Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2016
Rugby Europe Women's Senior 7s Championships
2015 2017
Szczegóły rozgrywek
Termin 11 czerwca–25 września 2016
Mistrz Europy  Rosja

Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Kobiet 2016 – czternaste mistrzostwa Europy w rugby 7 kobiet, oficjalne międzynarodowe zawody rugby 7 o randze mistrzostw kontynentu organizowane przez Rugby Europe mające na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w tej dyscyplinie sportu w Europie. Zostały rozegrane w formie pięciu turniejów w trzech hierarchicznie ułożonych dywizjach w okresie od 11 czerwca do 25 września 2016 roku. W walce o tytuł mistrzowski brało udział dwanaście zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, pomiędzy wszystkimi trzema istnieje system awansów i spadków, toteż zawody służyły również jako pierwszy etap kwalifikacji do turnieju rugby 7 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.

W obu finałach GPS spotkały się reprezentacje Rosji i Francji, które podzieliły się zwycięstwami, jednak dzięki lepszemu bilansowi punktowemu tytuł mistrzyń Europy odzyskały po roku przerwy Rosjanki. Brązowy medal zdobyły Irlandki, które w obu turniejach zajęły czwarte lokaty ulegając w każdym z nich nieklasyfikowanym w punktacji generalnej Brytyjkom[1][2]. Najwięcej punktów i przyłożeń w całym cyklu zdobyła przedstawicielka triumfatorek, Elena Zdrokova. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zyskały Szwedki i Polki[3], zaś do Trophy promowane zostały Łotwa i Malta[4].

Informacje ogólne[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa zostały rozegrane w formie pięciu turniejów – dwóch w Women’s Grand Prix Series, dwóch w Women’s Trophy oraz jednym w Women’s Conference. Rozstawienie w każdych zawodach następowało na podstawie wyników poprzedniego turnieju, a w przypadku pierwszych zawodów – na podstawie rankingu z poprzedniego roku. W turniejach dwóch czołowych dywizji brało udział po dwanaście reprezentacji, zaś w najniższej szesnaście zespołów liczących maksymalnie dwanaście zawodniczek. Turniej Conference został rozegrany w dniach 23–24 lipca w Sarajewie, o Trophy rywalizowano zaś 18–19 czerwca w Czechach i 2–3 lipca w Ostrzyhomiu[5]. Mistrzem Europy zostawała natomiast drużyna, która po rozegraniu dwóch turniejów Grand Prix Series – w Kazaniu (11–12 czerwca) i Brive-la-Gaillarde (24–25 września) – zgromadziła najwięcej punktów, które były przyznawane za zajmowane w nich miejsca[6]:

Miejsce Punkty
1 20
2 18
3 16
4 14
5 12
6 10
7 8
8 6
9 4
10 3
11 2
12 1

W przypadku tej samej liczby punktów ich lokaty były ustalane kolejno na podstawie[7]:

  1. lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
  2. większej ilości zdobytych przyłożeń;
  3. rzutu monetą.

Reprezentacje w dwunastozespołowych turniejach zostały podzielone na trzy czterozespołowe grupy rywalizujące w pierwszej fazie w ramach grup systemem kołowym. Po zakończeniu pierwszej fazy ustalany był ranking przed dwumeczową fazą play-off – czołowa ósemka awansowała do ćwierćfinałów, pozostałe czery zespoły walczyły zaś o Bowl. W przypadku szesnastozespołowego turnieju drużyny rywalizowały w ramach czterech czterozespołowych grup o dwa czołowe miejsca premiowane awansem do ćwierćfinałów. Spotkania toczone były bez ewentualnej dogrywki, za zwycięstwo, remis i porażkę przysługiwały odpowiednio trzy, dwa i jeden punkt, brak punktów natomiast za nieprzystąpienie do meczu. Przy ustalaniu rankingu po fazie grupowej w przypadku tej samej liczby punktów lokaty zespołów były ustalane kolejno na podstawie [8]:

  • wyniku meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
  • lepszego bilansu punktów zdobytych i straconych;
  • lepszego bilansu przyłożeń zdobytych i straconych;
  • większej ilości zdobytych punktów;
  • większej ilości zdobytych przyłożeń;
  • rzutu monetą.

Jedynie finał składał się z dwóch dziesięciominutowych części, w pozostałych spotkaniach połowa meczu obejmowała zaś siedem minut. W przypadku remisu w fazie pucharowej organizowana była dogrywka składająca się z dwóch pięciominutowych części, z uwzględnieniem reguły nagłej śmierci[9].

Pomiędzy dywizjami istnieje system awansów i spadków – po zakończonym sezonie dwie najsłabsze reprezentacje z Grand Prix Series oraz Trophy zostały relegowane do niższych klas rozgrywkowych, a ich miejsce zajęli finaliści zawodów odpowiednio Trophy oraz Conference, z zastrzeżeniem, że spadku nie mogli doznać gospodarze turniejów tej edycji[10].

