Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2016
2015 2017
Data 19 – 23 października 2016
Gospodarz Francja Yvelines
Organizator Europejska Unia Kolarska
Liczba konkurencji 22

Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2016 – 7. w historii mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Odbywały się między 19 a 23 października 2016 roku w hali Vélodrome National w francuskim Yvelines.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Sprint indywidualny Rosja Pawieł Jakuszewski Holandia Roy van den Berg Ukraina Andrij Wynokurow
Sprint drużynowy  Polska
Maciej Bielecki
Kamil Kuczyński
Mateusz Rudyk
Mateusz Lipa
 Wielka Brytania
Jack Carlin
Ryan Owens
Joseph Truman
 Niemcy
Eric Engler
Robert Förstemann
Jan May
Wyścig indywidualny na dochodzenie Francja Corentin Ermenault Włochy Filippo Ganna Holandia Dion Beukeboom
Wyścig drużynowy na dochodzenie  Francja
Thomas Denis
Corentin Ermenault
Florian Maitre
Sylvain Chavanel
Benjamin Thomas
 Włochy
Filippo Ganna
Simone Consonni
Francesco Lamon
Michele Scartezzini
Liam Bertazzo
 Wielka Brytania
Matthew Bostock
Oliver Wood
Kian Emadi
Mark Stewart
Steven Burke
Keirin Czechy Tomáš Bábek Ukraina Andrij Wynokurow Francja Charly Conord
Omnium Hiszpania Albert Torres Szwajcaria Gaël Suter Francja Benjamin Thomas
1000 m Francja Quentin Lafargue Niemcy Eric Engler Czechy Tomáš Bábek
Wyścig punktowy Dania Niklas Larsen Belgia Kenny De Ketele Białoruś Raman Ramanau
Scratch Szwajcaria Gaël Suter Polska Adrian Tekliński Holandia Wim Stroetinga
Wyścig eliminacyjny Szwajcaria Loïc Perizzolo Grecja Christos Wolikakis Czechy Jiří Hochmann
Madison  Hiszpania
Sebastián Mora
Albert Torres
 Francja
Morgan Kneisky
Benjamin Thomas
 Belgia
Kenny De Ketele
Moreno De Pauw

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Sprint indywidualny Litwa Simona Krupeckaitė Rosja Anastasija Wojnowa Hiszpania Tania Calvo
Sprint drużynowy  Rosja
Darja Szmielowa
Anastasija Wojnowa
 Hiszpania
Tania Calvo
Helena Casas
 Litwa
Simona Krupeckaitė
Miglė Marozaitė
Wyścig indywidualny na dochodzenie Wielka Brytania Katie Archibald Polska Justyna Kaczkowska Irlandia Anna Turvey
Wyścig drużynowy na dochodzenie  Włochy
Elisa Balsamo
Tatiana Guderzo
Simona Frapporti
Silvia Valsecchi
Francesca Pattaro
 Polska
Justyna Kaczkowska
Katarzyna Pawłowska
Daria Pikulik
Nikol Płosaj
Łucja Pietrzak
 Wielka Brytania
Emily Kay
Dannielle Khan
Manon Lloyd
Emily Nelson
Keirin Ukraina Lubow Basowa Belgia Nicky Degrendele Litwa Simona Krupeckaitė
Omnium Wielka Brytania Katie Archibald Holandia Kirsten Wild Belgia Lotte Kopecky
500 m Rosja Darja Szmielowa Niemcy Pauline Grabosch Rosja Anastasija Wojnowa
Wyścig punktowy Holandia Kirsten Wild Belgia Jolien D’Hoore Polska Katarzyna Pawłowska
Scratch Litwa Aušrinė Trebaitė Wielka Brytania Elinor Barker Holandia Kirsten Wild
Wyścig eliminacyjny Holandia Kirsten Wild Wielka Brytania Katie Archibald Francja Laurie Berthon
Madison  Belgia
Jolien D’Hoore
Lotte Kopecky
 Wielka Brytania
Emily Kay
Emily Nelson
 Holandia
Nina Kessler
Kirsten Wild

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]