Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2015
European Women’s Sevens Series 2015
2014 2016
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Francja
Termin 13–21 czerwca 2015
Mistrz Europy  Francja

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2015 – trzynaste mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Rugby Europe mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Zostały rozegrane w formie czterech turniejów w trzech hierarchicznie ułożonych dywizjach w okresie od 13 do 21 czerwca 2015 roku. W walce o tytuł mistrzowski brało udział dwanaście zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, pomiędzy wszystkimi trzema istnieje system awansów i spadków. Zawody służyły również jako kwalifikacja do turnieju rugby 7 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Tytuł mistrzowski zdobyły reprezentantki Francji goszcząc w obu finałach i wygrywając jeden z nich, tym samym kwalifikując się na igrzyska olimipijskie w Rio de Janeiro.

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa zostały rozegrane w formie czterech turniejów – dwóch w Women’s Sevens Series oraz po jednym dla pozostałych klas rozgrywkowych, w których drużyny były rozstawione według wyników osiągniętych w poprzednich mistrzostwach. W każdym z nich brało udział dwanaście zespołów liczących maksymalnie dwanaście zawodniczek. Turniej najniższej dywizji został rozegrany w dniach 22–21 czerwca w Zagrzebiu, Dywizja A rywalizowała zaś tydzień wcześniej w Kownie[1]. Mistrzem Europy zostawała natomiast drużyna, która po rozegraniu dwóch turniejów podczas tych samych weekendów – w Kazaniu i Malemort-sur-Corrèze – zgromadziła najwięcej punktów, które były przyznawane za zajmowane w nich miejsca[2]:

Miejsce Punkty
1 20
2 18
3 16
4 14
5 12
6 10
7 8
8 6
9 4
10 3
11 2
12 1

W przypadku tej samej liczby punktów ich lokaty były ustalane kolejno na podstawie[3]:

  1. lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
  2. większej ilości zdobytych przyłożeń;
  3. rzutu monetą.

Reprezentacje w każdym z turniejów zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy rywalizujące w pierwszej fazie w ramach grup systemem kołowym. Zwycięzca meczu zyskiwał cztery punkty, za remis przysługiwały dwa punkty, porażka nie była punktowana, a zdobycie przynajmniej czterech przyłożeń lub przegrana nie więcej niż siedmioma punktami premiowana była natomiast punktem bonusowym. Po zakończeniu pierwszej fazy ustalany był ranking przed dwumeczową fazą play-off – czołowa ósemka awansowała do ćwierćfinałów, pozostałe czery zespoły walczyły zaś o Bowl. Przy ustalaniu rankingu po fazie grupowej w przypadku tej samej liczby punktów lokaty zespołów były ustalane kolejno na podstawie [4]:

  • wyniku meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
  • lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
  • lepszego bilansu przyłożeń zdobytych i straconych;
  • większej ilości zdobytych punktów;
  • większej ilości zdobytych przyłożeń;
  • rzutu monetą.

Pomiędzy dywizjami istnieje system awansów i spadków – po zakończonym sezonie dwie najsłabsze reprezentacje z Women’s Sevens Series oraz Dywizji A zostały relegowane do niższych klas rozgrywkowych, a ich miejsce zajęli finaliści zawodów odpowiednio Dywizji A oraz Dywizji B[5].

Najlepsza reprezentacja tego sezonu, spośród tych, które dotąd nie uzyskały awansu, otrzymała bezpośrednią kwalifikację do olimpijskiego turnieju. Kolejna otrzymała prawo występu w światowym turnieju kwalifikacyjnym, a o kolejne trzy miejsca w tych zawodach miały walczyć w repasażach pozostałe drużyny Grand Prix Series, czołowe zespoły Dywizji A oraz zwycięzca Dywizji B[6].

