Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
8. ME << 9. Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie 2001 >> 10. ME
Miejsce Belgia Antwerpia, Belgia
Liczba ekip 35
Liczba sportowców 370
Liczba konkurencji 38
Otwarcie 13 grudnia 2001
Zamknięcie 16 grudnia 2001
Liczba polskich reprezentantów ?

Dziewiąte Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie odbyły się w Antwerpii w Belgii, w dniach 13-16 grudnia 2001 roku.

Rezultaty mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

50 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Stefan Nystrand  Szwecja 21,15
Silver medal with cup.svg Ołeksandr Wołyniec  Ukraina 21,60
Bronze medal with cup.svg Pieter van den Hoogenband  Holandia 21,65

100 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Pańsywo Czas
Gold medal with cup.svg Stefan Nystrand  Szwecja 47,15
Silver medal with cup.svg Pieter van den Hoogenband  Holandia 47,42
Bronze medal with cup.svg Romain Barnier  Francja 47,53
Duje Draganja  Chorwacja

200 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Pieter van den Hoogenband  Holandia 1:42,46 ER
Silver medal with cup.svg Květoslav Svoboda  Czechy 1:44,78
Bronze medal with cup.svg Stefan Herbst  Niemcy 1:45,32

400 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Emiliano Brembilla  Włochy 3:41,27
Silver medal with cup.svg Jörg Hoffmann  Niemcy 3:42,09
Bronze medal with cup.svg Jacob Carstensen  Dania 3:42,28

1500 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Jörg Hoffmann  Niemcy 14:41,20
Silver medal with cup.svg Aleksiej Filipiec  Rosja 14:41,98
Bronze medal with cup.svg Nicolas Rostoucher  Francja 14:47,47

50 m stylem grzbietowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Stev Theloke  Niemcy 23,97
Silver medal with cup.svg Ante Mašković  Chorwacja 24,53
Bronze medal with cup.svg Peter Mankoč  Słowenia 24,54

100 m stylem grzbietowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Thomas Rupprath  Niemcy 50,99
Silver medal with cup.svg Stev Theloke  Niemcy 51,92
Bronze medal with cup.svg Gregor Tait  Wielka Brytania 52,90

200 m stylem grzbietowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Gordan Kožulj  Chorwacja 1:53,37
Silver medal with cup.svg Yoav Gath  Izrael 1:54,15
Bronze medal with cup.svg Simon Dufour  Francja 1:54,21

50 m stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Ołeh Lisohor  Ukraina 26,71
Silver medal with cup.svg Mark Warnecke  Niemcy 26,75
Bronze medal with cup.svg Darren Mew  Wielka Brytania 26,85

100 m stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Ołeh Lisohor  Ukraina 59,02
Silver medal with cup.svg James Gibson  Wielka Brytania 59,23
Bronze medal with cup.svg Daniel Málek  Czechy 59,51

200 m stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Maxim Podoprigora  Austria 2:07,79
Silver medal with cup.svg Ian Edmond  Wielka Brytania 2:08,03
Bronze medal with cup.svg Daniel Málek  Czechy 2:09,07

50 m stylem motylkowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Lars Frölander  Szwecja 23,07
Silver medal with cup.svg Mark Foster  Wielka Brytania 23,11
Bronze medal with cup.svg Tero Välimaa  Finlandia 23,59

100 m stylem motylkowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Thomas Rupprath  Niemcy 50,26 WR
Silver medal with cup.svg Lars Frölander  Szwecja 50,58
Bronze medal with cup.svg James Hickman  Wielka Brytania 51,32

200 m stylem motylkowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg James Hickman  Wielka Brytania 1:52,93
Silver medal with cup.svg Denys Syłantiew  Ukraina 1:53,34
Bronze medal with cup.svg Anatolij Poliakow  Rosja 1:53,54

