Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 (eliminacje)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 miały na celu wyłonienie męskich reprezentacji narodowych w piłce ręcznej, które wystąpią w finałach tego turnieju.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Turniej finałowy organizowanych przez EHF mistrzostw Europy odbędzie się w styczniu 2016 roku w Polsce i weźmie w nim udział szesnaście drużyn. Chęć udziału w imprezie w wyznaczonym terminie 11 czerwca 2012 roku[1] wyraziło trzydzieści osiem narodowych reprezentacji, z których automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się reprezentacja Polski jako organizator imprezy. O pozostałych piętnaście miejsc rywalizowało zatem w kwalifikacjach trzydzieści siedem drużyn[2].

Faza 1[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy został zastosowany nowy system kwalifikacji w pierwszej fazie – obejmowała ona bowiem dziewięć najniżej rozstawionych reprezentacji, podzielonych na trzy grupy po trzy zespoły. Rywalizowały one systemem kołowym w październiku/listopadzie 2012 oraz kwietniu i czerwcu 2013 roku. Zwycięzcy grup spotkali się następnie w fazie play-off z trzema najsłabszymi zespołami z siedmiu grup drugiej fazy eliminacji do EURO 2014. Zwycięzcy dwumeczów, które odbyły się 2/3 oraz 5/6 kwietnia 2014 roku, awansowali do drugiej fazy eliminacji[2][3][4].

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Losowanie grup fazy 1 odbyło się 23 czerwca 2012 roku w Monako. Dziewięć zespołów uczestniczących w tym etapie zostało podzielonych na koszyki według rankingu EHF obejmującego wyniki pierwszej fazy eliminacji do EURO 2014 oraz fazy grupowej eliminacji do MŚ 2013[2].

Koszyk 1
 Grecja
 Estonia
 Finlandia
Koszyk 2
 Włochy
 Cypr
 Belgia
Koszyk 3
 Luksemburg
 Wielka Brytania
 Irlandia

W wyniku losowania wyłonione zostały trzy grupy po trzy zespoły[5][6].

Grupa 1
 Finlandia
 Cypr
 Luksemburg
Grupa 2
 Grecja
 Włochy
 Wielka Brytania
Grupa 3
 Estonia
 Belgia
 Irlandia

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Finlandia 4 3 1 0 113 83 +30 7
2.  Luksemburg 4 1 1 2 97 91 +6 3
3.  Cypr 4 1 0 3 77 113 -36 2
31 października 2012
19:00

Finlandia 

28 – 21

 Luksemburg

Sisu Arena, Karis
Sędziowie: Słowenia Jure Cvetko, Brstin Kavalar
Widzów: 903
Andreas Rönnberg Gol 10
Kara 3ׯółta kartka
(12–11)
raport
5 Gol Martin Müller
Kara 3ׯółta kartka
4 listopada 2012
18:00

Cypr 

21 – 26

 Finlandia

Cyprus College Athletic Centre, Nikozja
Sędziowie: Azerbejdżan Emil Aghakishi, Ernest Aghakishi
Widzów: 300
Julios Argyrou Gol 7
Kara 3ׯółta kartka
(7–13)
raport
6 Gol Antti Valo
Kara 3ׯółta kartka
3 kwietnia 2013
19:30

Luksemburg 

16 – 17

 Cypr

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Łotwa Aleksandrs Rutkovskis, Uldis Dzerve
Widzów: 500
Vladimir Šarac Gol 5
Kara 2ׯółta kartka
(7–9)
raport
3 Gol Julios Argyrou
Kara 2ׯółta kartka
6 kwietnia 2013
17:00

Luksemburg 

24 – 24

 Finlandia

Centre National Sportif et Culturel, Luksemburg
Sędziowie: Grecja Michalis Tzaferopoulos, Andreas Bethmann
Widzów: 1300
Martin Müller Gol 8
Kara 3ׯółta kartka
(9–14)
raport
5 Gol Teemu Tamminen
Kara 3ׯółta kartka
12 czerwca 2013
20:00

Cypr 

22 – 36

 Luksemburg

Cyprus College Athletic Centre, Nikozja
Sędziowie: Włochy Marco Di Domenico, Lorenzo Fornasier
Widzów: 500
Julios Argyrou Gol 9
Kara 3ׯółta kartka
(15–17)
raport
6 Gol Alain Poeckes
Kara 3ׯółta kartka
15 czerwca 2013
17:30

Finlandia 

35 – 17

 Cypr

Varuboden Areena, Kirkkonummi
Sędziowie: Francja Said Bounouara, Khalid Sami
Widzów: 713
Teemu Tamminen Gol 10
Kara 3ׯółta kartka
(19–6)
raport
4 Gol Constantinos Constantinou
4 Gol Yiannos Nikiforou
Kara 3ׯółta kartka