Dywizja B (Zagrzeb)[edytuj | edytuj kod]

W zawodach triumfowała Dania, która wraz z Izraelem zyskała awans do Dywizji A[7].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Dania 3 3 0 0 116 0 +116 9 Cup + Plate
2.  Turcja 3 1 1 1 39 44 -5 6 Cup + Plate
3.  Luksemburg 3 1 1 1 51 68 -17 6 Bowl
4.  Czarnogóra 3 0 0 3 10 104 -94 3 Bowl
20 czerwca 2015
10:00
Dania  48 - 0  Czarnogóra Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
11:06
Turcja  17 - 17  Luksemburg Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
13:00
Dania  46 - 0  Luksemburg Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
14:06
Turcja  22 - 5  Czarnogóra Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
16:00
Luksemburg  34 - 5  Czarnogóra Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
17:06
Dania  22 - 0  Turcja Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Chorwacja 3 3 0 0 72 5 +67 9 Cup + Plate
2.  Malta 3 1 1 1 42 27 +15 6 Cup + Plate
3.  Bułgaria 3 1 1 1 41 39 +2 6 Cup + Plate
4.  Słowenia 3 0 0 3 0 84 -84 3 Bowl
20 czerwca 2015
10:22
Chorwacja  30 - 0  Słowenia Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
11:28
Malta  12 - 12  Bułgaria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
13:22
Chorwacja  27 - 0  Bułgaria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
14:28
Malta  25 - 0  Słowenia Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
16:22
Bułgaria  29 - 0  Słowenia Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
17:28
Chorwacja  15 - 5  Malta Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Izrael 3 3 0 0 108 12 +96 9 Cup + Plate
2.  Łotwa 3 2 0 1 84 24 +60 7 Cup + Plate
3.  Serbia 3 1 0 2 10 86 -76 5 Cup + Plate
4.  Austria 3 0 0 3 0 80 -80 3 Bowl
20 czerwca 2015
10:44
Izrael  41 - 0  Austria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
11:50
Łotwa  43 - 0  Serbia Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
13:44
Izrael  43 - 0  Serbia Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
14:50
Łotwa  29 - 0  Austria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
16:44
Serbia  10 - 0  Austria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
17:50
Izrael  24 - 12  Łotwa Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
21 czerwca 2015        
  Dania 34
21 czerwca 2015
  Luksemburg 0  
  Dania 15
20 czerwca 2015
    Łotwa 10  
  Łotwa 22
21 czerwca 2015
  Malta 12  
  Dania 27
21 czerwca 2015
    Izrael 19
  Izrael 24
21 czerwca 2015
  Bułgaria 14  
  Izrael 20 Mecz o 3. miejsce
21 czerwca 2015
    Chorwacja 12  
  Chorwacja 10   Łotwa 10
  Turcja 7     Chorwacja 15
21 czerwca 2015
21 czerwca 2015
Dania  34 - 0  Luksemburg Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


20 czerwca 2015
Łotwa  22 - 12  Malta Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


21 czerwca 2015
Izrael  24 - 14  Bułgaria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


21 czerwca 2015
Chorwacja  10 - 7  Turcja Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja

21 czerwca 2015
Dania  15 - 10  Łotwa Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


21 czerwca 2015
Izrael  20 - 12  Chorwacja Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja

21 czerwca 2015
Dania  27 - 19  Izrael Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja

21 czerwca 2015
Łotwa  10 - 15  Chorwacja Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


  Półfinały Finał
             
21 czerwca 2015
  Luksemburg 5  
  Malta 21  
 
21 czerwca 2015
      Malta 7
    Turcja 10
 
 
Mecz o 3. miejsce
21 czerwca 2015 21 czerwca 2015
  Bułgaria 7   Luksemburg  5
  Turcja 14     Bułgaria  14
21 czerwca 2015
Luksemburg  5 - 21  Malta Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


21 czerwca 2015
Bułgaria  7 - 14  Turcja Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja

21 czerwca 2015
Malta  7 - 10  Turcja Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja

21 czerwca 2015
Luksemburg  5 - 14  Bułgaria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
21 czerwca 2015
  Serbia 32  
  Czarnogóra 5  
 