W ramach przygotowań do turnieju rugby 7 na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 Brytyjczycy wystawili w Kazaniu dwa zespoły – Royals i Lions – zastępujące reprezentacje Anglii i Walii[11]. W drugim turnieju powrócono zaś do narodowych reprezentacji, które jednak wystąpiły pod nazwami z pierwszych zawodów[12][13].

Conference[edytuj | edytuj kod]

W rozegranym w Sarajewie turnieju[14] triumfowaly Łotyszki[15][16]

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Gruzja 3 3 0 0 64 10 +54 9 Cup + Plate
2.  Luksemburg 3 2 0 1 88 26 +62 7 Cup + Plate
3.  Słowenia 3 1 0 2 46 46 0 5 Bowl + Shield
4. Balkan Select VII 3 0 0 3 0 116 -116 3 Bowl + Shield
23 lipca 2016
10:00
Gruzja  24 - 0 Balkan Select VII Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
11:28
Luksemburg  32 - 0  Słowenia Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
12:56
Luksemburg  51 - 0 Balkan Select VII Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
14:24
Gruzja  14 - 5  Słowenia Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
15:52
Słowenia  41 - 0 Balkan Select VII Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
17:20
Gruzja  26 - 5  Luksemburg Sarajewo
Relacja


Grupa B

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Słowacja 3 3 0 0 133 10 +123 9 Cup + Plate
2.  Bułgaria 3 2 0 1 51 41 +10 7 Cup + Plate
3.  Litwa 3 1 0 2 39 55 -16 5 Bowl + Shield
4.  Serbia 3 0 0 3 0 117 -117 3 Bowl + Shield
23 lipca 2016
10:22
Litwa  0 - 45  Słowacja Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
11:50
Bułgaria  31 - 0  Serbia Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
13:18
Bułgaria  10 - 36  Słowacja Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
14:46
Litwa  34 - 0  Serbia Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
16:14
Serbia  0 - 52  Słowacja Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
17:42
Litwa  5 - 10  Bułgaria Sarajewo
Relacja


Grupa C

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Malta 3 3 0 0 99 17 +82 9 Cup + Plate
2.  Chorwacja 3 1 0 2 44 50 -6 5 Cup + Plate
3.  Austria 3 1 0 2 33 68 -35 5 Bowl + Shield
4.  Andora 3 1 0 2 34 75 -41 5 Bowl + Shield
23 lipca 2016
10:44
Chorwacja  34 - 5  Andora Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
12:12
Malta  41 - 5  Austria Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
13:40
Malta  34 - 12  Andora Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
15:08
Chorwacja  10 - 21  Austria Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
16:36
Austria  7 - 17  Andora Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
18:04
Chorwacja  0 - 24  Malta Sarajewo
Relacja


Grupa D

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Łotwa 3 3 0 0 102 7 +95 9 Cup + Plate
2.  Turcja 3 2 0 1 103 17 +86 7 Cup + Plate
3.  Czarnogóra 3 1 0 2 32 88 -56 5 Bowl + Shield
4.  Bośnia i Hercegowina 3 0 0 3 7 132 -125 3 Bowl + Shield
23 lipca 2016
11:06
Łotwa  40 - 0  Czarnogóra Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
12:34
Turcja  55 - 0  Bośnia i Hercegowina Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
14:02
Turcja  41 - 5  Czarnogóra Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
15:30
Łotwa  50 - 0  Bośnia i Hercegowina Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
16:58
Bośnia i Hercegowina  7 - 27  Czarnogóra Sarajewo
Relacja


23 lipca 2016
18:26
Łotwa  12 - 7  Turcja Sarajewo
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
24 lipca 2016        
  Gruzja 0
24 lipca 2016
  Turcja 24  
  Turcja 7
24 lipca 2016
    Łotwa 12  
  Łotwa 39
23 lipca 2016
  Bułgaria 0  
  Łotwa 15
24 lipca 2016
    Malta 7
  Malta 48
24 lipca 2016
  Luksemburg 0  
  Malta 14 Mecz o 3. miejsce
24 lipca 2016
    Słowacja 7  
  Słowacja 17   Turcja 19
  Chorwacja 0     Słowacja 5
24 lipca 2016
24 lipca 2016
11:28
Gruzja  0 - 24  Turcja Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
11:50
Łotwa  39 - 0  Bułgaria Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
12:12
Malta  48 - 0  Luksemburg Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
12:34
Słowacja  17 - 0  Chorwacja Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Turcja  7 - 12  Łotwa Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
Malta  14 - 7  Słowacja Sarajewo
Relacja

23 lipca 2016
Łotwa  15 - 7  Malta Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Turcja  19 - 5  Słowacja Sarajewo
Relacja


