Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2010
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2009 2011 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby 7
Organizator FIRA-AER
Szczegóły turnieju
Gospodarz Moskwa,  Rosja
Otwarcie 22 maja 2010
Zamknięcie (finał) 11 lipca 2010
Liczba drużyn 33 (z 1 konfederacji)
Liczba aren 3 (w 3 miastach)
I miejsce  Hiszpania
II miejsce  Holandia
III miejsce  Francja

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2010 – ósme mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez FIRA-AER mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Zostały rozegrane w formie trzech turniejów w trzech hierarchicznie ułożonych dywizjach w okresie od 22 maja do 11 lipca 2010 roku. W walce o tytuł mistrzowski brało udział dziesięć zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, pomiędzy wszystkimi trzema istnieje system awansów i spadków.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa zostały rozegrane w formie trzech turniejów, po jednym dla każdej klasy rozgrywkowej. Rywalizacja o medale miała miejsce 10–11 lipca w Moskwie wśród dziesięciu najlepszych europejskich drużyn, wcześniej dwie dywizje liczące po dwanaście zespołów rywalizowały 22–23 maja w Odense i Bukareszcie[1]. Pomiędzy dywizjami istnieje system awansów i spadków – jednak w związku z rozszerzeniem najwyższej klasy rozgrywkowej do dwunastu drużyn, w 2010 roku nie zanotowano spadków, natomiast po dwie drużyny z niższych dywizji przeszły do wyższych rozgrywek.

Drugi tytuł mistrza Europy zdobyły Hiszpanki[2], w niższych dywizjach triumfowały zaś Mołdawia i Ukraina[3].

Dywizja B (Odense)[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Ukraina 5 5 0 0 198 7 +191 15 Cup
2.  Polska 5 3 1 1 102 45 +57 12 Cup
3.  Gruzja 5 3 1 1 94 40 +54 12 Plate
4. Barbarians 5 2 0 3 29 49 -20 9 Plate
5.  Serbia 5 1 0 4 12 152 -140 7 Bowl
6.  Słowenia 5 0 0 5 0 142 -142 5 Bowl
22 maja 2010
Gruzja  7 - 0 Barbarians Odense


22 maja 2010
Ukraina  52 - 0  Słowenia Odense


22 maja 2010
Polska  24 - 0  Serbia Odense


22 maja 2010
Słowenia  0 - 5 Barbarians Odense


22 maja 2010
Gruzja  35 - 0  Serbia Odense


22 maja 2010
Polska  0 - 31  Ukraina Odense


22 maja 2010
Serbia  0 - 24 Barbarians Odense


22 maja 2010
Polska  42 - 0  Słowenia Odense


22 maja 2010
Ukraina  26 - 7  Gruzja Odense


22 maja 2010
Słowenia  0 - 12  Serbia Odense


22 maja 2010
Ukraina  20 - 0 Barbarians Odense


22 maja 2010
Polska  14 - 14  Gruzja Odense


22 maja 2010
Ukraina  69 - 0  Serbia Odense


22 maja 2010
Gruzja  31 - 0  Słowenia Odense


22 maja 2010
Polska  22 - 0 Barbarians Odense


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Węgry 5 5 0 0 176 22 +154 15 Cup
2.  Norwegia 5 4 0 1 128 24 +104 13 Cup
3.  Litwa 5 3 0 2 79 71 +8 11 Plate
4.  Dania 5 2 0 3 78 57 +21 9 Plate
5.  Luksemburg 5 1 0 4 24 156 -132 7 Bowl
6.  Bośnia i Hercegowina 5 0 0 5 0 155 -155 5 Bowl
22 maja 2010
Luksemburg  12 - 31  Litwa Odense