21 czerwca 2015
      Serbia 5
    Słowenia 10
 
 
Mecz o 3. miejsce
21 czerwca 2015 21 czerwca 2015
  Austria 5   Czarnogóra  10
  Słowenia 10     Austria  15
21 czerwca 2015
Serbia  32 - 5  Czarnogóra Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


21 czerwca 2015
Austria  5 - 10  Słowenia Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja

21 czerwca 2015
Serbia  5 - 10  Słowenia Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja

21 czerwca 2015
Czarnogóra  10 - 15  Austria Stadion NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
1  Dania Awans do Dywizji A i repasaży
2  Izrael Awans do Dywizji A
3  Chorwacja -
4  Łotwa -
5  Turcja -
6  Malta -
7  Bułgaria -
8  Luksemburg -
9  Słowenia -
10  Serbia -
11  Austria -
12  Czarnogóra -

Dywizja A (Kowno)[edytuj | edytuj kod]

W zawodach bez większych problemów triumfowała Belgia, która wraz z Finlandią zyskała awans do Dywizji A[8][9].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Belgia 3 3 0 0 96 7 +89 9 Cup + Plate
2.  Czechy 3 2 0 1 29 31 -2 7 Cup + Plate
3.  Finlandia 3 1 0 2 34 27 +7 5 Bowl
4.  Litwa 3 0 0 3 0 94 -94 3 Bowl
13 czerwca 2015
10:00
Belgia  50 - 0  Litwa Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
11:06
Finlandia  5 - 7  Czechy Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
13:00
Belgia  26 - 7  Czechy Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
14:06
Finlandia  29 - 0  Litwa Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
16:00
Czechy  15 - 0  Litwa Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
17:06
Belgia  20 - 0  Finlandia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwecja 3 2 1 0 61 29 +32 8 Cup + Plate
2.  Polska 3 2 0 1 69 10 +59 7 Cup + Plate
3.  Mołdawia 3 1 0 2 29 81 -52 5 Cup + Plate
4.  Węgry 3 0 1 2 31 70 -39 4 Bowl
13 czerwca 2015
10:22
Szwecja  17 - 17  Węgry Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
11:28
Mołdawia  0 - 33  Polska Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
13:22
Szwecja  10 - 7  Polska Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
14:28
Mołdawia  24 - 14  Węgry Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
16:22
Polska  29 - 0  Węgry Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
17:28
Szwecja  34 - 5  Mołdawia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwajcaria 3 3 0 0 49 22 +27 9 Cup + Plate
2.  Rumunia 3 2 0 1 57 17 +40 7 Cup + Plate
3.  Norwegia 3 1 0 2 31 55 -24 5 Cup + Plate
4.  Gruzja 3 0 0 3 12 55 -43 3 Bowl
13 czerwca 2015
10:44
Rumunia  26 - 5  Norwegia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
11:50
Gruzja  0 - 20  Szwajcaria Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
13:44
Rumunia  10 - 12  Szwajcaria Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
14:50
Gruzja  12 - 14  Norwegia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
16:44
Szwajcaria  17 - 12  Norwegia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


13 czerwca 2015
17:50
Rumunia  21 - 0  Gruzja Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
14 czerwca 2015        
  Belgia 25
14 czerwca 2015
  Norwegia 5  
  Belgia 17
14 czerwca 2015
    Rumunia 0  
  Polska 12
14 czerwca 2015
  Rumunia 21  
  Belgia 29
14 czerwca 2015
    Finlandia 7
  Szwajcaria 7
14 czerwca 2015
  Finlandia 12  
  Finlandia 17 Mecz o 3. miejsce
14 czerwca 2015
    Szwecja 12  
  Szwecja 20   Rumunia 7
  Czechy 12     Szwecja 12
14 czerwca 2015
14 czerwca 2015
10:00
Belgia  25 - 5  Norwegia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


14 czerwca 2015
11:06
Polska  12 - 21  Rumunia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