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Grecja 4 4 0 0 135 86 +49 8
2.  Włochy 4 2 0 2 136 109 +27 4
3.  Wielka Brytania 4 0 0 4 83 159 -76 0
31 października 2012
17:30

Grecja 

43 – 14

 Wielka Brytania

Indoor Sports Hall „George Galanopoulos”, Lutraki
Sędziowie: Belgia Stephen Martens, Angelo Verdonck
Widzów: 1200
Sawas Karipidis Gol 7
Kara 3ׯółta kartka
(17–8)
raport
5 Gol Gawain Vincent
5 Gol Ciaran Williams
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
3 listopada 2012
20:00

Włochy 

25 – 31

 Grecja

Palalavis, Lavis
Sędziowie: Chorwacja Tomislav Cindric, Robert Gonzurek
Widzów: 1100
Michele Skatar Gol 8
Kara 3ׯółta kartka
(17–14)
raport
8 Gol Grigoris Sanikis
Kara 3ׯółta kartka
4 kwietnia 2013
19:00

Wielka Brytania 

23 – 47

 Włochy

Ravenscraig Regional Sports Facility, Motherwell
Sędziowie: Islandia Arnar Sigurjónsson, Svavar Petursson
Widzów: 450
Steven Larsson Gol 7
Kara 2ׯółta kartka
(13–24)
raport
9 Gol Michele Skatar
Kara 2ׯółta kartka
7 kwietnia 2013
15:00

Wielka Brytania 

20 – 32

 Grecja

Crystal Palace National Sport Centre, Londyn
Sędziowie: Łotwa Vadims Jaskins, Eduards Zabko
Widzów: 600
Steven Larsson Gol 10
Kara 3ׯółta kartka
(12–16)
raport
7 Gol Vyron Papadopoulos
Kara 2ׯółta kartka
12 czerwca 2013
20:00

Włochy 

37 – 26

 Wielka Brytania

Palalavis, Lavis
Sędziowie: Kosowo Erdoan Vitaku, Arsim Vitaku
Widzów: 600
Demis Radovcić Gol 6
Kara 2ׯółta kartka
(18–13)
raport
8 Gol Steven Larsson
Kara 3ׯółta kartka
15 czerwca 2013
19:00

Grecja 

29 – 27

 Włochy

Larissa Neapolis Arena, Larisa
Sędziowie: Węgry Péter Horváth, Balázs Marton
Widzów: 1500
Aleksandros Wasilakis Gol 8
Kara 3ׯółta kartka
(16–13)
raport
9 Gol Pasquale Maione
Kara 3ׯółta kartka


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Estonia 4 4 0 0 152 75 +77 8
2.  Belgia 4 2 0 2 111 87 +24 4
3.  Irlandia 4 0 0 4 52 153 -101 0
31 października 2012
18:30

Estonia 

44 – 13

 Irlandia

Kehra Spordihoone, Kehra
Sędziowie: Holandia Peter Bol, Ed Van Eck
Widzów: 550
Raido Peedomaa Gol 7
Kara 3ׯółta kartka
(20–4)
raport
4 Gol Steffan Meyer
Kara 1ׯółta kartka
3 listopada 2012
20:30

Belgia 

24 – 31

 Estonia

Sportcentrum Dommelhof, Neerpelt
Sędziowie: Portugalia Daniel Martins, Roberto Accoto Martins
Widzów: 1600
Tim Houbrechts Gol 5
Ivan Kopljar Gol 5
Kara 3ׯółta kartka
(12–17)
raport
7 Gol Martin Johannson
Kara 2ׯółta kartka
4 kwietnia 2013
19:00

Irlandia 

12 – 28

 Belgia

University College Dublin, Dublin
Sędziowie: Azerbejdżan Emil Aghakishi, Ernest Aghakishi
Widzów: 250
Steffan Meyer Gol 5
Kara 3ׯółta kartka
(8–11)
raport
9 Gol Thomas Cauwenberghs
Kara 3ׯółta kartka
6 kwietnia 2013
14:00

Irlandia 

15 – 45

 Estonia

University College Dublin, Dublin
Sędziowie: Azerbejdżan Emil Aghakishi, Ernest Aghakishi
Widzów: 260
Mark Ferguson Gol 4
Kara 3ׯółta kartka
(6–21)
raport
5 Gol Janar Mägi
5 Gol Mait Patrail
5 Gol Kristo Voika
Kara 3ׯółta kartka
12 czerwca 2013
20:00

