Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piłka ręczna Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2018
2018 EHF European Men's Handball Championship
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2016 2020 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka ręczna
Organizator EHF
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Chorwacja
Otwarcie 12 stycznia 2018
Zamknięcie (finał) 28 stycznia 2018
Liczba drużyn 16
Liczba hal 4 (w 4 miastach)
I miejsce  Hiszpania
II miejsce  Szwecja
III miejsce  Francja
Statystyki turnieju
Liczba meczów 47
Król strzelców Czechy Ondřej Zdráhala (55)
Najlepszy zawodnik (MVP) Szwecja Jim Gottfridsson

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2018 – trzynaste mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez EHF, mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w Europie. Odbył się w dniach od 12 do 28 stycznia 2018 roku w Chorwacji. W turnieju wzięło udział szesnaście zespołów, automatycznie do mistrzostw awansowała reprezentacja Chorwacji jako gospodarze zawodów, zaś o pozostałe miejsca odbywały się kwalifikacje.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się w styczniu 2017 roku, a ich ceny zaczynały się od 150 HRK ze zniżkami na pakiety obejmujące wszystkie mecze na danej hali[1][2]. Pod koniec czerwca 2017 roku opublikowano harmonogram mistrzostw[3][4]. Wraz z losowaniem grup przedstawiono oficjalną turniejową piłkę[5].

Pierwszy w historii tytuł zdobyli Hiszpanie po zwycięstwie nad Szwedami[6], brąz przypadł zaś Francuzom[7]. Po zakończonym turnieju EHF opublikowała statystyki indywidualne[8][9] i drużynowe[10][11].

Wybór organizatora[edytuj | edytuj kod]

W czerwcu 2013 roku EHF ustaliła ramy czasowe wyboru organizatora[12]. Wstępne zainteresowanie organizacją mistrzostw w wyznaczonym terminie 4 września 2013 roku wyraziły trzy kraje: Chorwacja, Norwegia i Szwecja. Ostateczny termin składania oficjalnych aplikacji upływał 10 grudnia 2013 roku, zaś decyzja miała zostać podjęta na Kongresie EHF w Dublinie we wrześniu 2014 roku[13]. W wyznaczonym przez EHF terminie kraje te potwierdziły swe kandydatury, w ciągu miesiąca miały one zostać wstępnie rozpatrzone przez zarząd tej organizacji[14]. Do ostatniego etapu przeszła jedynie kandydatura Chorwacji[15][16], która została wyznaczona na gospodarza turnieju[17].

Chorwacja gościć będzie finały mistrzostw Europy po raz drugi, poprzednio była gospodarzem w 2000 roku[17].

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

W dokumentach aplikacyjnych Hrvatski rukometni savez wskazał cztery hale, które potwierdzone zostały przy przyznawaniu Chorwacji organizacji zawodów[18][17].

Zagrzeb Split
Arena Zagreb Spaladium Arena
Pojemność: 15 200 Pojemność: 11 000
Arena Zagreb 2009.jpg Spaladium Arena 1.JPG
Varaždin Poreč
Varaždin Arena Športska dvorana Žatika
Pojemność: 5 200 Pojemność: 3 700
Sport Hall Varaždin.jpg

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Właściwy turniej eliminacyjny rozgrywany był z udziałem 28 reprezentacji podzielonych na siedem grup po cztery zespoły, a udział w tej fazie część zespołów wywalczyła we wcześniejszych kwalifikacjach. Awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy uzyskali zwycięzcy grup oraz drużyny z drugiego miejsca, a także najlepszy zespół spośród tych z trzecich miejsc.

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Reprezentacja Podstawa kwalifikacyjna Mistrzostwa 2016 Najlepszy wynik
 Chorwacja Gospodarz 3. miejsce 2. miejsce (2008, 2010)
 Dania 1. miejsce w 1 grupie eliminacyjnej 6. miejsce Mistrzostwo (2008, 2012)
 Węgry 2. miejsce w 1 grupie eliminacyjnej 12. miejsce 6. miejsce (1998)
 Białoruś 1. miejsce w 2 grupie eliminacyjnej 10. miejsce 8. miejsce (1994)
 Serbia 2. miejsce w 2 grupie eliminacyjnej 15. miejsce 2. miejsce (2012)
 Hiszpania 1. miejsce w 3 grupie eliminacyjnej 2. miejsce 2. miejsce (1996, 1998, 2006, 2016)
 Austria 2. miejsce w 3 grupie eliminacyjnej 9. miejsce (2010)
 Macedonia Północna 1. miejsce w 4 grupie eliminacyjnej 11. miejsce 5. miejsce (2012)
 Czechy 2. miejsce w 4 grupie eliminacyjnej 6. miejsce (1996)
 Niemcy 1. miejsce w 5 grupie eliminacyjnej Mistrzostwo Mistrzostwo (2004, 2016)
 Słowenia 2. miejsce w 5 grupie eliminacyjnej 14. miejsce 2. miejsce (2004)
 Szwecja 1. miejsce w 6 grupie eliminacyjnej 8. miejsce Mistrzostwo (1994, 1998, 2000, 2002)
 Czarnogóra 2. miejsce w 6 grupie eliminacyjnej 16. miejsce 12. miejsce (2008)
 Francja 1. miejsce w 7 grupie eliminacyjnej 5. miejsce Mistrzostwo (2006, 2010, 2014)
 Norwegia 2. miejsce w 7 grupie eliminacyjnej 4. miejsce 6. miejsce (2008)
 Islandia Najlepszy zespół z 3. miejsca 13. miejsce 3. miejsce (2010)

Losowanie grup[edytuj | edytuj kod]

Losowanie grup zostało zaplanowane na 23 czerwca 2017 roku w Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog w Zagrzebiu, a przed nim drużyny zostały podzielone na cztery koszyki na podstawie wyników osiągniętych podczas Mistrzostw Europy 2016 i eliminacji do ME 2018. Dodatkowo cztery reprezentacje zostały przydzielone już na tym etapie do konkretnych grup[19][20].

Koszyk 1
 Niemcy
 Hiszpania
 Chorwacja[21]
 Francja
Koszyk 2
 Dania
 Białoruś
 Szwecja
 Macedonia Północna
Koszyk 3
 Norwegia[22]
 Serbia
 Czarnogóra
 Czechy
Koszyk 4
 Węgry[23]
 Słowenia[24]
 Austria
 Islandia

W wyniku losowania, które przeprowadzili Kristian Sæverås, Igor Vori, Gergely Harsányi i Gašper Marguč[25], wyłonione zostały cztery czterozespołowe grupy pierwszej fazy turnieju[5].

