Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie odbyły się w dniach 27 czerwca-1 lipca 2007 roku w hiszpańskiej Pontevedra.

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Niemcy 9 4 3 16
2  Węgry 5 7 7 19
3  Białoruś 4 4 1 9
4  Słowacja 2 1 0 3
5  Litwa 2 0 0 2
6  Rosja 1 5 0 6
7  Szwecja 1 1 2 4
8  Wielka Brytania 1 1 0 2
9  Serbia 1 0 1 2
10  Norwegia 1 0 0 1
11  Polska 0 3 5 8
12  Finlandia 0 1 1 2
13  Ukraina 0 0 2 2
 Hiszpania 0 0 2 2
15  Francja 0 0 1 1
 Rumunia 0 0 1 1
 Włochy 0 0 1 1
Razem 27 27 27 81

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m Litwa Jewgienij Suklin 41,969 Rosja Maksym Opaliew 42,092 Ukraina Jurij Czeban 42,132
C-1 500 m Niemcy Andreas Dittmer 1:54,540 Rosja Nikołaj Lipkin 1:54,613 Hiszpania David Cal Figueroa 1:55,733
C-1 1000 m Węgry Attila Vajda 4:04,429 Rosja Maksym Opaliew 4:07,712 Hiszpania David Cal Figueroa 4:08,676
C-2 200 m  Litwa
Raimundas Labuckas
Tomas Gaideikis
38,387  Rosja
Jewgienij Ignatiew
Iwan Sztyl
38,690  Niemcy
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
38,973
C-2 500 m  Białoruś
Alaksandr Bahdanowicz
Andrej Bahdanowicz
1:59,188  Rosja
Siergiej Uliegin
Aleksander Kostogłod
1:59,818  Węgry
Gyorgi Kolonics
Gyorgi Kozmann
2:00,454
C-2 1000 m  Niemcy
Christian Gille
Tomasz Wylenzek
3:48,304  Węgry
Gyorgi Kolonics
Gyorgi Kozmann
3:48,574  Białoruś
Andrej Bahdanowicz
Alaksandr Bahdanowicz
3:50,087
C-4 200 m  Rosja
Jewgienij Dorochin
Nikołaj Lipkin
Jewgienij Ignatiew
Iwan Sztyl
35,150  Białoruś
Dzmitri Rabczanka
Kanstatnin Szczarbak
Dzmitri Wajczikin
Aliaksandr Wałczeski
35,456  Węgry
Pal Sarudi
Peter Balazs
Gábor Horváth
Marton Joob
35,889
C-4 500 m  Białoruś
Alaksandr Bahdanowicz
Andrej Bahdanowicz
Aliaksandr Żukowski
Aliaksandr Kurliandczik
1:38,376  Polska
Paweł Skowroński
Arkadiusz Toński
Łukasz Woszczyński
Marcin Grzybowski
1:39,286  Niemcy
Robert Nuck
Stefan Holtz
Thomas Luck
Sebastian Brendel
1:39,359
C-4 1000 m  Białoruś
Dzmitri Rabczanka
Dzmitri Wajczikin
Kanstantin Szczarbak
Aliaksandr Wałczeski
3:30,660  Węgry
Marton Metka
Robert Mike
Matyas Safran
Gabor Balazs
3:31,229  Rumunia
Silviu Simioncencu
Josif Chirila
Andrei Cuculici
Nicolae Flocea
3:34,439