Belgia 

36 – 12

 Irlandia

Hall des sports de la CET, Tournai
Sędziowie: Portugalia Daniel Freitas, Cesar Carvalho
Widzów: 200
Gert-Jan Mathijs Gol 8
Kara 3ׯółta kartka
(18–4)
raport
4 Gol Steffan Meyer
Kara 3ׯółta kartka
16 czerwca 2013
18:00

Estonia 

32 – 23

 Belgia

Viljandi Spordikeskus, Viljandi
Sędziowie: Ukraina Anatoliy Novikov, Ruslan Perepilitsy
Widzów: 800
Mait Patrail Gol 8
Kara 3ׯółta kartka
(14–11)
raport
7 Gol Ivan Kopljar
Kara 3ׯółta kartka


Play-off[edytuj | edytuj kod]

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Losowanie par w fazie play-off odbyło się 27 czerwca 2013 roku w siedzibie EHF w Wiedniu. Przed losowaniem sześć biorących udział w tej fazie reprezentacji zostało podzielonych na dwa koszyki. W pierwszym znalazły się trzy najsłabsze spośród zespołów, które zajęły czwarte miejsca w drugiej fazie eliminacji do EURO 2014[7], w drugim zaś zwycięzcy grup z pierwszej fazy eliminacyjnej[8][9].

Koszyk 1
 Bośnia i Hercegowina
 Rumunia
 Szwajcaria
Koszyk 2
 Estonia
 Finlandia
 Grecja

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

W wyniku losowania wyłonione zostały trzy pary, które rozegrały dwumecze w pierwszym tygodniu kwietnia 2014 roku[10][11]. Zwycięsko wyszły z nich Finlandia, Szwajcaria oraz Bośnia i Hercegowina[12][13][14].

Drużyna 1 Wynik dwumeczu Drużyna 2 Pierwszy mecz Drugi mecz
Grecja  45:55  Bośnia i Hercegowina 23:28 22:27
Rumunia  61:62  Finlandia 32:30 29:32
Estonia  58:65  Szwajcaria 26:34 32:31
Po lewej gospodarz pierwszego meczu.
2 kwietnia 2014
19:00

Grecja 

23 – 28

 Bośnia i Hercegowina

Alexandreio Melathron, Saloniki
Sędziowie: Hiszpania Andreu Marin Lorente, Ignacio Garcia Serradilla
Widzów: 600
Vyron Papadopoulos Gol 9
Kara 3ׯółta kartka
(10–13)
raport
5 Gol Nikola Prce
Kara 2ׯółta kartka
2 kwietnia 2014
19:30

Rumunia 

32 – 30

 Finlandia

Sala Sporturilor Concordia, Chiajna
Sędziowie: Grecja Athanasios Chaskis, Dimitrios Tsakonas
Widzów: 850
Andrei Mihalcea Gol 6
Kara 3ׯółta kartka
(16–14)
raport
8 Gol Andreas Rönnberg
Kara 3ׯółta kartka
2 kwietnia 2014
20:00

Estonia 

26 – 34

 Szwajcaria

Kalevi spordihall, Tallinn
Sędziowie: Węgry Csaba Kekes, Pal Kekes
Widzów: 700
Dener Jaanimaa Gol 6
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(13–18)
raport
7 Gol David Graubner
7 Gol Manuel Liniger
7 Gol Nicolas Raemy
Kara 2ׯółta kartka

4 kwietnia 2014
20:00

Szwajcaria 

31 – 32

 Estonia

Sporthalle Kreuzbleiche, St. Gallen
Sędziowie: Węgry Csaba Kekes, Pal Kekes
Widzów: 2250
Andre Schmid Gol 8
Kara 3ׯółta kartka
(16–14)
raport
7 Gol Mait Patrail
Kara 3ׯółta kartka
5 kwietnia 2014
16:05

Finlandia 

32 – 29

 Rumunia

Sisu Arena, Karis
Sędziowie: Norwegia Andre Hansen, Oistein Pettersen
Widzów: 720
Teemu Tamminen Gol 8
Kara 3ׯółta kartka
(15–13)
raport
9 Gol Ionut Ramba
Kara 3ׯółta kartka
5 kwietnia 2014
20:15

Bośnia i Hercegowina 

27 – 22

 Grecja

Sportska dvorana, Cazin
Sędziowie: Francja Stevann Pichon, Laurent Reveret
Widzów: 2500
Damir Halilković Gol 4
Dejan Malinović Gol 4
Josip Perić Gol 4
Muhamed Toromanović Gol 4
Faruk Vrazalić Gol 4
Kara 5ׯółta kartka
(17–12)
raport
4 Gol Vyron Papadopoulos
4 Gol Dimitrios Tziras
Kara 3ׯółta kartka


Faza 2[edytuj | edytuj kod]

W drugiej fazie odbył się właściwy turniej eliminacyjny z udziałem 28 reprezentacji podzielonych na siedem grup po cztery zespoły. Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy uzyskali zwycięzcy grup oraz drużyny z drugiego miejsca, a także najlepszy zespół spośród tych z trzecich miejsc[15]. Prócz czołowej dwójki z każdej z grup awans uzyskała Czarnogóra, która miała najlepszy bilans wśród drużyn uplasowanych na trzecich lokatach[16].