Grupa A
Split
 Chorwacja
 Szwecja
 Serbia
 Islandia
Grupa B
Poreč
 Francja
 Białoruś
 Norwegia
 Austria
Grupa C
Zagrzeb
 Niemcy
 Macedonia Północna
 Czarnogóra
 Słowenia
Grupa D
Varaždin
 Hiszpania
 Dania
 Czechy
 Węgry

Składy[edytuj | edytuj kod]

Sędziowie[edytuj | edytuj kod]

Na początku lipca 2017 roku EHF opublikowała listę czternastu par sędziowskich, spośród których dwanaście zostanie wyznaczonych do sędziowania meczów turnieju finałowego[26]. Nastąpiło to pod koniec października tego roku, a na końcowej liście nie znaleźli się spośród nich arbitrzy z Łotwy i Szwajcarii[27].

Państwo Sędziowie
 Białoruś Andrej Gusko
Siarhiej Repkin
 Chorwacja Matija Gubica
Boris Milošević
 Czechy Václav Horáček
Jiří Novotný
 Dania Martin Gjeding
Mads Hansen
 Francja Laurent Reveret
Stevann Pichon
 Hiszpania Óscar Raluy
Ángel Sabroso
 Litwa Mindaugas Gatelis
Vaidas Mažeika

Państwo Sędziowie
 Łotwa Renārs Līcis
Zigmārs Sondors
 Macedonia Północna Ǵorgi Naczewski
Sławe Nikołow
 Niemcy Lars Geipel
Marcus Helbig
 Portugalia Duarte Santos
Ricardo Fonseca
 Rosja Evgeny Zotin
Nikolay Volodkov
 Rumunia Sorin-Laurenţiu Dinu
Constantin Din
 Szwajcaria Arthur Brunner
Morad Salah

Faza wstępna[edytuj | edytuj kod]

Grupa A (Split)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwecja 3 2 0 1 89 82 +7 4 Awans do fazy zasadniczej
2.  Chorwacja 3 2 0 1 92 79 +13 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Serbia 3 1 0 2 76 88 -12 2 Awans do fazy zasadniczej
4.  Islandia 3 1 0 2 74 82 -8 2
12 stycznia 2018
18:15

Szwecja 

24-26

 Islandia

Spaladium Arena, Split
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 8700
Jim Gottfridsson 6 Gol
Simon Jeppsson 4 Gol
Lukas Nilsson 3 Gol
Mattias Zachrisson 3 Gol
Albin Lagergren 2 Gol
Jerry Tollbring 2 Gol
Niclas Ekberg 1 Gol
Johan Jakobsson 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(8–15)
raport
Gol 7 Ólafur Guðmundsson
Gol 5 Arnór Þór Gunnarsson
Gol 5 Rúnar Kárason
Gol 5 Guðjón Valur Sigurðsson
Gol 3 Aron Pálmarsson
Gol 1 Janus Daði Smárason
Kara 3ׯółta kartka
12 stycznia 2018
20:30

Chorwacja 

32-22

 Serbia

Spaladium Arena, Split
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig
Widzów: 11 000
Luka Stepančić 6 Gol
Manuel Štrlek 6 Gol
Luka Cindrić 4 Gol
Zlatko Horvat 4 Gol
Ivan Čupić 2 Gol
Domagoj Duvnjak 2 Gol
Igor Karačić 2 Gol
Lovro Mihić 2 Gol
Marko Kopljar Gol 1
Stipe Mandalinić Gol 1
Željko Musa Gol 1
Igor Vori Gol 1
Kara 2ׯółta kartka
(14–9)
raport
Gol 6 Petar Nenadić
Gol 5 Nemanja Zelenović
Gol 3 Nemanja Ilić
Gol 2 Dobrivoje Marković
Gol 2 Žarko Šešum
Gol 1 Bojan Beljanski
Gol 1 Mijajlo Marsenić
Gol 1 Bogdan Radivojević
Gol 1 Marko Vujin
Kara 2ׯółta kartka
14 stycznia 2018
18:15

Serbia 

25-30

 Szwecja

Spaladium Arena, Split
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen
Widzów: 9500
Nemanja Ilić 5 Gol
Petar Nenadić 4 Gol
Bojan Beljanski 3 Gol
Žarko Šešum 3 Gol
Petar Đorđić 2 Gol
Darko Đukić 2 Gol
Dobrivoje Marković 2 Gol
Mijajlo Marsenić 2 Gol
Milan Jovanović Gol 1
Nemanja Zelenović Gol 1
Kara 1ׯółta kartka
(10–16)
raport
Gol 5 Albin Lagergren
Gol 4 Niclas Ekberg
Gol 4 Johan Jakobsson
Gol 4 Lukas Nilsson
Gol 3 Jesper Nielsen
Gol 3 Hampus Wanne
Gol 3 Mattias Zachrisson
Gol 1 Jim Gottfridsson
Gol 1 Philip Henningsson
Gol 1 Simon Jeppsson
Gol 1 Jerry Tollbring
Kara 2ׯółta kartka
14 stycznia 2018
20:30

Islandia 

22-29

 Chorwacja

Spaladium Arena, Split
Sędziowie: Rosja Zotin, Volodkov
Widzów: 10 500
Aron Pálmarsson 5 Gol
Arnór Þór Gunnarsson 4 Gol
Ólafur Guðmundsson 3 Gol
Ómar Ingi Magnússon 3 Gol
Janus Daði Smárason 3 Gol
Rúnar Kárason 2 Gol
Arnar Freyr Arnarsson 1 Gol
Guðjón Valur Sigurðsson 1 Gol
 3ׯółta kartka
(13–14)
raport
Gol 7 Luka Cindrić
Gol 4 Igor Karačić
Gol 4 Marko Mamić
Gol 4 Luka Stepančić
Gol 4 Manuel Štrlek
Gol 2 Denis Buntić
Gol 2 Ivan Čupić
Gol 1 Marko Kopljar
Gol 1 Igor Vori
Kara 3ׯółta kartka
16 stycznia 2018
18:15

Serbia 

29-26

 Islandia

Spaladium Arena, Split
Sędziowie: Hiszpania Raluy, Sabroso
Widzów: 9800
Žarko Šešum 5 Gol
Bogdan Radivojević 5 Gol
Nemanja Ilić 4 Gol
Nemanja Zelenović 4 Gol
Milan Jovanović 3 Gol
Petar Nenadić 3 Gol
Mijajlo Marsenić 2 Gol
Stefan Vujić 2 Gol
Petar Đorđić Gol 1
Kara 2ׯółta kartka
(12–12)
raport
Gol 8 Guðjón Valur Sigurðsson
Gol 4 Ólafur Guðmundsson
Gol 4 Kári Kristján Kristjánsson
Gol 4 Aron Pálmarsson
Gol 3 Arnór Þór Gunnarsson
Gol 3 Rúnar Kárason
Kara 3ׯółta kartka
16 stycznia 2018
20:30

