Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2013
European Women's Sevens Series 2013
2012 2014
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Hiszpania
Termin 25 maja16 czerwca 2013
Mistrz Europy  Rosja

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2013 – jedenaste mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez FIRA-AER mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Zostały rozegrane w formie czterech turniejów w trzech hierarchicznie ułożonych dywizjach w okresie od 25 maja do 16 czerwca 2013 roku. W walce o tytuł mistrzowski brało udział dwanaście zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, pomiędzy wszystkimi trzema istnieje system awansów i spadków.

Po raz pierwszy w historii tytuł mistrzowski zdobyły reprezentantki Rosji.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa zostały rozegrane w formie czterech turniejów – dwóch w Women's Sevens Series oraz po jednym dla pozostałych klas rozgrywkowych. W każdym z nich brało udział dwanaście zespołów liczących maksymalnie dwanaście zawodniczek. Turniej najniższej dywizji został rozegrany w dniach 25–26 maja w Bratysławie, Dywizja A rywalizowała zaś w Pradze 8–9 czerwca[1][2]. Mistrzem Europy zostawała natomiast drużyna, która po rozegraniu dwóch turniejów – w Brive-la-Gaillarde (1–2 czerwca) i Marbelli (15–16 czerwca) – zgromadziła najwięcej punktów, które były przyznawane za zajmowane w nich miejsca[3]:

Miejsce Punkty
1 20
2 18
3 15
4 14
5 12
6 10
7 7
8 6
9 4
10 3
11 2
12 1

W przypadku tej samej ilości punktów ich lokaty były ustalane kolejno na podstawie[4]:

  1. lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
  2. większej ilości zdobytych przyłożeń;
  3. rzutu monetą.

Reprezentacje w każdym z turniejów zostały podzielone na dwie sześciozespołowe grupy rywalizujące w pierwszej fazie w ramach grup systemem kołowym, po czym nastąpiła faza pucharowa – dwie czołowe drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, zespoły z miejsc trzeciego i czwartego do turnieju Plate, a pozostałe walczyły o Bowl[5].

Pomiędzy dywizjami istnieje system awansów i spadków – po zakończonym sezonie dwie najsłabsze reprezentacje z Women's Sevens Series oraz Dywizji A zostały relegowane do niższych klas rozgrywkowych, a ich miejsce zajęli finaliści zawodów odpowiednio Dywizji A oraz Dywizji B[6].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Obsada turniejów została ustalona na podstawie wyników osiągniętych w poprzednich mistrzostwach[7][8].

EWSS Dywizja A Dywizja B

Dywizja B (Bratysława)[edytuj | edytuj kod]

Turniej został rozegrany na stadionie Rapidu Bratysława[9], awans do Dywizji A uzyskały Finki i Norweżki[10][11].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Bułgaria 5 4 1 0 89 61 +28 14 Cup
2.  Izrael 5 4 0 1 118 26 +92 13 Cup
3.  Łotwa 5 3 0 2 107 44 +63 11 Plate
4.  Andora 5 1 1 3 48 106 -58 8 Plate
5.  Słowacja 5 1 0 4 43 85 -42 7 Bowl
6.  Luksemburg 5 1 0 4 57 140 -83 7 Bowl
25 maja 2013
10:00
Słowacja  24 - 14  Luksemburg Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
10:44
Bułgaria  12 - 7  Izrael Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
11:28
Łotwa  34 - 0  Andora Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
12:32
Izrael  38 - 0  Luksemburg Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
13:16
Słowacja  0 - 10  Andora Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
14:00
Łotwa  14 - 15  Bułgaria Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
15:04
Andora  17 - 22  Luksemburg Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
15:48
Łotwa  7 - 15  Izrael Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
16:32
Bułgaria  22 - 12  Słowacja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
17:36
Izrael  36 - 7  Andora Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
18:20
Bułgaria  26 - 14  Luksemburg Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
19:04
Łotwa  17 - 7  Słowacja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
09:30
Bułgaria  14 - 14  Andora Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
10:14
Słowacja  0 - 22  Izrael Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
10:58
Łotwa  35 - 7  Luksemburg Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Finlandia 5 5 0 0 171 14 +157 15 Cup
2.  Norwegia 5 4 0 1 159 25 +134 13 Cup
3.  Malta 5 3 0 2 156 51 +105 11 Plate
4.  Turcja 5 2 0 3 75 114 -39 9 Plate
5.  Litwa 5 1 0 4 41 158 -117 7 Bowl
6.  Bośnia i Hercegowina 5 0 0 5 0 240 -240 5 Bowl
25 maja 2013
10:22
Malta  31 - 5  Turcja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
11:06
Finlandia  50 - 0  Litwa Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
11:50
Norwegia  51 - 0  Bośnia i Hercegowina Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
12:54
Litwa  0 - 22  Turcja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
13:38
Malta  59 - 0  Bośnia i Hercegowina Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
14:22
Norwegia  7 - 15  Finlandia Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
15:26
Bośnia i Hercegowina  0 - 43  Turcja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
16:10
Norwegia  32 - 0  Litwa Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
16:54
Finlandia  22 - 7  Malta Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
17:58
Litwa  41 - 0  Bośnia i Hercegowina Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
18:42
Finlandia  38 - 0  Turcja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