  Półfinały Finał
             
24 lipca 2016
  Gruzja 17  
  Bułgaria 0  
 
24 lipca 2016
      Gruzja 10
    Luksemburg 22
 
 
Mecz o 3. miejsce
24 lipca 2016 24 lipca 2016
  Luksemburg 15   Bułgaria  0
  Chorwacja 10     Chorwacja  17
24 lipca 2016
Gruzja  17 - 0  Bułgaria Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
Luksemburg  15 - 10  Chorwacja Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Gruzja  10 - 22  Luksemburg Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
Bułgaria  0 - 17  Chorwacja Sarajewo
Relacja


Bowl + Shield

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
24 lipca 2016        
  Słowenia 20
24 lipca 2016
  Bośnia i Hercegowina 5  
  Słowenia 5
24 lipca 2016
    Austria 20  
  Austria 47
24 lipca 2016
  Serbia 0  
  Austria 5
24 lipca 2016
    Andora 0
  Czarnogóra 29
24 lipca 2016
 Balkan Select VII 5  
  Czarnogóra 5 Mecz o 3. miejsce
24 lipca 2016
    Andora 22  
  Litwa 0   Słowenia 5
  Andora 32     Czarnogóra 0
24 lipca 2016
24 lipca 2016
10:00
Słowenia  20 - 5  Bośnia i Hercegowina Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
10:22
Austria  47 - 0  Serbia Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
10:44
Czarnogóra  29 - 5 Balkan Select VII Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
11:06
Litwa  0 - 32  Andora Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Słowenia  5 - 20  Austria Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
Czarnogóra  5 - 22  Andora Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Austria  5 - 0  Andora Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Słowenia  5 - 0  Czarnogóra Sarajewo
Relacja


  Półfinały Finał
             
24 lipca 2016
  Bośnia i Hercegowina 21  
  Serbia 7  
 
24 lipca 2016
      Bośnia i Hercegowina 17
    Litwa 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
24 lipca 2016 24 lipca 2016
 Balkan Select VII 15   Serbia  12
  Litwa 20    Balkan Select VII  5
24 lipca 2016
Bośnia i Hercegowina  21 - 7  Serbia Sarajewo
Relacja


24 lipca 2016
Balkan Select VII 15 - 20  Litwa Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Bośnia i Hercegowina  17 - 5  Litwa Sarajewo
Relacja

24 lipca 2016
Serbia  12 - 5 Balkan Select VII Sarajewo
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
1  Łotwa
2  Malta
3  Turcja
4  Słowacja
5  Luksemburg
6  Gruzja
7  Chorwacja
8  Bułgaria
9  Austria
10  Andora
11  Słowenia
12  Czarnogóra
13  Bośnia i Hercegowina
14  Litwa
15  Serbia
16 Balkan Select VII

Trophy[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy turniej (Praga)[edytuj | edytuj kod]

Turniej został rozegrany na boisku Slavii Praga[17] i zwyciężyły w nim Szwedki[18][19].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szkocja 3 3 0 0 99 17 +82 9 Cup + Plate
2.  Szwajcaria 3 2 0 1 62 67 -5 7 Cup + Plate
3.  Czechy 3 1 0 2 39 48 -9 5 Cup + Plate
4.  Izrael 3 0 0 3 20 88 -68 3 Bowl
18 czerwca 2016
Szkocja  33 - 10  Izrael CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Szwajcaria  29 - 10  Czechy CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Szwajcaria  26 - 10  Izrael CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Szkocja  19 - 0  Czechy CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Szkocja  47 - 7  Szwajcaria CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Czechy  29 - 0  Izrael CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


Grupa B

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Polska 3 3 0 0 95 29 +66 9 Cup + Plate
2.  Niemcy 3 2 0 1 79 31 +48 7 Cup + Plate
3.  Dania 3 1 0 2 26 100 -74 5 Bowl
4.  Norwegia 3 0 0 3 34 74 -40 3 Bowl
18 czerwca 2016
Niemcy  38 - 7  Dania CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Polska  31 - 12  Norwegia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Niemcy  24 - 5  Norwegia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Polska  45 - 0  Dania CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Niemcy  17 - 19  Polska CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Norwegia  17 - 19  Dania CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


Grupa C

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwecja 3 2 0 1 56 24 +32 7 Cup + Plate
2.  Rumunia 3 2 0 1 55 25 +30 7 Cup + Plate
3.  Węgry 3 2 0 1 44 48 -4 7 Cup + Plate
4.  Mołdawia 3 0 0 3 22 80 -58 3 Bowl
18 czerwca 2016
Szwecja  34 - 0  Mołdawia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Rumunia  24 - 5  Węgry CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Szwecja  12 - 17  Węgry CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Rumunia  24 - 10  Mołdawia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Szwecja  10 - 7  Rumunia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


