Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie odbyły się w dniach 2-4 lipca 2010 roku w Avilés (Hiszpania).

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Niemcy 6 4 5 15
2  Węgry 6 4 2 12
3  Wielka Brytania 4 0 1 5
4  Białoruś 3 1 3 8
5  Litwa 2 0 0 2
6  Rosja 1 4 2 7
7  Azerbejdżan 1 1 0 2
8  Rumunia 1 0 1 2
9  Hiszpania 0 3 2 6
10  Francja 0 2 0 2
11  Polska 0 1 3 4
12  Słowacja 0 1 1 2
13  Szwecja 0 1 0 1
13  Ukraina 0 1 0 1
15  Dania 0 0 1 1
15  Portugalia 0 0 1 1
17  Czechy 0 0 1 1
Razem 24 24 24 72

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kanadyjki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
C-1 200 m[1] Litwa Jewgenij Szuklin 40,031 Ukraina Jurij Czeban 40,305 Rosja Iwan Sztyl 40,334
C-1 500 m Białoruś Dzianis Harasza 1:48,259 Francja Mathieu Goubel 1:49,876 Niemcy Tomasz Wylenzek 1:50,489
C-1 1000 m Niemcy Sebastian Brendel 3:59,106 Francja Mathieu Goubel 3:59,996 Węgry Pál Sarudi 4:00,786
C-1 5000 m Niemcy Ronald Verch 23:10,386 Hiszpania Jose Luis Bouza Pregal 23,18,546 Słowacja Marian Ostrcil 23:20,018
C-2 200 m  Litwa
Tomas Gadeikis
Raimundas Labuckas
35,940  Rosja
Jewgenij Ignatow
Iwan Sztyl
36,322  Białoruś
Dmitrij Rabczanka
Alaksandr Wauczeski
37,096
C-2 500 m  Rumunia
Silviu Dumitrescu
Victor Mihalachi
1:38,642  Azerbejdżan
Sergiej Bezugli
Maksim Prokopenko
1:38,825  Białoruś
Dmitrij Rabczanka
Alaksandr Wauczeski
1:39,017
C-2 1000 m[2]  Azerbejdżan
Siergiej Bezugli
Maksim Prokopenko
3:34,115  Rosja
Aleksiej Korowaszkow
Ilija Perwuczin
3:34,745  Rumunia
Silviu Dumitrescu
Victor Mihalachi
3:34,930
C-4 1000 m[2]  Rosja
Aleksandr Kostogłod
Maksim Opalew
Paweł Pietrow
Kirił Szamszurin
3:17,363  Białoruś
Dzianis Harasza
Dmitrij Rabczanka
Dmitrij Waiziszkin
Alaksandr Wauczeski
3:18,438  Niemcy
Erik Rebstock
Ronald Verch
Chris Wend
Tomasz Wylenzek
3:19,084

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m[1] Wielka Brytania Edward McKeever 35,580 Niemcy Ronald Rauhe 35,747 Polska Piotr Siemionowski 36,127
K-1 500 m Węgry Tamás Szalai 1:38,072 Szwecja Anders Gustafsson 1:38,881 Niemcy Max Hoff 1:39,062
K-1 1000 m[2] Niemcy Max Hoff 3:33,018 Białoruś Oleg Jurenja 3:34,148 Dania René Holten Poulsen 3:35,228
K-1 5000 m Białoruś Aleksiej Jurenja 19:55,607 Niemcy Max Hoff 19:58,904 Rosja Ilja Miedwiediew 20:16,564
K-2 200 m[1]  Wielka Brytania
Liam Heath
Jonathan Schofield
31,872  Hiszpania
Saúl Craviotto
Carlos Pérez
31,910  Węgry
István Beé
Rudolf Dombi
32,201
K-2 500 m  Białoruś
Wadzim Machnieu
Raman Piatruszczenka
1:28,818  Hiszpania
Saúl Craviotto
Carlos Pérez
1:29,258  Portugalia
Fernando Pimenta
Emanuel Silva
1:29,658
K-2 1000 m[2]  Niemcy
Martin Hollstein
Andreas Ihle
3:11,283  Węgry
Zoltán Kammerer
Ákos Vereckei
3:12,198  Hiszpania
Diego Cosgaya
Emilio Merchan
3:13,843
K-4 1000 m  Niemcy
Hendrik Bertz
Norman Bröckl
Marcus Gross
Tim Wieskoetter
2:54,961  Węgry
Rudolf Dombi
Gergely Hadvina
Roland Kokeny
Tamás Szalai
2:54,961  Czechy
Daniel Havel
Ondřej Horský
Jan Souček
Jan Štěrba
2:55,316

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kajaki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
K-1 200 m[1] Węgry Natasa Janics 40,405 Polska Marta Walczykiewicz 40,505 Hiszpania Teresa Portela 40,591
K-1 500 m Węgry Danuta Kozák 1:49,010 Niemcy Katrin Wagner-Augustin 1:49,250 Wielka Brytania Rachel Cawthorn 1:49,564
K-1 1000 m[2] Wielka Brytania Rachel Cawthorn 3:58,346 Niemcy Franziska Weber 4:00,806 Polska Beata Mikołajczyk 4:01,276
K-1 5000 m Wielka Brytania Lani Belcher 22:22,457 Węgry Tamara Csipes 22:29,359 Białoruś Marina Paltaran 22:33,297
K-2 200 m[1]  Węgry
Natasa Janics
Katalin Kovács
37,668  Słowacja
Ivana Kmetova
Martina Kohlová
38,059  Niemcy
Fanny Fischer
Carolin Leonhardt
38,090
K-2 500 m  Węgry
Natasa Janics
Katalin Kovács
1:39,627  Rosja
Juliana Sałachowa
Anastazja Siergiejewa
1:40,190  Polska
Marta Walczykiewicz
Ewelina Wojnarowska
1:41,678
K-2 1000 m[2]  Węgry
Tamara Csipes
Gabriella Szabó
3:34,659  Rosja
Juliana Sałachowa
Anastazja Siergiejewa
3:36,254  Niemcy
Tina Dietze
Carolin Leonhardt
3:38,769
K-4 500 m  Niemcy
Tina Dietze
Fanny Fischer
Nicole Reinhardt
Katrin Wagner-Augustin
1:30,719  Węgry
Dalma Benedek
Tamara Csipes
Danuta Kozák
Gabriella Szabó
1:30,805  Hiszpania
Beatriz Manchon
Sonia Molanes
Teresa Portela
Jana Smidakova
1:32,914

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e ME w kajakarstwie – Trzy medale Polaków, sportowefakty.wp.pl (pol.).
  2. a b c d e f ME w Kajakarstwie: Brązowy medal Mikołajczyk, sportowefakty.wp.pl (pol.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]