Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2016 – siedmiobój kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2016
Siedmiobój kobiet
Złoty medal Holandia Anouk Vetter
Srebrny medal Francja Antoinette Nana Djimou
Brązowy medal Austria Ivona Dadic

Siedmiobój kobiet – jedna z konkurencji rozegranych podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie. Wyniki rywalizacji wieloboistów zaliczane były do cyklu IAAF Combined Events Challenge w sezonie 2016.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[1] Konkurencja
8 lipca 2016 12:15 Bieg na 100 m przez płotki
8 lipca 2016 13:00 Skok wzwyż
8 lipca 2016 18:05 Pchnięcie kulą
8 lipca 2016 20:00 Bieg na 200 metrów
9 lipca 2016 13:00 Skok w dal
9 lipca 2016 14:20 Rzut oszczepem
9 lipca 2016 20:45 Bieg na 800 metrów

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje rekord świata, rekord Europy oraz najlepsze osiągnięcie na Starym Kontynencie, przed rozpoczęciem mistrzostw.

Zawodnik Wynik Miejsce Data
Rekord świata Stany Zjednoczone Jackie Joyner-Kersee 7291 pkt Korea Południowa Seul 1988-09-2424 września 1988
Rekord Europy Szwecja Carolina Klüft 7032 pkt Japonia Osaka 2007-08-2626 sierpnia 2007
Rekord mistrzostw Europy Wielka Brytania Jessica Ennis 6823 pkt Hiszpania Barcelona 2010-07-3131 lipca 2010

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 100 metrów przez płotki[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[2]

Poz. Bieg Zawodniczka Państwo Czas Uwagi Punkty 1/7
1 3 Antoinette Nana Djimou  Francja 13.26 SB 1086
2 3 Anouk Vetter  Holandia 13.29 PB 1081
3 3 Katerina Cachová  Czechy 13.33 1075
4 2 Xénia Krizsán  Węgry 13.53 1046
5 2 Anna Maiwald  Niemcy 13.54 1044
6 3 Grit Šadeiko  Estonia 13.58 SB 1039
7 3 Hanna Kasjanowa  Ukraina 13.59 1037
8 3 Linda Züblin  Szwajcaria 13.62 =SB 1033
9 2 Nadine Broersen  Holandia 13.70 1021
10 2 Sofia Ifandidu  Grecja 13.79 1008
11 2 Ivona Dadic  Austria 13.83 1003
12 1 Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry 13.89 SB 994
13 1 Michelle Zeltner  Szwajcaria 13.93 PB 988
14 1 Verena Preiner  Austria 13.94 PB 987
15 1 Mari Klaup  Estonia 14.02 976
15 2 Valérie Reggel  Szwajcaria 14.02 SB 976
17 2 Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś 14.20 950
18 1 Austra Skujyte  Litwa 14.25 SB 943
19 1 Jana Maksimawa  Białoruś 14.47 913
20 1 Morgan Lake  Wielka Brytania 14.72 879
- 3 Karolina Tymińska  Polska DNF 0

Skok wzwyż[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[3]

