Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2014 – rzut dyskiem kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2014
Rzut dyskiem kobiet
Złoty medal Chorwacja Sandra Perković
Srebrny medal Francja Melina Robert-Michon
Brązowy medal Niemcy Shanice Craft

Rzut dyskiem kobiet – jedna z konkurencji technicznych rozgrywanych podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy na Letzigrund Stadion w Zurychu.

Tytuł mistrzowski z 2012 roku obroniła Sandra Perković. W zawodach nie wystąpiły reprezentantki Polski.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[1].
15 sierpnia 10:10 Eliminacje
16 sierpnia 16:45 Finał

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje rekord świata, rekord Europy, rekord Mistrzostw Europy, a także najlepszy rezultat na świecie i w Europie w sezonie 2014 przed rozpoczęciem mistrzostw.

Zawodnik Wynik Miejsce Data
Rekord świata Niemiecka Republika Demokratyczna Gabriele Reinsch 76,80 Niemiecka Republika Demokratyczna Neubrandenburg 1988-07-099 lipca 1988
Rekord Europy
Rekord mistrzostw Europy Niemiecka Republika Demokratyczna Diana Sachse 71,36 Niemiecka Republika Demokratyczna Stuttgart 1986-08-2828 sierpnia 1986
Listy światowe Chorwacja Sandra Perković 70,52 Chińska Republika Ludowa Szanghaj 2014-05-1818 maja 2014
Listy europejskie

Listy europejskie[edytuj | edytuj kod]

Tabela przedstawia 10 najlepszych wyników uzyskanych w sezonie 2014 przez europejskich lekkoatletów przed rozpoczęciem mistrzostw.

Lp. Zawodnik Reprezentacja Wynik Data Miejsce
1. Sandra Perković  Chorwacja 70,52 11 maja Wielka Brytania Londyn
2. Nadine Müller  Niemcy 67,30 17 maja Niemcy Halle
3. Julia Fischer  Niemcy 66,46 10 maja Niemcy Wiesbaden
4. Shanice Craft  Niemcy 65,88 26 lipca Niemcy Ulm
5. Zinaida Sendriūtė  Litwa 65,83 21 czerwca Estonia Tallinn
6. Jekatierina Strokowa  Rosja 65,78 10 maja Rosja Moskwa
7. Mélina Robert-Michon  Francja 65,51 21 czerwca Niemcy Brunszwik
8. Anna Rüh  Niemcy 64,17 10 maja Niemcy Wiesbaden
9. Julija Malczewa  Rosja 63,39 3 lipca Rosja Moskwa
10. Natalija Fokina-Semenowa  Ukraina 63,33 25 lipca Ukraina Kirowohrad

Pogrubioną czcionką oznaczono zawodniczki, które wystąpiły na tych mistrzostwach.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

  • Minimum kwalifikacyjne: 57,50 (Q) lub 12 najlepszych rezultatów (q).
Poz. Grupa Zawodnik Reprezentacja Próby Wynik Uwagi
1 2 3
1. B Perković, SandraSandra Perković  Chorwacja 63,93 63,93 Q
2. A Robert-Michon, MélinaMélina Robert-Michon  Francja 63,62 63,62 Q
3. A Craft, ShaniceShanice Craft  Niemcy 61,88 61,88 Q
4. B Rüh, AnnaAnna Rüh  Niemcy 59,84 59,84 Q
5. B Sendriūtė, ZinaidaZinaida Sendriūtė  Litwa 56,76 58,69 58,69 Q
6. B Strokowa, JekatierinaJekatierina Strokowa  Rosja 53,86 58,35 58,35 Q
7. A Fischer, JuliaJulia Fischer  Niemcy 54,92 57,78 57,78 Q
8. A Malczewa, JulijaJulija Malczewa  Rosja x 57,73 57,73 Q
9. B Staňková, EliškaEliška Staňková  Czechy 51,41 51,61 55,79 55,79 q
10. B Kämäräinen, SannaSanna Kämäräinen  Finlandia 54,01 53,93 54,64 54,64 q
11. B Larsson, SofiaSofia Larsson  Szwecja 54,22 x x 54,22 q
12. A Kubelová, JitkaJitka Kubelová  Czechy 52,52 49,56 53,82 53,82 q
13. B Aniballi, ValentinaValentina Aniballi  Włochy 53,60 x 51,16 53,60
14. A Rodrigues, IrinaIrina Rodrigues  Portugalia 51,69 52,53 51,53 52,53
15. A Wiberg, JuliaJulia Wiberg  Szwecja x 52,40 50,81 52,40
16. A Tomašević, DraganaDragana Tomašević  Serbia 52,21 x x 52,21
17. B Lada, AndronikiAndroniki Lada  Cypr 49,13 x 52,18 52,18
18. A Anagnostopulu, HrisulaHrisula Anagnostopulu  Grecja x x 51,08 51,08
19. A Hirvonen, KatriKatri Hirvonen  Finlandia x 50,93 x 50,93
20. B Etholm, GreteGrete Etholm  Norwegia 49,31 50,83 50,55 50,83
21. B Fokina-Semenowa, NatalijaNatalija Fokina-Semenowa  Ukraina x x 46,57 46,57
A Asenjo, SabinaSabina Asenjo  Hiszpania x x x NM

Finał[edytuj | edytuj kod]

Poz. Zawodnik Reprezentacja Próby Wynik Uwagi
1 2 3 4 5 6
Gold medal europe.svg Perković, SandraSandra Perković  Chorwacja 64,58 67,37 68,78 x 71,08 x 71,08 WL, NR
Silver medal europe.svg Robert-Michon, MélinaMélina Robert-Michon  Francja 55,08 62,96 59,05 65,33 x 62,18 65,33
Bronze medal europe.svg Craft, ShaniceShanice Craft  Niemcy 62,36 64,33 61,33 64,01 62,66 60,71 64,33
4. Rüh, AnnaAnna Rüh  Niemcy 62,46 60,34 59,46 60,61 58,84 60,96 62,46
5. Fischer, JuliaJulia Fischer  Niemcy 58,97 61,20 55,51 59,26 x x 61,20
6. Sendriūtė, ZinaidaZinaida Sendriūtė  Litwa 57,93 59,16 57,07 60,65 58,01 58,26 60,65
7. Kämäräinen, SannaSanna Kämäräinen  Finlandia 60,52 55,53 x 58,16 x 56,47 60,52 PB
8. Malczewa, JulijaJulija Malczewa  Rosja 60,40 x 57,53 x 59,09 x 60,40
9. Strokowa, JekatierinaJekatierina Strokowa  Rosja 59,02 58,91 59,13 59,13
10. Staňková, EliškaEliška Staňková  Czechy 55,88 52,29 x 55,88
11. Larsson, SofiaSofia Larsson  Szwecja 51,81 x x 51,81
12. Kubelová, JitkaJitka Kubelová  Czechy 47,58 50,54 50,09 50,54

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu lokalnego

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]