25 maja 2013
19:26
Norwegia  24 - 5  Malta Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
09:52
Finlandia  46 - 0  Bośnia i Hercegowina Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
10:36
Malta  54 - 0  Litwa Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
11:20
Norwegia  45 - 5  Turcja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
26 maja 2013
  Słowacja 36  
  Bośnia i Hercegowina 0  
 
26 maja 2013
      Słowacja 17
    Luksemburg 22
 
 
Mecz o 3. miejsce
26 maja 2013 26 maja 2013
  Luksemburg 21   Bośnia i Hercegowina  0
  Litwa 5     Litwa  47
26 maja 2013
12:42
Słowacja  36 - 0  Bośnia i Hercegowina Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
13:04
Luksemburg  21 - 5  Litwa Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja

26 maja 2013
15:38
Słowacja  17 - 22  Luksemburg Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja

26 maja 2013
15:16
Bośnia i Hercegowina  0 - 47  Litwa Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
26 maja 2013
  Łotwa 36  
  Turcja 7  
 
26 maja 2013
      Łotwa 25
    Malta 10
 
 
Mecz o 3. miejsce
26 maja 2013 26 maja 2013
  Andora 0   Turcja  10
  Malta 31     Andora  5
26 maja 2013
13:26
Łotwa  36 - 7  Turcja Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
13:48
Andora  0 - 31  Malta Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja

26 maja 2013
16:27
Łotwa  25 - 10  Malta Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja

26 maja 2013
16:05
Turcja  10 - 5  Andora Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
26 maja 2013
  Bułgaria 0  
  Norwegia 45  
 
26 maja 2013
      Norwegia 12
    Finlandia 25
 
 
Mecz o 3. miejsce
26 maja 2013 26 maja 2013
  Izrael 0   Bułgaria  5
  Finlandia 17     Izrael  10
26 maja 2013
14:10
Bułgaria  0 - 45  Norwegia Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


26 maja 2013
14:32
Izrael  0 - 17  Finlandia Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja

26 maja 2013
17:16
Norwegia  12 - 25  Finlandia Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja

26 maja 2013
16:54
Bułgaria  5 - 10  Izrael Štadión Rapid Bratislava, Bratysława
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
1  Finlandia Awans do Dywizji A
2  Norwegia Awans do Dywizji A
3  Izrael -
4  Bułgaria -
5  Łotwa -
6  Malta -
7  Turcja -
8  Andora -
9  Luksemburg -
10  Słowacja -
11  Litwa -
12  Bośnia i Hercegowina -

Dywizja A (Praga)[edytuj | edytuj kod]