Poz. Grupa Zawodniczka Państwo 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 Wynik Uwagi Pkt Pkt 2/7
1 B Morgan Lake  Wielka Brytania o xo o xo xxx 1.89 1093 1972
2 B Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry o o o o xo o xxx 1.80 978 1972
3 B Austra Skujyte  Litwa o xo o o xxo xxx 1.80 =SB 978 1921
4 A Michelle Zeltner  Szwajcaria o o o o xxo xxx 1.77 SB 941 1929
5 B Jana Maksimawa  Białoruś xo o xxo xxx 1.77 941 1854
5 B Hanna Kasjanowa  Ukraina o o o xo xxo xxx 1.77 SB 941 1978
7 A Ivona Dadic  Austria xo xo o o xxo xxx 1.77 SB 941 1944
8 B Xénia Krizsán  Węgry xo o o o xxx 1.74 903 1949
9 B Nadine Broersen  Holandia xo xxo xxx 1.74 903 1924
10 B Mari Klaup  Estonia o xo xo xxo xxx 1.74 903 1879
11 B Anouk Vetter  Holandia o o xxo xo xxo xxx 1.74 903 1984
12 B Antoinette Nana Djimou  Francja o o o o xxx 1.71 867 1953
13 A Verena Preiner  Austria o o o o xxo o xxx 1.71 PB 867 1854
14 A Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś o o o o xo xxx 1.71 867 1817
15 A Anna Maiwald  Niemcy o o xo o xxo xxx 1.68 =SB 830 1874
16 A Grit Šadeiko  Estonia o xo xxx 1.65 795 1834
17 A Sofia Ifantidou  Grecja o o o xxo xxo xxx 1.65 SB 795 1803
18 B Katerina Cachová  Czechy o xxx 1.62 759 1834
19 A Valérie Reggel  Szwajcaria o o xxo xo xxx 1.62 759 1735
20 A Linda Züblin  Szwajcaria o xo o xxo xxo xxx 1.62 SB 759 1792
- A Karolina Tymińska  Polska DNS 0 DNF

Pchnięcie kulą[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[4]

Poz. Grupa Zawodniczka Reprezentacja Próby Wynik Uwagi Punkty Punkty 3/7
1 2 3
1 B Austra Skujyte  Litwa 16.03 16.31 15.91 16.31 SB 949 2870
2 B Antoinette Nana Djimou  Francja 15.01 14.55 16.17 16.17 PB 939 2892
3 B Anouk Vetter  Holandia 14.51 15.69 15.69 PB 907 2891
4 B Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś 14.82 x 14.46 14.82 849 2666
5 A Michelle Zeltner  Szwajcaria 14.38 13.69 14.49 14.49 PB 827 2756
6 A Hanna Kasjanowa  Ukraina 13.63 14.12 x 14.12 PB 802 2780
7 A Ivona Dadic  Austria 10.50 13.15 14.10 14.10 PB 801 2745
8 B Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry 12.30 13.96 14.02 14.02 SB 795 2767
9 B Nadine Broersen  Holandia 14.01 x 14.45 14.45 824 2748
10 B Xénia Krizsán  Węgry 13.93 13.91 13.77 13.91 SB 789 2738
11 B Anna Maiwald  Niemcy 13.12 13.73 13.51 13.73 776 2650
12 B Jana Maksimawa  Białoruś 13.63 x 13.49 13.63 769 2623
13 A Verena Preiner  Austria 13.09 13.51 x 13.51 761 2615
14 A Valérie Reggel  Szwajcaria 12.36 13.27 12.33 13.27 SB 745 2480
15 B Morgan Lake  Wielka Brytania x 13.24 13.11 13.24 SB 743 2715
16 A Sofia Ifantidou  Grecja 13.23 12.86 x 13.23 SB 743 2546
17 A Grit Šadeiko  Estonia 12.77 12.65 12.56 12.77 PB 712 2546
18 A Linda Züblin  Szwajcaria 12.55 12.71 x 12.71 708 2500
19 A Katerina Cachová  Czechy x 11.84 11.82 11.84 651 2485
20 A Mari Klaup  Estonia 11.70 11.38 11.79 11.79 647 2526

Bieg na 200 metrów[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[5]

Pozycja Bieg Zawodniczka Państwo Czas Uwagi Punkty Punkty 4/7
1 3 Anouk Vetter  Holandia 23.89 991 3882
2 3 Ivona Dadic  Austria 24.11 SB 970 3715
3 3 Katerina Cachová  Czechy 24.30 952 3437
4 3 Anna Maiwald  Niemcy 24.38 945 3595
5 2 Grit Šadeiko  Estonia 24.57 927 3473
6 3 Hanna Kasjanowa  Ukraina 24.63 SB 921 3701
7 3 Verena Preiner  Austria 24.64 920 3535
8 2 Michelle Zeltner  Szwajcaria 24.80 905 3661
9 2 Antoinette Nana Djimou  Francja 24.92 894 3786
10 2 Valérie Reggel  Szwajcaria 25.02 885 3365
11 2 Xénia Krizsán  Węgry 25.05 SB 882 3620
12 1 Linda Züblin  Szwajcaria 25.50 841 3341
13 2 Nadine Broersen  Holandia 25.51 841 3589
14 2 Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś 25.61 832 3498
15 1 Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry 25.73 821 3588
16 1 Sofia Ifantidou  Grecja 26.08 790 3336
17 1 Mari Klaup  Estonia 26.18 781 3307
18 1 Austra Skujyte  Litwa 26.69 738 3608
19 1 Jana Maksimawa  Białoruś 26.73 734 3357
- 1 Morgan Lake  Wielka Brytania DNS 0 DNF

