Mistrzostwa Europy w Strzelaniu do Rzutków 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Strzelaniu do Rzutków 2019
2018
Data 3–17 września 2019
Miejscowość Włochy Lonato del Garda
Liczba konkurencji 23
Liczba reprezentacji 44

Mistrzostwa Europy w Strzelaniu do Rzutków 2019 – zawody strzeleckie rozegrane w ramach mistrzostw Europy w Lonato w dniach 3–17 września 2019 roku.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Seniorzy
Konkurencja Data Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Mężczyźni
Trap 7 września Czechy Jiří Lipták Wielka Brytania Aaron Heading Włochy Mauro De Filippis
Trap (druż.) 8 września  Włochy
Mauro De Filippis
Valerio Grazini
Giovanni Pellielo
 Chorwacja
Josip Glasnović
Marko Germin
Anton Glasnović
 Francja
Sébastien Guerrero
Clement Bourgue
Antonin Desert
Trap podwójny 10 września Włochy Daniele Di Spigno Włochy Ignazio Tronca Włochy Andrea Vescovi
Skeet 14 września Czechy Jakub Tomeček Włochy Tammaro Cassandro Grecja Nikolaos Mawrommatis
Skeet (druż.) 15 września  Czechy
Jakub Tomeček
Tomáš Nýdrle
Jaroslav Lang
 Francja
Emmanuel Petit
Eric Delaunay
Anthony Terras
 Cypr
Dimitris Konstantinou
George Kazakos
Jeorjos Achileos
Kobiety
Trap 6 września Rosja Darja Siemianowa Włochy Jessica Rossi San Marino Alessandra Perilli
Trap (druż.) 8 września  Włochy
Fiammetta Rossi
Jessica Rossi
Silvana Stanco
 Hiszpania
María Quintanal
Fátima Gálvez
Beatriz Martínez
 Wielka Brytania
Abbey Ling
Sarah Wixey
Charlotte Hollands
Trap podwójny 10 września Włochy Claudia De Luca Włochy Sofia Maglio Belgia Anne Focan
Skeet 13 września Słowacja Danka Barteková Cypr Andri Eleftheriou Czechy Barbora Šumová
Skeet (druż.) 15 września  Włochy
Diana Bacosi
Chiara Cainero
Simona Scocchetti
 Słowacja
Danka Barteková
Lucia Kopčanová
Veronika Sýkorová
 Rosja
Zilja Batyrszina
Albina Szakirowa
Anna Żadnowa
Konkurencje mieszane
Trap (mikst) 9 września  Hiszpania
Fátima Gálvez
Alberto Fernández
 Francja
Carole Cormenier
Antonin Desert
 Włochy
Jessica Rossi
Mauro De Filippis
Skeet (mikst) 16 września  Rosja
Zilja Batyrszina
Nikałaj Tepplyj
 Francja
Lucie Anastassiou
Anthony Terras
 Wielka Brytania
Amber Hill
Ben Llewellin
Juniorzy
Konkurencja Data Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Mężczyźni
Trap 7 września Turcja Murat İlbilgi Włochy Lorenzo Ferrari Francja Jason Picaud
Trap (druż.) 8 września  Finlandia
Teemu Ruutana
Matias Koivu
Juho Mäkelä
 Wielka Brytania
Michael Bovingdon
Thomas Betts
Theo Ling
 Włochy
Lorenzo Ferrari
Matteo D'Ambrosi
Edoardo Antonioli
Trap podwójny 10 września Włochy Jacopo Duprè de Foresta Włochy Marco Carli Włochy Lorenzo Franquillo
Skeet 14 września Rosja Aleksandr Iwanow Cypr Sotiris Andreou Cypr Petros Englezoudis
Skeet (druż.) 15 września  Czechy
Daniel Korčák
Josef Stránský
Radek Prokop
 Niemcy
Christopher Honkomp
Arne Hollensteiner
John Kellinghaus
 Cypr
Sotiris Andreou
Petros Englezoudis
Kleanthis Warnawides
Kobiety
Trap 6 września Hiszpania Mar Molné Włochy Sofia Littamè Hiszpania Maria Coelho
Trap (druż.) 8 września  Rosja
Polina Kniaziewa
Polina Bojko
Tatjana Sarnska
 Niemcy
Kathrin Murche
Marie-Louis Meyer
Johanna Brandt
 Włochy
Sofia Littamè
Gaia Ragazzini
Greta Luppi
Skeet 13 września Niemcy Eva-Tamara Reichert Słowacja Vanesa Hocková Rosja Jelena Buchonowa
Skeet (druż.) 15 września  Słowacja
Vanesa Hocková
Dominika Buzášová
Diana Marková
 Rosja
Jelizawieta Jewgrafowa
Jelena Buchonowa
Jelizawieta Bojarszinowa
 Niemcy
Eva-Tamara Reichert
Johanna Wedekind
Maria Volkhardt
Konkurencje mieszane
Trap (mikst) 9 września  Włochy
Sofia Littamè
Lorenzo Ferrari
 Polska
Sandra Bernal
Remigiusz Charkiewicz
 Włochy
Gaia Ragazzini
Edoardo Antonioli
Skeet (mikst) 16 września  Niemcy
Eva-Tamara Reichert
Christopher Honkomp
 Rosja
Jelizawieta Jewgrafowa
Andriej Danilenkow
 Cypr
Anastasia Eleftheriou
Petros Englezoudis

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje w trapie podwójnym nie zostały uwzględnione w tabeli.

Poz. Reprezentacja Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Razem
1.  Włochy 4 4 5 13
2.  Rosja 4 2 2 8
3.  Czechy 4 0 1 5
4.  Niemcy 2 2 1 5
5.  Słowacja 2 2 0 4
6.  Hiszpania 2 1 1 4
7.  Finlandia 1 0 0 1
 Turcja 1 0 0 1
9.  Francja 0 3 2 5
10.  Cypr 0 2 4 6
11.  Wielka Brytania 0 2 2 4
12.  Chorwacja 0 1 0 1
 Polska 0 1 0 1
14.  Grecja 0 0 1 1
 San Marino 0 0 1 1
Razem 20 20 20 60

Reprezentacja Polski[edytuj | edytuj kod]

Seniorzy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Pozycja Przeciwnik Przeciwnik Wynik Pozycja
Piotr Kowalczyk Trap 111 45. NQ
Tomasz Pasierbski Trap 110 52. NQ
Natalia Szamrej Skeet 115 13. NQ
Aleksandra Jarmolińska Skeet 111 28. NQ
Agnieszka Sieracka Skeet 107 32. NQ
Natalia Szamrej
Aleksandra Jarmolińska
Agnieszka Sieracka
Skeet (druż.) 333 7.  Słowacja
Nie przystąpiły
NQ
Juniorzy
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Remigiusz Charkiewicz Trap 106 21. NQ
Daniel Mrozek Trap 99 34. NQ
Kacper Baksalary Skeet 113 26. NQ
Sandra Bernal Trap 102 15. NQ

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]