14 czerwca 2015
10:22
Szwajcaria  7 - 12  Finlandia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


14 czerwca 2015
10:44
Szwecja  20 - 12  Czechy Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja

14 czerwca 2015
13:56
Belgia  17 - 0  Rumunia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


14 czerwca 2015
14:18
Finlandia  17 - 12  Szwecja Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja

14 czerwca 2015
17:05
Belgia  29 - 7  Finlandia Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja

14 czerwca 2015
16:43
Rumunia  7 - 12  Szwecja Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


  Półfinały Finał
             
14 czerwca 2015
  Norwegia 5  
  Polska 12  
 
14 czerwca 2015
      Polska 34
    Szwajcaria 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
14 czerwca 2015 14 czerwca 2015
  Szwajcaria 12   Norwegia  5
  Czechy 10     Czechy  15
14 czerwca 2015
13:12
Norwegia  5 - 12  Polska Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


14 czerwca 2015
13:34
Szwajcaria  12 - 10  Czechy Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja

14 czerwca 2015
16:16
Polska  34 - 0  Szwajcaria Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja

14 czerwca 2015
15:54
Norwegia  5 - 15  Czechy Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
14 czerwca 2015
  Mołdawia 15  
  Litwa 0  
 
14 czerwca 2015
      Mołdawia 12
    Węgry 17
 
 
Mecz o 3. miejsce
14 czerwca 2015 14 czerwca 2015
  Węgry 10   Litwa  5
  Gruzja 0     Gruzja  24
14 czerwca 2015
11:28
Mołdawia  15 - 0  Litwa Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


14 czerwca 2015
11:50
Węgry  10 - 0  Gruzja Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja

14 czerwca 2015
15:02
Mołdawia  12 - 17  Węgry Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja

14 czerwca 2015
14:40
Litwa  5 - 24  Gruzja Stadion im. S. Dariusa i S. Girėnasa, Kowno
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Uwagi
1  Belgia Awans do EWSS i repasaży
2  Finlandia Awans do EWSS i repasaży
3  Szwecja awans do repasaży
4  Rumunia awans do repasaży
5  Polska -
6  Szwajcaria -
7  Czechy -
8  Norwegia -
9  Węgry -
10  Mołdawia -
11  Gruzja Spadek do Dywizji B
12  Litwa Spadek do Dywizji B

Pierwszy turniej EWSS (Kazań)[edytuj | edytuj kod]

Zawody zostały rozegrane na stadionie Tulpar, arenie turnieju rugby 7 na Letniej Uniwersjadzie 2013[10]. W swoich grupach najlepsze były Rosja, Francja i Anglia[11] i taką kolejnością zakończyły się te zawody[12][13][14].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja 3 3 0 0 126 0 +126 9 Cup + Plate
2.  Włochy 3 2 0 1 36 65 -29 7 Cup + Plate
3.  Szkocja 3 1 0 2 21 66 -45 5 Bowl
4.  Portugalia 3 0 0 3 26 78 -52 3 Bowl
13 czerwca 2015
10:00
Rosja  37 - 0  Szkocja Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
11:06
Portugalia  14 - 19  Włochy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
13:00
Rosja  44 - 0  Włochy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
14:06
Portugalia  12 - 14  Szkocja Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
16:00
Włochy  17 - 7  Szkocja Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
17:06
Rosja  45 - 0  Portugalia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Francja 3 3 0 0 82 7 +75 9 Cup + Plate
2.  Hiszpania 3 2 0 1 51 24 +27 7 Cup + Plate
3.  Irlandia 3 1 0 2 57 51 +6 5 Cup + Plate
4.  Ukraina 3 0 0 3 7 115 -108 3 Bowl
13 czerwca 2015
10:22
Francja  50 - 0  Ukraina Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
11:28
Hiszpania  24 - 12  Irlandia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
13:22
Francja  20 - 7  Irlandia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
14:28
Hiszpania  27 - 0  Ukraina Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
16:22
Irlandia  38 - 7  Ukraina Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
17:28
Francja  12 - 0  Hiszpania Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Anglia 3 3 0 0 109 12 +97 9 Cup + Plate
2.  Holandia 3 2 0 1 65 38 +27 7 Cup + Plate
3.  Walia 3 1 0 2 35 77 -42 5 Cup + Plate
4.  Niemcy 3 0 0 3 19 101 -82 3 Bowl
13 czerwca 2015
10:44
Anglia  40 - 7  Niemcy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
11:50
Holandia  27 - 7  Walia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
13:44
Anglia  43 - 0  Walia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
14:50
Holandia  33 - 5  Niemcy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
16:44
Walia  28 - 7  Niemcy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