Turniej został rozegrany na stadionie Sparty Praga[12], awans do EWSS uzyskały finalistki zawodów – Belgijki i Szwedki[13][14].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwecja 5 4 0 1 84 19 +65 13 Cup
2.  Polska 5 4 0 1 79 36 +43 13 Cup
3.  Chorwacja 5 3 0 2 79 36 +43 11 Plate
4.  Gruzja 5 2 0 3 62 32 +30 9 Plate
5.  Rumunia 5 2 0 3 24 68 -44 9 Bowl
6.  Austria 5 0 0 5 5 142 -137 5 Bowl
08 czerwca 2013
09:30
Rumunia  0 - 14  Polska Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
10:14
Chorwacja  12 - 5  Gruzja Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
10:58
Szwecja  29 - 0  Austria Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
12:02
Gruzja  7 - 15  Polska Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
12:46
Rumunia  12 - 0  Austria Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
13:30
Szwecja  10 - 0  Chorwacja Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
14:34
Austria  5 - 36  Polska Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
15:18
Szwecja  0 - 19  Gruzja Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
16:02
Chorwacja  28 - 7  Rumunia Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
17:06
Gruzja  31 - 0  Austria Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
17:50
Chorwacja  5 - 14  Polska Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
18:34
Szwecja  26 - 0  Rumunia Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
09:30
Chorwacja  34 - 0  Austria Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
10:14
Rumunia  5 - 0  Gruzja Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
10:58
Szwecja  19 - 0  Polska Stadion Sparty, Praga
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Belgia 5 5 0 0 166 26 +140 15 Cup
2.  Czechy 5 3 1 1 118 43 +75 12 Cup
3.  Mołdawia 5 3 1 1 97 47 +50 12 Plate
4.  Szwajcaria 5 2 0 3 64 100 -36 9 Plate
5.  Dania 5 1 0 4 48 132 -84 7 Bowl
6.  Węgry 5 0 0 5 19 164 -145 5 Bowl
08 czerwca 2013
09:52
Belgia  33 - 5  Dania Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
10:36
Mołdawia  45 - 0  Węgry Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
11:20
Szwajcaria  5 - 29  Czechy Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
12:24
Węgry  14 - 24  Dania Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
13:08
Belgia  24 - 14  Czechy Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
13:52
Szwajcaria  7 - 19  Mołdawia Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
14:56
Czechy  35 - 7  Dania Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
15:40
Szwajcaria  21 - 5  Węgry Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
16:24
Mołdawia  0 - 28  Belgia Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
17:28
Węgry  0 - 33  Czechy Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
18:12
Mołdawia  26 - 5  Dania Stadion Sparty, Praga
Relacja


08 czerwca 2013
18:56
Szwajcaria  7 - 40  Belgia Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
09:52
Mołdawia  7 - 7  Czechy Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
10:36
Belgia  41 - 0  Węgry Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
11:20
Szwajcaria  24 - 7  Dania Stadion Sparty, Praga
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
09 czerwca 2013
  Gruzja 31  
  Węgry 0  
 
09 czerwca 2013
      Gruzja 28
    Dania 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
09 czerwca 2013 09 czerwca 2013
  Austria 7   Węgry  0
  Dania 22     Austria  27
09 czerwca 2013
12:45
Gruzja  31 - 0  Węgry Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
13:07
Austria  7 - 22  Dania Stadion Sparty, Praga
Relacja

09 czerwca 2013
15:49
Gruzja  28 - 0  Dania Stadion Sparty, Praga
Relacja

09 czerwca 2013
15:27
Węgry  0 - 27  Austria Stadion Sparty, Praga
Relacja


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
09 czerwca 2013
  Chorwacja 5  
  Szwajcaria 10  
 
09 czerwca 2013
      Szwajcaria 5
    Mołdawia 15
 
 
Mecz o 3. miejsce
09 czerwca 2013 09 czerwca 2013
  Rumunia 12   Chorwacja  5
  Mołdawia 17     Rumunia  19
09 czerwca 2013
13:29
Chorwacja  5 - 10  Szwajcaria Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
13:51
Rumunia  12 - 17  Mołdawia Stadion Sparty, Praga
Relacja

09 czerwca 2013
16:37
Szwajcaria  5 - 15  Mołdawia Stadion Sparty, Praga
Relacja

09 czerwca 2013
16:15
Chorwacja  5 - 19  Rumunia Stadion Sparty, Praga
Relacja


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
09 czerwca 2013
  Szwecja 14  
  Czechy 10  
 
09 czerwca 2013
      Szwecja 0
    Belgia 24
 
 
Mecz o 3. miejsce
09 czerwca 2013 09 czerwca 2013
  Polska 0   Czechy  15
  Belgia 36     Polska  0
09 czerwca 2013
14:13
Szwecja  14 - 10  Czechy Stadion Sparty, Praga
Relacja


09 czerwca 2013
14:35
Polska  0 - 36  Belgia Stadion Sparty, Praga
Relacja

09 czerwca 2013
17:25
Szwecja  0 - 24  Belgia Stadion Sparty, Praga
Relacja

09 czerwca 2013
17:03
Czechy  15 - 0  Polska Stadion Sparty, Praga
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
1  Belgia Awans do EWSS
2  Szwecja Awans do EWSS
3  Czechy -
4  Polska -
5  Mołdawia -
6  Szwajcaria -
7  Rumunia -
8  Chorwacja -
9  Gruzja -
10  Dania -
11  Austria Spadek do Dywizji B
12  Węgry Spadek do Dywizji B