18 czerwca 2016
Węgry  22 - 12  Mołdawia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
19 czerwca 2016        
  Szkocja 24
19 czerwca 2016
  Czechy 5  
  Szkocja 17
19 czerwca 2016
    Niemcy 12  
  Niemcy 22
19 czerwca 2016
  Rumunia 0  
  Szkocja 15
19 czerwca 2016
    Szwecja 34
  Polska 26
19 czerwca 2016
  Węgry 10  
  Polska 0 Mecz o 3. miejsce
19 czerwca 2016
    Szwecja 29  
  Szwecja 21   Niemcy 5
  Szwajcaria 7     Polska 12
19 czerwca 2016
19 czerwca 2016
Szkocja  24 - 5  Czechy CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


19 czerwca 2016
Polska  26 - 10  Węgry CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


19 czerwca 2016
Szwecja  21 - 7  Szwajcaria CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


19 czerwca 2016
Niemcy  22 - 0  Rumunia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja

19 czerwca 2016
Szkocja  17 - 12  Niemcy CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


19 czerwca 2016
Polska  0 - 29  Szwecja CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja

19 czerwca 2016
Szkocja  15 - 34  Szwecja CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja

19 czerwca 2016
Niemcy  5 - 12  Polska CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


  Półfinały Finał
             
19 czerwca 2016
  Czechy 0  
  Rumunia 5  
 
19 czerwca 2016
      Rumunia 19
    Szwajcaria 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
19 czerwca 2016 19 czerwca 2016
  Węgry 12   Czechy  10
  Szwajcaria 22     Węgry  21
19 czerwca 2016
Czechy  0 - 5  Rumunia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


19 czerwca 2016
Węgry  12 - 22  Szwajcaria CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja

19 czerwca 2016
Rumunia  19 - 5  Szwajcaria CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja

19 czerwca 2016
Czechy  10 - 21  Węgry CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


Bowl

  Półfinały Finał
             
19 czerwca 2016
  Dania 5  
  Izrael 10  
 
19 czerwca 2016
      Izrael 0
    Mołdawia 14
 
 
Mecz o 3. miejsce
19 czerwca 2016 19 czerwca 2016
  Norwegia 5   Dania  22
  Mołdawia 10     Norwegia  26
19 czerwca 2016
Dania  5 - 10  Izrael CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


19 czerwca 2016
Norwegia  5 - 10  Mołdawia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja

19 czerwca 2016
Izrael  0 - 14  Mołdawia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja

19 czerwca 2016
Dania  22 - 26  Norwegia CE Group Rugby Aréna, Praga
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Szwecja 20
2  Szkocja 18
3  Polska 16
4  Niemcy 14
5  Rumunia 12
6  Szwajcaria 10
7  Węgry 8
8  Czechy 6
9  Mołdawia 4
10  Izrael 3
11  Norwegia 2
12  Dania 1

Drugi turniej (Ostrzyhom)[edytuj | edytuj kod]

Drugi turniej został rozegrany na stadionie Rugby Club Hotel w Ostrzyhomiu[20][21] i zakończył się on triumfem Szwedek[22][23][24].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szwecja 3 3 0 0 90 5 +85 9 Cup + Plate
2.  Szwajcaria 3 2 0 1 60 59 +1 7 Cup + Plate
3.  Węgry 3 1 0 2 38 47 -9 5 Cup + Plate
4.  Dania 3 0 0 3 26 103 -77 3 Bowl
09 lipca 2016
11:28
Szwecja  43 - 0  Dania Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
11:50
Szwajcaria  21 - 12  Węgry Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
14:13
Szwajcaria  34 - 19  Dania Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
14:35
Szwecja  19 - 0  Węgry Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
16:58
Szwecja  28 - 5  Szwajcaria Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
17:20
Węgry  26 - 7  Dania Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


Grupa B

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Szkocja 3 3 0 0 51 12 +39 9 Cup + Plate
2.  Rumunia 3 2 0 1 33 27 +6 7 Cup + Plate
3.  Czechy 3 0 1 2 22 33 -11 4 Bowl
4.  Norwegia 3 0 1 2 14 48 -34 4 Bowl
09 lipca 2016
10:44
Szkocja  27 - 0  Norwegia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
11:06
Rumunia  12 - 10  Czechy Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
13:29
Szkocja  14 - 5  Czechy Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
13:51
Rumunia  14 - 7  Norwegia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
16:14
Szkocja  10 - 7  Rumunia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
16:36
Czechy  7 - 7  Norwegia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


Grupa C

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Polska 3 3 0 0 74 17 +57 9 Cup + Plate
2.  Niemcy 3 2 0 1 44 26 +18 7 Cup + Plate
3.  Izrael 3 1 0 2 26 60 -34 5 Cup + Plate
4.  Mołdawia 3 0 0 3 14 55 -41 3 Bowl
09 lipca 2016
10:00
Polska  36 - 7  Izrael Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
10:22
Niemcy  17 - 7  Mołdawia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
12:45
Polska  26 - 0  Mołdawia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
13:07
Niemcy  17 - 7  Izrael Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
15:30
Polska  12 - 10  Niemcy Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