13 czerwca 2015
17:50
Anglia  26 - 5  Holandia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
14 czerwca 2015        
  Rosja 33
14 czerwca 2015
  Walia 0  
  Rosja 36
14 czerwca 2015
    Hiszpania 7  
  Holandia 14
14 czerwca 2015
  Hiszpania 21  
  Rosja 19
14 czerwca 2015
    Francja 15
  Anglia 17
14 czerwca 2015
  Irlandia 14  
  Anglia 7 Mecz o 3. miejsce
14 czerwca 2015
    Francja 34  
  Francja 27   Hiszpania 7
  Włochy 0     Anglia 12
14 czerwca 2015
14 czerwca 2015
10:00
Rosja  33 - 0  Walia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


14 czerwca 2015
11:06
Holandia  14 - 21  Hiszpania Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


14 czerwca 2015
10:22
Anglia  17 - 14  Irlandia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


14 czerwca 2015
10:44
Francja  27 - 0  Włochy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja

14 czerwca 2015
13:56
Rosja  36 - 7  Hiszpania Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


14 czerwca 2015
14:18
Anglia  7 - 34  Francja Stadion Tulpar, Kazań
Relacja

14 czerwca 2015
17:05
Rosja  19 - 15  Francja Stadion Tulpar, Kazań
Relacja

14 czerwca 2015
16:43
Hiszpania  7 - 12  Anglia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


  Półfinały Finał
             
14 czerwca 2015
  Walia 5  
  Holandia 12  
 
14 czerwca 2015
      Holandia 10
    Irlandia 14
 
 
Mecz o 3. miejsce
14 czerwca 2015 14 czerwca 2015
  Irlandia 31   Walia  12
  Włochy 5     Włochy  14
14 czerwca 2015
13:12
Walia  5 - 12  Holandia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


14 czerwca 2015
13:34
Irlandia  31 - 5  Włochy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja

14 czerwca 2015
16:16
Holandia  10 - 14  Irlandia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja

14 czerwca 2015
15:54
Walia  12 - 14  Włochy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


Bowl[edytuj | edytuj kod]

  Półfinały Finał
             
14 czerwca 2015
  Szkocja 26  
  Ukraina 7  
 
14 czerwca 2015
      Szkocja 22
    Portugalia 17
 
 
Mecz o 3. miejsce
14 czerwca 2015 14 czerwca 2015
  Portugalia 31   Ukraina  12
  Niemcy 21     Niemcy  10
14 czerwca 2015
11:28
Szkocja  26 - 7  Ukraina Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


14 czerwca 2015
11:50
Portugalia  31 - 21  Niemcy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja

14 czerwca 2015
15:02
Szkocja  22 - 17  Portugalia Stadion Tulpar, Kazań
Relacja

14 czerwca 2015
14:40
Ukraina  12 - 10  Niemcy Stadion Tulpar, Kazań
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Rosja 20
2  Francja 18
3  Anglia 15
4  Hiszpania 14
5  Irlandia 12
6  Holandia 10
7  Włochy 7
8  Walia 6
9  Szkocja 4
10  Portugalia 3
11  Ukraina 2
12  Niemcy 1

Drugi turniej EWSS (Malemort)[edytuj | edytuj kod]