22 maja 2010
Dania  22 - 0  Bośnia i Hercegowina Odense


22 maja 2010
Węgry  19 - 0  Norwegia Odense


22 maja 2010
Bośnia i Hercegowina  0 - 31  Litwa Odense


22 maja 2010
Luksemburg  0 - 34  Norwegia Odense


22 maja 2010
Węgry  26 - 17  Dania Odense


22 maja 2010
Norwegia  21 - 5  Litwa Odense


22 maja 2010
Węgry  41 - 0  Bośnia i Hercegowina Odense


22 maja 2010
Dania  34 - 0  Luksemburg Odense


22 maja 2010
Bośnia i Hercegowina  0 - 54  Norwegia Odense


22 maja 2010
Dania  5 - 12  Litwa Odense


22 maja 2010
Węgry  57 - 5  Luksemburg Odense


23 maja 2010
Dania  0 - 19  Norwegia Odense


23 maja 2010
Luksemburg  7 - 0  Bośnia i Hercegowina Odense


23 maja 2010
Węgry  33 - 0  Litwa Odense


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
23 maja 2010
  Serbia 5  
  Bośnia i Hercegowina 7  
 
23 maja 2010
      Bośnia i Hercegowina 12
    Luksemburg 17
 
 
Mecz o 3. miejsce
23 maja 2010 23 maja 2010
  Słowenia 5   Serbia  0
  Luksemburg 22     Słowenia  15
23 maja 2010
Serbia  5 - 7  Bośnia i Hercegowina Odense


23 maja 2010
Słowenia  5 - 22  Luksemburg Odense

23 maja 2010
Bośnia i Hercegowina  12 - 17  Luksemburg Odense

23 maja 2010
Serbia  0 - 15  Słowenia Odense


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
23 maja 2010
  Gruzja 19  
  Dania 15  
 
23 maja 2010
      Gruzja 31
    Litwa 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
23 maja 2010 23 maja 2010
 Barbarians 0   Dania  10
  Litwa 7    Barbarians  7
23 maja 2010
Gruzja  19 - 15  Dania Odense


23 maja 2010
Barbarians 0 - 7  Litwa Odense

23 maja 2010
Gruzja  31 - 5  Litwa Odense

23 maja 2010
Dania  10 - 7 Barbarians Odense


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
23 maja 2010
  Ukraina 15  
  Norwegia 0  
 
23 maja 2010
      Ukraina 41
    Węgry 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
23 maja 2010 23 maja 2010
  Polska 0   Norwegia  12
  Węgry 43     Polska  0
23 maja 2010
Ukraina  15 - 0  Norwegia Odense


23 maja 2010
Polska  0 - 43  Węgry Odense

23 maja 2010
Ukraina  41 - 0  Węgry Odense

23 maja 2010
Norwegia  12 - 0  Polska Odense


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Ukraina
2  Węgry
3  Norwegia
4  Polska
5  Gruzja
6  Litwa
7  Dania
8 Barbarians
9  Luksemburg
10  Bośnia i Hercegowina
11  Słowenia
12  Serbia

Dywizja A (Bukareszt)[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Mołdawia 5 4 1 0 96 17 +79 14 Cup
2.  Belgia 5 4 1 0 84 7 +77 14 Cup
3.  Austria 5 3 0 2 48 59 -11 11 Plate
4.  Andora 5 2 0 3 36 36 0 9 Plate
5.  Chorwacja 5 1 0 4 35 49 -14 7 Bowl
6.  Bułgaria 5 0 0 5 0 131 -131 5 Bowl
22 maja 2010
Austria  12 - 6  Chorwacja Bukareszt