Chorwacja 

31-35

 Szwecja

Spaladium Arena, Split
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 11 000
Ivan Čupić 7 Gol
Marko Kopljar 5 Gol
Zlatko Horvat 4 Gol
Igor Karačić 4 Gol
Luka Cindrić 2 Gol
Luka Stepančić 2 Gol
Željko Musa 1 Gol
Manuel Štrlek 1 Gol
Igor Vori Gol 1
Kara 2ׯółta kartka
(12–17)
raport
Gol 6 Albin Lagergren
Gol 5 Jesper Nielsen
Gol 5 Simon Jeppsson
Gol 4 Niclas Ekberg
Gol 4 Jim Gottfridsson
Gol 3 Jerry Tollbring
Gol 2 Philip Henningsson
Gol 2 Johan Jakobsson
Gol 2 Mattias Zachrisson
Gol 1 Max Darj
Gol 1 Lukas Nilsson
Kara 2ׯółta kartka


Grupa B (Poreč)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Francja 3 3 0 0 97 82 +15 6 Awans do fazy zasadniczej
2.  Norwegia 3 2 0 1 103 88 +15 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Białoruś 3 1 0 2 80 91 -11 2 Awans do fazy zasadniczej
4.  Austria 3 0 0 3 80 99 -19 0
12 stycznia 2018
18:15

Białoruś 

27-26

 Austria

Športska dvorana Žatika, Poreč
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 3100
Uładzisłau Kulesz 7 Gol
Barys Puchouski 5 Gol
Dzianis Rutenka 4 Gol
Andriej Jurynok 4 Gol
Hleb Harbuz 2 Gol
Arciom Karalek 2 Gol
Siarhiej Szyłowicz 2 Gol
Artur Karwacki 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(14–12)
raport
Gol 8 Nikola Bilyk
Gol 5 Janko Božović
Gol 4 Robert Weber
Gol 3 Vytautas Žiūra
Gol 2 Sebastian Frimmel
Gol 2 Alexander Hermann
Gol 2 Gerald Zeiner
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
12 stycznia 2018
20:30

Francja 

32-31

 Norwegia

Športska dvorana Žatika, Poreč
Sędziowie: Hiszpania López, Ramírez
Widzów: 3600
Kentin Mahé 8 Gol
Michaël Guigou 5 Gol
Luc Abalo 4 Gol
Nikola Karabatić 4 Gol
Dika Mem 3 Gol
Adrien Dipanda 2 Gol
Valentin Porte 2 Gol
Nicolas Tournat 2 Gol
Timothey N’Guessan 1 Gol
Cédric Sorhaindo 2 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(15–17)
raport
Gol 7 Kent Robin Tønnesen
Gol 6 Kristian Bjørnsen
Gol 5 Bjarte Myrhol
Gol 4 Magnus Jøndal
Gol 3 Gøran Johannessen
Gol 3 Sander Sagosen
Gol 1 Magnus Gullerud
Gol 1 Christian O’Sullivan
Gol 1 Eivind Tangen
Kara 3ׯółta kartka
14 stycznia 2018
18:15

Austria 

26-33

 Francja

Športska dvorana Žatika, Poreč
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig
Widzów: 2900
Robert Weber 5 Gol
Thomas Kandolf 4 Gol
Tobias Wagner 3 Gol
Nikola Bilyk 2 Gol
Sebastian Frimmel 2 Gol
Lukas Herburger 2 Gol
Romas Kirveliavičius 2 Gol
Tobias Schopf 2 Gol
Janko Božović 1 Gol
Christoph Neuhold 1 Gol
Julian Ranftl 1 Gol
Gerald Zeiner 1 Gol
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(12–17)
raport
Gol 7 Timothey N’Guessan
Gol 4 Luc Abalo
Gol 4 Raphaël Caucheteux
Gol 4 Nedim Remili
Gol 3 Kentin Mahé
Gol 3 Dika Mem
Gol 3 Valentin Porte
Gol 2 Nicolas Tournat
Gol 1 Nicolas Claire
Gol 1 Adrien Dipanda
Gol 1 Michaël Guigou
Kara
14 stycznia 2018
20:30

Norwegia 

33-28

 Białoruś

Športska dvorana Žatika, Poreč
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 2500
Kristian Bjørnsen 6 Gol
Magnus Gullerud 6 Gol
Sander Sagosen 6 Gol
Bjarte Myrhol 5 Gol
Kent Robin Tønnesen 5 Gol
Gøran Johannessen 3 Gol
Magnus Jøndal 1 Gol
Gøran Sørheim 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(15–12)
raport
Gol 5 Arciom Karalek
Gol 4 Maksym Baranau
Gol 4 Wadim Gajduczenko
Gol 4 Siarhiej Szyłowicz
Gol 3 Artur Karwacki
Gol 3 Andriej Jurynok
Gol 2 Hleb Harbuz
Gol 2 Uładzisłau Kulesz
Gol 1 Dzianis Rutenka
Kara 3ׯółta kartka
16 stycznia 2018
18:15

Francja 

32-25

 Białoruś

Športska dvorana Žatika, Poreč
Sędziowie: Litwa Mažeika, Gatelis
Widzów: 2300
Dika Mem 9 Gol
Nikola Karabatić 6 Gol
Valentin Porte 4 Gol
Luc Abalo 3 Gol
Michaël Guigou 3 Gol
Kentin Mahé 2 Gol
Cédric Sorhaindo 2 Gol
Raphaël Caucheteux 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka 2×Czerwona kartka
(14–11)
raport
Gol 6 Arciom Padasinau
Gol 4 Maksym Baranau
Gol 4 Wadim Gajduczenko
Gol 4 Andriej Jurynok
Gol 3 Siarhiej Szyłowicz
Gol 1 Maksym Babiczew
Gol 1 Artur Karwacki
Gol 1 Uładzisłau Kulesz
Gol 1 Barys Puchouski
Kara 1ׯółta kartka
16 stycznia 2018
20:30