Skok w dal[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[6]

Poz. Grupa Zawodniczka Reprezentacja Próby Wynik Uwagi Punkty Punkty 5/7
1 2 3
1 B Nadine Broersen  Holandia x 6.40 r 6.40 975 4564
2 B Anouk Vetter  Holandia x 6.02 6.38 6.38 969 4851
3 B Ivona Dadic  Austria 6.11 6.32 r 6.32 949 4664
4 B Antoinette Nana Djimou  Francja 6.13 6.29 6.31 6.31 SB 946 4732
5 B Katerina Cachová  Czechy 6.17 6.17 6.31 6.31 SB 946 4383
6 A Xénia Krizsán  Węgry 6.13 x 6.00 6.13 890 4510
7 A Michelle Zeltner  Szwajcaria 6.10 5.94 6.08 6.10 PB 880 4541
8 B Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry 6.06 6.04 x 6.06 SB 868 4456
9 A Sofia Ifantidou  Grecja 6.04 x 6.01 6.04 SB 862 4198
10 B Austra Skujytė  Litwa x 5.88 6.03 6.03 SB 859 4467
11 B Linda Züblin  Szwajcaria 5.94 5.75 5.81 5.94 831 4172
12 A Anna Maiwald  Niemcy 5.81 x 5.93 5.93 SB 828 4423
13 A Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś x 5.91 x 5.91 822 4320
14 A Verena Preiner  Austria 5.64 5.65 5.68 5.68 753 4288
15 A Jana Maksimawa  Białoruś 5.65 5.66 5.50 5.66 747 4104
16 B Hanna Kasjanowa  Ukraina x 5.63 r 5.63 738 4439
17 A Valérie Reggel  Szwajcaria 5.12 5.47 5.44 5.47 691 4056
18 A Mari Klaup  Estonia x x 4.16 4.16 345 3652
- B Grit Šadeiko  Estonia x x x NM 0 3473

Rzut oszczepem[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[7]

Poz. Grupa Zawodniczka Reprezentacja Próby Wynik Uwagi Punkty Punkty 6/7
1 2 3
1 B Sofia Ifantidou  Grecja 55.62 55.28 56.36 56.36 984 5182
2 B Anouk Vetter  Holandia 49.51 x 55.76 55.76 PB 972 5823
3 B Nadine Broersen  Holandia 52.31 x x 52.31 SB 905 5469
4 B Antoinette Nana Djimou  Francja 51.72 47.94 x 51.72 SB 893 5625
5 B Mari Klaup  Estonia 46.33 50.46 48.79 50.46 869 4521
6 A Verena Preiner  Austria 36.20 48.31 43.50 48.31 PB 827 5115
7 B Ivona Dadic  Austria 47.92 47.40 46.29 47.92 820 5484
8 A Xénia Krizsán  Węgry 47.38 43.21 45.66 47.38 809 5319
9 A Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś x x 46.36 46.36 PB 790 5110
10 B Linda Züblin  Szwajcaria 44.76 x 46.28 46.28 788 4960
11 A Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry 41.24 44.84 46.03 46.03 783 5239
12 B Austra Skujytė  Litwa 45.75 x x 45.75 778 5245
13 A Katerina Cachová  Czechy 39.40 43.98 44.80 44.80 760 5143
14 A Jana Maksimawa  Białoruś 43.04 44.35 43.03 44.35 751 4855
15 A Valérie Reggel  Szwajcaria 41.71 42.35 40.11 42.35 712 4768
16 A Anna Maiwald  Niemcy 41.87 41.85 x 41.87 703 5126
17 A Michelle Zeltner  Szwajcaria 35.54 30.00 33.19 35.54 582 5123
- B Hanna Kasjanowa  Ukraina DNS 0 DNF
- B Grit Šadeiko  Estonia DNS 0 DNF