100 m stylem zmiennym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Peter Mankoč  Słowenia 52,94
Silver medal with cup.svg Jens Kruppa  Niemcy 54,10
Bronze medal with cup.svg Jani Sievinen  Finlandia 54,17

200 m stylem zmiennym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Peter Mankoč  Słowenia 1:56,18
Silver medal with cup.svg Jani Sievinen  Finlandia 1:56,60
Bronze medal with cup.svg Alessio Boggiatto  Włochy 1:57,52

400 m stylem zmiennym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Alessio Boggiatto  Włochy 4:06,99
Silver medal with cup.svg Robin Francis  Wielka Brytania 4:08,49
Bronze medal with cup.svg Jacob Carstensen  Dania 4:08,58

4 × 50 m stylem dowolnym (sztafeta)[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Denys Syłantiew
Ołeksandr Wołyniec
Ołeh Lisohor
Wiaczesław Szyrszow
 Ukraina 1:26,09 ER
Silver medal with cup.svg Johan Kenkhuis
Gijs Damen
Ewout Holst
Pieter van den Hoogenband
 Holandia 1:26,32
Bronze medal with cup.svg Erik Dorch
Stefan Nystrand
Lars Frölander
Jonas Tilly
 Szwecja 1:26,77

4 × 50 m stylem zmiennym (sztafeta)[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodnik Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Stev Theloke
Mark Warnecke
Thomas Rupprath
Carsten Dehmlow
 Niemcy 1:35,14 WBT
Silver medal with cup.svg Gregor Tait
James Gibson
James Hickman
Mark Foster
 Wielka Brytania 1:35,19
Bronze medal with cup.svg Jens Pettersson
Patrik Isaksson
Lars Frölander
Stefan Nystrand
 Szwecja 1:37,71

Rezultaty kobiet[edytuj | edytuj kod]

50 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Inge de Bruijn  Holandia 23,89
Silver medal with cup.svg Therese Alshammar  Szwecja 24,09
Bronze medal with cup.svg Johanna Sjöberg  Szwecja 24,61

100 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Inge de Bruijn  Holandia 52,65
Silver medal with cup.svg Martina Moravcová  Słowacja 52,97
Bronze medal with cup.svg Johanna Sjöberg  Szwecja 53,01

200 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Martina Moravcová  Słowacja 1:54,74 ER
Silver medal with cup.svg Solenne Figuès  Francja 1:55,83
Bronze medal with cup.svg Alessa Ries  Niemcy 1:57,34

400 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Anja Čarman  Słowenia 4:02,72
Silver medal with cup.svg Jana Kłoczkowa  Ukraina 4:02,79
Bronze medal with cup.svg Irina Ufimcewa  Rosja 4:05,68

800 m stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Flavia Rigamonti  Szwajcaria 8:17,20
Silver medal with cup.svg Anja Čarman  Słowenia 8:20,31
Bronze medal with cup.svg Irina Ufimcewa  Rosja 8:23,28

50 m stylem grzbietowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Ilona Hlaváčková  Czechy 27,06 ER
Silver medal with cup.svg Anu Koivisto  Finlandia 27,75
Bronze medal with cup.svg Janine Pietsch  Niemcy 27,79

100 m stylem grzbietowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Ilona Hlaváčková  Czechy 57,75 ER
Silver medal with cup.svg Sarah Price  Wielka Brytania 59,46
Bronze medal with cup.svg Janine Pietsch  Niemcy 59,79

200 m stylem grzbietowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Sarah Price  Wielka Brytania 2:04,59
Silver medal with cup.svg Nicole Hetzer  Niemcy 2:06,65
Bronze medal with cup.svg Anu Koivisto  Finlandia 2:07,10

50 m stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Emma Igelström  Szwecja 30,56 WR
Silver medal with cup.svg Janne Schaefer  Niemcy 30,92
Bronze medal with cup.svg Vera Lischka  Austria 31,37