Losowanie[edytuj | edytuj kod]

Losowanie grup zaplanowano w Centrum Olimpijskim w Warszawie na 11 kwietnia 2014 roku[17]. Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na cztery koszyki według rankingu EHF[18][19][20].

Koszyk 1
 Dania
 Hiszpania
 Chorwacja
 Francja
 Serbia
 Węgry
 Słowenia
Koszyk 2
 Islandia
 Niemcy
 Macedonia Północna
 Rosja
 Szwecja
 Białoruś
 Norwegia
Koszyk 3
 Austria
 Czechy
 Czarnogóra
 Słowacja
 Litwa
 Portugalia
 Holandia
Koszyk 4
 Bośnia i Hercegowina
 Izrael
 Łotwa
 Szwajcaria
 Ukraina
 Turcja
 Finlandia

W wyniku transmitowanego w Internecie[21] losowania wyłonionych zostało siedem grup. Mecze będą się odbywać w sześciu terminach: na przełomie października i listopada 2014 oraz w kwietniu i czerwcu 2015 roku[22][23].

Grupa 1
 Chorwacja
 Norwegia
 Holandia
 Turcja
Grupa 2
 Dania
 Białoruś
 Litwa
 Bośnia i Hercegowina
Grupa 3
 Słowenia
 Szwecja
 Słowacja
 Łotwa
Grupa 4
 Serbia
 Islandia
 Czarnogóra
 Izrael
Grupa 5
 Węgry
 Rosja
 Portugalia
 Ukraina
Grupa 6
 Francja
 Macedonia Północna
 Czechy
 Szwajcaria
Grupa 7
 Hiszpania
 Niemcy
 Austria
 Finlandia

Grupa 1[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Chorwacja 6 5 0 1 191 148 +43 10
2.  Norwegia 6 5 0 1 182 152 +30 10
3.  Holandia 6 2 0 4 155 174 -19 4
4.  Turcja 6 0 0 6 131 195 -64 0
29 października 2014
19:00

Norwegia 

36-27

 Turcja

Braatthallen, Kristiansund
Sędziowie: Szwajcaria Bernet, Wick
Widzów: 2769
(18–13)
raport
30 października 2014
18:00

Chorwacja 

35-24

 Holandia

Sportska dvorana Gimnazije Fran Galović, Koprivnica
Sędziowie: Ukraina Novikov, Perepilitsy
Widzów: 2500
(17–10)
raport
2 listopada 2014
14:00

Holandia 

22-30

 Norwegia

Topsportcentrum, Almere
Sędziowie: Niemcy Fleisch, Rieber
Widzów: 1250
(9–13)
raport
2 listopada 2014
16:00

Turcja 

22-32

 Chorwacja

THF Spor Salonu, Ankara
Sędziowie: Szwecja Kurtagic, Wetterwik
Widzów: 800
(9–16)
raport
29 kwietnia 2015
19:00

Turcja 

23-30

 Holandia

THF Spor Salonu, Ankara
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Konjičanin, Konjičanin
Widzów: 500
(11–14)
raport
29 kwietnia 2015
19:10

Norwegia 

27-26

 Chorwacja

DNB Arena, Stavanger
Sędziowie: Hiszpania Marín, García
Widzów: 4750
(17–13)
raport
3 maja 2015
14:00

Holandia 

31-21

 Turcja

Topsportcentrum, Almere
Sędziowie: Czarnogóra Vešović, Mitrović
Widzów: 2000
(13–9)
raport
3 maja 2015
17:15

Chorwacja 

31-25

 Norwegia

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 5000
(16–17)
raport
10 czerwca 2015
19:00

Turcja 

22-26

 Norwegia

THF Spor Salonu, Ankara
Sędziowie: Mołdawia Covalciuc, Covalciuc
Widzów: 500
(10–12)
raport
10 czerwca 2015
20:00

Holandia 

24-27

 Chorwacja

XL Sittard, Sittard
Sędziowie: Węgry Dobrovits, Tájok
Widzów: 2200
(12–14)
raport
14 czerwca 2015
17:17

Chorwacja 

40-26

 Turcja

Školska sportska dvorana, Umag
Sędziowie: Cypr Argyridis, Mouttas
Widzów: 1200
(21–13)
raport
14 czerwca 2015
18:15