Norwegia 

39-28

 Austria

Športska dvorana Žatika, Poreč
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen
Widzów: 1600
Kristian Bjørnsen 9 Gol
Harald Reinkind 6 Gol
Henrik Jakobsen 4 Gol
Magnus Jøndal 4 Gol
Christian O’Sullivan 4 Gol
Sander Sagosen 4 Gol
Gøran Johannessen 3 Gol
Magnus Gullerud 2 Gol
Magnus Abelvik Rød 2 Gol
Kent Robin Tønnesen 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(18–14)
raport
Gol 9 Nikola Bilyk
Gol 4 Janko Božović
Gol 3 Alexander Hermann
Gol 3 Gerald Zeiner
Gol 2 Wilhelm Jelinek
Gol 2 Tobias Wagner
Gol 2 Vytautas Žiūra
Gol 1 Thomas Kandolf
Gol 1 Julian Ranftl
Gol 1 Robert Weber
Kara 4ׯółta kartka 2×Czerwona kartka


Grupa C (Zagrzeb)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Macedonia Północna 3 2 1 0 79 77 +2 5 Awans do fazy zasadniczej
2.  Niemcy 3 1 2 0 82 69 +13 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Słowenia 3 1 1 1 77 69 +8 3 Awans do fazy zasadniczej
4.  Czarnogóra 3 0 0 3 66 89 -23 0
13 stycznia 2018
17:15

Niemcy 

32-19

 Czarnogóra

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
Widzów: 8000
Uwe Gensheimer 9 Gol
Paul Drux 5 Gol
Jannik Kohlbacher 3 Gol
Julius Kühn 3 Gol
Philipp Weber 3 Gol
Steffen Weinhold 3 Gol
Kai Häfner 2 Gol
Patrick Wiencek 2 Gol
Steffen Fäth 1 Gol
Tobias Reichmann 1 Gol
10×Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(17–9)
raport
Gol 7 Vladan Lipovina
Gol 4 Miloš Božović
Gol 2 Božo Anđelić
Gol 1 Marko Lasica
Gol 1 Igor Marković
Gol 1 Vasko Ševaljević
Gol 1 Nebojša Simović
Gol 1 Miloš Vujović
Gol 1 Stevan Vujović
Kara 2ׯółta kartka
13 stycznia 2018
19:30

Macedonia Północna 

25-24

 Słowenia

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 11 000
Dejan Manaskow 8 Gol
Kirił Łazarow 7 Gol
Goce Georgiewski 2 Gol
Filip Łazarow 2 Gol
Filip Mirkułowski 2 Gol
Stojancze Stoiłow 2 Gol
Nemanja Pribak 1 Gol
Filip Taleski 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(11–11)
raport
Gol 4 Žiga Mlakar
Gol 3 Blaž Blagotinšek
Gol 3 Darko Cingesar
Gol 3 Blaž Janc
Gol 3 Miha Zarabec
Gol 2 Borut Mačkovšek
Gol 2 Gašper Marguč
Gol 1 Marko Bezjak
Gol 1 Nik Henigman
Gol 1 Vid Kavtičnik
Gol 1 Matic Suholežnik
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
15 stycznia 2018
18:15

Słowenia 

25-25

 Niemcy

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Litwa Mažeika, Gatelis
Widzów: 6500
Miha Zarabec 5 Gol
Blaž Blagotinšek 4 Gol
Blaž Janc 4 Gol
Borut Mačkovšek 4 Gol
Marko Bezjak 3 Gol
Vid Kavtičnik 3 Gol
Darko Cingesar 1 Gol
Žiga Mlakar 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(15–10)
raport
Gol 7 Uwe Gensheimer
Gol 4 Patrick Groetzki
Gol 4 Tobias Reichmann
Gol 3 Philipp Weber
Gol 2 Hendrik Pekeler
Gol 2 Steffen Weinhold
Gol 1 Paul Drux
Gol 1 Kai Häfner
Gol 1 Julius Kühn
Kara 3ׯółta kartka
15 stycznia 2018
20:30

Czarnogóra 

28-29

 Macedonia Północna

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 5000
Stefan Cavor 6 Gol
Stevan Vujović 5 Gol
Nemanja Grbović 4 Gol
Miloš Božović 3 Gol
Vasko Ševaljević 3 Gol
Miloš Vujović 3 Gol
Božo Anđelić 2 Gol
Marko Lasica 1 Gol
Rade Mijatović 1 Gol
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(16–15)
raport
Gol 5 Filip Kuzmanovski
Gol 4 Kirił Łazarow
Gol 4 Dejan Manaskow
Gol 4 Filip Mirkułowski
Gol 3 Filip Łazarow
Gol 3 Filip Taleski
Gol 2 Žarko Peševski
Gol 1 Goce Georgiewski
Gol 1 Nikoła Markoski
Gol 1 Nemanja Pribak
Gol 1 Stojancze Stoiłow
Kara 2ׯółta kartka
17 stycznia 2018
18:15

Niemcy 

25-25

 Macedonia Północna

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Białoruś Gousko, Repkin
Widzów: 5100
Steffen Weinhold 8 Gol
Uwe Gensheimer 5 Gol
Patrick Wiencek 4 Gol
Steffen Fäth 2 Gol
Philipp Weber 2 Gol
Paul Drux 1 Gol
Patrick Groetzki 1 Gol
Hendrik Pekeler 1 Gol
Tobias Reichmann 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(12–11)
raport
Gol 6 Filip Taleski
Gol 5 Kirił Łazarow
Gol 5 Dejan Manaskow
Gol 3 Žarko Peševski
Gol 3 Stojancze Stoiłow
Gol 2 Filip Kuzmanovski
Gol 1 Martin Popovski
Kara 3ׯółta kartka
17 stycznia 2018
20:30

Czarnogóra 

19-28

 Słowenia

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 6200
Vasko Ševaljević 6 Gol
Vladan Lipovina 4 Gol
Miloš Božović 3 Gol
Nemanja Grbović 2 Gol
Miloš Vujović 2 Gol
Božo Anđelić 1 Gol
Mirko Radović 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(13–14)
raport
Gol 6 Gašper Marguč
Gol 5 Marko Bezjak
Gol 4 Blaž Blagotinšek
Gol 3 Borut Mačkovšek
Gol 3 Žiga Mlakar
Gol 2 Miha Zarabec
Gol 1 Jan Grebenc
Gol 1 Vid Kavtičnik
Gol 1 Matic Suholežnik
Gol 1 Matic Verdinek
Gol 1 Igor Žabič
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka


Grupa D (Varaždin)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Hiszpania 3 2 0 1 81 65 +16 4 Awans do fazy zasadniczej
2.  Dania 3 2 0 1 84 75 +9 4 Awans do fazy zasadniczej
3.  Czechy 3 2 0 1 76 86 -10 4 Awans do fazy zasadniczej
4.  Węgry 3 0 0 3 77 92 -15 0
13 stycznia 2018
18:15

Hiszpania 

32-15

 Czechy

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 3780
Raúl Entrerríos 5 Gol
Valero Rivera 5 Gol
Ferran Solé 5 Gol
Joan Cañellas 3 Gol
David Balaguer 3 Gol
Julen Aguinagalde 2 Gol
Eduardo Gurbindo 2 Gol
Adrian Figueras 2 Gol
Alex Dujshebaev 2 Gol
Ángel Fernández 2 Gol
Daniel Dujshebaev 1 Gol
Kara 1ׯółta kartka
(16–9)
raport
Gol 5 Stanislav Kasparek
Gol 3 Ondřej Zdráhala
Gol 1 Pavel Horák
Gol 1 Jan Stehlík
Gol 1 Tomáš Číp
Gol 1 Jakub Hrstka
Gol 1 Michal Kasal
Gol 1 Stepan Zeman
Gol 1 Dieudonne Mubenzem
Kara 2ׯółta kartka
13 stycznia 2018
20:30

Dania 

32-25

 Węgry

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 5170
Rasmus Lauge 7 Gol
Mikkel Hansen 6 Gol
Michael Damgaard 5 Gol
Morten Olsen 3 Gol
Casper Ulrich Mortensen 3 Gol
Hans Lindberg 2 Gol
Henrik Toft Hansen 2 Gol
Magnus Landin Jacobsen 2 Gol
Lasse Svan Hansen 1 Gol
Mads Mensah Larsen 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(14–12)
raport
Gol 5 Máté Lékai
Gol 4 Donát Bartók
Gol 3 Timuzsin Schuch
Gol 3 Zsolt Balogh
Gol 3 Richárd Bodó
Gol 2 Gábor Császár
Gol 2 Gábor Ancsin
Gol 2 Iman Jamali
Gol 1 Patrik Ligetvári
Kara 3ׯółta kartka
15 stycznia 2018
18:15

Węgry 

25-27

 Hiszpania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 3470
Bence Bánhidi 6 Gol
Zsolt Balogh 5 Gol
Máté Lékai 4 Gol
Richárd Bodó 2 Gol
Iman Jamali 2 Gol
Donát Bartók 2 Gol
Gábor Császár 1 Gol
Uroš Vilovski 1 Gol
Szabolcs Szöllősi 1 Gol
Ádám Juhász 1 Gol
Kara 4ׯółta kartka
(12–13)
raport
Gol 4 Valero Rivera
Gol 4 Adrian Figueras
Gol 4 Alex Dujshebaev
Gol 4 Aitor Arino
Gol 3 Daniel Sarmiento
Gol 3 Eduardo Gurbindo
Gol 2 Ferran Solé
Gol 2 David Balaguer
Gol 1 Gonzalo Pérez de Vargas
Kara 4ׯółta kartka
15 stycznia 2018
20:30

Czechy 

28-27

 Dania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Białoruś Gousko, Repkin
Widzów: 4100
Ondřej Zdráhala 8 Gol
Stanislav Kasparek 5 Gol
Pavel Horák 4 Gol
Jakub Hrstka 4 Gol
Tomáš Číp 3 Gol
Roman Bečvář 2 Gol
Leoš Petrovský 2 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(15–16)
raport
Gol 7 Mikkel Hansen
Gol 6 Rasmus Lauge
Gol 6 Anders Zachariassen
Gol 2 Hans Lindberg
Gol 2 Michael Damgaard
Gol 1 Lasse Svan Hansen
Gol 1 Casper Ulrich Mortensen
Gol 1 Henrik Toft Hansen
Gol 1 Mads Mensah Larsen
Kara 2ׯółta kartka
17 stycznia 2018
18:15

Czechy 

33-27

 Węgry

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
Widzów: 3790
Ondřej Zdráhala 14 Gol
Pavel Horák 4 Gol
Tomáš Číp 4 Gol
Jakub Hrstka 4 Gol
Jan Stehlik 3 Gol
Stanislav Kasparek 3 Gol
Roman Bečvář 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(15–11)
raport
Gol 9 Máté Lékai
Gol 5 Zsolt Balogh
Gol 4 Richárd Bodó
Gol 2 Gábor Ancsin
Gol 2 Péter Hornyák
Gol 2 Donát Bartók
Gol 2 David Fekete
Gol 1 Ádám Juhász
Kara 1ׯółta kartka
17 stycznia 2018
20:30

Hiszpania 

22-25

 Dania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Rosja Zotin, Volodkov
Widzów: 4100
Alex Dujshebaev 6 Gol
Raúl Entrerríos 4 Gol
Adrian Figueras 3 Gol
Valero Rivera 2 Gol
Aitor Ariño 2 Gol
Daniel Dujshebaev 2 Gol
Daniel Sarmiento 1 Gol
Joan Cañellas 1 Gol
Ferran Solé 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(13–14)
raport
Gol 8 Peter Balling
Gol 6 Mikkel Hansen
Gol 4 Rasmus Lauge
Gol 2 Hans Lindberg
Gol 2 Henrik Toft Hansen
Gol 2 Magnus Landin Jacobsen
Gol 1 René Toft Hansen
Kara 3ׯółta kartka


Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Grupa 1 (Zagrzeb)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Francja 5 5 0 0 156 130 +26 10 Półfinały
2.  Szwecja 5 3 0 2 136 127 +9 6 Półfinały
3.  Chorwacja 5 3 0 2 147 138 +9 6 Mecz o miejsca 5–6
4.  Norwegia 5 3 0 2 152 144 +8 6
5.  Białoruś 5 1 0 4 128 146 -18 2
6.  Serbia 5 0 0 5 131 165 -34 0
18 stycznia 2018
18:15

Serbia 

27-32

 Norwegia

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 3200
Bojan Beljanski 5 Gol
Žarko Šešum 5 Gol
Darko Đukić 4 Gol
Petar Nenadić 4 Gol
Nemanja Zelenović 3 Gol
Nemanja Ilić 2 Gol
Milan Jovanović 2 Gol
Dobrivoje Marković Gol 1
Mijajlo Marsenić 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(17–17)
raport
Gol 8 Kristian Bjørnsen
Gol 8 Sander Sagosen
Gol 4 Magnus Jøndal
Gol 3 Bjarte Myrhol
Gol 3 Christian O’Sullivan
Gol 3 Kent Robin Tønnesen
Gol 1 Magnus Gullerud
Gol 1 Gøran Johannessen
Gol 1 Eivind Tangen
Kara 1ׯółta kartka
18 stycznia 2018
20:30

