Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2011
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2010 2012 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina rugby 7
Organizator FIRA-AER
Szczegóły turnieju
Gospodarz Bukareszt,  Rumunia
Otwarcie 4 czerwca 2011
Zamknięcie (finał) 17 lipca 2011
Liczba aren 3 (w 3 miastach)
I miejsce  Anglia
II miejsce  Hiszpania
III miejsce  Holandia

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2011 – dziewiąte mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez FIRA-AER mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Zostały rozegrane w formie trzech turniejów w trzech hierarchicznie ułożonych dywizjach w okresie od 4 czerwca do 17 lipca 2011 roku. W walce o tytuł mistrzowski brało udział dwanaście zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, pomiędzy wszystkimi trzema istnieje system awansów i spadków.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa zostały rozegrane w formie trzech turniejów, po jednym dla każdej klasy rozgrywkowej. Rywalizacja o medale miała miejsce 16–17 lipca w Bukareszcie wśród dwunastu najlepszych europejskich drużyn, wcześniej dwanaście zespołów rywalizowało 2–3 lipca w Rydze w ramach Dywizji A oraz dziesięć w Dywizji B 4–5 czerwca w węgierskim mieście Zánka. Pomiędzy dywizjami istnieje system awansów i spadków – po zakończonym sezonie dwie najsłabsze reprezentacje z Top 12 oraz Dywizji A zostały relegowane do niższych klas rozgrywkowych, a ich miejsce zajęli finaliści zawodów odpowiednio Dywizji A oraz Dywizji B (z zastrzeżeniem ewentualnych modyfikacji spowodowanych przez kwalifikacje do Pucharu Świata 2013)[1][2].

Turniej Dywizji B pomimo porażki w fazie grupowej wygrały Polki[3], w Dywizji A triumfowały Ukrainki[4][5], wraz ze Szwajcarkami uzykując awans do Top 12 edycji 2012[6]. Złote medale mistrzostw Europy zdobyły po roku przerwy Angielki[7][8] pewnie wygrywając wszystkie siedem spotkań[9].

Dywizja B (Zánka)[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Węgry 4 4 0 0 117 20 +97 12 Cup
2.  Dania 4 3 0 1 103 41 +62 10 Cup
3.  Litwa 4 2 0 2 79 58 +21 8 Plate
4.  Serbia 4 1 0 3 48 90 -42 6 Plate
5.  Słowenia 4 0 0 4 0 138 -138 4 Bowl
04 czerwca 2011
Serbia  5 - 31  Węgry Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Litwa  15 - 22  Dania Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Węgry  36 - 0  Słowenia Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Litwa  26 - 12  Serbia Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Dania  38 - 0  Słowenia Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Węgry  24 - 5  Litwa Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Dania  33 - 0  Serbia Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Litwa  33 - 0  Słowenia Zánka
Relacja


05 czerwca 2011
Węgry  26 - 10  Dania Zánka
Relacja


05 czerwca 2011
Słowenia  0 - 31  Serbia Zánka
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Gruzja 4 4 0 0 136 14 +122 12 Cup
2.  Polska 4 3 0 1 95 31 +64 10 Cup
3.  Luksemburg 4 2 0 2 39 66 -27 8 Plate
4. Barbarians 4 1 0 3 59 82 -23 6 Plate
5.  Bośnia i Hercegowina 4 0 0 4 0 136 -136 4 Bowl
04 czerwca 2011
Barbarians 0 - 33  Polska Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Gruzja  33 - 0  Luksemburg Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Polska  34 - 0  Bośnia i Hercegowina Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Gruzja  34 - 7 Barbarians Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Luksemburg  19 - 0  Bośnia i Hercegowina Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Polska  7 - 26  Gruzja Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Luksemburg  15 - 12 Barbarians Zánka
Relacja