Norwegia 

38-24

 Holandia

Trondheim Spektrum, Trondheim
Sędziowie: Polska Leszczynski, Piechota
Widzów: 3151
(19–11)
raport


Grupa 2[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Dania 6 6 0 0 182 144 +38 12
2.  Białoruś 6 2 2 2 158 168 -10 6
3.  Bośnia i Hercegowina 6 1 2 3 136 140 -4 4
4.  Litwa 6 1 0 5 140 162 -22 2
29 października 2014
16:30

Białoruś 

25-25

 Bośnia i Hercegowina

Chizhovka-Arena, Mińsk
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 5600
(12–13)
raport
30 października 2014
20:15

Dania 

31-21

 Litwa

Brøndby Hallen, Brøndby
Sędziowie: Słowenia Lah, Sok
Widzów: 4016
(16–8)
raport
2 listopada 2014
16:00

Litwa 

28-30

 Białoruś

Szawle Arena, Szawle
Sędziowie: Szwecja Johansson, Kliko
Widzów: 500
(13–13)
raport
2 listopada 2014
20:15

Bośnia i Hercegowina 

23-25

 Dania

KSPC „Mejdan”, Tuzla
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 5000
(11–12)
raport
30 kwietnia 2015
19:00

Białoruś 

27-36

 Dania

Chizhovka-Arena, Mińsk
Sędziowie: Czarnogóra Pavićević, Ražnatović
Widzów: 6500
(12–17)
raport
30 kwietnia 2015
20:15

Bośnia i Hercegowina 

26-23

 Litwa

Sportska dvorana, Cazin
Sędziowie: Rumunia Harabagiu, Stănescu
Widzów: 2000
(13–10)
raport
2 maja 2015
20:15

Dania 

32-23

 Białoruś

NRGi Arena, Aarhus
Sędziowie: Szwecja Kurtagic, Wetterwik
Widzów: 4959
(18–11)
raport
3 maja 2015
17:00

Litwa 

19-15

 Bośnia i Hercegowina

Kauno sporto halė, Kowno
Sędziowie: Grecja Tzaferopoulos, Bethmann
Widzów: 1000
(10–7)
raport
10 czerwca 2015
19:00

Litwa 

26-31

 Dania

Kauno sporto halė, Kowno
Sędziowie: Francja Gasmi, Gasmi
Widzów: 1400
(13–18)
raport
11 czerwca 2015
20:15

Bośnia i Hercegowina 

22-22

 Białoruś

Gradska Arena, Zenica
Sędziowie: Słowacja Brunovský, Čanda
Widzów: 6000
(14–12)
raport
14 czerwca 2015
16:00

Białoruś 

31-24

 Litwa

Miński Pałac Sportu, Mińsk
Sędziowie: Serbia Aleksandar Pandžić, Ivan Mošorinski
Widzów: 3310
(15–10)
raport
14 czerwca 2015
20:15

Dania 

26-25

 Bośnia i Hercegowina

Brøndby Hallen, Brøndby
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 4467
(13–14)
raport


Grupa 3[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Szwecja 6 5 1 0 182 134 +48 11
2.  Słowenia 6 4 1 1 185 149 +36 9
3.  Łotwa 6 2 0 4 133 182 -49 4
4.  Słowacja 6 0 0 6 130 165 -35 0
29 października 2014
20:30

Słowenia 

31-25

 Słowacja

Športna dvorana Bonifika, Koper
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig
Widzów: 2200
(15–12)
raport
30 października 2014
17:15

Szwecja 

33-23

 Łotwa

Rosvalla, Nyköping
Sędziowie: Bośnia i Hercegowina Sasa Pandžić, Boris Šatordžija
Widzów: 3000
(18–8)
raport
1 listopada 2014
17:05

Łotwa 

28-39

 Słowenia

Dobeles sporta centrā, Dobele
Sędziowie: Węgry Andorka, Hucker
Widzów: 1150
(13–21)
raport
1 listopada 2014
18:00

Słowacja 

23-33

 Szwecja

HANT aréna, Bratysława
Sędziowie: Hiszpania Raluy, Sabroso
Widzów: 2500
(15–16)
raport
29 kwietnia 2015
19:15

Szwecja 

28-24

 Słowenia

Vida Arena, Växjö
Sędziowie: Litwa Gatelis, Mažeik
Widzów: 4512
(18–10)
raport
29 kwietnia 2015
19:35

Łotwa 

25-18

 Słowacja

Dobeles sporta centrā, Dobele
Sędziowie: Norwegia Hansen, Pettersen
Widzów: 900
(11–7)
raport
2 maja 2015
18:00