100 m stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Anne Poleska  Niemcy 1:07,25
Silver medal with cup.svg Mirna Jukić  Austria 1:07,59
Bronze medal with cup.svg Heidi Earp  Wielka Brytania 1:08,25

200 m stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Anne Poleska  Niemcy 2:21,93 ER
Silver medal with cup.svg Mirna Jukić  Austria 2:22,26
Bronze medal with cup.svg Emma Igelström  Szwecja 2:23,36

50 m stylem motylkowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Therese Alshammar  Szwecja 25,73
Silver medal with cup.svg Anna-Karin Kammerling  Szwecja 25,88
Bronze medal with cup.svg Natalia Sutiagina  Rosja 27,25

100 m stylem motylkowym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Martina Moravcová  Słowacja 57,20
Silver medal with cup.svg Johanna Sjöberg  Szwecja 57,79
Bronze medal with cup.svg Anna-Karin Kammerling  Szwecja 57,98

200 m stylem motylkowym[edytuj | edytuj kod]

Złoto Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Otylia Jędrzejczak  Polska 2:07,95
Silver medal with cup.svg Mette Jacobsen  Dania 2:08,13
Bronze medal with cup.svg Georgina Lee  Wielka Brytania 2:08,14

100 m stylem zmiennym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Martina Moravcová  Słowacja 1:00,16
Silver medal with cup.svg Alenka Kejžar  Słowenia 1:00,90
Bronze medal with cup.svg Oksana Werewka  Rosja 1:01,92

200 m stylem zmiennym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Jana Kłoczkowa  Ukraina 2:09,52
Silver medal with cup.svg Nicole Hetzer  Niemcy 2:09,70
Bronze medal with cup.svg Alenka Kejžar  Słowenia 2:10,82

400 m stylem zmiennym[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Nicole Hetzer  Niemcy 4:29,46 ER
Silver medal with cup.svg Jana Kłoczkowa  Ukraina 4:31,31
Bronze medal with cup.svg Alenka Kejžar  Słowenia 4:33,46

4 × 50 m stylem dowolnym (sztafeta)[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Cathrine Carlsson
Johanna Sjöberg
Therese Alshammar
Anna-Karin Kammerling
 Szwecja 1:38,29
Silver medal with cup.svg Suze Valen
Hinkelien Schreuder
Annabel Kosten
Inge de Bruijn
 Holandia 1:39,02
Bronze medal with cup.svg Petra Dallman
Ann-Christiane Langmaack
Katrin Meissner
Janine Pietsch
 Niemcy 1:39,60

4 × 50 m stylem zmiennym (sztafeta)[edytuj | edytuj kod]

Medal Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal with cup.svg Therese Alshammar
Emma Igelström
Anna-Karin Kammerling
Johanna Sjöberg
 Szwecja 1:48,32
Silver medal with cup.svg Janine Pietsch
Janne Schaefer
Catherine Friedrich
Katrin Meissner
 Niemcy 1:49,92
Bronze medal with cup.svg Suze Valen
Madelon Baans
Inge de Bruijn
Annabel Kosten
 Holandia 1:50,00

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz Razem
1.  Niemcy 8 8 5 21
2.  Szwecja 7 4 6 17
3.  Ukraina 4 4 0 8
4.  Słowenia 3 2 2 7
5.  Holandia 3 1 1 5
6.  Słowacja 3 1 0 4
7.  Wielka Brytania 2 5 5 12
8.  Czechy 2 1 2 5
9.  Włochy 2 0 1 3
10.  Australia 1 2 1 4
11.  Chorwacja 1 1 1 3
12.  Polska 1 0 0 1
 Szwajcaria 1 0 0 1
14.  Finlandia 0 2 2 4
15.  Francja 0 1 3 4
16.  Dania 0 1 2 3
17.  Izrael 0 1 0 1
18.  Rosja 0 0 4 4
19.  Litwa 0 0 1 1
Razem 38 38 39 115

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]