Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

18. Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie – zawody, które odbyły się w dniach 6 – 9 lipca 2006 roku w Račicach (Czechy).

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Węgry 10 4 4 18
2  Niemcy 4 11 3 18
3  Rosja 4 1 1 6
4  Białoruś 2 3 2 7
5  Rumunia 2 2 3 7
6  Słowacja 2 0 0 2
7  Hiszpania 1 1 1 3
8  Polska 1 1 0 2
9  Wielka Brytania 1 0 0 1
10  Litwa 0 2 2 4
11  Czechy 0 2 0 2
12  Ukraina 0 0 3 3
13  Włochy 0 0 2 2
13  Szwecja 0 0 2 2
15  Dania 0 0 1 1
15  Francja 0 0 1 1
15  Finlandia 0 0 1 1
15  Izrael 0 0 1 1
Razem 27 27 27 81

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m Rosja Maksym Opaliew 38,975 Czechy Martin Doktor 39,531 Litwa Jewgienij Szuklin 39,543
C-1 500 m Rosja Maksym Opaliew 1:49,935 Rumunia Florin Mironcić 1:51,127 Ukraina Jurij Czeban 1:51,155
C-1 1000 m Rumunia Florin Mironcić 3:54,600 Niemcy Andreas Dittmer 3:54,844 Rosja Maksym Opaliew 3:55,376
C-2 200 m  Rosja
Jewgienij Ignatow
Iwan Sztyl
35,859  Litwa
Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
36,503  Ukraina
Siergiej Klimniuk
Dmytro Sablin
36,775
C-2 500 m  Rosja
Siergiej Uliegin
Aleksander Kostogłod
1:39,626  Niemcy
Robert Nuck
Stefan Holtz
1:40,810  Rumunia
Iosif Chirila
Andrei Cuculici
1:40,954
C-2 1000 m  Polska
Marcin Grzybowski
Łukasz Woszczyński
3:32,807  Niemcy
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
3:32,935  Białoruś
Andrij Bahdanowicz
Aliaksandr Bahdanowicz
3:35,039
C-4 200 m  Białoruś
Dzmitri Rabczanka
Dzmitri Wajczikin
Kanstantin Szczarbak
Aliaksandr Wałczeski
33,241  Węgry
Pal Sarudi
Marton Joob
Gábor Horváth
Peter Balazs
33,373  Litwa
Raimundas Labuckas
Tomas Gadeikis
Jewgienij Miasniankin
Kazimieras Reksnys
33,449
C-4 500 m  Rumunia
Florin Mironcić
Gabiel Talpa
Silviu Simioncencu
Loredan Popa
1:30,286  Białoruś
Aliaksandr Kurliandczyk
Aliaksandr Żukowski
Aliaksandr Bahdanowicz
Andrij Bahdanowicz
1:31,818  Węgry
Imre Pulai
Ferenc Novák
Edvin Csabai
Gabor Furdok
1:33,890
C-4 1000 m  Niemcy
Robert Nuck
Stefan Holtz
Thomas Luck
Stephan Breuing
3:14,459  Białoruś
Dzmitri Rabczanka
Dzmitri Wajczikin
Kanstantin Szczarbak
Aliaksandr Wałczeski
3:15,407  Węgry
Marton Metka
Robert Mike
Matyas Safran
Gabor Balazs
3:16,923

