Mistrzostwa Europy w Skeletonie 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Skeletonie 2013
2012 2014
Zwycięzcy
Kobiety Rosja Jelena Nikitina
Mężczyźni Łotwa Martins Dukurs

Mistrzostwa Europy w Skeletonie 2013 odbyły się w dniach od 14 do 20 stycznia 2013 roku w austriackim Igls. Rozegrano po dwie konkurencje przejazdów kobiet i mężczyzn. Mistrzostwa Europy były rozgrywane po raz 19.

Wyniki seniorów[edytuj | edytuj kod]

Ślizg kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy 1 ślizg 2 ślizg Czas Strata
Gold medal icon.svg Rosja Jelena Nikitina 55.27 55.19 1:50.46 0.0
Silver medal icon.svg Austria Janine Flock 55.59 55.58 1:51.17 +0.71
Bronze medal icon.svg Niemcy Anja Huber 55.66 55.64 1:51.30 +0.84
Bronze medal icon.svg Rosja Olga Potylicyna 55.71 55.59 1:51.30 +0.84
5. Wielka Brytania Elizabeth Yarnold 55.67 55.68 1:51.35 +0.89
6. Wielka Brytania Shelley Rudman 55.81 55.74 1:51.55 +1.09
7. Niemcy Sophia Griebel 55.95 55.79 1:51.74 +1.28
8. Wielka Brytania Donna Creighton 55.98 55.81 1:51.79 +1.33
9. Niemcy Marion Thees 56.06 56.04 1:52.10 +1.64
10. Holandia Joska Le Conté 56.26 56.05 1:52.31 +1.85
11. Rumunia Maria Marinela Mazilu 56.24 56.32 1:52.56 +2.10
12. Łotwa Lelde Priedulēna 56.31 56.31 +0.0
13. Szwajcaria Marina Gilardoni 56.34 56.34 +0.0
14. Hiszpania María Montejano 56.46 56.46 +0.0
15. Szwajcaria Barbara Hosch 57.35 57.35 +0.0
16. Rumunia Delia Ivas 57.52 57.52 +0.0
17. Słowenia Sara Lavrenčič 57.68 57.68 +0.0
DSQ[1] Rosja Marija Orłowa 55.48 55.58 1:51.06 +0.60

Ślizg mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy 1 ślizg 2 ślizg Czas Strata
Gold medal icon.svg Łotwa Martins Dukurs 52.68 52.45 1:45.13 0.0
Silver medal icon.svg Rosja Aleksandr Trietjakow 53.06 52.82 1:45.88 +0.75
Bronze medal icon.svg Łotwa Tomass Dukurs 53.46 53.02 1:46.48 +1.35
4. Rosja Siergiej Czudinow 53.44 53.52 1:46.96 +1.83
5. Niemcy Frank Rommel 53.57 53.53 1:47.10 +1.97
6. Niemcy Christopher Grotheer 53.78 53.63 1:47.41 +2.28
7. Niemcy Alexander Kröckel 53.89 53.68 1:47.57 +2.44
8. Wielka Brytania Kristan Bromley 53.93 53.70 1:47.63 +2.50
9. Wielka Brytania Dominic Parsons 53.93 53.72 1:47.65 +2.52
10. Szwajcaria Lukas Kummer 53.97 53.84 1:47.81 +2.68
11. Wielka Brytania Ed Smith 54.08 53.75 1:47.83 +2.70
12. Austria Matthias Guggenberger 54.14 54.00 1:48.14 +3.01
13. Austria Raphael Maier 54.32 54.08 1:48.40 +3.27
14. Hiszpania Ander Mirambell 54.36 54.36 +0.0
15. Włochy Giovanni Mulassano 54.49 54.49 +0.0
16. Szwajcaria Michael Höfer 54.52 54.52 +0.0
17. Słowenia Anže Šetina 54.55 54.55 +0.0
18. Rumunia Dorin Dumitru Velicu 54.66 54.66 +0.0
19. Holandia Gert Kötje 56.30 56.30 +0.0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. zdyskwalifikowana po zawodach z powodu nieprawidłowości z wyposażeniem

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]