04 czerwca 2011
Gruzja  43 - 0  Bośnia i Hercegowina Zánka
Relacja


05 czerwca 2011
Polska  21 - 5  Luksemburg Zánka
Relacja


05 czerwca 2011
Bośnia i Hercegowina  0 - 40 Barbarians Zánka
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

05 czerwca 2011
Słowenia  0 - 31  Bośnia i Hercegowina Zánka
Relacja


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
05 czerwca 2011
  Litwa 17  
 Barbarians 7  
 
05 czerwca 2011
      Litwa 31
    Serbia 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
05 czerwca 2011 05 czerwca 2011
  Serbia 17  Barbarians  12
  Luksemburg 15     Luksemburg  29
05 czerwca 2011
Litwa  17 - 7 Barbarians Zánka
Relacja


05 czerwca 2011
Serbia  17 - 15  Luksemburg Zánka
Relacja

05 czerwca 2011
Litwa  31 - 0  Serbia Zánka
Relacja

05 czerwca 2011
Barbarians 12 - 29  Luksemburg Zánka
Relacja


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
05 czerwca 2011
  Węgry 10  
  Polska 12  
 
05 czerwca 2011
      Polska 22
    Dania 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
05 czerwca 2011 05 czerwca 2011
  Dania 26   Węgry  7
  Gruzja 21     Gruzja  28
05 czerwca 2011
Węgry  10 - 12  Polska Zánka
Relacja


05 czerwca 2011
Dania  26 - 21  Gruzja Zánka
Relacja

05 czerwca 2011
Polska  22 - 0  Dania Zánka
Relacja

05 czerwca 2011
Węgry  7 - 28  Gruzja Zánka
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
1  Polska Awans do Dywizji A
2  Dania Awans do Dywizji A
3  Gruzja -
4  Węgry -
5  Litwa -
6  Serbia -
7  Luksemburg -
8 Barbarians -
9  Bośnia i Hercegowina -
10  Słowenia -

Dywizja A (Ryga)[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwajcaria 5 5 0 0 179 12 +167 15 Cup
2.  Czechy 5 4 0 1 91 29 +62 13 Cup
3.  Norwegia 5 3 0 2 88 46 +42 11 Plate
4.  Bułgaria 5 2 0 3 29 138 -109 9 Plate
5.  Andora 5 1 0 4 22 103 -81 7 Bowl
6.  Izrael 5 0 0 5 21 102 -81 5 Bowl
02 lipca 2011
Czechy  19 - 0  Norwegia Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Andora  5 - 17  Bułgaria Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Szwajcaria  30 - 0  Izrael Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Bułgaria  0 - 31  Norwegia Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Czechy  10 - 7  Izrael Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Szwajcaria  43 - 0  Andora Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Izrael  0 - 38  Norwegia Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Szwajcaria  62 - 0  Bułgaria Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Andora  0 - 22  Czechy Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Bułgaria  12 - 7  Izrael Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Andora  5 - 14  Norwegia Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Szwajcaria  22 - 7  Czechy Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Andora  12 - 7  Izrael Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Czechy  33 - 0  Bułgaria Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Szwajcaria  22 - 5  Norwegia Ryga
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Ukraina 5 5 0 0 212 7 +205 15 Cup
2.  Chorwacja 5 4 0 1 99 48 +51 13 Cup
3.  Belgia 5 3 0 2 55 76 -21 11 Plate
4.  Austria 5 2 0 3 60 86 -26 9 Plate
5.  Malta 5 1 0 4 12 137 -125 7 Bowl
6.  Łotwa 5 0 0 5 7 91 -84 5 Bowl
02 lipca 2011
Austria  36 - 7  Malta Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Łotwa  0 - 10  Chorwacja Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Belgia  0 - 33  Ukraina Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Chorwacja  27 - 0  Malta Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Austria  0 - 31  Ukraina Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Belgia  14 - 7  Łotwa Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Ukraina  55 - 0  Malta Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Belgia  5 - 24  Chorwacja Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Łotwa  0 - 12  Austria Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Chorwacja  7 - 43  Ukraina Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Łotwa  0 - 5  Malta Ryga
Relacja