22 maja 2010
Belgia  19 - 0  Andora Bukareszt


22 maja 2010
Mołdawia  40 - 0  Bułgaria Bukareszt


22 maja 2010
Andora  12 - 0  Chorwacja Bukareszt


22 maja 2010
Austria  19 - 0  Bułgaria Bukareszt


22 maja 2010
Mołdawia  7 - 7  Belgia Bukareszt


22 maja 2010
Bułgaria  0 - 24  Chorwacja Bukareszt


22 maja 2010
Mołdawia  5 - 0  Andora Bukareszt


22 maja 2010
Belgia  24 - 0  Austria Bukareszt


22 maja 2010
Andora  24 - 0  Bułgaria Bukareszt


22 maja 2010
Belgia  10 - 0  Chorwacja Bukareszt


22 maja 2010
Mołdawia  29 - 5  Austria Bukareszt


23 maja 2010
Belgia  24 - 0  Bułgaria Bukareszt


23 maja 2010
Austria  12 - 0  Andora Bukareszt


23 maja 2010
Mołdawia  15 - 5  Chorwacja Bukareszt


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwajcaria 5 5 0 0 126 10 +116 15 Cup
2.  Rumunia 5 4 0 1 87 36 +51 13 Cup
3.  Czechy 5 3 0 2 39 74 -35 11 Plate
4.  Łotwa 5 2 0 3 29 47 -18 9 Plate
5.  Malta 5 0 1 4 24 65 -41 6 Bowl
6.  Izrael 5 0 1 4 5 78 -73 6 Bowl
22 maja 2010
Izrael  0 - 31  Szwajcaria Bukareszt


22 maja 2010
Malta  7 - 12  Rumunia Bukareszt


22 maja 2010
Czechy  10 - 0  Łotwa Bukareszt


22 maja 2010
Rumunia  5 - 24  Szwajcaria Bukareszt


22 maja 2010
Izrael  0 - 10  Łotwa Bukareszt


22 maja 2010
Czechy  14 - 7  Malta Bukareszt


22 maja 2010
Łotwa  5 - 10  Szwajcaria Bukareszt


22 maja 2010
Czechy  5 - 26  Rumunia Bukareszt


22 maja 2010
Malta  5 - 5  Izrael Bukareszt


22 maja 2010
Rumunia  22 - 0  Łotwa Bukareszt


22 maja 2010
Malta  0 - 20  Szwajcaria Bukareszt


22 maja 2010
Czechy  10 - 0  Izrael Bukareszt


23 maja 2010
Malta  5 - 14  Łotwa Bukareszt


23 maja 2010
Izrael  0 - 22  Rumunia Bukareszt


23 maja 2010
Czechy  0 - 41  Szwajcaria Bukareszt


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
23 maja 2010
  Chorwacja 15  
  Izrael 0  
 
23 maja 2010
      Chorwacja 17
    Bułgaria 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
23 maja 2010 23 maja 2010
  Bułgaria 17   Izrael  15
  Malta 12     Malta  5
23 maja 2010
Chorwacja  15 - 0  Izrael Bukareszt


23 maja 2010
Bułgaria  17 - 12  Malta Bukareszt

23 maja 2010
Chorwacja  17 - 0  Bułgaria Bukareszt

23 maja 2010
Izrael  15 - 5  Malta Bukareszt


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
23 maja 2010
  Austria 0  
  Łotwa 17  
 
23 maja 2010
      Łotwa 7
    Andora 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
23 maja 2010 23 maja 2010
  Andora 10   Austria  7
  Czechy 5     Czechy  10
23 maja 2010
Austria  0 - 17  Łotwa Bukareszt


23 maja 2010
Andora  10 - 5  Czechy Bukareszt

23 maja 2010
Łotwa  7 - 5  Andora Bukareszt

23 maja 2010
Austria  7 - 10  Czechy Bukareszt


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
23 maja 2010
  Mołdawia 20  
  Rumunia 0  
 
23 maja 2010
      Mołdawia 19
    Szwajcaria 17
 
 
Mecz o 3. miejsce
23 maja 2010 23 maja 2010
  Belgia 0   Rumunia  0
  Szwajcaria 15     Belgia  26
23 maja 2010
Mołdawia  20 - 0  Rumunia Bukareszt


23 maja 2010
Belgia  0 - 15  Szwajcaria Bukareszt

23 maja 2010
Mołdawia  19 - 17  Szwajcaria Bukareszt

23 maja 2010
Rumunia  0 - 26  Belgia Bukareszt


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Mołdawia
2  Szwajcaria
3  Belgia
4  Rumunia
5  Łotwa
6  Andora
7  Czechy
8  Austria
9  Chorwacja
10  Bułgaria
11  Izrael
12  Malta