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Niemcy Jonas Ems 36,796 Polska Marek Twardowski 37,119 Węgry Gergely Gyertyanos 37,432
K-1 500 m Wielka Brytania Tim Brabants 1:42,653 Szwecja Anders Gustafsson 1:42,905 Polska Marek Twardowski 1:43,450
K-1 1000 m Norwegia Eirik Veraas Larsen 3:39,179 Wielka Brytania Tim Brabants 3:40,342 Węgry Zoltan Benko 3:41,742
K-2 200 m  Białoruś
Raman Piatruszenka
Wadzim Machnieu
33,664  Niemcy
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
33,669  Serbia
Ognjen Filipović
Dragan Zorić
33,915
K-2 500 m  Niemcy
Ronald Rauhe
Tim Wieskötter
1:33,906  Białoruś
Raman Piatruszenka
Wadzim Machnieu
1:34,436  Polska
Tomasz Mendelski
Adam Wysocki
1:36,235
K-2 1000 m  Węgry
Gabor Kucsera
Zoltán Kammerer
3:26,174  Niemcy
Andreas Ihle
Rupert Wagner
3:21,867  Francja
Philippe Colin
Cyrille Carre
3:21,957
K-4 200 m  Serbia
Ognjen Filipović
Dragan Zorić
Milan Djenadić
Bora Sibinkić
31,088  Białoruś
Raman Piatruszenka
Wadzim Machnieu
Dziamin Turczyn
Aliaksei Abalmasau
31,498  Węgry
Viktor Kadler
Gergely Gyertyanos
Istvan Bee
Balazs Babella
31,685
K-4 500 m  Słowacja
Richard Riszdorfer
Michał Riszdorfer
Erik Vlcek
Juraj Tarr
1:25,210  Białoruś
Dzianis Żyhadła
Stanislau Strelczanka
Rusłan Biczan
Siarhiej Findziukiewicz
1:26,729  Węgry
Marton Sik
Attila Boros
Attila Csamanga
Gabor Bozsik
1:26,829
K-4 1000 m  Słowacja
Michał Riszdorfer
Richard Riszdorfer
Juraj Tarr
Erik Vlcek
3:02,812  Węgry
Lajos Gyokos
Roland Kokeny
Ákos Vereckei
Gábor Horváth
3:03,372  Polska
Marek Twardowski
Adam Wysocki
Adam Seroczyński
Tomasz Mendelski
3:03,812

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m Węgry Natasa Janics 42,469 Finlandia Anne Rikala 43,448 Ukraina Inna Osypenko-Radomska 43,468
K-1 500 m Niemcy Katrin Wagner-Augustin 1:53,985 Węgry Katalin Kovács 1:54,598 Finlandia Anne Rikala 1:55,218
K-1 1000 m Szwecja Sofia Paldanius 4:08,410 Węgry Katalin Kovács 4:09,490 Niemcy Frederike Leue 4:09,530
K-2 200 m  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
39,170  Słowacja
Ivana Kmetova
Martina Kohlova
39,356  Węgry
Timea Paksy
Melinda Patyi
39,896
K-2 500 m  Węgry
Timea Paksy
Dalma Benedek
1:46,714  Niemcy
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
1:47,199  Polska
Monika Borowicz
Dorota Kuczkowska
: 47,984
K-2 1000 m  Węgry
Danusia Kozak
Gabriella Szabo
3:51,404  Polska
Małgorzata Chojnacka
Ewelina Wojnarowska
3:51,944  Szwecja
Annika Andersson
Emma Andersson
3:54,970
K-4 200 m  Niemcy
Carolin Leonhardt
Conny Waßmuth
Maren Knebel
Katrin Wagner-Augustin
37,202  Węgry
Timea Paksy
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
Melinda Patyi
37,312  Szwecja
Josefina Nordlow
Anna Karlsson
Karin Johansson
Sofia Paldanius
37,892
K-4 500 m  Niemcy
Conny Waßmuth
Carolin Leonhardt
Maren Knebel
Katrin Wagner-Augustin
1:38,553  Węgry
Timea Paksy
Katalin Kovács
Krisztina Fazekas
Melinda Patyi
1:40,027  Polska
Sandra Pawełczak
Aneta Konieczna
Małgorzata Chojnacka
Ewelina Wojnarowska
1:40,305
K-4 1000 m  Węgry
Timea Paksy
Dalma Benedek
Krisztina Fazekas
Alexandra Keresztesi
3:27,060  Niemcy
Judith Hoermann
Gesine Ruge
Frederike Leue
Marina Schuck
3:29,613  Włochy
Stefania Cical
Alice Fagioli
Alessandra Galiotto
Fabiana Sgroi
3:29,726

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]