Słowacja 

22-23

 Łotwa

Športová hala, Hlohovec
Sędziowie: Finlandia Leandersson, Lindroos
Widzów: 1500
(16–10)
raport
3 maja 2015
17:30

Słowenia 

28-28

 Szwecja

Dvorana Zlatorog, Celje
Sędziowie: Francja Dentz, Reibel
Widzów: 3500
(13–16)
raport
10 czerwca 2015
17:00

Słowacja 

20-26

 Słowenia

Mestská športová hala, Preszów
Sędziowie: Rumunia Stark, Stefan
Widzów: 1450
(10–13)
raport
10 czerwca 2015
19:35

Łotwa 

14-33

 Szwecja

Dobeles sporta centrā, Dobele
Sędziowie: Grecja Katsikis, Michailidis
Widzów: 600
(8–16)
raport
13 czerwca 2015
18:30

Słowenia 

37-20

 Łotwa

Rdeča dvorana, Velenje
Sędziowie: Grecja Tzaferopoulos, Bethmann
Widzów: 1200
(18–11)
raport
14 czerwca 2015
16:15

Szwecja 

27-22

 Słowacja

Hovet, Sztokholm
Sędziowie: Szwajcaria Buache, Meyer
Widzów: 7000
(16–10)
raport


Grupa 4[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Islandia 6 4 1 1 191 137 +54 9
2.  Serbia 6 3 2 1 153 152 +1 8
3.  Czarnogóra 6 3 1 2 146 152 -6 7
4.  Izrael 6 0 0 6 134 183 -49 0
29 października 2014
19:30

Islandia 

36-19

 Izrael

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Szwajcaria Buache, Meyer
Widzów: 1950
(14–9)
raport
29 października 2014
20:00

Serbia 

25-21

 Czarnogóra

Hala Pionir, Belgrad
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 7000
(10–9)
raport
2 listopada 2014
18:00

Czarnogóra 

25-24

 Islandia

Sportska Dvorana Topolica, Bar
Sędziowie: Francja Dentz, Reibel
Widzów: 2234
(14–12)
raport
2 listopada 2014
19:45

Izrael 

22-26

 Serbia

Maccabi House Arena, Riszon le-Cijjon
Sędziowie: Białoruś Gousko, Repkin
Widzów: 1050
(10–13)
raport
29 kwietnia 2015
19:30

Islandia 

38-22

 Serbia

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig
Widzów: 2200
(16–10)
raport
30 kwietnia 2015
19:45

Izrael 

19-22

 Czarnogóra

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Norwegia Togstad, Kristiansen
Widzów: 1500
(9–9)
raport
3 maja 2015
19:00

Serbia 

25-25

 Islandia

Čair Sports Center, Nisz
Sędziowie: Łotwa Stoļarovs, Līcis
Widzów: 5600
(13–11)
raport
3 maja 2015
20:00

Czarnogóra 

33-27

 Izrael

Sportska Dvorana Topolica, Bar
Sędziowie: Austria Brkic, Jusufhodzic
Widzów: 2500
(16–13)
raport
10 czerwca 2015
19:45

Izrael 

24-34

 Islandia

Drive in Arena, Tel Awiw-Jafa
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 1200
(12–17)
raport
10 czerwca 2015
20:00

Czarnogóra 

23-23

 Serbia

Sportska Dvorana Topolica, Bar
Sędziowie: Norwegia Togstad, Kristiansen
Widzów: 2500
(11–14)
raport
14 czerwca 2015
17:00

Islandia 

34-22

 Czarnogóra

Laugardalshöllin, Reykjavík
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 2050
(19–11)
raport
14 czerwca 2015
18:30

Serbia 

32-23

 Izrael

Hala sportova, Kraljevo
Sędziowie: Słowenia Cvetko, Kavalar
Widzów: 3000
(19–12)
raport


Grupa 5[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Węgry 6 6 0 0 178 151 +27 12
2.  Rosja 6 4 0 2 174 168 +6 8
3.  Portugalia 6 2 0 4 183 176 +7 4
4.  Ukraina 6 0 0 6 148 188 -40 0
29 października 2014
20:30

Węgry 

31-30

 Portugalia

Generali aréna, Miszkolc
Sędziowie: Słowacja Baďura, Ondogrecula
Widzów: 2000
(19–15)
raport
2 listopada 2014
16:00

Portugalia 

29-34

 Rosja

Pavilhão Municipal, Vila Nova de Gaia
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 2000
(12–18)
raport
2 listopada 2014
18:00

Ukraina 

20-33

 Węgry

Pałac Sportu, Kijów
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen
Widzów: 2000
(9–15)
raport
30 kwietnia 2015
18:00