Top 10 (Moskwa)[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Włochy 4 3 1 0 77 19 +58 11 Cup
2.  Francja 4 3 1 0 78 34 +44 11 Cup
3.  Anglia 4 2 0 2 102 34 +68 8 Plate
4.  Niemcy 4 1 0 3 40 110 -70 6 Plate
5.  Szwecja 4 0 0 4 17 117 -100 4 Bowl
10 lipca 2010
Szwecja  5 - 29  Anglia Moskwa


10 lipca 2010
Niemcy  7 - 35  Francja Moskwa


10 lipca 2010
Anglia  7 - 17  Włochy Moskwa


10 lipca 2010
Niemcy  26 - 0  Szwecja Moskwa


10 lipca 2010
Francja  5 - 5  Włochy Moskwa


10 lipca 2010
Anglia  56 - 0  Niemcy Moskwa


10 lipca 2010
Francja  26 - 12  Szwecja Moskwa


10 lipca 2010
Niemcy  7 - 19  Włochy Moskwa


11 lipca 2010
Anglia  10 - 12  Francja Moskwa


11 lipca 2010
Włochy  36 - 0  Szwecja Moskwa


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Hiszpania 4 4 0 0 116 12 +104 12 Cup
2.  Holandia 4 3 0 1 71 46 +25 10 Cup
3.  Rosja 4 1 1 2 48 49 -1 7 Plate
4.  Portugalia 4 1 1 2 45 55 -10 7 Plate
5.  Finlandia 4 0 0 4 12 130 -118 4 Bowl
10 lipca 2010
Finlandia  0 - 47  Hiszpania Moskwa


10 lipca 2010
Holandia  17 - 12  Portugalia Moskwa


10 lipca 2010
Hiszpania  21 - 0  Rosja Moskwa


10 lipca 2010
Holandia  33 - 5  Finlandia Moskwa


10 lipca 2010
Portugalia  7 - 7  Rosja Moskwa


10 lipca 2010
Hiszpania  24 - 0  Holandia Moskwa


10 lipca 2010
Portugalia  14 - 7  Finlandia Moskwa


10 lipca 2010
Holandia  21 - 5  Rosja Moskwa


11 lipca 2010
Hiszpania  24 - 12  Portugalia Moskwa


11 lipca 2010
Rosja  36 - 0  Finlandia Moskwa


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

11 lipca 2010
Szwecja  24 - 17  Finlandia Moskwa


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
11 lipca 2010
  Anglia 12  
  Portugalia 7  
 
11 lipca 2010
      Anglia 13
    Rosja 10
 
 
Mecz o 3. miejsce
11 lipca 2010 11 lipca 2010
  Niemcy 7   Niemcy  7
  Rosja 12     Portugalia  33
11 lipca 2010
Anglia  12 - 7  Portugalia Moskwa


11 lipca 2010
Niemcy  7 - 12  Rosja Moskwa

11 lipca 2010
Anglia  13 - 10  Rosja Moskwa

11 lipca 2010
Niemcy  7 - 33  Portugalia Moskwa


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
11 lipca 2010
  Włochy 15  
  Holandia 21  
 
11 lipca 2010
      Holandia 12
    Hiszpania 28
 
 
Mecz o 3. miejsce
11 lipca 2010 11 lipca 2010
  Francja 0   Włochy  0
  Hiszpania 21     Francja  12
11 lipca 2010
Włochy  15 - 21  Holandia Moskwa


11 lipca 2010
Francja  0 - 21  Hiszpania Moskwa

11 lipca 2010
Holandia  12 - 28  Hiszpania Moskwa

11 lipca 2010
Włochy  0 - 12  Francja Moskwa


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal europe.svg  Hiszpania
Silver medal europe.svg  Holandia
Bronze medal europe.svg  Francja
4  Włochy
5  Anglia
6  Rosja
7  Portugalia
8  Niemcy
9  Szwecja
10  Finlandia

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. WOMEN’S EUROPEAN 7’S CHAMPIONSHIP 2010 TOURNAMENT MANUAL (ang.). old.fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  2. FIRA-AER Women's 7's European Championship "Top 10" 2010 (ang.). old.fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  3. Moldova and Ukraine take Euro spoils (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2018-08-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-07-28)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]