02 lipca 2011
Belgia  17 - 12  Austria Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Łotwa  0 - 50  Ukraina Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Austria  0 - 31  Chorwacja Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Belgia  19 - 0  Malta Ryga
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
03 lipca 2011
  Andora 0  
  Łotwa 14  
 
03 lipca 2011
      Łotwa 14
    Malta 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
03 lipca 2011 03 lipca 2011
  Izrael 5   Andora  10
  Malta 10     Izrael  0
03 lipca 2011
Andora  0 - 14  Łotwa Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Izrael  5 - 10  Malta Ryga
Relacja

03 lipca 2011
Łotwa  14 - 0  Malta Ryga
Relacja

03 lipca 2011
Andora  10 - 0  Izrael Ryga
Relacja


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
03 lipca 2011
  Norwegia 5  
  Austria 10  
 
03 lipca 2011
      Austria 10
    Belgia 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
03 lipca 2011 03 lipca 2011
  Bułgaria 0   Norwegia  24
  Belgia 34     Bułgaria  5
03 lipca 2011
Norwegia  5 - 10  Austria Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Bułgaria  0 - 34  Belgia Ryga
Relacja

03 lipca 2011
Austria  10 - 5  Belgia Ryga
Relacja

03 lipca 2011
Norwegia  24 - 5  Bułgaria Ryga
Relacja


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
03 lipca 2011
  Szwajcaria 17  
  Chorwacja 0  
 
03 lipca 2011
      Szwajcaria 0
    Ukraina 41
 
 
Mecz o 3. miejsce
03 lipca 2011 03 lipca 2011
  Czechy 0   Chorwacja  7
  Ukraina 47     Czechy  14
03 lipca 2011
Szwajcaria  17 - 0  Chorwacja Ryga
Relacja


03 lipca 2011
Czechy  0 - 47  Ukraina Ryga
Relacja

03 lipca 2011
Szwajcaria  0 - 41  Ukraina Ryga
Relacja

03 lipca 2011
Chorwacja  7 - 14  Czechy Ryga
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
1  Ukraina Awans do Top 12
2  Szwajcaria Awans do Top 12
3  Czechy -
4  Chorwacja -
5  Austria -
6  Belgia -
7  Norwegia -
8  Bułgaria -
9  Łotwa -
10  Malta -
11  Andora Spadek do Dywizji B
12  Izrael Spadek do Dywizji B

Top 12 (Bukareszt)[edytuj | edytuj kod]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Anglia 5 5 0 0 134 24 +110 15 Cup
2.  Hiszpania 5 4 0 1 160 20 +140 13 Cup
3.  Włochy 5 3 0 2 83 65 +18 11 Plate
4.  Niemcy 5 2 0 3 87 119 -32 9 Plate
5.  Szwecja 5 1 0 4 56 117 -61 7 Bowl
6.  Rumunia 5 0 0 5 21 196 -175 5 Bowl
16 lipca 2011
Anglia  46 - 0  Rumunia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Włochy  27 - 12  Niemcy Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Hiszpania  42 - 0  Szwecja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Niemcy  37 - 0  Rumunia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Anglia  20 - 5  Szwecja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Hiszpania  21 - 5  Włochy Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Szwecja  29 - 14  Rumunia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Hiszpania  42 - 0  Niemcy Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Włochy  7 - 20  Anglia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Niemcy  31 - 17  Szwecja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Włochy  34 - 7  Rumunia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Hiszpania  5 - 15  Anglia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Włochy  10 - 5  Szwecja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Anglia  33 - 7  Niemcy Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Hiszpania  50 - 0  Rumunia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja 5 5 0 0 123 17 +106 15 Cup
2.  Holandia 5 4 0 1 117 34 +83 13 Cup
3.  Portugalia 5 3 0 2 75 24 +51 11 Plate
4.  Francja 5 2 0 3 94 57 +37 9 Plate
5.  Mołdawia 5 1 0 4 19 149 -130 7 Bowl
6.  Finlandia 5 0 0 5 17 164 -147 5 Bowl
16 lipca 2011
Rosja  41 - 0  Finlandia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Francja  5 - 12  Portugalia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Holandia  47 - 0  Mołdawia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Portugalia  27 - 0  Finlandia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Rosja  34 - 0  Mołdawia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Holandia  14 - 12  Francja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Mołdawia  19 - 10  Finlandia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Holandia  12 - 5  Portugalia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Francja  7 - 24  Rosja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Portugalia  31 - 0  Mołdawia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Francja  43 - 7  Finlandia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