Ukraina 

26-32

 Portugalia

TRC-Terminal, Browary
Sędziowie: Polska Leszczynski, Piechota
Widzów: 1120
(12–17)
raport
30 kwietnia 2015
19:00

Rosja 

23-27

 Węgry

Olimpijskij, Czechow
Sędziowie: Słowenia Krstić, Ljubić
Widzów: 1800
(8–15)
raport
2 maja 2015
16:10

Węgry 

29-25

 Rosja

Veszprém Aréna, Veszprém
Sędziowie: Niemcy Fleisch, Rieber
Widzów: 3215
(15–11)
raport
3 maja 2015
16:05

Portugalia 

34-24

 Ukraina

Pavilhão Municipal, Vila Nova de Gaia
Sędziowie: Szwecja Johansson, Kliko
Widzów: 1500
(19–12)
raport
10 czerwca 2015
18:00

Rosja 

27-22

 Ukraina

Miński Pałac Sportu, Mińsk
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 3300
(15–10)
raport
10 czerwca 2015
20:15

Portugalia 

25-26

 Węgry

Pavilhão Municipal, Santo Tirso
Sędziowie: Białoruś Gousko, Repkin
Widzów: 2000
(15–12)
raport
11 czerwca 2015
19:00

Ukraina 

28-30

 Rosja

Miński Pałac Sportu, Mińsk
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 3000
(14–16)
raport
13 czerwca 2015
16:00

Węgry 

32-28

 Ukraina

Audi Aréna Győr, Győr
Sędziowie: Czechy Skruzny, Kavulic
Widzów: 2500
(15–14)
raport
14 czerwca 2015
16:00

Rosja 

35-33

 Portugalia

Uniwersalny Kompleks Sportowy CSKA, Moskwa
Sędziowie: Serbia Nikolić, Stojković
Widzów: 1000
(15–16)
raport


Grupa 6[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Francja 6 6 0 0 201 145 +56 12
2.  Macedonia Północna 6 3 1 2 161 154 +7 7
3.  Czechy 6 2 1 3 163 185 -22 5
4.  Szwajcaria 6 0 0 6 135 176 -41 0
29 października 2014
17:45

Macedonia Północna 

27-20

 Szwajcaria

Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje
Sędziowie: Litwa Gatelis, Mažeika
Widzów: 4500
(12–8)
raport
30 października 2014
19:30

Francja 

41-25

 Czechy

Le Phare, Chambéry
Sędziowie: Rumunia Stark, Stefan
Widzów: 4400
(20–12)
raport
2 listopada 2014
13:30

Czechy 

27-27

 Macedonia Północna

Sportovní hala Novesta, Zlin
Sędziowie: Norwegia Togstad, Kristiansen
Widzów: 2000
(18–11)
raport
2 listopada 2014
14:30

Szwajcaria 

24-33

 Francja

St. Jakobshalle, Bazylea
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 6700
(11–15)
raport
29 kwietnia 2015
20:00

Szwajcaria 

26-30

 Czechy

BBC Arena, Szafuza
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 1500
(12–14)
raport
29 kwietnia 2015
20:15

Macedonia Północna 

25-27

 Francja

Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje
Sędziowie: Węgry Horváth, Márton
Widzów: 6800
(13–15)
raport
2 maja 2015
17:00

Czechy 

29-25

 Szwajcaria

Sportovní hala města Plzně, Pilzno
Sędziowie: Turcja Erdoğan, Özdeniz
Widzów: 795
(15–13)
raport
3 maja 2015
17:05

Francja 

35-24

 Macedonia Północna

Palais des sports André-Brouat, Tuluza
Sędziowie: Portugalia Caçador, Nicolau
Widzów: 4226
(17–10)
raport
10 czerwca 2015
18:10

Czechy 

24-34

 Francja

Městská sportovní hala Vodova, Brno
Sędziowie: Niemcy Schulze, Tönnies
Widzów: 3000
(10–16)
raport
10 czerwca 2015
20:00

Szwajcaria 

17-26

 Macedonia Północna

Sporthalle Kreuzbleiche, Sankt Gallen
Sędziowie: Rosja Zotin, Volodkov
Widzów: 2337
(8–15)
raport
13 czerwca 2015
15:15

Francja 

31-23

 Szwajcaria

Maison des Sports, Clermont-Ferrand
Sędziowie: Izrael Cohen, Peretz
Widzów: 4700
(19–9)
raport
14 czerwca 2015
17:45