09 lipca 2016
15:52
Mołdawia  7 - 12  Izrael Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
10 lipca 2016        
  Szwecja 24
10 lipca 2016
  Izrael 0  
  Szwecja 14
10 lipca 2016
    Niemcy 5  
  Rumunia 0
10 lipca 2016
  Niemcy 22  
  Szwecja 25
10 lipca 2016
    Polska 5
  Szkocja 12
10 lipca 2016
  Węgry 5  
  Szkocja 0 Mecz o 3. miejsce
10 lipca 2016
    Polska 31  
  Polska 26   Niemcy 20
  Szwajcaria 10     Szkocja 12
10 lipca 2016
10 lipca 2016
10:00
Szwecja  24 - 0  Izrael Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


10 lipca 2016
10:22
Szkocja  12 - 5  Węgry Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


10 lipca 2016
10:44
Polska  26 - 10  Szwajcaria Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


10 lipca 2016
11:06
Rumunia  0 - 22  Niemcy Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja

10 lipca 2016
13:59
Szwecja  14 - 5  Niemcy Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


10 lipca 2016
14:21
Szkocja  0 - 31  Polska Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja

10 lipca 2016
17:14
Szwecja  25 - 5  Polska Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja

10 lipca 2016
16:52
Niemcy  20 - 12  Szkocja Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


  Półfinały Finał
             
10 lipca 2016
  Izrael 5  
  Rumunia 12  
 
10 lipca 2016
      Rumunia 0
    Węgry 17
 
 
Mecz o 3. miejsce
10 lipca 2016 10 lipca 2016
  Węgry 27   Izrael  12
  Szwajcaria 12     Szwajcaria  38
10 lipca 2016
13:15
Izrael  5 - 12  Rumunia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


10 lipca 2016
13:37
Węgry  27 - 12  Szwajcaria Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja

10 lipca 2016
16:24
Rumunia  0 - 17  Węgry Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja

10 lipca 2016
16:02
Izrael  12 - 38  Szwajcaria Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


Bowl

  Półfinały Finał
             
10 lipca 2016
  Czechy 29  
  Dania 0  
 
10 lipca 2016
      Czechy 7
    Mołdawia 5
 
 
Mecz o 3. miejsce
10 lipca 2016 10 lipca 2016
  Norwegia 10   Dania  0
  Mołdawia 12     Norwegia  17
10 lipca 2016
11:28
Czechy  29 - 0  Dania Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


10 lipca 2016
11:50
Norwegia  10 - 12  Mołdawia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja

10 lipca 2016
15:05
Czechy  7 - 5  Mołdawia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja

10 lipca 2016
14:43
Dania  0 - 17  Norwegia Rugby Club Hotel Stadium, Ostrzyhom
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Szwecja 20
2  Polska 18
3  Niemcy 16
4  Szkocja 14
5  Węgry 12
6  Rumunia 10
7  Szwajcaria 8
8  Izrael 6
9  Czechy 4
10  Mołdawia 3
11  Norwegia 2
12  Dania 1

Klasyfikacja generalna Trophy[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Punkty
CZE HUN Ogółem
1  Szwecja 20 20 40
2  Polska 16 18 34
3  Szkocja 18 14 32
4  Niemcy 14 16 30
5  Rumunia 12 10 22
6  Węgry 8 12 20
7  Szwajcaria 10 8 18
8  Czechy 6 4 10
9  Izrael 3 6 9
10  Mołdawia 4 3 7
11  Norwegia 2 2 4
12  Dania 1 1 2

Grand Prix Series[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy turniej (Kazań)[edytuj | edytuj kod]

Choć rok wcześniej zawody zostały rozegrane na stadionie Tulpar, edycja 2016 odbyła się na Stadionie Centralnym[25]. W transmitowanym w Internecie turnieju[26] w swoich grupach najlepsze były Francja, Rosja oraz GB Lions i taką kolejnością zakończyły się te zawody[27][28][29][30].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Francja 3 3 0 0 117 17 +100 9 Cup + Plate
2. Wielka Brytania GB Royals 3 2 0 1 70 41 +29 7 Cup + Plate
3.  Holandia 3 1 0 2 46 61 -15 5 Cup + Plate
4.  Finlandia 3 0 0 3 7 121 -114 3 Bowl
11 czerwca 2016
10:00
Francja  51 - 0  Finlandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
10:22
Holandia  10 - 19 Wielka Brytania GB Royals Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
12:45
Francja  31 - 7 Wielka Brytania GB Royals Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
13:07
Holandia  26 - 7  Finlandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
15:30
Francja  35 - 10  Holandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
15:52
GB Royals Wielka Brytania 44 - 0  Finlandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