Trzeci rok z rzędu zawody zostały rozegrane w regionie Limousin, jednak z uwagi na remont stadionu w Brive-la-Gaillarde zostały one przeniesonie na Stade Raymond Faucher do pobliskiego Malemort-sur-Corrèze[15]. W obecności dwóch tysięcy widzów gospodynie niespodziewanie przegrały w fazie grupowej z Holenderkami[16], zwyciężyły jednak w całym turnieju, a kolejne miejsca zajęły Hiszpania i Rosja[17][18][19].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Rosja - Hiszpania
Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja 3 3 0 0 96 0 +96 9 Cup + Plate
2.  Hiszpania 3 2 0 1 65 31 +34 7 Cup + Plate
3.  Ukraina 3 1 0 2 36 70 -34 5 Bowl
4.  Włochy 3 0 0 3 5 101 -96 3 Bowl
20 czerwca 2015
10:00
Rosja  36 - 0  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
11:06
Hiszpania  36 - 0  Włochy Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
13:00
Rosja  36 - 0  Włochy Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
14:06
Hiszpania  29 - 7  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
16:00
Włochy  5 - 29  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
17:06
Rosja  24 - 0  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Francja - Holandia
Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Holandia 3 3 0 0 69 29 +40 9 Cup + Plate
2.  Francja 3 2 0 1 77 27 +50 7 Cup + Plate
3.  Walia 3 1 0 2 45 64 -19 5 Cup + Plate
4.  Portugalia 3 0 0 3 14 85 -71 3 Bowl
20 czerwca 2015
10:22
Francja  38 - 0  Portugalia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
11:28
Holandia  21 - 19  Walia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
13:22
Francja  29 - 7  Walia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
14:28
Holandia  28 - 0  Portugalia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
16:22
Walia  19 - 14  Portugalia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
17:50
Francja  10 - 20  Holandia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Anglia - Irlandia
Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Anglia 3 3 0 0 91 24 +67 9 Cup + Plate
2.  Irlandia 3 2 0 1 113 19 +94 7 Cup + Plate
3.  Niemcy 3 1 0 2 29 104 -75 5 Cup + Plate
4.  Szkocja 3 0 0 3 17 103 -86 3 Bowl
20 czerwca 2015
10:44
Anglia  47 - 7  Niemcy Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
11:50
Irlandia  56 - 0  Szkocja Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
13:44
Anglia  32 - 7  Szkocja Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
14:50
Irlandia  47 - 7  Niemcy Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
16:44
Szkocja  10 - 15  Niemcy Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


20 czerwca 2015
17:28
Anglia  12 - 10  Irlandia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate[edytuj | edytuj kod]

Cup - Francja
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
21 czerwca 2015        
  Rosja 36
21 czerwca 2015
  Ukraina 0  
  Rosja 10
21 czerwca 2015
    Francja 19  
  Irlandia 0
21 czerwca 2015
  Francja 34  
  Francja 20
21 czerwca 2015
    Hiszpania 0
  Anglia 35
21 czerwca 2015
  Walia 0  
  Anglia 5 Mecz o 3. miejsce
21 czerwca 2015
    Hiszpania 10  
  Holandia 10   Rosja 32
  Hiszpania 28     Anglia 7
21 czerwca 2015
21 czerwca 2015
10:00
Rosja  36 - 0  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


21 czerwca 2015
11:06
Irlandia  0 - 34  Francja Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


21 czerwca 2015
10:22
Anglia  35 - 0  Walia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


21 czerwca 2015
10:44
Holandia  10 - 28  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja

21 czerwca 2015
13:56
Rosja  10 - 19  Francja Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


21 czerwca 2015
14:18
Anglia  5 - 10  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja

21 czerwca 2015
17:10
Francja  20 - 0  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja

21 czerwca 2015
16:43
Rosja  32 - 7  Anglia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


