 1 1 0 2
8  Kosowo 1 0 1 2
9  Białoruś 1 0 0 1
 Serbia 1 0 0 1
11  Niemcy 0 3 2 5
12  Bułgaria 0 1 0 1
 Polska 0 1 0 1
14  Chorwacja 0 0 3 3
 Węgry 0 0 3 3
16  Wielka Brytania 0 0 2 2
17  Austria 0 0 1 1
 Bośnia i Hercegowina 0 0 1 1
 Czechy 0 0 1 1
 Hiszpania 0 0 1 1
 Portugalia 0 0 1 1
 Rumunia 0 0 1 1
 Słowacja 0 0 1 1
 Szwajcaria 0 0 1 1
 Szwecja 0 0 1 1

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina
20 kwietnia do 48 kg kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 52 kg kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 57 kg kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 60 kg mężczyzn 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 66 kg mężczyzn 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
21 kwietnia do 63 kg kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 70 kg kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 73 kg mężczyzn 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 81 kg mężczyzn 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
22 kwietnia do 78 kg kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
powyżej 78 kg kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 90 kg mężczyzn 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
do 100 kg mężczyzn 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
powyżej 100 kg mężczyzn 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa
23 kwietnia turnieje drużynowe mężczyzn i kobiet 11:00 Eliminacje
16:00 Runda Finałowa

Polacy[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik / Zawodniczka Konkurencja 1/32 finału 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Repasaż Półfinał Finał / 3. miejsce
Patryk Wawrzyczek do 66 kg Ukraina Zantaraja
P 000–010
Nie zakwalifikował się
Aleksander Beta do 66 kg Litwa Lukoševičius
W 110–000
Rosja Chan-Magomiedow
P 000–020
Nie zakwalifikował się
Jakub Kubieniec do 81 kg Wolny los Portugalia Martinho
P 000–010
Nie zakwalifikował się
Damian Szwarnowiecki do 81 kg Wolny los Serbia Došen
W 110–000
Rosja Chubiecow
P 000–010
Nie zakwalifikował się
Piotr Kuczera do 90 kg Wolny los Słowacja Žilka
W 010–000
Rosja Chałmurzajew
P 000–010
Nie zakwalifikował się
Patryk Ciechomski do 90 kg Wolny los Estonia Kaljulaid
P 000–110
Nie zakwalifikował się
Jakub Wójcik do 100 kg Austria Fara
P 000–100
Nie zakwalifikował się
Maciej Sarnacki powyżej 100 kg Austria Allerstorfer
W 100–000
Węgry Bor
W 100–000
Bośnia i Hercegowina Sadiković
W 100–000
Gruzja Okruaszwili
P 000–020
Czechy Krpálek
P 000–100
Kamil Grabowski powyżej 100 kg Turcja Adıyaman
W 110–000
Gruzja Tusziszwili
P 000–110
Nie zakwalifikował się
Polska turniej drużynowy  Węgry
P 2–3
Nie zakwalifikowali się
Ewa Konieczny do 48 kg Portugalia Diogo
W 010–000
Ukraina Czerniak
P 000–010
Nie zakwalifikowała się
Karolina Pieńkowska do 52 kg Wielka Brytania Giles
P 000–020
Nie zakwalifikowała się
Agata Perenc do 52 kg Węgry Keliger
W 010–000
Kosowo Krasniqi
P 000–100
Nie zakwalifikowała się
Julia Kowalczyk do 57 kg Holandia Bergstra
P 000–020
Nie zakwalifikowała się
Anna Borowska do 57 kg Wolny los Kosowo Gjakova
P 030–100
Nie zakwalifikowała się
Karolina Tałach do 63 kg Holandia Vermeer
W 100–000
Wielka Brytania Schlesinger
P 000–110
Nie zakwalifikowała się
Agata Ozdoba do 63 kg Wolny los Austria Unterwurzacher
P 000–110
Nie zakwalifikowała się
Katarzyna Kłys do 70 kg Wolny los Holandia Ausma
W 100–000
Chorwacja Matić
P 000–010
Bośnia i Hercegowina Samardžić
W 010–000
Francja Gahié
P 000–110
Beata Pacut do 78 kg Wielka Brytania Powell
P 000–100
Nie zakwalifikowała się
Polska turniej drużynowy Wolny los  Niemcy
W 3–2
 Francja
P 0–5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]