Pierwszy turniej EWSS (Brive)[edytuj | edytuj kod]

Turniej został rozegrany na Stade Amédée Domenech w Brive-la-Gaillarde[15] i triumfowały w nim obrończynie tytułu – Angielki[16][17].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Anglia 5 5 0 0 148 15 +133 15 Cup
2.  Rosja 5 4 0 1 90 17 +73 13 Cup
3.  Holandia 5 3 0 2 103 55 +48 11 Plate
4.  Niemcy 5 1 0 4 40 102 -62 7 Plate
5.  Portugalia 5 1 0 4 27 103 -76 7 Bowl
6.  Walia 5 1 0 4 34 150 -116 7 Bowl
01 czerwca 2013
10:00
Holandia  31 - 0  Walia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
10:44
Rosja  19 - 3  Portugalia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
11:28
Anglia  34 - 0  Niemcy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
12:40
Portugalia  12 - 17  Walia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
13:24
Holandia  29 - 7  Niemcy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
14:08
Anglia  7 - 5  Rosja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
15:20
Niemcy  26 - 17  Walia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
16:04
Anglia  34 - 0  Portugalia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
16:48
Rosja  17 - 7  Holandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
18:00
Portugalia  12 - 7  Niemcy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
18:44
Rosja  39 - 0  Walia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
19:28
Anglia  31 - 10  Holandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
09:30
Rosja  10 - 0  Niemcy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
10:14
Holandia  26 - 0  Portugalia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
10:58
Anglia  42 - 0  Walia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Francja 5 5 0 0 148 10 +138 15 Cup
2.  Hiszpania 5 4 0 1 99 39 +60 13 Cup
3.  Irlandia 5 3 0 2 85 48 +37 11 Plate
4.  Włochy 5 2 0 3 58 96 -38 9 Plate
5.  Ukraina 5 1 0 4 44 84 -40 7 Bowl
6.  Szkocja 5 0 0 5 10 167 -157 5 Bowl
01 czerwca 2013
10:22
Ukraina  27 - 0  Szkocja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
11:06
Francja  24 - 0  Włochy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
11:50
Hiszpania  14 - 10  Irlandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
13:02
Włochy  38 - 5  Szkocja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
13:46
Ukraina  7 - 17  Irlandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
14:30
Hiszpania  0 - 24  Francja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
15:42
Irlandia  24 - 0  Szkocja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
16:26
Hiszpania  33 - 0  Włochy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
17:10
Francja  45 - 0  Ukraina Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
18:22
Włochy  10 - 29  Irlandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
19:06
Francja  38 - 5  Szkocja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


01 czerwca 2013
19:50
Hiszpania  12 - 5  Ukraina Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
09:52
Francja  17 - 5  Irlandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
10:36
Ukraina  5 - 10  Włochy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
11:20
Hiszpania  40 - 0  Szkocja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
02 czerwca 2013
  Portugalia 26  
  Szkocja 5  
 
02 czerwca 2013
      Portugalia 17
    Walia 7
 
 
Mecz o 3. miejsce
02 czerwca 2013 02 czerwca 2013
  Walia 26   Szkocja  0
  Ukraina 0     Ukraina  19
02 czerwca 2013
12:42
Portugalia  26 - 5  Szkocja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
13:04
Walia  26 - 0  Ukraina Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja

02 czerwca 2013
15:52
Portugalia  17 - 7  Walia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja

02 czerwca 2013
15:30
Szkocja  0 - 19  Ukraina Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
02 czerwca 2013
  Holandia 29  
  Włochy 0  
 
02 czerwca 2013
      Holandia 7
    Irlandia 12
 
 
Mecz o 3. miejsce
02 czerwca 2013 02 czerwca 2013
  Niemcy 14   Włochy  24
  Irlandia 33     Niemcy  0
02 czerwca 2013
13:26
Holandia  29 - 0  Włochy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
13:48
Niemcy  14 - 33  Irlandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja

02 czerwca 2013
16:40
Holandia  7 - 12  Irlandia Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja

02 czerwca 2013
16:18
Włochy  24 - 0  Niemcy Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
02 czerwca 2013
  Anglia 26  
  Hiszpania 0  
 