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Niemcy Ronald Rauhe 34,516 Hiszpania Carlos Perez Rial 34,644 Ukraina Mykoła Kremer 35,252
K-1 500 m Węgry Zoltan Benko 1:38,428 Rosja Anton Riachow 1:38,872 Niemcy Lutz Altepost 1:38,988
K-1 1000 m Wielka Brytania Tim Brabants 3:28,586 Węgry Zoltan Benko 3:30,162 Szwecja Markus Oscarsson 3:30,538
K-2 200 m  Niemcy
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
31,818  Litwa
Alvydas Duonela
Egdius Balciunas
31,958  Izrael
Michael Kołganow
Barak Lufan
31,994
K-2 500 m  Niemcy
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
1:27,505  Węgry
Zoltán Kammerer
Gabor Kucsera
1:27,697  Białoruś
Raman Piatruszenka
Wadzim Machnieu
1:28,249
K-2 1000 m  Węgry
Zoltán Kammerer
Gabor Kucsera
3:09,703  Niemcy
Andreas Ihle
Rupert Wagner
3:10,455  Hiszpania
Javier Agueria Hernanz
Pablo Banos Yerga
3:11,955
K-4 200 m  Białoruś
Raman Piatruszenka
Alaksiej Abałmasau
Dziamin Turczyn
Wadzim Machnieu
29,893  Czechy
Svatopluk Batka
Jan Sterba
Pavel Holubar
Filip Svab
29,989  Węgry
Viktor Kadler
Gergely Gyertanos
Balazs Babella
Istvan Bee
30,069
K-4 500 m  Słowacja
Michał Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Erik Vlcek
Robert Erban
1:20,136  Rumunia
Marian Baban
Alin Anton
Alexandru Ceausu
Vasile Stefan
1:20,616  Węgry
Marton Sik
Attila Csamango
Attila Boros
Gabor Bozsik
1:20,664
K-4 1000 m  Słowacja
Michał Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Erik Vlcek
Robert Erban
2:50,377  Białoruś
Raman Piatruszenka
Alaksiej Abałmasau
Dziamin Turczyn
Wadzim Machnieu
2:50,437  Niemcy
Lutz Altepost
Norman Bröckl
Bjoern Bach
Bjoern Goldschmidt
2:50,733

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Hiszpania Teresa Rivas Portela 39,933 Węgry Timea Paksy 40,181 Francja Anne Laure Viard 40,949
K-1 500 m Węgry Dalma Benedek 1:52,218 Polska Beata Mikołajczyk 1:52,802 Niemcy Nicole Reinhardt 1:52,830
K-1 1000 m Węgry Dalma Benedek 3:53,155 Niemcy Katrin Wagner-Augustin 3:53,635 Włochy Josefa Idem 3:56,735
K-2 200 m  Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
36,804  Niemcy
Fanny Fischer
Katrin Wagner-Augustin
37,132  Finlandia
Jenni Honkanen
Anne Rikala
37,168
K-2 500 m  Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
1:39,733  Niemcy
Fanny Fischer
Katrin Wagner-Augustin
1:41,017  Włochy
Fabiana Sgrol
Alessandra Galiotto
1:41,381
K-2 1000 m  Węgry
Katalin Kovács
Natasa Janics
3:36,160  Niemcy
Gesine Ruge
Judith Hoermann
3:37,556  Dania
Anne Lolk Thomsen
Mette Bradfod
3:38,328
K-4 200 m  Węgry
Timea Paksy
Katalin Kovács
Natasa Janics
Melinda Patyi
33,939  Niemcy
Carolin Leonhardt
Judith Hoermann
Nicole Reinhardt
Gesine Ruge
34,777  Szwecja
Josefin Nordlow
Karin Johansson
Anna Karlsson
Sofia Paldanius
35,125
K-4 500 m  Węgry
Timea Paksy
Katalin Kovács
Natasa Janics
Krisztina Fazekas
1:31,458  Niemcy
Carolin Leonhardt
Judith Hoermann
Conny Waßmuth
Gesine Ruge
1:32,714  Rumunia
Florica Vulpes
Mariana Ciobanu
Lidia Talpa
Alina Platon
1:34,274
K-4 1000 m  Węgry
Timea Paksy
Katalin Kovács
Natasa Janics
Alexandra Keresztesi
3:15,389  Niemcy
Carolin Leonhardt
Silke Hoermann
Miriam Frenken
Tanja Schuck
3:17,617  Rumunia
Florica Vulpes
Mariana Ciobanu
Lidia Talpa
Alina Platon
3:17,885

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]