Grupa B

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja 3 3 0 0 109 5 +104 9 Cup + Plate
2.  Irlandia 3 2 0 1 48 36 +12 7 Cup + Plate
3.  Włochy 3 1 0 2 24 76 -52 5 Bowl
4.  Belgia 3 0 0 3 26 90 -64 3 Bowl
11 czerwca 2016
11:28
Irlandia  31 - 0  Włochy Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
11:50
Rosja  54 - 0  Belgia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
14:13
Irlandia  12 - 7  Belgia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
14:35
Rosja  26 - 0  Włochy Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
16:58
Włochy  24 - 19  Belgia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
17:20
Rosja  29 - 5  Irlandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


Grupa C

Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1. Wielka Brytania GB Lions 3 3 0 0 152 0 +152 9 Cup + Plate
2.  Hiszpania 3 2 0 1 60 78 -18 7 Cup + Plate
3.  Portugalia 3 1 0 2 45 59 -14 5 Cup + Plate
4.  Ukraina 3 0 0 3 14 134 -120 3 Bowl
11 czerwca 2016
10:44
Hiszpania  12 - 7  Portugalia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
11:06
GB Lions Wielka Brytania 48 - 0  Ukraina Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
13:29
Hiszpania  48 - 7  Ukraina Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
13:51
GB Lions Wielka Brytania 40 - 0  Portugalia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
16:14
Hiszpania  0 - 64 Wielka Brytania GB Lions Stadion Centralny, Kazań
Relacja


11 czerwca 2016
16:36
Ukraina  7 - 38  Portugalia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
12 czerwca 2016        
  Francja 17
12 czerwca 2016
  Holandia 0  
  Francja 28
12 czerwca 2016
    Irlandia 12  
  Irlandia 19
12 czerwca 2016
  Hiszpania 10  
  Francja 22
12 czerwca 2016
    Rosja 12
  Rosja 28
12 czerwca 2016
  Portugalia 5  
  Rosja 19 Mecz o 3. miejsce
12 czerwca 2016
   Wielka Brytania GB Lions 17  
 Wielka Brytania GB Lions 24   Irlandia 0
 Wielka Brytania GB Royals 5    Wielka Brytania GB Lions 32
12 czerwca 2016
12 czerwca 2016
10:00
Francja  17 - 0  Holandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


12 czerwca 2016
10:22
Rosja  28 - 5  Portugalia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


12 czerwca 2016
10:44
GB Lions Wielka Brytania 24 - 5 Wielka Brytania GB Royals Stadion Centralny, Kazań
Relacja


12 czerwca 2016
11:06
Irlandia  19 - 10  Hiszpania Stadion Centralny, Kazań
Relacja

12 czerwca 2016
13:59
Francja  28 - 12  Irlandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


12 czerwca 2016
14:21
Rosja  19 - 17 Wielka Brytania GB Lions Stadion Centralny, Kazań
Relacja

12 czerwca 2016
17:14
Francja  22 - 12  Rosja Stadion Centralny, Kazań
Relacja

12 czerwca 2016
16:52
Irlandia  0 - 32 Wielka Brytania GB Lions Stadion Centralny, Kazań
Relacja


  Półfinały Finał
             
12 czerwca 2016
  Holandia 17  
  Hiszpania 22  
 
12 czerwca 2016
      Hiszpania 0
   Wielka Brytania GB Royals 44
 
 
Mecz o 3. miejsce
12 czerwca 2016 12 czerwca 2016
  Portugalia 0   Holandia  12
 Wielka Brytania GB Royals 36     Portugalia  7
12 czerwca 2016
13:15
Holandia  17 - 22  Hiszpania Stadion Centralny, Kazań
Relacja


12 czerwca 2016
13:37
Portugalia  0 - 36 Wielka Brytania GB Royals Stadion Centralny, Kazań
Relacja

12 czerwca 2016
16:24
Hiszpania  0 - 44 Wielka Brytania GB Royals Stadion Centralny, Kazań
Relacja

12 czerwca 2016
16:02
Holandia  12 - 7  Portugalia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


Bowl

  Półfinały Finał
             
12 czerwca 2016
  Włochy 15  
  Ukraina 12  
 
12 czerwca 2016
      Włochy 19
    Belgia 0
 
 
Mecz o 3. miejsce
12 czerwca 2016 12 czerwca 2016
  Belgia 31   Ukraina  19
  Finlandia 12     Finlandia  0
12 czerwca 2016
11:28
Włochy  15 - 12  Ukraina Stadion Centralny, Kazań
Relacja


12 czerwca 2016
11:50
Belgia  31 - 12  Finlandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja

12 czerwca 2016
15:05
Włochy  19 - 0  Belgia Stadion Centralny, Kazań
Relacja

12 czerwca 2016
14:43
Ukraina  19 - 0  Finlandia Stadion Centralny, Kazań
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Francja 20
2  Rosja 18
3 Wielka Brytania GB Lions 16
4  Irlandia 14
5 Wielka Brytania GB Royals 12
6  Hiszpania 10
7  Holandia 8
8  Portugalia 6
9  Włochy 4
10  Belgia 3
11  Ukraina 2
12  Finlandia 1

Drugi turniej (Malemort)[edytuj | edytuj kod]

Podobnie jak rok wcześniej zawody zostały rozegrane na Stade Raymond Faucher w Malemort w pobliżu Brive[31][32]. Triumfowały w nich Rosjanki pokonując gospodynie rewanżując się za porażkę z finału pierwszego turnieju, w meczu o trzecie miejsce GB Lions ponownie pokonały Irlandki[1][33][34].