02 czerwca 2013
      Anglia 30
    Rosja 7
 
 
Mecz o 3. miejsce
02 czerwca 2013 02 czerwca 2013
  Rosja 12   Hiszpania  35
  Francja 10     Francja  5
02 czerwca 2013
14:10
Anglia  26 - 0  Hiszpania Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


02 czerwca 2013
14:32
Rosja  12 - 10  Francja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja

02 czerwca 2013
17:28
Anglia  30 - 7  Rosja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja

02 czerwca 2013
17:06
Hiszpania  35 - 5  Francja Stade Amédée Domenech, Brive-la-Gaillarde
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Anglia 20
2  Rosja 18
3  Hiszpania 15
4  Francja 14
5  Irlandia 12
6  Holandia 10
7  Włochy 7
8  Niemcy 6
9  Portugalia 4
10  Walia 3
11  Ukraina 2
12  Szkocja 1

Drugi turniej EWSS (Marbella)[edytuj | edytuj kod]

Zawody rozegrane na Estadio Municipal w Marbelli[18] były transmitowane w Internecie[19]. W turnieju zwyciężyły Rosjanki[20], które jednocześnie zdobyły pierwszy w historii tytuł mistrzyń Europy, do Dywizji A zostały zaś relegowane Ukrainki i Szkotki[21][22].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Francja 5 5 0 0 116 10 +106 15 Cup
2.  Irlandia 5 4 0 1 98 27 +71 13 Cup
3.  Anglia 5 3 0 2 88 50 +38 11 Plate
4.  Portugalia 5 1 1 3 27 67 -40 8 Plate
5.  Niemcy 5 1 0 4 34 123 -89 7 Bowl
6.  Szkocja 5 0 1 4 43 129 -86 6 Bowl
15 czerwca 2013
13:04
Irlandia  31 - 5  Szkocja Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
13:48
Francja  28 - 0  Niemcy Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
14:32
Anglia  17 - 0  Portugalia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
15:36
Niemcy  22 - 19  Szkocja Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
16:20
Irlandia  19 - 0  Portugalia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
17:04
Anglia  0 - 26  Francja Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
18:08
Portugalia  12 - 12  Szkocja Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
18:52
Anglia  40 - 0  Niemcy Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
19:36
Francja  10 - 7  Irlandia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
20:40
Niemcy  0 - 12  Portugalia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
21:24
Francja  33 - 0  Szkocja Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
22:08
Anglia  0 - 17  Irlandia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
12:22
Francja  19 - 3  Portugalia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
13:06
Irlandia  24 - 12  Niemcy Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
13:50
Anglia  31 - 7  Szkocja Estadio Municipal, Marbella
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja 5 5 0 0 159 24 +135 15 Cup
2.  Hiszpania 5 4 0 1 121 26 +95 13 Cup
3.  Włochy 5 3 0 2 63 80 -17 11 Plate
4.  Walia 5 2 0 3 40 87 -47 9 Plate
5.  Holandia 5 1 0 4 34 102 -68 7 Bowl
6.  Ukraina 5 0 0 5 14 112 -98 5 Bowl
15 czerwca 2013
13:26
Holandia  12 - 7  Ukraina Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
14:10
Hiszpania  33 - 7  Włochy Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
14:54
Rosja  41 - 0  Walia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
15:58
Włochy  22 - 7  Ukraina Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
16:42
Holandia  17 - 21  Walia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
17:26
Rosja  19 - 12  Hiszpania Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
18:30
Walia  12 - 0  Ukraina Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
19:14
Rosja  28 - 12  Włochy Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
19:58
Hiszpania  33 - 0  Holandia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
21:02
Włochy  10 - 7  Walia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
21:46
Hiszpania  24 - 0  Ukraina Estadio Municipal, Marbella
Relacja


15 czerwca 2013
22:30
Rosja  29 - 0  Holandia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
12:44
Hiszpania  19 - 0  Walia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
13:28
Holandia  5 - 12  Włochy Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
14:12
Rosja  42 - 0  Ukraina Estadio Municipal, Marbella
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
16 czerwca 2013
  Niemcy 0  
  Ukraina 24  
 