Plate - Irlandia
  Półfinały Finał
             
21 czerwca 2015
  Ukraina 19  
  Irlandia 24  
 
21 czerwca 2015
      Irlandia 19
    Holandia 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
21 czerwca 2015 21 czerwca 2015
  Walia 12   Ukraina  7
  Holandia 31     Walia  33
21 czerwca 2015
13:12
Ukraina  19 - 24  Irlandia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


21 czerwca 2015
13:34
Walia  12 - 31  Holandia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja

21 czerwca 2015
16:16
Irlandia  19 - 5  Holandia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja

21 czerwca 2015
15:54
Ukraina  7 - 33  Walia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


Bowl[edytuj | edytuj kod]

Bowl - Niemcy
  Półfinały Finał
             
21 czerwca 2015
  Niemcy 19  
  Włochy 7  
 
21 czerwca 2015
      Niemcy 14
    Portugalia 24
 
 
Mecz o 3. miejsce
21 czerwca 2015 21 czerwca 2015
  Portugalia 21   Włochy  17
  Szkocja 19     Szkocja  19
21 czerwca 2015
11:28
Niemcy  19 - 7  Włochy Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


21 czerwca 2015
11:50
Portugalia  21 - 19  Szkocja Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja

21 czerwca 2015
15:02
Niemcy  14 - 24  Portugalia Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja

21 czerwca 2015
14:40
Włochy  17 - 19  Szkocja Stade Raymond Faucher, Malemort-sur-Corrèze
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Francja 20
2  Hiszpania 18
3  Rosja 15
4  Anglia 14
5  Irlandia 12
6  Holandia 10
7  Walia 7
8  Ukraina 6
9  Portugalia 4
10  Niemcy 3
11  Szkocja 2
12  Włochy 1

Klasyfikacja generalna EWSS[edytuj | edytuj kod]

Mistrz Europy – Francuzki
Miejsce Reprezentacja Punkty Uwagi
Kazań Malemort Ogółem
1  Francja 18 20 38 awans na LIO 2016
2  Rosja 20 16 36 awans do baraży o LIO 2016
3  Hiszpania 14 18 32 awans do repasaży
4  Anglia 16 14 30 -
5  Irlandia 12 12 24 awans do repasaży
6  Holandia 10 10 20 awans do repasaży
7  Walia 6 8 14 -
8  Włochy 8 1 9 awans do repasaży
9  Ukraina 2 6 8 awans do repasaży
10  Portugalia 3 4 7 awans do repasaży
11  Szkocja 4 2 6 -
12  Niemcy 1 3 4 awans do repasaży

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Tournament Manual, s. 22
  2. Tournament Manual, s. 22–23, 33
  3. Tournament Manual, s. 34
  4. Tournament Manual, s. 34–38
  5. Tournament Manual, s. 8
  6. Tournament Manual, s. 9
  7. 2015 RE7s – Women’s Div B - Dominant Denmark are Division B Champions (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-24)].
  8. Polki na V miejscu w Kownie (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-01)].
  9. Belgium power back to Euro Top 12 (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-01)].
  10. Teams begin the battle for the Olympics & Women’s Sevens World Series (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-16)].
  11. 1st Day of Sevens WGPS sees front runners for points towards Olympic Qualification (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-16)].
  12. Sevens Women’s GPS - Russia in Pole Position for Rio (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-16)].
  13. Russia take step towards Rio (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-01)].
  14. FRANCE AND RUSSIA ON TRACK IN EUROPE (ang.). worldrugby.org. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-15)].
  15. MALEMORT - Grand prix series rugby seven feminin (fr.). sports.correze.fr. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-01)].
  16. Lots to play for after the 1st day of the Sevens WGPS (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-24)].
  17. WGPS - France book ticket to Rio Olympics with WGPS victory in Malemort (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-06-24)].
  18. France heading for Rio (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-01)].
  19. France women qualify for the Olympics (ang.). worldrugby.org. [dostęp 2015-07-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-07-01)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]