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A

Francja - Hiszpania
Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Francja 3 3 0 0 112 14 +98 9 Cup + Plate
2.  Hiszpania 3 2 0 1 55 33 +22 7 Cup + Plate
3.  Holandia 3 1 0 2 43 45 -2 5 Cup + Plate
4.  Finlandia 3 0 0 3 0 118 -118 3 Bowl
24 września 2016
12:28
Hiszpania  12 - 7  Holandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
12:50
Francja  53 - 0  Finlandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
15:13
Hiszpania  29 - 0  Finlandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
15:35
Francja  33 - 0  Holandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
17:58
Holandia  36 - 0  Finlandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
18:20
Francja  26 - 14  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


Grupa B

Rosja - GB Royals
Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Rosja 3 3 0 0 148 0 +148 9 Cup + Plate
2. Wielka Brytania GB Royals 3 2 0 1 56 43 +13 7 Cup + Plate
3.  Portugalia 3 1 0 2 24 99 -75 5 Bowl
4.  Ukraina 3 0 0 3 26 112 -86 3 Bowl
24 września 2016
11:44
Rosja  51 - 0  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort-
Relacja


24 września 2016
12:06
GB Royals Wielka Brytania 19 - 0  Portugalia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
14:29
Rosja  59 - 0  Portugalia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
14:51
GB Royals Wielka Brytania 37 - 5  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
17:14
Portugalia  24 - 21  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
17:36
Rosja  38 - 0 Wielka Brytania GB Royals Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


Grupa C

GB Lions - Irlandia
Poz. Drużyna Mecze Punkty Pkt Status
M W R P + - +/-
1.  Irlandia 3 2 1 0 51 22 +29 8 Cup + Plate
2. Wielka Brytania GB Lions 3 2 0 1 40 51 -11 7 Cup + Plate
3.  Belgia 3 1 0 2 24 38 -14 5 Cup + Plate
4.  Włochy 3 0 1 2 29 33 -4 4 Bowl
23 września 2016
11:00
GB Lions Wielka Brytania 21 - 12  Belgia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
11:22
Irlandia  12 - 12  Włochy Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
13:45
GB Lions Wielka Brytania 14 - 12  Włochy Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
14:07
Irlandia  12 - 5  Belgia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
16:30
Włochy  5 - 7  Belgia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


24 września 2016
16:52
GB Lions Wielka Brytania 5 - 27  Irlandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Cup + Plate

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
25 września 2016        
  Francja 31
26 września 2016
  Belgia 7  
  Francja 22
25 września 2016
   Wielka Brytania GB Lions 19  
 Wielka Brytania GB Royals 5
25 września 2016
 Wielka Brytania GB Lions 14  
  Francja 5
25 września 2016
    Rosja 26
  Rosja 21
25 września 2016
  Holandia 0  
  Rosja 27 Mecz o 3. miejsce
25 września 2016
    Irlandia 5  
  Irlandia 26  Wielka Brytania GB Lions 12
  Hiszpania 0     Irlandia 5
25 września 2016
25 września 2016
10:00
Francja  31 - 7  Belgia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


25 września 2016
10:22
Rosja  21 - 0  Holandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


25 września 2016
10:44
Irlandia  26 - 0  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


25 września 2016
11:06
GB Royals Wielka Brytania 5 - 14 Wielka Brytania GB Lions Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja

26 września 2016
13:59
Francja  22 - 19 Wielka Brytania GB Lions Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


25 września 2016
14:21
Rosja  27 - 5  Irlandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja

25 września 2016
17:14
Francja  5 - 26  Rosja Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja

25 września 2016
16:52
GB Lions Wielka Brytania 12 - 5  Irlandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


  Półfinały Finał
             
25 września 2016
  Belgia 7  
 Wielka Brytania GB Royals 29  
 
25 września 2016
     Wielka Brytania GB Royals 0
    Holandia 10
 
 
Mecz o 3. miejsce
25 września 2016 25 września 2016
  Holandia 24   Belgia  14
  Hiszpania 5     Hiszpania  19
25 września 2016
13:15
Belgia  7 - 29 Wielka Brytania GB Royals Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


25 września 2016
13:37
Holandia  24 - 5  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja

25 września 2016
16:24
GB Royals Wielka Brytania 0 - 10  Holandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja

25 września 2016
16:02
Belgia  14 - 19  Hiszpania Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