Macedonia Północna 

32-28

 Czechy

Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 6963
(15–12)
raport


Grupa 7[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt
M W R P + - +/−
1.  Hiszpania 6 5 0 1 184 132 +52 10
2.  Niemcy 6 5 0 1 172 145 +27 10
3.  Austria 6 2 0 4 148 161 -13 4
4.  Finlandia 6 0 0 6 126 192 -66 0
29 października 2014
20:15

Niemcy 

30-18

 Finlandia

Schwalbe Arena, Gummersbach
Sędziowie: Czarnogóra Vešović, Mitrović
Widzów: 4141
(19–8)
raport
29 października 2014
20:30

Hiszpania 

27-16

 Austria

Pabellón Municipal „O Gatañal”, Pontevedra
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
Widzów: 1800
(12–8)
raport
1 listopada 2014
17:05

Finlandia 

27-34

 Hiszpania

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Węgry Herczeg, Südi
Widzów: 2200
(15–17)
raport
2 listopada 2014
18:00

Austria 

24-28

 Niemcy

Albert-Schultz-Eishalle, Wiedeń
Sędziowie: Serbia Nikolić, Stojković
Widzów: 6000
(11–12)
raport
29 kwietnia 2015
18:10

Niemcy 

29-28

 Hiszpania

SAP Arena, Mannheim
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 11 895
(17–15)
raport
29 kwietnia 2015
18:30

Finlandia 

23-26

 Austria

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Polska Baranowski, Lemanowicz
Widzów: 1500
(12–11)
raport
2 maja 2015
20:25

Austria 

29-22

 Finlandia

Handball-Arena Rieden/Vorkloster, Bregencja
Sędziowie: Mołdawia Covalciuc, Covalciuc
Widzów: 2000
(14–14)
raport
3 maja 2015
17:00

Hiszpania 

26-20

 Niemcy

Palacio de los Deportes de León, León
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen
Widzów: 4500
(11–8)
raport
10 czerwca 2015
19:00

Finlandia 

20-34

 Niemcy

Energia Areena, Vantaa
Sędziowie: Słowacja Baďura, Ondogrecula
Widzów: 1300
(8–16)
raport
10 czerwca 2015
20:25

Austria 

24-30

 Hiszpania

Olympiahalle, Innsbruck
Sędziowie: Litwa Gatelis, Mažeika
Widzów: 3500
(12–16)
raport
13 czerwca 2015
18:30

Hiszpania 

39-16

 Finlandia

Palacio de los Deportes de La Rioja, Logroño
Sędziowie: Cypr Panayides, Andreou
Widzów: 2200
(21–9)
raport
14 czerwca 2015
15:15

Niemcy 

31-29

 Austria

Sparkassen-Arena, Kilonia
Sędziowie: Szwecja Kurtagic, Wetterwik
Widzów: 8074
(14–13)
raport


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Federations invited to register for EHF EURO 2016 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2012-06-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)].
  2. a b c Procedure for the draw of the Qualification Phase 1 (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2012-06-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)].
  3. EHF EURO 2016 qualification draw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2012-06-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  4. EHF EURO 2016 Qualification Workshop held in Vienna (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2012-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  5. Nine nations drawn for EHF EURO 2016 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2012-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-07)].
  6. 2016 Men’s European Championship Qualification Phase1 (ang.). statistics.eurohandball.com. [dostęp 2012-06-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-13)].
  7. Important regulations for the EHF EURO 2014 qualification (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-07-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)].
  8. Draw procedure for EHF EURO 2016 play-off qualification matches released (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-07-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-11-24)].
  9. Draw Procedure Men´s EHF EURO 2016 POL Play – Off Matches for Qualification Phase 2 (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2013-07-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-01-13)].
  10. EHF EURO 2016 qualification play-offs drawn in Vienna (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-07-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  11. Crunch time for six teams in EHF EURO 2016 Qualification (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  12. Favourites record victories on the path to the Men’s EHF EURO 2016 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  13. Estonia bow out with away win (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  14. Finland and Bosnia take the last two places in Qualification Round 2 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  15. EHF EURO 2016 qualification groups drawn in Warsaw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-14)].
  16. Last spots for EHF EURO 2016 decided (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2015-06-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-15)].
  17. Qualification draw in Warsaw (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-08)].
  18. Draw procedures for EHF EURO events in Poland released (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-13)].
  19. Procedure for the draw of the Qualification Groups (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2014-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-16)].
  20. Losowanie grup el. EHF Euro 2016 (pol.). zprp.pl. [dostęp 2014-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-14)].
  21. EHF EURO 2016 Qualification draw streamed live on official website (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-14)].
  22. Poznaliśmy grupy kw. EHF Euro 2016 (pol.). zprp.pl. [dostęp 2014-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-01-19)].
  23. Spain face Germany and Austria en route to EHF EURO 2016 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-04-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-04-14)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]