Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2020 (tory naturalne)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy
w Saneczkarstwie na torach naturalnych 2020
2018 2022
Data 21 – 22.02.2020
Gospodarz Rosja Moskwa
Organizator FIL

28. Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie na torach naturalnych 2020 odbyły się w dniach 21 – 22 lutego w Moskwie. Rozegrane zostały cztery konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn, dwójki mężczyzn oraz zawody drużynowe. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe rozegrano tylko po jednym ślizgu i to na bardzo skróconym odcinku trasy.

Terminarz i medaliści[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Konkurencja Gold medal with cup.svg Złoto Silver medal with cup.svg Srebro Bronze medal with cup.svg Brąz
21 lutego 2020 Rosja Moskwa Jedynki kobiet Włochy Evelin Lanthaler Rosja Jekatierina Ławrientjewa Austria Tina Unterberger
21 lutego 2020 Rosja Moskwa Jedynki mężczyzn Austria Michael Scheikl Rosja Aleksandr Jegorow Włochy Alex Gruber
22 lutego 2020 Rosja Moskwa Dwójki mężczyzn  Włochy
Patrick Lambacher
Matthias Lambacher
 Rosja
Pawieł Porszniew
Iwan Łazariew
 Włochy
Patrick Pigneter
Florian Clara
22 lutego 2020 Rosja Moskwa Drużynowe  Włochy
Evelin Lanthaler
Patrick Pigneter
Alex Gruber
 Austria
Tina Unterberger
Michael Scheikl
Fabian Achenrainer
 Rosja
Jekatierina Ławrientjewa
Aleksandr Jegorow
Aleksiej Martianow

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 21 lutego 2020
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Evelin Lanthaler  Włochy 11,38 - 11,38
-
Silver medal with cup.svg Jekatierina Ławrientjewa  Rosja 11,41 - 11,41 + 0,03
Bronze medal with cup.svg Tina Unterberger  Austria 11,42 - 11,42 + 0,04
4. Greta Pinggera  Włochy 11,62 - 11,62 + 0,24
5. Daniela Mittermair  Włochy 11,71 - 11,71 + 0,33
6. Michelle Diepold  Austria 11,76 - 11,76 + 0,38
7. Riccarda Ruetz  Austria 11,81 - 11,81 + 0,43
8. Ljubow Olchowa  Rosja 11,83 - 11,83 + 0,45
- Lisa Walch  Niemcy 11,83 - 11,83 + 0,45
10. Vanessa Markt  Austria 11,85 - 11,85 + 0,47
. . .
13. Klaudia Promny  Polska 12,34 - 12,34 + 0,96

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 21 lutego 2020
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Michael Scheikl  Austria 11,11 - 11,11
-
Silver medal with cup.svg Aleksandr Jegorow  Rosja 11,13 - 11,13 + 0,02
Bronze medal with cup.svg Alex Gruber  Włochy 11,14 - 11,14 + 0,03
4. Aleksiej Martianow  Rosja 11,15 - 11,15 + 0,04
- Fabian Achenrainer  Austria 11,15 - 11,15 + 0,04
6. Christian Schopf  Austria 11,16 - 11,16 + 0,05
- Grigorij Bukin  Rosja 11,16 - 11,16 + 0,05
8. Patrick Pigneter  Włochy 11,17 - 11,17 + 0,06
9. Thomas Kammerlander  Austria 11,22 - 11,22 + 0,11
10. Florian Markt  Austria 11,25 - 11,25 + 0,14
- Jurij Tałych  Rosja 11,25 - 11,25 + 0,14
. . .
23. Adam Jędrzejko  Polska 11,76 - 11,76 + 0,65
29. Szymon Majdak  Polska 12,29 - 12,29 + 1,18

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 22 lutego 2020
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Gold medal with cup.svg Patrick Lambacher
Matthias Lambacher
 Włochy 11,59 - 11,59
-
Silver medal with cup.svg Paweł Porszniew
Iwan Łazariew
 Rosja 11,65 - 11,65 + 0,06
Bronze medal with cup.svg Patrick Pigneter
Florian Clara
 Włochy 11,72 - 11,72 + 0,13
4. Stanisław Kowszik
Ilja Tarasow
 Rosja 11,78 - 11,78 + 0,19
5. Aleksandr Jegorow
Piotr Popow
 Rosja 11,82 - 11,82 + 0,23
6. Fabian Achenrainer
Simon Achenrainer
 Austria 11,83 - 11,83 + 0,24
7. Adam Jędrzejko
Konrad Stano
 Polska 12,32 - 12,32 + 0,73
8. Bine Mekina
Blaz Mekina
 Słowenia 12,49 - 12,49 + 0,90
9. Isa Guzeloglu
Yusuf Ozcan
 Turcja 12,85 - 12,85 + 1,26
10. Tomas Hasek
David Rydl
 Czechy 12,86 - 12,86 + 1,27
dns Aleksiej Martianow
Ivan Rodin
 Rosja - - -
-

Drużynowe[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 22 lutego 2020
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Gold medal with cup.svg Evelin Lanthaler/Patrick Pigneter/Alex Gruber  Włochy 37,91
Silver medal with cup.svg Tina Unterberger/Michael Scheikl/Fabian Achenrainer  Austria 38,17 +0,26
Bronze medal with cup.svg Jekatierina Ławrientjewa/Aleksandr Jegorow/Aleksiej Martianow  Rosja 38,60 +0,69
4. Lisa Walch/Josef Limmer/Oliver Schiller  Niemcy 39,59 +1,68
5. Nusa Subic/Blaz Mekina/Matevs Vertelj  Słowenia 40,99 +3,08
6. Klaudia Promny/Szymon Majdak/Adam Jędrzejko  Polska 41,68 +3,77
7. Aybuke Buyukpolat/Yusuf Ozcan/Isa Guzeloglu  Turcja 42,14 +4,23
8. Karolina Nagovitsyna/Denis Lebedev/Valeria Selkova  Kazachstan 44,51 +6,60
9. Nina Stanic/Nikola Ignjatov/Luka Novakovic  Serbia 44,75 +6,84

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  Włochy 3 0 2 5
2.  Austria 1 1 1 3
3.  Rosja 0 3 1 4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]