Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018 – skok w dal mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2018
Skok w dal mężczyzn
2016 2020
Ilustracja
Liczba ekip 21
Liczba sportowców 30
Złoty medal Złoty medal Grecja Miltiadis Tendoglu
Srebrny medal Srebrny medal Niemcy Fabian Heinle
Brązowy medal Brązowy medal Ukraina Serhij Nykyforow

Skok w dal mężczyzn – jedna z konkurencji technicznych rozgrywanych podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy na Olympiastadion w Berlinie.

Tytułu z poprzednich mistrzostw nie bronił Brytyjczyk Greg Rutherford.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[1]
6 sierpnia 16:35 Kwalifikacje
8 sierpnia 19:45 Finał

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje rekord świata, Europy, mistrzostw Starego Kontynentu, a także najlepszy rezultat na świecie i w Europie w sezonie 2018 przed rozpoczęciem mistrzostw.

Zawodnik Wynik Miejsce Data
Rekord świata Stany Zjednoczone Mike Powell 8,95 Japonia Tokio 1991-08-3030 sierpnia 1991
Rekord Europy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Robert Emmijan 8,86 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Cachkadzor 1987-05-2222 maja 1987
Rekord mistrzostw Europy Niemcy Christian Reif 8,47 Hiszpania Barcelona 2010-08-011 sierpnia 2010
Najlepszy wynik na świecie w sezonie 2018 Kuba Juan Miguel Echevarría 8,68 Niemcy Bad Langensalza 2018-04-3030 kwietnia 2018
Najlepszy wynik w Europie w sezonie 2018 Czechy Radek Juška 8,27 Czechy Turnov 2018-05-2929 maja 2018

Przebieg zawodów[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Minimum kwalifikacyjne: 8,00 m (Q) lub 12 najlepszych rezultatów (q). Opracowano na podstawie materiału źródłowego[2].

Poz. Grupa Zawodnik Reprezentacja Próby Wynik Uwagi
1 2 3
1. B Tendoglu, MiltiadisMiltiadis Tendoglu  Grecja 8,15 8,15 Q
2. B Heinle, FabianFabian Heinle  Niemcy x 8,02 8,02 Q
3. B Tornéus, MichelMichel Tornéus  Szwecja 7,91 7,91 q, SB
4. B Ojiaku, KevinKevin Ojiaku  Włochy 7,59 7,74 7,90 7,90 q
5. A Bramble, DanDan Bramble  Wielka Brytania x 7,57 7,89 7,89 q
6. A Jaszczuk, TomaszTomasz Jaszczuk  Polska 7,77 7,78 7,88 7,88 q
7. A Juška, RadekRadek Juška  Czechy 7,69 7,87 x 7,87 q
8. A Nykyforow, SerhijSerhij Nykyforow  Ukraina 7,69 x 7,86 7,86 q
9. A Nilsson Montler, ThobiasThobias Nilsson Montler  Szwecja 7,77 7,67 7,78 7,78 q
10. B Victorin, GuillaumeGuillaume Victorin  Francja 7,76 x x 7,76 q
11. A Gomis, KafétienKafétien Gomis  Francja 7,59 7,67 7,75 7,75 q
12. A Smajlaj, IzmirIzmir Smajlaj  Albania 7,71 x 7,60 7,71 q
13. B Mazur, WładysławWładysław Mazur  Ukraina 7,33 7,70 7,38 7,70
14. A Jovančević, StrahinjaStrahinja Jovančević  Serbia 7,40 7,60 7,69 7,69
15. B Sayers, FeronFeron Sayers  Wielka Brytania 7,68 x 7,67 7,68
16. B Pulli, KristianKristian Pulli  Finlandia 7,36 7,50 7,68 7,68
17. A Okutu, Jean MarieJean Marie Okutu  Hiszpania 7,66 7,52 7,59 7,66
18. B Gföhler, BenjaminBenjamin Gföhler  Szwajcaria 7,52 x 7,65 7,65
19. B Howard, JulianJulian Howard  Niemcy x x 7,64 7,64
20. A Bäck, KristianKristian Bäck  Finlandia 7,60 7,60 7,61 7,61
21. A Kulaksız, AlperAlper Kulaksız  Turcja 7,51 7,58 x 7,58
22. A Staicu, CristianCristian Staicu  Rumunia 7,48 7,52 7,51 7,52
23. B Pravdica, FilipFilip Pravdica  Chorwacja x 7,47 7,52 7,52
24. B Eradiri, DenisDenis Eradiri  Bułgaria 7,49 7,50 x 7,50
25. B McMullen, AdamAdam McMullen  Irlandia 7,47 x 7,47 7,47
26. A Entholzner, MaximilianMaximilian Entholzner  Niemcy 7,18 7,46 7,45 7,46
27. A Campener, CorentinCorentin Campener  Belgia 7,41 x 7,40 7,41
28. B Randrianasolo, YannYann Randrianasolo  Francja 7,33 7,29 x 7,33
29. B Grech, Ian PaulIan Paul Grech  Malta 7,04 x x 7,04
A Ullmann, ChristopherChristopher Ullmann  Szwajcaria x x x NM

Finał[edytuj | edytuj kod]

Opracowano na podstawie materiału źródłowego[3].

Poz. Zawodnik Reprezentacja Próby Wynik Uwagi
1 2 3 4 5 6
Gold medal europe.svg Tendoglu, MiltiadisMiltiadis Tendoglu  Grecja 7,96 7,80 8,00 x 8,25 7,04 8,25 SB
Silver medal europe.svg Heinle, FabianFabian Heinle  Niemcy 7,90 8,13 x 8,02 7,62 8,13 8,13 SB
Bronze medal europe.svg Nykyforow, SerhijSerhij Nykyforow  Ukraina 7,80 7,97 8,13 8,00 x 7,90 8,13
4. Nilsson Montler, ThobiasThobias Nilsson Montler  Szwecja 7,80 7,89 7,80 7,86 x 8,10 8,10 NU23R
5. Jaszczuk, TomaszTomasz Jaszczuk  Polska 7,92 7,90 7,83 7,60 x 8,08 8,08
6. Bramble, DanDan Bramble  Wielka Brytania 7,68 7,90 7,85 7,65 x 7,62 7,90
7. Tornéus, MichelMichel Tornéus  Szwecja x 7,82 7,86 x x x 7,86
8. Victorin, GuillaumeGuillaume Victorin  Francja 6,49 7,83 7,84 7,63 6,26 x 7,84
9. Gomis, KafétienKafétien Gomis  Francja x 7,84 7,76 7,84
10. Smajlaj, IzmirIzmir Smajlaj  Albania x 7,83 7,73 7,83
11. Ojiaku, KevinKevin Ojiaku  Włochy 7,55 7,48 7,78 7,78
12. Juška, RadekRadek Juška  Czechy 7,63 7,73 7,48 7,73

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu lokalnego.
  2. Long Jump Men – Qualification Round (ang.). european-athletics.org, 2018-08-06. [dostęp 2020-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-06)].
  3. Long Jump Men – Final (ang.). european-athletics.org, 2018-08-09. [dostęp 2020-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-09)].