Wersja ortograficzna: Mistrzostwa Europy w Szermierce 2011

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Szermierce 2011
2010 2012
Organizator Europejska Konfederacja Szermiercza
Szczegóły turnieju
Gospodarz Sheffield,  Wielka Brytania
Termin 14–19 lipca
Edycja 24.
Mistrzowie
floret Włochy Giorgio Avola
Włochy Elisa Di Francisca
szabla Rosja Aleksiej Jakimienko
Ukraina Olha Charłan
szpada Niemcy Jörg Fiedler
Szwajcaria Tiffany Géroudet
floret druż.  Włochy
 Włochy
szabla druż.  Włochy
 Włochy
szpada druż.  Francja
 Rumunia
Strona internetowa

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2011 – 24. edycja mistrzostw Europy odbyła się w English Institute of Sport w Sheffield (Wielka Brytania) w dniach 14–19 lipca 2011.

Program[edytuj | edytuj kod]

 ●  Ceremonia otwarcia  ●  Finał  ●  Ceremonia zamknięcia
Lipiec 14 15 16 17 18 19 T
Ceremonie
Floret indywidualnie mężczyźni kobiety 2
Floret drużynowo mężczyźni kobiety 2
Szabla indywidualnie kobiety mężczyźni 2
Szabla drużynowo kobiety mężczyźni 2
Szpada indywidualnie mężczyźni kobiety 2
Szpada drużynowo mężczyźni kobiety 2
Medale 2 2 2 2 2 2 12

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Razem
1  Włochy 6 2 2 10
2  Rosja 1 2 7 10
3  Francja 1 2 1 4
 Niemcy 1 2 1 4
5  Ukraina 1 1 1 3
6  Rumunia 1 0 1 2
 Szwajcaria 1 0 1 2
8  Węgry 0 1 2 3
9  Polska 0 1 1 2
10  Holandia 0 1 0 1

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Floret
Włochy Giorgio Avola Włochy Andrea Cassarà Rosja Aleksiej Czeriemisinow
Włochy Andrea Baldini
 Włochy
Giorgio Avola
Andrea Cassarà
Andrea Baldini
Valerio Aspromonte
 Francja
Erwan Le Pechoux
Victor Sintès
Brice Guyart
Marcel Marcilloux
 Rosja
Aleksiej Czeriemisinow
Artiom Siedow
Renal Ganiew
Dmitrij Rigine
Szabla
Rosja Aleksiej Jakimienko Francja Boladé Apithy Niemcy Max Hartung
Węgry Áron Szilágyi
 Włochy
Aldo Montano
Luigi Tarantino
Diego Occhiuzzi
Giampiero Pastore
 Niemcy
Max Hartung
Nicolas Limbach
Björn Hübner
Benedikt Wagner
 Rosja
Wieniamin Rieszetnikow
Aleksiej Jakimienko
Nikołaj Kowalow
Paweł Bykow
Szpada
Niemcy Jörg Fiedler Holandia Bas Verwijlen Polska Tomasz Motyka
Szwajcaria Max Heinzer
 Francja
Gauthier Grumier
Jean-Michel Lucenay
Ronan Gustin
Yannick Borel
 Węgry
Gábor Boczkó
Géza Imre
András Rédli
Péter Somfai
 Rosja
Aleksiej Tichomirow
Anton Awdiejew
Siergiej Chodos
Paweł Suchow

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Floret
Włochy Elisa Di Francisca Włochy Valentina Vezzali Rosja Jewgienija Łamonowa
Węgry Edina Knapek
 Włochy
Elisa Di Francisca
Valentina Vezzali
Arianna Errigo
Ilaria Salvatori
 Rosja
Jewgienija Łamonowa
Inna Dierigłazowa
Aida Szanajewa
Łarisa Korobiejnikowa
 Niemcy
Katja Wächter
Carolin Golubytskyi
Anja Schache
Sandra Bingenheimer
Szabla
Ukraina Olha Charłan Polska Aleksandra Socha Ukraina Hałyna Pundyk
Rosja Julija Gawriłowa
 Włochy
Gioia Marzocca
Ilaria Bianco
Irene Vecchi
Paola Guarnieri
 Ukraina
Olha Żownir
Ołena Chomrowa
Olha Charłan
Hałyna Pundyk
 Rosja
Sofja Wielika
Julija Gawriłowa
Jekatierina Djaczenko
Dina Galiakbarowa
Szpada
Szwajcaria Tiffany Géroudet Niemcy Britta Heidemann Rumunia Ana Maria Brânză
Włochy Nathalie Moellhausen
 Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Alexandru
Anca Măroiu
Loredana Iordachioiu
 Rosja
Tatiana Łogunowa
Anna Siwkowa
Lubow Szutowa
Wioletta Kołobowa
 Francja
Laura Flessel-Colovic
Maureen Nisima
Sarah Daninthe
J.Jacques Andre Coquin