16 czerwca 2013
      Ukraina 12
    Holandia 31
 
 
Mecz o 3. miejsce
16 czerwca 2013 16 czerwca 2013
  Szkocja 0   Niemcy  31
  Holandia 43     Szkocja  3
16 czerwca 2013
15:49
Niemcy  0 - 24  Ukraina Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
16:11
Szkocja  0 - 43  Holandia Estadio Municipal, Marbella
Relacja

16 czerwca 2013
18:53
Ukraina  12 - 31  Holandia Estadio Municipal, Marbella
Relacja

16 czerwca 2013
18:31
Niemcy  31 - 3  Szkocja Estadio Municipal, Marbella
Relacja


Plate[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
16 czerwca 2013
  Anglia 19  
  Walia 14  
 
16 czerwca 2013
      Anglia 19
    Włochy 12
 
 
Mecz o 3. miejsce
16 czerwca 2013 16 czerwca 2013
  Portugalia 5   Walia  17
  Włochy 14     Portugalia  14
16 czerwca 2013
16:33
Anglia  19 - 14  Walia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
16:55
Portugalia  5 - 14  Włochy Estadio Municipal, Marbella
Relacja

16 czerwca 2013
19:41
Anglia  19 - 12  Włochy Estadio Municipal, Marbella
Relacja

16 czerwca 2013
19:19
Walia  17 - 14  Portugalia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


Cup[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
16 czerwca 2013
  Francja 12  
  Hiszpania 5  
 
16 czerwca 2013
      Francja 12
    Rosja 29
 
 
Mecz o 3. miejsce
16 czerwca 2013 16 czerwca 2013
  Irlandia 5   Hiszpania  14
  Rosja 27     Irlandia  7
16 czerwca 2013
17:17
Francja  12 - 5  Hiszpania Estadio Municipal, Marbella
Relacja


16 czerwca 2013
17:39
Irlandia  5 - 27  Rosja Estadio Municipal, Marbella
Relacja

16 czerwca 2013
20:30
Francja  12 - 29  Rosja Estadio Municipal, Marbella
Relacja

16 czerwca 2013
20:08
Hiszpania  14 - 7  Irlandia Estadio Municipal, Marbella
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Rosja 20
2  Francja 18
3  Hiszpania 15
4  Irlandia 14
5  Anglia 12
6  Włochy 10
7  Walia 7
8  Portugalia 6
9  Holandia 4
10  Ukraina 3
11  Niemcy 2
12  Szkocja 1

Klasyfikacja generalna EWSS[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
Brive Marbella Ogółem
Gold medal europe.svg  Rosja 18 20 38
Silver medal europe.svg  Anglia 20 12 32
Bronze medal europe.svg  Francja 14 18 32
4  Hiszpania 15 15 30
5  Irlandia 12 14 26
6  Włochy 7 10 17
7  Holandia 10 4 14
8  Portugalia 4 6 10
9  Walia 3 7 10
10  Niemcy 6 2 12
11  Ukraina 2 3 5
12  Szkocja 1 1 2

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tournament Manual, s. 8, 11
  2. European 7s Championships begin (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  3. Tournament Manual, s. 14–15
  4. Tournament Manual, s. 15
  5. Tournament Manual, s. 15–20
  6. Tournament Manual, s. 14
  7. 7’s European Women’s Championship 2012 – Tournament Manual (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  8. Tournament Manual, s. 8
  9. Informations for teams (ang.). slovakrugby.sk. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  10. Finland won in Bratislava (Female Div B) (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-08-26)].
  11. Scandinavian duo win promotion (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  12. Praha hostí ME 7´žen (cz.). rugbyunion.cz. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-09-20)].
  13. Belgium join Europe's 7s elite (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  14. ME 7´žen 2013 - Češky třetí, vítězí Belgie (cz.). rugbyunion.cz. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  15. Women's 7's rugby: Grand Prix Series in Brive (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  16. England winner of the Brive 7's Women GPS (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-29)].
  17. England take first Euro leg (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  18. Marbella será este fin de semana el centro europeo del Rugby Seven (hiszp.). marbella24horas.es. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-09-06)].
  19. FIRA-AER European 7’s Women’s GPS Final, Spain, 15-16 June 2013 (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  20. Russia win first European title (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-29)].
  21. Russia enter RWC7s as European champions (ang.). irb.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].
  22. FIRA-AER European 7’s Women’s Grand Prix Series, Final Standings for 2013 (ang.). fira-aer-rugby.com. [dostęp 2013-07-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-10-08)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]