Bieg na 800 metrów[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[8]

Pozycja Bieg Zawodniczka Państwo Czas Uwagi Punkty Punkty 7/7
1 2 Xénia Krizsán  Węgry 2:11.18 947 6266
2 1 Verena Preiner  Austria 2:12.03 935 6050
3 2 Ivona Dadic  Austria 2:12.83 SB 924 6408
4 1 Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś 2:13.72 911 6021
5 2 Katerina Cachová  Czechy 2:13.91 908 6051
6 2 Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry 2:14.14 905 6144
7 1 Valérie Reggel  Szwajcaria 2:14.58 899 5667
8 1 Anna Maiwald  Niemcy 2:14.92 PB 894 6020
9 1 Michelle Zeltner  Szwajcaria 2:15.38 887 6010
10 1 Jana Maksimawa  Białoruś 2:18.30 847 5702
11 2 Sofia Ifantidou  Grecja 2:18.59 843 6025
12 2 Antoinette Nana Djimou  Francja 2:19.33 SB 833 6458
13 2 Anouk Vetter  Holandia 2:21.50 803 6626
- 1 Linda Züblin  Szwajcaria DNF 0 4960
- 2 Austra Skujytė  Litwa DNF 0 5245
- Mari Klaup  Estonia DNS 0 DNF
- Nadine Broersen  Holandia DNS 0 DNF

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego.[9]

Poz. Zawodniczka Państwo Punkty Uwagi
Gold medal europe.svg Anouk Vetter  Holandia 6626 NR
Silver medal europe.svg Antoinette Nana Djimou  Francja 6458 SB
Bronze medal europe.svg Ivona Dadic  Austria 6408 NR
4 Xénia Krizsán  Węgry 6266
5 Györgyi Zsivoczky-Farkas  Węgry 6144
6 Katerina Cachová  Czechy 6051
7 Verena Preiner  Austria 6050 PB
8 Sofia Ifantidou  Grecja 6025 SB
9 Kataryna Niecwiatajewa  Białoruś 6021 SB
10 Anna Maiwald  Niemcy 6020 SB
11 Michelle Zeltner  Szwajcaria 6010 PB
12 Jana Maksimawa  Białoruś 5702
13 Valérie Reggel  Szwajcaria 5667
14 Austra Skujyte  Litwa 5245
15 Linda Züblin  Szwajcaria 4960
- Mari Klaup  Estonia DNF
- Nadine Broersen  Holandia DNF
- Hanna Kasjanowa  Ukraina DNF
- Grit Šadeiko  Estonia DNF
- Morgan Lake  Wielka Brytania DNF
- Karolina Tymińska  Polska DNF

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu lokalnego
  2. Heptathlon - 100 m Hurdles (ang.). european-athletics.org, 2016-07-08. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-19)].
  3. Heptathlon - High Jump (ang.). european-athletics.org, 2016-07-08. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-17)].
  4. Heptathlon - Shot Put (ang.). european-athletics.org, 2016-07-08. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-19)].
  5. Heptathlon - 200 m (ang.). european-athletics.org, 2016-07-08. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-22)].
  6. Heptathlon - Long jump (ang.). european-athletics.org, 2016-07-09. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-23)].
  7. Heptathlon - Javelin Throw (ang.). european-athletics.org, 2016-07-09. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-21)].
  8. Heptathlon - 800 m (ang.). european-athletics.org, 2016-07-09. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)].
  9. Heptathlon - Final (ang.). european-athletics.org, 2016-07-09. [dostęp 2020-04-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-19)].