Skład reprezentacji Polski[edytuj | edytuj kod]

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

14 lipca

Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

17 lipca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Włochy  
 wolny los    
  Włochy  45
    Polska  38  
  Białoruś  24
  Polska  45  
  Włochy  45
    Niemcy  31  
  Wielka Brytania  45
  Dania  28  
  Wielka Brytania  39
    Niemcy  42  
  Hiszpania  30
  Niemcy  45  
  Włochy  45
    Francja  28
  Francja  45
  Chorwacja  21  
  Francja  45
    Austria  43  
  Węgry  29
  Austria  45  
  Francja  45
    Rosja  41   Mecz o 3. miejsce
  Izrael  44
  Ukraina  43  
  Izrael  27   Niemcy  35
    Rosja  45     Rosja  45
  Irlandia  21
  Rosja  45  


Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

15 lipca

Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

18 lipca

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Francja  
 wolny los  
    Francja 45  
    Białoruś 29  
  Portugalia 31
  Białoruś 45  
    Francja 45  
    Szwajcaria 34  
  Szwajcaria  
 wolny los  
    Szwajcaria 45
    Norwegia 38  
 wolny los
  Norwegia  
    Francja 45  
    Ukraina 37  
  Ukraina  
 wolny los  
    Ukraina 45
    Czechy 37  
 wolny los
  Czechy  
    Ukraina 38
    Włochy 37  
  Holandia 45  
  Słowenia 30  
    Holandia 34
    Włochy 45  
 wolny los
  Włochy  
  Francja 45
  Węgry 40
  Rosja  
 wolny los  
    Rosja 45  
    Finlandia 27  
  Finlandia 45
  Izrael 33  
    Rosja 45  
    Niemcy 36  
  Hiszpania  
 wolny los  
    Hiszpania 42
    Niemcy 45  
 wolny los
  Niemcy  
    Rosja 42
    Węgry 45  
  Polska  
 wolny los  
    Polska 37
    Estonia 39  
 wolny los
  Estonia  
    Estonia 38
    Węgry 45  
  Turcja 42  
  Dania 43  
    Dania 38
    Węgry 45  
 wolny los
  Węgry  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Ukraina 36
  Rosja 45


Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

16 lipca

Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

19 lipca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Włochy  
 wolny los    
  Włochy  45
    Węgry  38  
  Polska  37
  Węgry  45  
  Włochy  45
    Rumunia  29  
  Ukraina  
 wolny los    
  Ukraina  35
    Rumunia  45  
 wolny los  
  Rumunia    
  Włochy  45
    Niemcy  38
  Niemcy  
 wolny los    
  Niemcy  45
    Białoruś  41  
  Gruzja  17
  Białoruś  45  
  Niemcy  45
    Rosja  35   Mecz o 3. miejsce
  Francja  43
  Hiszpania  45  
  Hiszpania  29   Rumunia  36
    Rosja  45     Rosja  45
 wolny los  
  Rosja    


Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

14 lipca

Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

17 lipca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Rosja  
 wolny los    
  Rosja  45
    Hiszpania  29  
  Wielka Brytania  44
  Hiszpania  45  
  Rosja  32
    Włochy  45  
  Polska  45
  Białoruś  17  
  Polska  35
    Włochy  45  
 wolny los  
  Włochy    
  Włochy  45
    Ukraina  43
  Francja  
 wolny los    
  Francja  45
    Azerbejdżan  41  
  Azerbejdżan  45
  Węgry  39  
  Francja  36
    Ukraina  45   Mecz o 3. miejsce
  Niemcy  45
  Islandia  15  
  Niemcy  33   Rosja  45
    Ukraina  45     Francja  26
 wolny los  
  Ukraina    


Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

15 lipca

Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

18 lipca

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
  Włochy 39
  Wielka Brytania 34  
  Włochy 45
    Niemcy 24  
  Francja 32
  Niemcy 36  
  Włochy 45
    Rosja 43
  Polska 40
  Węgry 45  
  Węgry 22 Mecz o 3. miejsce
    Rosja 45  
  Ukraina 27   Niemcy 45
  Rosja 39     Węgry 38


Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

16 lipca

Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

19 lipca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Rumunia  45
  Dania  27  
  Rumunia  43
    Węgry  37  
  Szwecja  33
  Węgry  45  
  Rumunia  45
    Francja  38  
  Francja  45
  Szwajcaria  32  
  Francja  45
    Polska  41  
  Finlandia  34
  Polska  45  
  Rumunia  45
    Rosja  31
  Niemcy  42
  Izrael  31  
  Niemcy  38
    Estonia  45  
  Wielka Brytania  31
  Estonia  45  
  Estonia  42
    Rosja  45   Mecz o 3. miejsce
  Ukraina  38
  Rosja  45  
  Rosja  45   Francja  42
    Włochy  32     Estonia  41
  Holandia  21
  Włochy  45  


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]