16 lipca 2011
Holandia  10 - 17  Rosja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Francja  27 - 0  Mołdawia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Rosja  7 - 0  Portugalia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Holandia  34 - 0  Finlandia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
17 lipca 2011
  Szwecja 24  
  Finlandia 5  
 
17 lipca 2011
      Szwecja 15
    Mołdawia 12
 
 
Mecz o 3. miejsce
17 lipca 2011 17 lipca 2011
  Rumunia 7   Finlandia  10
  Mołdawia 10     Rumunia  40
17 lipca 2011
Szwecja  24 - 5  Finlandia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Rumunia  7 - 10  Mołdawia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja

17 lipca 2011
Szwecja  15 - 12  Mołdawia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja

17 lipca 2011
Finlandia  10 - 40  Rumunia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
17 lipca 2011
  Włochy 7  
  Francja 14  
 
17 lipca 2011
      Francja 17
    Portugalia 7
 
 
Mecz o 3. miejsce
17 lipca 2011 17 lipca 2011
  Niemcy 10   Włochy  12
  Portugalia 28     Niemcy  14
17 lipca 2011
Włochy  7 - 14  Francja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Niemcy  10 - 28  Portugalia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja

17 lipca 2011
Francja  17 - 7  Portugalia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja

17 lipca 2011
Włochy  12 - 14  Niemcy Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
17 lipca 2011
  Anglia 14  
  Holandia 0  
 
17 lipca 2011
      Anglia 17
    Hiszpania 7
 
 
Mecz o 3. miejsce
17 lipca 2011 17 lipca 2011
  Hiszpania 31   Holandia  12
  Rosja 0     Rosja  0
17 lipca 2011
Anglia  14 - 0  Holandia Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


17 lipca 2011
Hiszpania  31 - 0  Rosja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja

17 lipca 2011
Anglia  17 - 7  Hiszpania Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja

17 lipca 2011
Holandia  12 - 0  Rosja Stadionul Arcul de Triumf, Bukareszt
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
Gold medal europe.svg  Anglia -
Silver medal europe.svg  Hiszpania -
Bronze medal europe.svg  Holandia -
4  Rosja -
5  Francja -
6  Portugalia -
7  Niemcy -
8  Włochy -
9  Szwecja -
10  Mołdawia -
11  Rumunia Spadek do Dywizji A
12  Finlandia Spadek do Dywizji A
  1. WOMEN’S EUROPEAN 7’S CHAMPIONSHIP 2011 TOURNAMENT MANUAL (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  2. Beginning of the Women’s 7’s European Championship (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-07-04)].
  3. Women 7's : Poland, winner of Group B (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2011-11-05)].
  4. European Women's Sevens Division "A" 2011 (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  5. Ranking FIRA‐AER 7s Women Division 2 competition 2011 (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  6. Germany in 2012 7's GPS and Ukraine win the Women's Div A (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  7. Women Seven's - England is European Champion (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  8. Women Seven’s: England is the new European Champion (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  9. European Women's Sevens Top 12 2011 (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2012-07-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]