Chorwacja 

25-23

 Białoruś

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Rosja Zotin, Volodkov
Widzów: 8100
Marko Mamić 5 Gol
Luka Stepančić 5 Gol
Luka Cindrić 4 Gol
Zlatko Horvat 3 Gol
Željko Musa 3 Gol
Marko Kopljar 2 Gol
Manuel Štrlek 2 Gol
Marino Marić Gol 1
Kara 3ׯółta kartka
(15–12)
raport
Gol 6 Andriej Jurynok
Gol 5 Uładzisłau Kulesz
Gol 5 Barys Puchouski
Gol 4 Arciom Karalek
Gol 1 Artur Karwacki
Gol 1 Arciom Padasinau
Gol 1 Siarhiej Szyłowicz
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
20 stycznia 2018
18:15

Szwecja 

17-23

 Francja

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Hiszpania Raluy, Sabroso
Widzów: 7100
Simon Jeppsson 4 Gol
Albin Lagergren 3 Gol
Niclas Ekberg 2 Gol
Jim Gottfridsson 2 Gol
Johan Jakobsson 1 Gol
Jesper Nielsen 1 Gol
Lukas Nilsson 1 Gol
Jerry Tollbring 1 Gol
Hampus Wanne 1 Gol
Mattias Zachrisson 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(8–10)
raport
Gol 5 Cédric Sorhaindo
Gol 4 Kentin Mahé
Gol 3 Nicolas Claire
Gol 3 Michaël Guigou
Gol 3 Valentin Porte
Gol 2 Nikola Karabatić
Gol 1 Dika Mem
Gol 1 Nedim Remili
Gol 1 Nicolas Tournat
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
20 stycznia 2018
20:30

Chorwacja 

32-28

 Norwegia

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 13 000
Manuel Štrlek 6 Gol
Luka Cindrić 5 Gol
Marko Mamić 4 Gol
Ivan Čupić 3 Gol
Zlatko Horvat 3 Gol
Marino Marić 3 Gol
Željko Musa 3 Gol
Luka Stepančić 3 Gol
Igor Karačić 1 Gol
Marko Kopljar 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(17–15)
raport
Gol 8 Sander Sagosen
Gol 6 Kristian Bjørnsen
Gol 4 Kent Robin Tønnesen
Gol 3 Gøran Johannessen
Gol 3 Bjarte Myrhol
Gol 2 Magnus Jøndal
Gol 1 Magnus Gullerud
Gol 1 Eivind Tangen
Kara 3ׯółta kartka
22 stycznia 2018
18:15

Serbia 

30-39

 Francja

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Dania Gjeding, Hansen
Widzów: 1700
Nemanja Zelenović 7 Gol
Petar Nenadić 6 Gol
Bojan Beljanski 4 Gol
Nemanja Ilić 4 Gol
Milan Jovanović 4 Gol
Nemanja Obradović 2 Gol
Darko Đukić 1 Gol
Bogdan Radivojević Gol 1
Žarko Šešum 1 Gol
Kara 1ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(12–19)
raport
Gol 7 Raphaël Caucheteux
Gol 7 Luka Karabatić
Gol 4 Nikola Karabatić
Gol 4 Kentin Mahé
Gol 3 Adrien Dipanda
Gol 3 Nedim Remili
Gol 2 Luc Abalo
Gol 2 Dika Mem
Gol 2 Valentin Porte
Gol 2 Nicolas Tournat
Gol 1 Nicolas Claire
Gol 1 Vincent Gerard
Gol 1 Romain Lagarde
Kara
22 stycznia 2018
20:30

Szwecja 

29-20

 Białoruś

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Czechy Horáček, Novotný
Widzów: 1400
Albin Lagergren 4 Gol
Hampus Wanne 4 Gol
Jim Gottfridsson 3 Gol
Johan Jakobsson 3 Gol
Jesper Nielsen 3 Gol
Niclas Ekberg 2 Gol
Simon Jeppsson 2 Gol
Mattias Zachrisson 2 Gol
Linus Arnesson 1 Gol
Philip Henningsson 1 Gol
Lukas Nilsson 1 Gol
Fredric Pettersson 1 Gol
Jerry Tollbring 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(16–11)
raport
Gol 4 Arciom Karalek
Gol 4 Uładzisłau Kulesz
Gol 3 Wadim Gajduczenko
Gol 3 Dzianis Rutenka
Gol 2 Artur Karwacki
Gol 2 Andriej Jurynok
Gol 1 Mikalai Aliochin
Gol 1 Barys Puchouski
Kara 1ׯółta kartka
24 stycznia 2018
16:00

Serbia 

27-32

 Białoruś

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Hiszpania Raluy, Sabroso
Widzów: 1000
Petar Nenadić 7 Gol
Petar Đorđić 4 Gol
Vanja Ilić 4 Gol
Mijajlo Marsenić 4 Gol
Darko Đukić 3 Gol
Bogdan Radivojević 2 Gol
Stefan Vujić Gol 1
Kara 2ׯółta kartka
(11–16)
raport
Gol 9 Barys Puchouski
Gol 5 Dzianis Rutenka
Gol 5 Andriej Jurynok
Gol 4 Wadim Gajduczenko
Gol 4 Artur Karwacki
Gol 3 Arciom Padasinau
Gol 2 Arciom Karalek
Kara 3ׯółta kartka
24 stycznia 2018
18:15

Szwecja 

25-28

 Norwegia

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 8100
Jerry Tollbring 6 Gol
Simon Jeppsson 5 Gol
Jim Gottfridsson 4 Gol
Albin Lagergren 3 Gol
Niclas Ekberg 2 Gol
Fredric Pettersson 2 Gol
Max Darj 1 Gol
Jesper Nielsen 1 Gol
Lukas Nilsson 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
(11–12)
raport
7 Gol Bjarte Myrhol
5 Gol Kent Robin Tønnesen
4 Gol Christian O’Sullivan
3 Gol Magnus Jøndal
3 Gol Sander Sagosen
2 Gol Kristian Bjørnsen
2 Gol Eivind Tangen
1 Gol Gøran Johannessen
1 Gol Magnus Abelvik Rød
Kara 3ׯółta kartka
24 stycznia 2018
20:30