Bowl

  Półfinały Finał
             
25 września 2016
  Portugalia 12  
  Finlandia 19  
 
25 września 2016
      Finlandia 0
    Włochy 34
 
 
Mecz o 3. miejsce
25 września 2016 25 września 2016
  Włochy 14   Portugalia  22
  Ukraina 7     Ukraina  5
25 września 2016
11:28
Portugalia  12 - 19  Finlandia Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


25 września 2016
11:50
Włochy  14 - 7  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja

25 września 2016
15:05
Finlandia  0 - 34  Włochy Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja

25 września 2016
14:43
Portugalia  22 - 5  Ukraina Stade Raymond Faucher, Malemort
Relacja


Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Punkty
1  Rosja 20
2  Francja 18
3 Wielka Brytania GB Lions 16
4  Irlandia 14
5  Holandia 12
6 Wielka Brytania GB Royals 10
7  Hiszpania 8
8  Belgia 6
9  Włochy 4
10  Finlandia 3
11  Portugalia 2
12  Ukraina 1

Klasyfikacja generalna GPS[edytuj | edytuj kod]

Poz. Drużyna Punkty
RUS FRA Ogółem
1  Rosja 18 20 38
2  Francja 20 18 38
3 Wielka Brytania GB Lions 16 16 32
4  Irlandia 14 14 28
5 Wielka Brytania GB Royals 12 10 22
6  Holandia 8 12 20
7  Hiszpania 10 8 18
8  Belgia 3 6 9
9  Włochy 4 4 8
10  Portugalia 6 2 8
11  Finlandia 1 3 4
12  Ukraina 2 1 3

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Russia Women Team crowned European Champion 2016 in Malemort (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-26)].
  2. Russia win European 7s title (ang.). scrumqueens.com. [dostęp 2016-12-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-12-20)].
  3. Polki awansowały do Women Sevens Grand Prix! (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-13)].
  4. Latvija augstāk!!! (łot.). rugbylatvia.com. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-03)].
  5. Tournament Manual, s. 10–11
  6. Tournament Manual, s. 10, 23
  7. Tournament Manual, s. 34
  8. Tournament Manual, s. 23–29
  9. Tournament Manual, s. 30
  10. Tournament Manual, s. 8
  11. GB Women Sevens name squads for Kazan (ang.). englandrugby.com. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-07)].
  12. England name three Olympians for Malemort Sevens (ang.). englandrugby.com. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)].
  13. Wakley places big demands on GB Royals (ang.). wru.wales. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)].
  14. Rugby Europe Sevens, Women’s Conference 1, Sarajevo (ang.). rugby.ba. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-04)].
  15. Latvijas sieviešu regbija 7 izlase triumfē Sarajevā (łot.). rugbylatvia.com. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-03)].
  16. Rugby Europe Sevens, Women’s Conference 1, Sarajevo, 2016 (ang.). rugby.ba. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-04)].
  17. Praha přivítá Rugby Europe – Women 7s Trophy (cz.). rugbyunion.cz. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-15)].
  18. Češky skončily na osmém místě na domácím turnaji (cz.). rugbyunion.cz. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-15)].
  19. Polki na III miejscu w Pradze! (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-03)].
  20. Esztergomban női Európa-bajnokság lesz a hétvégén! (węg.). rugby.hu. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)].
  21. Women's 7's Trophy Esztergom 2016 Manual (ang.). rugby.hu. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-03)].
  22. Vége a csoportkörnek, újra felső ágon a magyarok! (węg.). rugby.hu. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)].
  23. Történelmi eredményt ért el a magyar női olimpiai rögbi válogatott (węg.). rugby.hu. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)].
  24. ME Esztergom - dzień drugi (pol.). pzrugby.pl. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-10-03)].
  25. 11-12 июня в Казани пройдет этап Европейской Гран-При серии по регби-7 среди женских команд (ros.). rugby.ru. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-10)].
  26. Видеотрансляция этапа Европейской Гран-При серии по регби-7 в Казани (ros.). rugby.ru. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-10)].
  27. Этап Европейской Гран-При серии по регби-7 в Казани. В четвертьфинале сборная России сыграет с Португалией (ros.). rugby.ru. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-10)].
  28. Женская сборная России заняла 2-е место на этапе Европейской Гран-При серии в Казани (ros.). rugby.ru. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-07-10)].
  29. France team takes away the first stage of the Rugby Europe Sevens Grand Prix Series in Kazan (ang.). rugbyeurope.eu. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-27)].
  30. GB take Plate in final hit out (ang.). worldrugby.org. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-06-15)].
  31. Championnat d’Europe 2016 de Rugby à 7 féminin. Sevens Women's Grand Prix Series (fr.). malemortsurcorreze.com. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)].
  32. France women eye Grand Prix title (ang.). worldrugby.org. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-26)].
  33. Malemort Jour 2 (fr.). ffr.fr. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-29)].
  34. RUSSIAN WOMEN SPOIL THE PARTY (ang.). worldrugby.org. [dostęp 2016-10-09]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-28)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]