Chorwacja 

27-30

 Francja

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig
Widzów: 14 000
Manuel Štrlek 6 Gol
Ivan Čupić 5 Gol
Marko Mamić 5 Gol
Marko Kopljar 4 Gol
Luka Cindrić 3 Gol
Marino Marić 2 Gol
Stipe Mandalinić 1 Gol
Luka Stepančić 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(13–19)
raport
Gol 6 Nedim Remili
Gol 5 Kentin Mahé
Gol 4 Michaël Guigou
Gol 3 Luka Karabatić
Gol 3 Dika Mem
Gol 2 Adrien Dipanda
Gol 2 Nikola Karabatić
Gol 2 Romain Lagarde
Gol 1 Luc Abalo
Gol 1 Valentin Porte
Gol 1 Cédric Sorhaindo
Kara


Grupa 2 (Varaždin)[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Bramki Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Dania 5 4 0 1 140 123 +17 8 Półfinały
2.  Hiszpania 5 3 0 2 142 118 +24 6 Półfinały
3.  Czechy 5 2 1 2 113 131 -18 5 Mecz o miejsca 5–6
4.  Słowenia 5 1 2 2 134 133 +1 4
5.  Niemcy 5 1 2 2 124 126 -2 4
6.  Macedonia Północna 5 1 1 3 114 136 -22 3
19 stycznia 2018
18:15

Niemcy 

22-19

 Czechy

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 2130
Steffen Fäth 8 Gol
Uwe Gensheimer 3 Gol
Paul Drux 2 Gol
Jannik Kohlbacher 2 Gol
Philipp Weber 2 Gol
Patrick Groetzki 1 Gol
Kai Häfner 1 Gol
Hendrik Pekeler Gol 1
Steffen Weinhold 1 Gol
Patrick Wiencek 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(9–10)
raport
Gol 6 Tomáš Číp
Gol 4 Stanislav Kasparek
Gol 4 Ondřej Zdráhala
Gol 3 Pavel Horák
Gol 1 Roman Bečvář
Gol 1 Tomáš Mrkva
Kara 3ׯółta kartka
19 stycznia 2018
20:30

Słowenia 

28-31

 Dania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
Widzów: 5200
Miha Zarabec 6 Gol
Blaž Janc 5 Gol
Borut Mačkovšek 4 Gol
Darko Cingesar 3 Gol
Blaž Blagotinšek 2 Gol
Žiga Mlakar 2 Gol
Jan Grebenc 1 Gol
Vid Kavtičnik 1 Gol
Gašper Marguč 1 Gol
Gregor Potočnik 1 Gol
Matic Suholežnik 1 Gol
Matic Verdinek 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(14–16)
raport
Gol 11 Lasse Svan Hansen
Gol 6 Casper Ulrich Mortensen
Gol 4 Rasmus Lauge
Gol 2 Peter Balling
Gol 2 Mikkel Hansen
Gol 2 Henrik Toft Hansen
Gol 1 Michael Damgaard
Gol 1 Hans Lindberg
Gol 1 René Toft Hansen
Gol 1 Anders Zachariassen
Kara 2ׯółta kartka
21 stycznia 2018
18:15

Niemcy 

25-26

 Dania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 3112
Julius Kühn 6 Gol
Steffen Weinhold 5 Gol
Rune Dahmke 4 Gol
Patrick Wiencek 3 Gol
Steffen Fäth 2 Gol
Kai Häfner 2 Gol
Uwe Gensheimer 1 Gol
Tobias Reichmann 1 Gol
Andreas Wolff 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(9–8)
raport
Gol 9 Hans Lindberg
Gol 5 Mikkel Hansen
Gol 3 Casper Ulrich Mortensen
Gol 3 Morten Olsen
Gol 2 Michael Damgaard
Gol 2 Rasmus Lauge
Gol 1 Henrik Toft Hansen
Gol 1 René Toft Hansen
Kara 2ׯółta kartka
21 stycznia 2018
20:30

Macedonia Północna 

20-31

 Hiszpania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Białoruś Gousko, Repkin
Widzów: 3796
Dejan Manaskow 4 Gol
Stojancze Stoiłow 4 Gol
Filip Taleski 3 Gol
Filip Kuzmanowski 2 Gol
Martin Popowski 2 Gol
Martin Wełkowski 2 Gol
Goce Georgiewski 1 Gol
Kirił Łazarow 1 Gol
Nemanja Pribak 1 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(6–15)
raport
Gol 6 Eduardo Gurbindo
Gol 5 Adrian Figueras
Gol 5 Ferran Solé
Gol 3 Gedeon Guardiola
Gol 2 Aitor Bengoechea
Gol 2 Daniel Dujshebaev
Gol 2 Daniel Sarmiento
Gol 1 Julen Aguinagalde
Gol 1 David Balaguer
Gol 1 Joan Cañellas
Gol 1 Raúl Entrerríos
Gol 1 Valero Rivera
Kara 3ׯółta kartka
23 stycznia 2018
18:15

Słowenia 

31-26

 Hiszpania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 4176
Gašper Marguč 5 Gol
Blaž Blagotinšek 4 Gol
Borut Mačkovšek 4 Gol
Blaž Janc 3 Gol
Vid Kavtičnik 3 Gol
Marko Bezjak 2 Gol
Darko Cingesar 2 Gol
Žiga Mlakar 2 Gol
Matic Verdinek 2 Gol
Igor Žabič 2 Gol
Miha Zarabec 2 Gol
Kara 3ׯółta kartka
(13–12)
raport
Gol 6 Ferran Solé
Gol 4 Adrian Figueras
Gol 3 Raúl Entrerríos
Gol 3 Valero Rivera
Gol 2 Daniel Dujshebaev
Gol 1 Aitor Bengoechea
Gol 1 Julen Aguinagalde
Gol 1 Joan Cañellas
Gol 1 Gedeon Guardiola
Gol 1 Eduardo Gurbindo
Gol 1 Viran Morros
Gol 1 Daniel Sarmiento
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
23 stycznia 2018
20:30

Macedonia Północna 

24-25

 Czechy

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Rosja Zotin, Volodkov
Widzów: 3780
Filip Taleski 5 Gol
Filip Mirkułowski 4 Gol
Stojancze Stoiłow 4 Gol
Martin Wełkowski 4 Gol
Dejan Manaskow 3 Gol
Kirił Łazarow 2 Gol
Goce Georgiewski 1 Gol
Žarko Peševski 1 Gol
Kara 2ׯółta kartka
(13–11)
raport
Gol 8 Pavel Horák
Gol 6 Stanislav Kasparek
Gol 4 Jakub Hrstka
Gol 4 Ondřej Zdráhala
Gol 2 Tomáš Číp
Gol 1 Petr Šlachta
Kara 3ׯółta kartka 1×Czerwona kartka
24 stycznia 2018
16:00

Słowenia 

26-26

 Czechy

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Portugalia Santos, Fonseca
Widzów: 2873
(11–12)
raport
24 stycznia 2018
18:15

Macedonia Północna 

20-31

 Dania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Litwa Mažeika, Gatelis
Widzów: 2343
(12–12)
raport
24 stycznia 2018
20:30

Niemcy 

27-31

 Hiszpania

Varaždin Arena, Varaždin
Sędziowie: Francja Pichon, Reveret
Widzów: 1289
(13–14)
raport


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Mecz o 5. miejsce[edytuj | edytuj kod]

26 stycznia 2018
15:30

Chorwacja 

28-27

 Czechy

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Hiszpania Raluy, Sabroso
Widzów: 3500
(16–10)
raport


Mecze o miejsca 1–4[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
26 stycznia 2018 18:00
  Francja 23  
  Hiszpania 27  
 
27 stycznia 2018 18:00
      Hiszpania 29
    Szwecja 23
 
 
Mecz o 3. miejsce
26 stycznia 2018 20:30 27 stycznia 2018 16:00
  Dania 34   Francja  32
  Szwecja 35     Dania  29
26 stycznia 2018
18:00

Francja 

23-27

 Hiszpania

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Macedonia Północna Nikolov, Nachevski
Widzów: 6000
(9–15)
raport
26 stycznia 2018
20:30

Dania 

34-35
FT: 28–28

 Szwecja

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Niemcy Geipel, Helbig
Widzów: 9000
(14–16)
raport

28 stycznia 2018
18:00

Francja 

32-29

 Dania

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Rumunia Dinu, Din
Widzów: 6700
(17–14)
raport

28 stycznia 2018
20:30

Hiszpania 

29-23

 Szwecja

Arena Zagreb, Zagrzeb
Sędziowie: Chorwacja Gubica, Milošević
Widzów: 9000
(12–14)
raport


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
Gold medal europe.svg  Hiszpania awans: MŚ 2019
Silver medal europe.svg  Szwecja
Bronze medal europe.svg  Francja
4.  Dania
5.  Chorwacja
6.  Czechy
7.  Norwegia
8.  Słowenia
9.  Niemcy
10.  Białoruś
11.  Macedonia Północna
12.  Serbia
13.  Islandia
14.  Węgry
15.  Austria
16.  Czarnogóra

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Nagrody indywidualne otrzymali[28]:

MVP Najlepszy
bramkarz
Najlepszy
lewoskrzydłowy
Najlepszy
lewy
rozgrywający
Najlepszy
środkowy
rozgrywający
Najlepszy
prawy
rozgrywający
Najlepszy
prawoskrzydłowy
Najlepszy
obrotowy
Najlepszy
obrońca
Szwecja Jim Gottfridsson Francja Vincent Gérard Chorwacja Manuel Štrlek Dania Mikkel Hansen Norwegia Sander Sagosen Hiszpania Alex Dujshebaev Hiszpania Ferran Solé Szwecja Jesper Nielsen Chorwacja Jakov Gojun

Sponsorzy[edytuj | edytuj kod]

Wśród sponsorów zawodów znajdowali się: Engelbert Strauss, Intersport, Gorenje[29], Grundfos, Raiffeisen[30], Lidl[31] i Grawe[32].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tickets for EHF EURO go on sale (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-08-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-01-11)].
  2. How to buy tickets for Men’s EHF EURO 2018 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-07-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-05)].
  3. Playing times for confirmed for Men’s EHF EURO 2018 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-07-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-30)].
  4. OFFICIAL MATCH SCHEDLUE (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2017-07-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-30)].
  5. a b Preliminary round groups for Men's EHF EURO 2018 drawn (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-26)].
  6. Defensive masterclass leads Spain to maiden EHF EURO title (ang.). cro2018.ehf-euro.com. [dostęp 2018-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-29)].
  7. Nikola Karabatic secures bronze for France (ang.). cro2018.ehf-euro.com. [dostęp 2018-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-29)].
  8. Individual Statistics (ang.). livecache.sportresult.com. [dostęp 2018-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-16)].
  9. Goalkeeper Statistics (ang.). livecache.sportresult.com. [dostęp 2018-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-29)].
  10. Overall Team Statistics (ang.). livecache.sportresult.com. [dostęp 2018-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-29)].
  11. Team Fair Play (ang.). livecache.sportresult.com. [dostęp 2018-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-29)].
  12. Bidding opens for future EHF EURO events (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-06)].
  13. Seven nations bid to host EHF EURO events in 2018 and 2020 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-10-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-15)].
  14. EHF EURO bidding nations confirmed (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2013-12-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-06)].
  15. Croatia hosts meeting of EHF Executive Committee (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-08-12]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-01)].
  16. Come, meet, cheer and celebrate in Croatia (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-04-20)].
  17. a b c Men's EHF EURO 2018 goes to Croatia (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-10-25)].
  18. CROATIA 2018 MEN’S EUROPEAN CHAMPIONSHIP BID BOOK (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2014-09-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-11-22)].
  19. Pots for the Men’s EHF EURO 2018 draw revealed (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-22)].
  20. Draw Procedure for the FINAL TOURNAMENT (ang.). cms.eurohandball.com. [dostęp 2017-06-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-22)].
  21. Automatycznie przydzielona do grupy A, rozgrywającej mecze w Splicie.
  22. Automatycznie przydzielona do grupy B, rozgrywającej mecze w Poreču.
  23. Automatycznie przydzielona do grupy D, rozgrywającej mecze w Varaždinie.
  24. Automatycznie przydzielona do grupy C, rozgrywającej mecze w Zagrzebiu.
  25. Two right wings, a line player and a goalkeeper take the EHF EURO 2018 fate in their hands (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-06-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-06-22)].
  26. EHF nominates referee candidates for Men's EHF EURO 2018 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-08-02]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-07)].
  27. REFEREES CONFIRMED FOR MEN’S EHF EURO 2018 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-11-13]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-13)].
  28. EHF EURO 2018 All-star team named (ang.). cro2018.ehf-euro.com. [dostęp 2018-01-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-29)].
  29. Gorenje new official sponsor for Men’s EHF EURO (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-11-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-05)].
  30. Raiffeisen Bank International sponsors EHF EURO 2018 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-11-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-27)].
  31. Lidl nets EHF EURO sponsorship (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2017-11-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-30)].
  32. GRAWE returns for the EHF EURO 2018 (ang.). eurohandball.com. [dostęp 2018-01-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-01-18)].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]